Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 13:29   #1901
Quote:
space_xd kaže: Pogledaj post
jede ti kitten zbog hranjivih sastojka koje joj fale u organizmu.
Npr i mackama koje su gravidne takodjer se nudi hrana za macice pa i nakon okota..

Je bila sad nedugo na pretragi krvne slike?
hrana za macice treba biti visoko hranjiva sa lako probavljivim bjelancevinama i da im da energije,sa malim granulicama za zeludac,sve je to tvojoj prijeko potrebno pa zato i to zeli.

Ja da sam na tvom mjestu napravili bi joj krvu sliku i dobro se raspitala kako tablete utjecu na njenu probavu i posvetila se tome da nadjem neku biljku za rijesavanje tog problema.

Ponavljam od prije antibiotici unistavaju pozitivne bakterije u probavi,trebala bi joj dati potrebnu kuru probiotika (ako je sad nedugo uzimala antibiotik) ako treba i na silu,neznam da li si ikad bila na antibioticima ali oni koji jesu znaju kako je to.

Ovo za antibiotike znam da uništavaju i dobre bakterije u crijevima tako da sam joj odmah davala jogurte sa probioticima. Imala je mekšu stolicu par dana, al sad joj je normalna, al opet ću joj par dana dati probiotike.

A što se tiče te hrane kitten skontala sam zašto je toliko voli, kod većine hrana kitten je sitnija a to njoj odgovara. Recimo ona ti hoće jesti i k plus hranu (dok recimo mican i ova druga mačka je baš ne jedu sa oduševljenjem a oni su stvarno svežderi) i to sam skontala zašto, ta hrana je dosta sitna.

Bila sam im jedno vrijeme kupovala hills oral care, ko je davao macama zna da su ogromni briketi i ona toj hrani nije htjela prismrditi. Tako da mislim da kod nje nema to toliko veze sa vrstom suhe nego sa veličinom briketa.

A zubno meso joj je normalno, zubi su joj svi normalni, niti jedan se ne klima pa da je možda to pati. Ali ima dosta male zube kad usporedim sa ovo dvoje pa joj možda stvarno više paše sitnija hrana.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 13:48   #1902
DorianGrey
Ne ljutim se niti najmanje i sorry ako si dobio dojam da te napadam.
Sto se tice faktora to stoji isto kao i probaj pa ces vidjet ali svi ovdje pisemo i o iskustvima pa sam i ja zeljela procitati ako ima tko specificno o toj hrani,to je sve,to nisu nikakvi napadi niti ljutnja na nikoga
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 13:51   #1903
Leeloo27, Orijen je dosta sitan koliko se secam, sitna i okruglasta zrnca.

Space_xd, za iskustva sa Acana hranom za macke da mozda pogledas USA forume?
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 14:07   #1904
Quote:
space_xd kaže: Pogledaj post
DorianGrey
Ne ljutim se niti najmanje i sorry ako si dobio dojam da te napadam.
Sto se tice faktora to stoji isto kao i probaj pa ces vidjet ali svi ovdje pisemo i o iskustvima pa sam i ja zeljela procitati ako ima tko specificno o toj hrani,to je sve,to nisu nikakvi napadi niti ljutnja na nikoga
Učinilo mi se da si ljuta jer nemam iskustva sa macama,a ja sam samo htio pomoći,ali alek dobro kaže,pogledaj malo strane forume za acanu,samo znaš i sama koliko je to irelevantno,jer hrpa ljudii hvali i whiskas i kritizira npr orijen,iako je kod većine obratno.
Samo sam ti htio reći da ak imaš priliku probaš i kupiš neko manje pakiranje,znam da nije jeftino ni zgodno bacati novce,vjeruj mi,znam koliko me moja aždajica košta,i mogu misliti kako je to tražiti hranu koju princeze žele jesti pa imati cijele nepotrošene vreće s psima je ipak malko lakše,bar mi se čini
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 19:52   #1905
Probala sam i s piletinom (sirovom), i dalje isto.
Pa sam danas odšetala u PetCentar, imala već u ruci 400g vrećicu suhe Orijen hrane, krenula prema blagajni...
I onda mi je pal mrak na oči.
Pa NE DAM tu lovu da je ne znam kaj unutra. Za to im kupim 30 deka bifteka pa nek jedu kak spada.

Uglavnom, otišla sam malo dalje u vet stanicu i kupila Felidae.
Doduše ne mogu se sad ono sjetit zašto je Felidae dobra al znam da ne dam 42 kune za 400g suhe mačje hrane. Ne mogu, jače je od mene.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 20:55   #1906
A jel ti ta mica jede kuhano?

Ja ne znam kako bi utrapila ovoj mojoj specijalki kad ne želi ni mokru ni kuhano meso.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 21:28   #1907
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A jel ti ta mica jede kuhano?

Ja ne znam kako bi utrapila ovoj mojoj specijalki kad ne želi ni mokru ni kuhano meso.
Ma ne jede NIŠTA što nije gotova mačja hrana. Ili whiskas anti hairball. Nema kaj nisam probala. Nit kuhano, nit pečeno, nit sirovo, nit ovakvo nit onakvo...
OK sa sirovom piletinom smo došli najdalje: liznula bi i onda se ja ponadam da će u usta, al onda se počne odmicati.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 23:09   #1908
ja svog luđaka uvjerim tako da mu prvi zalogaj naguram u usta. zvuči jako grozno ali jedino tako nešto proba. inače samo njuši. i onda ako mu je taj prvi zalogaj ok, onda će jesti ali isključivo da mu dajem iz ruke. ne pali ono da stavim miješam s nečim što voli, tipa salama jer na kraju vadim komadiće salame i brišem ih od konzerve ili kuhanog u nadi da će pojesti bar salamu. i jako je bizaran, nekad će pojesti konzervu ako je stajala par sati. znači ja mu stavim u zdjelicu, on opomiriše i prošeće. ja pokrijem folijom da se ne suši, nakon par sati malo pojede. onda na kraju ide jesti ostatke od druge mačke.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 23:14   #1909
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ja svog luđaka uvjerim tako da mu prvi zalogaj naguram u usta. zvuči jako grozno ali jedino tako nešto proba. inače samo njuši. i onda ako mu je taj prvi zalogaj ok, onda će jesti ali isključivo da mu dajem iz ruke. ne pali ono da stavim miješam s nečim što voli, tipa salama jer na kraju vadim komadiće salame i brišem ih od konzerve ili kuhanog u nadi da će pojesti bar salamu. i jako je bizaran, nekad će pojesti konzervu ako je stajala par sati. znači ja mu stavim u zdjelicu, on opomiriše i prošeće. ja pokrijem folijom da se ne suši, nakon par sati malo pojede. onda na kraju ide jesti ostatke od druge mačke.
Moj probere salamu ili meso, vrećicu ostavi ak mu ne paše. Konzerve neće ni vidit ak je u njima mačja hrana, al zato ananas ili grašak...
I nekak mi je lakše kad pročitam da nas ima još koji miceke hranimo iz ruke.
__________________
I´m not grouchy. Everyone else is too happy.
chegrtusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 23:19   #1910
nekad je probirao sad mu se ne sviđa. vadlja mu konzerva/vrećica/kuhanje pokvari miris salame pa više neće. na žalost moram mu davat iz ruke jer drugačije neće pojesti.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 00:16   #1911
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post

Ja ne znam kako bi utrapila ovoj mojoj specijalki kad ne želi ni mokru ni kuhano meso.
si probala sirovo? (ako duboko zamrzneš na 24h nema bojazni od parazita) moj neće kuhanom ni prismrditi ali obožava sirovo i to uglavnom piletinu i junetinu a puretinu ne
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 04:58   #1912
Probajte sa salamom pileca prsa u ovitku NE DIMLJENO (za tim su mi macke dosta lude pa i moja),dobra je od perutnine ptuj,oprat tanje snite salame i ponudit mackima prvo samostalno 1-2 snite pa onda to ukombinirati sa sirovim/kuhanim.

naravno hranjenje sa salamama nije preporucljivo ali povremeno nije neki big deal a i dobro dodje kod privikavanja na sirovo/kuhano.
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 12:06   #1913
cesto pisete o kuhanoj piletini , govedini ,jetricama a moze li junetina ?
frkalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 12:18   #1914
bok, evo me opet nakon podulje pauze

dakle, pukla je ljubav između dein bestes konzervica i mog mačora

s jedne strane mi drago (kvaliteta?), a s druge strane jadan moj novčanik

dakle, s 2.90kn smo opet na gourmetu ("kvaliteta") tj 5kn, a već vidim u bližoj budućnosti da se vraćamo na schesir i rc (skoro 10kn )

suha standardno vrtim RC, happy cat i cimiao...od vječite potrage za schesirom sam odustala
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 14:46   #1915
probaj onu carny. mislim da je konzerva od 200 g 8 kn. mojem prdeku se svidjelo. čak je dvaput jeo. i to sam bez prisile.
si probala orijen. cjenovno je ko RC, i cimiao a puno je kvaliteniji.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 15:13   #1916
A felidae hrana? 1.8 kg 60kn suha,mokra velika konzerva 10 kn.

Hellie
,ja baš u pet centru nisam vidjela carry,orijen i cimiao,idem baš na njihovu stranicu pogledati nude li tu hranu,ja bih isto kvalitetu i cijenu prihvatljivu za džep.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 15:31   #1917
mojima je felidae suha super. sad kad budem išla opet po zalihe uzet ću im za probu i mokru jednu.
jedino sam mokru Carny vidjela u pet centru. Orijen valjda kod nas (u RI) nema. Suha animonda/rafine mi se nije svidjela ponuda pa na kraju nisam ništa kupila.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 16:14   #1918
carny neće

jel pc drži mokri orijen?
pa da probam...

a felidae mi se baš ne sviđa jer je previše vrsta mesa umiješano u jedno pakiranje, pa me strah da mu crevca ne polude
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 16:42   #1919
Quote:
Miss Bathory kaže: Pogledaj post
si probala sirovo? (ako duboko zamrzneš na 24h nema bojazni od parazita) moj neće kuhanom ni prismrditi ali obožava sirovo i to uglavnom piletinu i junetinu a puretinu ne
Jesam, pojela je samo jedanput i to kad se oporavljala nakon što je bila bolesna, valjda joj je organizam tražio hranu pa bi pojela bilo što. Sad se vratila ona moja stara maca koja izmišlja i izvoljeva.

A i kod nje je problem što je moraš stalno nutkati sa hranom, ona jede često ali po malo. A zbog ovih dvoje joj ne smijem hranu ostavljati vani u zdjelici da jede kad hoće jer onda njih dvoje žderu njezino.

Quote:
space_xd kaže: Pogledaj post
Probajte sa salamom pileca prsa u ovitku NE DIMLJENO (za tim su mi macke dosta lude pa i moja),dobra je od perutnine ptuj,oprat tanje snite salame i ponudit mackima prvo samostalno 1-2 snite pa onda to ukombinirati sa sirovim/kuhanim.

naravno hranjenje sa salamama nije preporucljivo ali povremeno nije neki big deal a i dobro dodje kod privikavanja na sirovo/kuhano.
Moja ne želi ni salamu jesti tako da joj ne mogu ni u tako probati uvaliti.

Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
carny neće

jel pc drži mokri orijen?
pa da probam...

a felidae mi se baš ne sviđa jer je previše vrsta mesa umiješano u jedno pakiranje, pa me strah da mu crevca ne polude
A jesi probala davati one Land of Fleich konzerve? Ta nije toliko loša, 8kn dođe 400g, a imaju i od 100g al dođe 4kn.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 17:23   #1920
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post

A jesi probala davati one Land of Fleich konzerve? Ta nije toliko loša, 8kn dođe 400g, a imaju i od 100g al dođe 4kn.
to su one kao "bio" u pc, jel?
mislim da je to probao, kao nije oduševljen, al može proći

joj, sad opet moram eksperimentirat

a ova tvoja nejedica...kajjaznam, a da jednostavno probaš let it be pristup?
jednostavno nemoj niš forsat
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.