Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2010., 17:03   #8241
Quote:
Leptiricazg kaže: Pogledaj post
Pitanje : jel netko vadio umnjak kod oralnog kirurga...koliko boli (boli li ta inekcija anestezije), da li boli, i kako je kad popusti anestezija!?
postoji ti cijela tema o vadenju umnjaka....pogledaj pod zdravlje
Chain is offline  
Old 30.11.2010., 17:24   #8242
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
a kako da ja to znam?
dodi u ordinaciju pa ti sve poslikam i pokazem
ajde kolega...ne reklamiraj se....
ribica0603 is offline  
Old 30.11.2010., 17:27   #8243
Quote:
Leptiricazg kaže: Pogledaj post
Pitanje : jel netko vadio umnjak kod oralnog kirurga...koliko boli (boli li ta inekcija anestezije), da li boli, i kako je kad popusti anestezija!?
ja sam vadila sva 4 umnjaka...
injekcija anestezije ne boli ako se topikalno umrtvi mjesto uboda (osjetis da se nesto dogadja,nije sve oduzeto)
vadjenje osjetis pritisak,ali nema boli (nesto kao epiduralna kod poroda )
a kad popusti anestezija,treba pratiti upute doktora,odmah popiti nesto protiv bolova i hladiti,hladiti,hladiti...
ribica0603 is offline  
Old 30.11.2010., 17:27   #8244
sta je sad uobičajena praksa naplaćivati običan pregled? ili su to izuzeci? ako da koliko u prosjeku dođe?
blaenka is offline  
Old 30.11.2010., 17:28   #8245
Quote:
Dugi-92 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Nisam siguran jel ovo ispravan topic, nadam se da je, nemojte zamjerit ak nije. Naime, već tjedan dana me boli jedan dio usne šupljine, možda bi najpreciznije bilo reć da se naslanja na donju čeljust. Boli na dodir i dok jedem, slaba bol, al eto, dovoljno da me zabrine. Pogledao sam iznutra kak izgleda, vide se samo ispucale žilice na tom mjestu. Razmišljam o odlasku zubaru (zubar je kompetentan za cijela usta, zar ne?), al volio bi prije još tu čuti neko mišljenje.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
gdje se naslanja? prema jeziku?
ribica0603 is offline  
Old 30.11.2010., 17:29   #8246
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
sta je sad uobičajena praksa naplaćivati običan pregled? ili su to izuzeci? ako da koliko u prosjeku dođe?
kod koga?
ribica0603 is offline  
Old 30.11.2010., 17:42   #8247
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
ajde kolega...ne reklamiraj se....
ma zezam se to se ovdje ne desava...
Chain is offline  
Old 30.11.2010., 17:44   #8248
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
sta je sad uobičajena praksa naplaćivati običan pregled? ili su to izuzeci? ako da koliko u prosjeku dođe?
ovisno sto ulazi u pregled....ako neko zaista detaljno i kvalitetno radi pregled, onda to i naplacuje jer je to stvar analize i intelektualnog rada....imaju ljudi pravona to...stvar je dobre volje
ako se ne varam vi pravnici naplacuju savjetovanja...ne vidim zasto to ne bi mogli radit i privatni stomatolozi ili medicinari
Chain is offline  
Old 30.11.2010., 17:57   #8249
pod pregled sam mislila na običan stomatološki pregled, onaj koji bi trebalo kao obaviti barem 1 god iako te ništa ne boli.
ne ulazim u to zašto bi trebali ili ne bi, samo pitam da li je to sad uobičajena praksa? i ako je koliko otprilike dođe?
blaenka is offline  
Old 30.11.2010., 17:59   #8250
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
pod pregled sam mislila na običan stomatološki pregled, onaj koji bi trebalo kao obaviti barem 1 god iako te ništa ne boli.
ne ulazim u to zašto bi trebali ili ne bi, samo pitam da li je to sad uobičajena praksa? i ako je koliko otprilike dođe?
ako ides u ordnaciju koja ima ugovor sa hzzo, ne placa se....
kod privatnika je sve moguce...pitaj prije nego sto krene pregled ili nazovi i pitaj prije
Chain is offline  
Old 30.11.2010., 19:03   #8251
Hej ljudi, evo jedno zubarsko pitanje
Narucila sam preko eBaya neki aparatic i pastu za kucno izbjeljivanje zubi.
Evo Ga:
http://cgi.ebay.com/Whitening-Teeth-...item255f50a8f9

Jel zna netko da li su takvi preparati opasni za zube i da li je netko imao iskustvo s ovako necim? Hvalaaa
__________________
Ne cini drugom sto ne zelis da drugi cini tebi!
AuroraXXX is offline  
Old 30.11.2010., 19:51   #8252
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
gdje se naslanja? prema jeziku?
Nisam to baš najbolje sročio. To je s unutarnje strane obraza, dole niže pa mi se naslanja na donje zube. Nadam se da je jasnije. Imaš neko mišljenje kaj bi to moglo bit?
Dugi-92 is offline  
Old 30.11.2010., 20:23   #8253
Quote:
Dugi-92 kaže: Pogledaj post
Nisam to baš najbolje sročio. To je s unutarnje strane obraza, dole niže pa mi se naslanja na donje zube. Nadam se da je jasnije. Imaš neko mišljenje kaj bi to moglo bit?
ovako nešto sam i ja imala. kao da sam stranu obraza grizla cijelu noć.bolilo je par dana i prošlo. samo jednom mi se to dogodilo.

mene zanima ako osoba ima više amalgama, jel preporučljivo mijenjati sve odjednom, tj. u što kraćem vremenu ili je preporučljivije da bude neki vremenski razmak između svakog mijenjanja? unaprijed hvala
dona_dona is offline  
Old 30.11.2010., 21:23   #8254
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
naravno
Heheh,evo čim prvi put budem išao u Zg,onda svratim =))
Hvala vam dečki,sada samo treba čekati da prođe nova godina da se mogu otići naručiti za popravak
Marek15 is offline  
Old 30.11.2010., 21:55   #8255
Zubna proteza?

Molim pomoć oko preporuke gdje napraviti dobru i kvalitetnu (i po mogućnosti ne preskupu) zubnu protezu?
Moja tužna priča ide ovako - nakon užasnih problema sa 6-om koju je tek četvrti stomatolog pristao izvaditi i danas izvađene 7-ce (kojoj također nije bilo spasa) u mojim ustima ostala je poprilična praznina. Osmica mi raste prema unutra tako da, kako doktorica kaže, nema smisla još raditi implantat i jedina opcija za sada je zubna proteza.
Sad, u sposobnosti moje socijalne stomatologinje dr. Glamuzine poprilično sumnjam (čak sam tu negdje pročitala da ju treba izbjegavati u širokom luku), pa ne znam kome da se obratim??
Znam da dio proteze pokriva HZZO a jedan dio se nadoplati (ako se radi s nekim boljim materijalom?), pa ako netko ima ideju koliko to otprilike košta?
I što je najvažnije, ako ima dobrog i sposobnog stomatologa za preporučiti??
Bila bih jaaako zahvalna!
__________________
...I was looking for a job, and then I found a job
And heaven knows I'm miserable now...
nesh_ti is offline  
Old 01.12.2010., 01:47   #8256
Quote:
nesh_ti kaže: Pogledaj post
Molim pomoć oko preporuke gdje napraviti dobru i kvalitetnu (i po mogućnosti ne preskupu) zubnu protezu?
Moja tužna priča ide ovako - nakon užasnih problema sa 6-om koju je tek četvrti stomatolog pristao izvaditi i danas izvađene 7-ce (kojoj također nije bilo spasa) u mojim ustima ostala je poprilična praznina. Osmica mi raste prema unutra tako da, kako doktorica kaže, nema smisla još raditi implantat i jedina opcija za sada je zubna proteza.
Sad, u sposobnosti moje socijalne stomatologinje dr. Glamuzine poprilično sumnjam (čak sam tu negdje pročitala da ju treba izbjegavati u širokom luku), pa ne znam kome da se obratim??
Znam da dio proteze pokriva HZZO a jedan dio se nadoplati (ako se radi s nekim boljim materijalom?), pa ako netko ima ideju koliko to otprilike košta?
I što je najvažnije, ako ima dobrog i sposobnog stomatologa za preporučiti??
Bila bih jaaako zahvalna!
socijalna doktorica ne radi implantate i zato ih izbjegava....jos ako je i u godinama...nikada ih nije, nit ce ih ikada raditi
izbjegnite vi takve savjete i posavjetujte se s privatnikom koji ima...vremena, sredstava i znanja za naparviti kvalitetan rad....ako imate zdravu kost....nema gdje implantat ne moze ici....pa makar se kost nadodavala...
Implantata nema preko hzzo, ali necete nositi protezu...a nekako mi se cini da niste gospoda u 70-tima...
Chain is offline  
Old 01.12.2010., 12:44   #8257
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
...a nekako mi se cini da niste gospoda u 70-tima...
nisam gospođa u 70-ima, još uvijek... ali radi se o tome da će implantati ipak malo pričekati.. Hvala na odgovoru u svakom slučaju

Jedina privremena opcija mi je parcijalna proteza. Pa ako itko zna dobrog stomatologa koji izrađuje dobre parcijalne metalne proteze, molila bih preporuku??
__________________
...I was looking for a job, and then I found a job
And heaven knows I'm miserable now...
nesh_ti is offline  
Old 01.12.2010., 15:56   #8258
Quote:
AuroraXXX kaže: Pogledaj post
Hej ljudi, evo jedno zubarsko pitanje
Narucila sam preko eBaya neki aparatic i pastu za kucno izbjeljivanje zubi.
Evo Ga:
http://cgi.ebay.com/Whitening-Teeth-...item255f50a8f9

Jel zna netko da li su takvi preparati opasni za zube i da li je netko imao iskustvo s ovako necim? Hvalaaa
ti iz Kine naručuješ takve stvari?
bolje prestani pit kavu...
KLiK is offline  
Old 01.12.2010., 17:50   #8259
pitanjce
danas sam dobila divnu injekciju da sam sve zvijezde prebrojala i nakon evo dva, tri sata to jos uvijek ne popusta, odnosno jos uvijek nemam osjet na toj strani usne, jel to normalno? osjecam se ko da imam facijalis

i jer normalno da zub u kojem stoji lijek jos uvijek boli?? lijek vadim tek za dva tjedna a strah me da cu ta dva tjedna provesti vecerajuci ibuprofene

lijecila sam ja zube vec tak ali bome se ne sjecam da me tolko bolilo
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 01.12.2010., 17:52   #8260
Thumbs down vađenje zuba kod kirurga :S

a ljudi išao sam sinoć vadit zub i ono zubar nije uspio sve izvaditi te je ranu zašio i rekao da dođem vaditi konce za tjedaan dana.
pa će mi onda dati uputnicu za kirurga u sisak >.<
pa me zanima, dali da ako ne odem kod kirirga tj izvadim konce i bacim uputnicu hoće lit bit problema s tim dijelom zuba iili će zarast mesopreko njega jer je dosta duboko, jer se jako bojim tuhsranja i pogotovo tog kirurga jer čitam okolo da su bolovi poslije njega nezamislivi no sam proces nije bolan >.<
pa ak mi ko može reći dali da idem njemu il mogu pustit da zaraste
hvala ljudi unaprijed
__________________
I udarac u dupe je korak naprijed !!!!!!
macak-001 is offline  
Received Infraction
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.