Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2011., 22:33   #61
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
da li se ova vulgaris eretična ulja tipa iz DM-A smiju upotrebljavati za išta drugo osim za mirisne lapme?
ne smiju se nanositi na kožu
tajana21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 12:55   #62
Pozdrav!

zanima me moze li mi netko reci vise o etericnim uljima s ove stranice?

http://aurora.tria.hr/web/home

ima raznih mjesavina za masazu, ali kako je cijena jako niska (15 kn za 10 mL anticelulitne mješavine) čini mi se da nešto ne valja.
Hvala unaprijed!
ivana.zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 00:12   #63
Kupila sam eterično ulje od lavande na jednom eko sajmu... Domaća je proizvodnja, pravi jedna obitelj... E sad, cijena je 15-ak kn, pa me zanima koliko je pouzdano koristiti to ulje na licu? Inače radim po jednom receptu-u 100 ml izvorske vode stavi se 12 kapi lavande... što mislite? Do sad mi se pokazalo super na licu, ali sam počela paničariti zbog niske cijene
Aneley777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 21:34   #64
Ja ga na tvom mjestu ne bi koristila na koži, pogotovo ne na licu
već se tu dosta pisalo o tome koja su ulja kvalitetna i zašto - kemotip ulja je jako bitan
Kako misliš da kapaš ulje u vodu? pa ulje nije topivo u vodi i tako ga nanositi na lice je jednako kao da ga stavljaš direktno na kožu
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 18:40   #65
nigdje ne nalazim etericno ulje klementine? zna li netko gdje ga ima za kupiti? hvala
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 18:30   #66
jel mogu napraviti tonik za lice sa eu. lavande?Šta mi još treba ,prokuhana voda,čaj,nešto drugo??
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 18:36   #67
Pa u pravilu ne možeš jer eterična ulja nisu topiva u vodi...
Možeš otopiti eterično ulje u alkoholu i nakon toga ga dodati u vodu, ali to više nije to
Bolje da uzmeš hidrolat
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 18:56   #68
znači ništa od toga,a negdje sam pročitala:destilirana voda+eu lavande=tonikI znam da je ovo totalno off,ali moram pitati-mogu li ikako iskoristiti suhe cvjetove lavande u kozmetičke svrhe,napraviti macerat ili nešto...puno lavande nakupila ljetos na moru,pa eto,da iskoristim ako se može.Ima li neka tema o lavandi na ovom podforumu,nisam mogla nači
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 23:23   #69
Drage moje,
upucujem vam jedan veeeliki pozdrav iz Bosne
Danima vec iscitavam vase postove iz najrazlicitijih tema o prirodnoj kozmetici i imam jaaako puno pitanja, a jedno od njih se tice i etericnih ulja
Vidim da na forumu ima dosta upucenih cura/decki koje se bas razumiju u te stvari i uz to su tako ljubazni da to znanje nesebicno podijele s nama laicima (ali zaljubljenicima u prirodnu kozemtiku) i ja se, prije svega, zahvaljujem, od srca. Divni ste!
No, da skratim ... zanima me, ukoliko biste mi mogli odgovoriti sljedece:

1. Da li ste upoznate s kvalitetom et. ulja firme Vera-Nord (link: http://www.vera-nord.pl/ ). Imaju kao more nekakvih certifikata za kvalitet, no ja vjerujem ljudima koji se u to kuze, dakle vama ... pa bih vas zamolila za vas stav u vezi pomenutih ulja (zapravo, najvise me zanima da li su sigurna i iole djelotvorna u kozmetickim primjenama)

2. Buduci da ovdje kod nas, bar u gradu gdje ja zivim, nema bas nekog izbora pri kupovini etericnih ulja (u apotekama imaju pharmamedova, kakva su ona?!), dakle ... ja bih se upustila u neko online narucivanje, ali, isto tako, mogla bih si priustiti jedno eventualno dva kvalitetna etericna ulja, pa me zanima koja biste mi vi preporucili (za dehidriranu, osjetljivu kozu lica, 28 godina). Ja bih to mijesala u baznim uljima (jojoba, psenicne klice, badem???). Ako bi to bilo jedno (ili dva) etericna ulja, koja bi to bila? Sta mi preporucujete?

3. Kakvo je ulje cajevca? Naime, to imam ... znam da djeluje protuupalno i da moze pomoci u lijecenju akni (a to nemam) ... zanima me za sto je jos dobro?

Oprostite na dugackom postu, ali doista vjerujem u vase preporuke i znanje, i unaprijed vam se najsrdacnije zahaljujem i lijepo vas pozdravljam!
readerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 16:05   #70
Anybody, pls?!
readerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 21:15   #71
Eterična ulja moraju biti kemotipizirana, a oznaka "čisto" ili "100 prirodno" ulje
ne garantira kvalitetu....ne znam kakva su ta ulja, ali ako nisu kemotipizirana ne bi ih preporučila...

Ako ćeš već naručivati on line, onda naruči provjerena ulja (oshadhi, pranarom, florihana...)

Za dehidriranu osjetljivu kožu lica možeš probati neka od sljedećih eteričnih ulja: palmarosa, rimska kamilica, njemačka kamilica, ružmarin verbenon,
sjeme mrkve, ružino drvo. širokolisna lavanda...
Možda sjeme mrkve i palmarosa...
Od biljnih sjeme grožđa, jojoba, lješnjak...

Čajevac zna isušivati kožu, a obzirom da imaš dehidriranu bolje ga nemoj korisiti na licu..
Ulje čajveca je dobro za čišćenje prostora, gljivične infekcije, akne...
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 10:30   #72
Jel može neko eterično ulje pomoći da mi kosa brzo naraste? Može i prek noći ne bi se bunila
ćelavapjevačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 12:51   #73
@Starleta - Hvala ti mnogo na odgovoru. I Merlina mi je poslala neke receptiche, tako da se sad samo trebam baciti u kupnju!
Ma, da ... upravu si za etericna ulja, najbolje se drzati vec provjerenih, tako da necu suvise komplicirati oko toga!

Sto se tice Ioneskove junakinje , @celava pjevacica - cuj...ja sam procitala da je ulje kokosa dobro za kosu i da potice rast kose tako sto ga se utrljava u tjeme i masira, pa sad ne znam ... neka iskusnije od mene potvrde ako je tako.
Za EU ne znam
__________________
You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one!
readerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 17:22   #74
Moze li mi netko reci koja je razlika izmedju kemigovih etericnih ulja i npr.pranarom? Na jednoj brzoj radionici su nam rekli da su kemigova dobra i da ih slobodno kupimo no danas u Kemigu mi je prodavacica silom htjela prodati ova druga i dati do znanja da kemigova nisu nesto.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 17:25   #75
Kemigova ulja nisu kemotipizirana i prodavačica ti je dobro
preporučial da ih ne kupuješ...

Evo članak u kojem možeš vidjeti zašto je to važno
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 17:29   #76
Možda se ljudi ne zbune... Kemigova ulja nisu (samo) ulja kupljena u Kemigu već zapakirana pod njihovim imenom...
Oni prodaju i druga ulja (Pranarom) koja, pretpostavljam, da Forumašice preporučuju...
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 20:07   #77
Mislim sa ce meni i ta kemigova biti sasvim dovoljna.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 20:44   #78
Ja najvise volim etericna od Oshadhi-a jer kapljice tako lijepo idu da ih mogu brojati, a kod ovih ostalih ne , isto tako od baznih volim najvise Pranarom..
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 23:31   #79
jel netko čuo za čičkovo ulje i emu oil?
ćelavapjevačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 13:26   #80
Dobila sam na poklon odlična etericna ulja kleke/borovice, lovora i smilja.

Imam od ranije pačuli.
Njega sam otopila u ulju lješnjaka.
Prezadovoljna sam. Moram ovom prilikom da zahvalim Starleti posebno a i svim ostalima koji su mi mnogo pomogli svojim savjetima.
Prirodna kozmetika je definitivno jedan od najboljih stvari koju sam uradila za sebe.

Koristim trenutno ovu uljnu mješavinu lješnjak i pačuli (tak divno zateže lice, lješnjak je stvarno adstrigentnog djelovanja ) i hidrolat lavande sa biljnim glicerolom. Odlično mi je lice, pore se sužavaju, mitisera sve manje, bora nema, više se ne masti T-zona. Ma, oduševljenje opšte.

E sada pošto sam dobila kleku, smilje i lovor bile bi mi dobrodošle ideje kako njih uvesti u već uspješnu priču.
Čitala sam da smilje povoljno utiče protiv bora. Lovor je dobar protiv gljiFica ali njih i nemam. Kleka je regenerativna pa bi i ona mogla u mješavinu za lice da se totalno podmladim .

Još jednom svima zahvaljujem.
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.