Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2009., 23:19   #61
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
kaj? to je plitak dof?
raaajt, to je pošteno dubok dof, sad bi ti oštrinu odavde do durmitora.
ma plitak mi je u usporedbi sa sigmom 135-400 i 150f2.8 a pogotovo u usporedbi sa oly 50tkom i 35ticom - no to smo i očekivali...
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 23:40   #62
nekidan si rekao:
Quote:
ovo je f2.8 verzija od Cosine, a na putu mi je i 3.5 verzija od Kirona.
otkud ti sada komine??? jel to isto series 1?
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 23:50   #63
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
..ja si računam obično 600$ plus pdv, to je sasvim OK cijena za tu sigmu. Stvarno je posebna, evil bi se mogel nać jednom na učki sa PD pa da isprobaš (a ona tvoju 200tku), mislim da bute oboje zadovoljno iznenađeni
koji si ti makro (bitno da nisam offtopic )
Quote:
evil.x kaže: Pogledaj post
Naravno, kava i razmjena objektiva - uvijek!

A jel se moze btw do vrha Ucke jos autom ili samo pjesice?
ako je rampa gore mos autom. mi smo motorom.
kad zapuse bura, sad nas ceka juzno i kisovito vrijeme
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 10:37   #64
djuro, da te malo ispravim jer sam primjetio na vec par topica da si se zajebo... kad lupas s flešom, duljina ekspozicije ti ne igra nikakvu ulogu, jedino ti utjece na ambijentalnu ekspoziciju, a s obzirom da si reko da si imao dvije zaruljice na f8, prirodnog svjetla i tak nije bilo nis
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 13:16   #65
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
djuro, da te malo ispravim jer sam primjetio na vec par topica da si se zajebo... kad lupas s flešom, duljina ekspozicije ti ne igra nikakvu ulogu, jedino ti utjece na ambijentalnu ekspoziciju, a s obzirom da si reko da si imao dvije zaruljice na f8, prirodnog svjetla i tak nije bilo nis
e, al duljina ekspozicije mi utječe na drhtanje ruke a to je bio razlog za dizanje iste u nebesa, jerbo ovaj objektiv na f8 ima dof od nekih 3mm i svako i najmanje drhtanje ruke se vidi ko motion blur. (isto tak pomaže kad ne koristiš mirror lock)
a gdje sam se to drugdje zahebo?
( s obzirom da valjda od kad pucam flashom držim se one - shutter drags the light, flash gives you f (glupi emrikenjci i njihove besmislene izreke ))
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:11   #66
ne utjece jer sve osvjetljavas flashom koji traje 1/punkurac sekunde, i to je prakticki tvoja ekspozicija. mogao bi ostavit otvoren shutter 10 minuta, kad u tih 10 minuta ne bi ulovio nis svjetla
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 21:03   #67
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
ne utjece jer sve osvjetljavas flashom koji traje 1/punkurac sekunde, i to je prakticki tvoja ekspozicija. mogao bi ostavit otvoren shutter 10 minuta, kad u tih 10 minuta ne bi ulovio nis svjetla
al ne pričamo o tome - shutter je bil visok da smanji motion blur koji je vidljiv na duljim ekspozicijama - zato što bljesak vivitara na full traje dulje neg 1/200.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 22:57   #68
ako ti bljesak traje dulje od ekspozicije, onda bezveze trosis struju, a i vec dugo takvog fleša nisam videl. odi na strobist.com, procitaj onaj 101 serijal, treba malo da ti sve to sjedne jer zna zvucat dosta nelogicno, al jednom kad skuzis sistem...
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 00:10   #69
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
ako ti bljesak traje dulje od ekspozicije, onda bezveze trosis struju, a i vec dugo takvog fleša nisam videl. odi na strobist.com, procitaj onaj 101 serijal, treba malo da ti sve to sjedne jer zna zvucat dosta nelogicno, al jednom kad skuzis sistem...
been there done that, znam shta pricham - na 1/100 imam vidljiv motion blur, na 1/200 manje istog, a na 1/400 ga uopće nemam (al mi ofkors fali donja četvrtina slike poradi zavjesice). Nemoj zaboravit da pucam sa vivitarom 285 koji je dizajn iz tam nekog ranovijetnamskog doba
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 00:14   #70
a jesi možda razmislio o stativu, stolu, stolici, foto knjigama, ... mislim, ako je već toliki issue, zašto pucaš iz ruke
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 00:21   #71
Quote:
OPTi Mystic kaže: Pogledaj post
a jesi možda razmislio o stativu, stolu, stolici, foto knjigama, ... mislim, ako je već toliki issue, zašto pucaš iz ruke
mah, sterala me žena u moju kuhinju, koja ima 2 kvadrata i nemrem stat ja, fotić stativ i dovoljno prostora za ovu 200tku (i vivitar koji je fakat velik ) - tak da sam žongliral sa blicem, ručnim fokusom i ciglom od e3jke - a sve u znatiželji da vidim kak to ispada. Odonda nisam imao vremena ni pogledat fotiće i bliceve :/
eto, sad sam došel doma prije pol sata....
(moj stativ je stvarno velik - nevolim se saginjati kad pucam, a moje oči su na 187cm visine )
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 00:24   #72
je, ali bilo bi ti jednostavnije, lakše i brže da si pucao s nečega, nego što si ovdje morao sve izobjašnjavati
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 00:32   #73
Quote:
OPTi Mystic kaže: Pogledaj post
je, ali bilo bi ti jednostavnije, lakše i brže da si pucao s nečega, nego što si ovdje morao sve izobjašnjavati
sad vidim da je tako..al lako je biti general nakon bitke...(osim valjda ak si bil norac )
kad nemam vremena za niš - trčim okolo ko sumanut - dobro da sam jučer naletil na tocu u gradu, uštedio mi je sat vremena i dal prilike za malo fotkat, inače bi mi ove makro probe bile jedine fotke ovaj tjedan
nego, iskopao sam nekog prastarog autofokus nikona iz 90tih u nadi da bum mogel isprobat ovaj objektiv na filmu, i kaj otkrijem - fakin nikon nemre mjerit svjetlo kad je na njega narihtan manualni objektiv! znal sam da sam imao neki razlog zakaj sam se manil nikona....
..možda bu prek vikenda bilo a)sunca i b)slobodnog vremena da fotkam nekaj
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 09:23   #74
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
nego, iskopao sam nekog prastarog autofokus nikona iz 90tih u nadi da bum mogel isprobat ovaj objektiv na filmu, i kaj otkrijem - fakin nikon nemre mjerit svjetlo kad je na njega narihtan manualni objektiv! znal sam da sam imao neki razlog zakaj sam se manil nikona....
nije tu stvar da ne može mjeriti svjetlo, već mu je zabranjeno mjeriti svjetlo - taj fičr nikon dodatno naplaćuje.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:47   #75
daklem, eksperimentiram sa vivitarom 70-210 i tripodom, uf, osjetljiv je, moram slikat sa mirror lockupom i 10 sek pauze da se sve vibracije smire... bum stavil link na slike poslje
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 17:27   #76
eto link:

http://picasaweb.google.hr/Crnigjuro...85178116274690

obično fotke idu od f2.8, pa onda dalje f4, f5.6, f8, f11, f16, f22 (kojiput je preskočen f11 il f22).
moj zaključak - od f5.6 pa nadalje je fin objektiv, pogotovo uzevši u obzir cijenu. Oly 35mm i oly 50mm su i dalje svjetlosne godine ispred, al tolko i koštaju...
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 21:47   #77
i ja sam danas malo pucao sa svojim vivitarom... s obzirom na uloženo, baš sam zadovoljan
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 22:07   #78
Quote:
OPTi Mystic kaže: Pogledaj post
i ja sam danas malo pucao sa svojim vivitarom... s obzirom na uloženo, baš sam zadovoljan
oćemo vidjet
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 22:24   #79
evo, makroi tu, a ostalo na pokažite







__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 22:48   #80
Zadnja mi je super, a da je fokus na irisu, bila bi još bolja
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.