Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2007., 09:36   #41
slazem se sa emergence, mada kakao maslac jos nekako, on se upije u kozu. sve ovo ostalo ostavlja sloj na povrsini koji moze i nemora dobiti kojekakve cudne efekte od zracenja, jos ako ima kojecega dodanog unutra ko zna. ja se isto nebi zezala s tim.
a sto se zastite tice, nema to bas previse smisla u solariju, smanji si minutazu ak ti je previse, ili odi u slabiji solarij ak ti je prejako.
sva sredstva za suncanje su formulirana tako da djeluju kroz duze vrijeme sa manjom kolicinom zracenja, nisam sigurna kak se to ponasa kad ga bombardiras kratko a jako...
Nighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 09:39   #42
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
kao sto rekoh, govorila sam o kakao maslacu, ne o maslinovom ulju.
A ja sam govorila o solariju opcenito.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 09:40   #43
Quote:
Lela kaže: Pogledaj post
Od kakao maslaca ćeš brže potamniti ali on ne pruža nikakvu zaštitu od zračenja. za kvalitetnu zaštitu bi ga trebalo miješati sa sezamovim uljem.
U solariju bi ionako trebalo biti eliminirano UVB zracenje (a od UVA ne stiti).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 09:44   #44
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
U solariju bi ionako trebalo biti eliminirano UVB zracenje (a od UVA ne stiti).
Ajme, da. Zaboravila sam.
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 14:05   #45
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
ne pita ona to zbog zastite vec zbog tamnjenja.
ja nikako ne bi preporučila da se maze sezamovim ili bilokakvim uljem prije solarija pa ni kakao maslacem.

mislim nisam dr. ali logično razmisljam
ti već od početka krivo logično razmišljaš.

mene zanima prvenstveno za 'nako, jer mi ludo miriše, nekako iskonski
a ako još ima neki dodatni efekt, tipo da brže potamniš s njim nego bez njega, mašala.
__________________
idem malo vidjet šta ima na forumu
~Jesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 14:40   #46
oprosti jesen ali mozda bi mogla malo pazljivije čitati?

nisam kvotala tebe vec lelu koja je odgovorila jednoj curi na pitanje da li se moze osoba mazati s uljem/maslacem prije solarija!

ne znam sto si mene nasla prozivati jer vec dugo koristim maslac po ljeti i ne protivim se njegovom koristenju ali smatram da ulje/maslac u solariju mogu izazvati loše posljedice.
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 14:59   #47
ok, brzopleta sam. ma vučeš mi se od posta broj 11 pa mi sad sjelo jebiga
__________________
idem malo vidjet šta ima na forumu
~Jesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:01   #48
jel kakao maslac komedogen kad ga se koristi za lice? mislim u kremama, ne samog. skoro sve kreme iz lusha ga sadrze pa pitam...
__________________
FIONA
...mais l'important, c'est pas la chute... c'est l'atterrissage...
Cigarette Smoker Fiona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:04   #49
Quote:
CigaretteSmokerFiona kaže: Pogledaj post
jel kakao maslac komedogen kad ga se koristi za lice? mislim u kremama, ne samog. skoro sve kreme iz lusha ga sadrze pa pitam...
Nazalost:
http://www.zerozits.com/Articles/acn...e/article6.htm

No, osim same komedogenosti, bitno je i koliko ga se nalazi u proizvodu, koliko dugo se proizvod zadrzava na kozi, i tip koze, naravno.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:39   #50
hm, da, posto sam ja sklona pristavljenju (pcos), a imam i masniju T ne bih bas riskirala. a bas su mi se svidle te lush kremice anyway, hvala i SUPER link
__________________
FIONA
...mais l'important, c'est pas la chute... c'est l'atterrissage...
Cigarette Smoker Fiona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:47   #51
Quote:
Lela kaže: Pogledaj post
Imaš ga za kupiti u svakoj ljekarni. Većina kakao maslaca koji se prodaje po ljekarnama je u prahu pa ga treba rastopiti i preliti u neku posudicu.
Kako rastapaš taj prah? Sorry kaj davm, ali upravo sam kupila kakao maslac u apoteci i nisam skužila da je u prahu, a ne znam broj telefona apoteke da ih priupitam...
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:51   #52
U mikrovalnoj, radijatoru, na suncu na plaži
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:53   #53
Quote:
blu11 kaže: Pogledaj post
Kako rastapaš taj prah? Sorry kaj davm, ali upravo sam kupila kakao maslac u apoteci i nisam skužila da je u prahu, a ne znam broj telefona apoteke da ih priupitam...
U parnoj kupelji (kao za kreme za kolače). Kakao maslac staviš u neku posudu (možeš u običnu keramičku šalicu). tu posudu ili šalicu staviš u neki manji lonac koji je ispunjen vodom. Sve staviš grijati (plin ili struja) ali vatra mora biti vrlo lagana. Kad se kakao otopi izvadiš posudu van iz parne kupelji i miješaš žustrim pokretima dok god se ne ohladi (inače će biti grudičasto). Tada preliješ u čistu kutijicu od neke kreme i pustiš da se skroz ohladi i postane tvrd.
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:29   #54
ja samo nanesem prah na kozu i odmah mi se otopi
neda mi se mijesati s uljima
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:30   #55
Thanks, Lela!
Njam, jedva ga čekam probat!
Ja sam ga uzela prvenstveno za kosu, pa mi je prah bed. Laknulo mi je što se može otopiti.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:43   #56
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Thanks na linku, patientia!
Čudno, za Sodium Lauryl i Laureth Sulfat na stranici piše da su komedogeni, a na skali iritansa imaju 2 od 5...
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 19:01   #57
Quote:
blu11 kaže: Pogledaj post
Thanks, Lela!
Njam, jedva ga čekam probat!
Ja sam ga uzela prvenstveno za kosu, pa mi je prah bed. Laknulo mi je što se može otopiti.
Bolje ga je otopiti ali će ti biti dosta tvrd. Ako hočeš da bude mekan kao npr. nekakva krema moraš dodati dosta tekućeg baznog ulja.
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 22:07   #58
Quote:
blu11 kaže: Pogledaj post
Thanks na linku, patientia!
Čudno, za Sodium Lauryl i Laureth Sulfat na stranici piše da su komedogeni, a na skali iritansa imaju 2 od 5...
Lauryl je jaci iritans, ali oni niti nisu toliko problematicni jer su jako kratko u dodiru s kozom (vidjala sam ih samo u sredstvima za pranje).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 00:19   #59
Ja sam užasno bijela, naravno i po ljeti. Svi me uvijek napadaju da zašto sam takva i zašto se ne sunčam - kao da je to moj izbor, a i ne smijem se previše izlagat suncu.Pocrnim, ali jako malo, neprimjetno široj okolini (iako imam crte na badićima )
Postalo mi je jako neugodno, jer je to sramota danas,ako nisi TAMAN, pogotovo kad se skineš u badić, pa mi se čini da me more neće vidjet ove god.
Možda najbolje da se odem prekvarcat (šta je jedan rak kože) i budem "normalna" kao svi ostali.
Jer ako nisi utopljen u masu onda si izrod.
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 00:22   #60
isto sam blijede puti
i sve ove godine sam se trudila pocrnit što više
al ove godine sam rekla da bježim od sunca kod vrag od tamjana
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.