Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2017., 19:58   #1421
Quote:
kevin love kaže: Pogledaj post
Pozdrav, žena mi je kuharica i za dar bih joj kupio neki dobar kuhinjski nož, znači ne za upotrebu kući nego za posao. Može li preporuka, s tim da mi budžet nije baš nešto, 500-1000 kn?
Da li je navikla na karbonske nozeve na poslu, tj da noz konstantno brise nakon koriscenja? Ako jeste, cimaj Karlo Ban na facebook-u.
Ckovu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 14:41   #1422
Quote:
Noirin kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Imaju u konzumu Vivo Villeroy & Bosch Group nozevi uz naljepnice.
Gledam nekoliko nozeva ali me zanima da li je netko kupovao i vrijedi li ih uopce kupovati ili je to bacanje novca?

Hvala
Ja ih kupio zadnji put...OK su ....ništ spektakularno. Oštrim ih jednom ili dva puta godišnje kod brusača. Uzet ću chef i ovaj put....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 13:45   #1423
zamrla tema pa da se ubacim malo....
već godinama imam set Dick noževa koji me dobro služe,ali već neko vrijeme planiram kupit japanski nož i zato sam pročitao cijelu ovu temu i hrpe drugih foruma i eto konačno stigla i moja prva igračka

Shun TDM-1707 chef's knife....

http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...9c3730c303.jpg

planiram kad bude mogućnosti uzet još jedan Santoku i to bi pretpostavljam bilo to?
Treba li mi možda još koji manji nož za sitno povrće jer uglavnom se radi sa filetima i hrpom povrća?!
za otkoštavanje imam Dick...
naručio sam i King whetstone 800/4000 granulaciju.to je ok za ovaj nož?
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 14:52   #1424
Moja preporuka je (budući da već imaš Chef's) prije Santoku-a uzeti paring knife (tj. mali pomoćni nož)
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 16:46   #1425
onda nešto ovako pretpostavljam?

https://www.lonciipoklopci.hr/kai-sh...0-cm/pid/20738
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 17:33   #1426
Da, ali kažem to je moje mišljenje.
Budući da ih ima nekoliko vrsta, moja preporuka je otići u dućan, vidjeti, isprobati koji bi ti odgovarao.
U Sol i papar imaju dobar izbor.
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 18:29   #1427
ma znam,savršena trgovina,ali nisam u ZG...
nije žurba....

danas sam krstio Shuna i oduševljen sam.
nemam još iskustva s takvom vrstom noža,ali oštrina je čudesna
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 13:09   #1428
Pozdrav,
Opremamo novu kuhinju i dvoumim se oko izbora nozeva; volim kuhati i svakodnevno kuham, bitno mi je da su nozevi kvalitetni, ali i cjenovno pristupacni. Nedoumica je izmedju Mehrzer (trenutno na akciji u Kauflandu) i CS Solingen nozeva (https://www.lonciipoklopci.hr/cs-sol...-8-1/pid/13068). Imate li kakav savjet ili iskustva? Svaka pomoc je dobrodosla
Starry sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 13:47   #1429
Da li netko zna da li su cemu delimano nozevi? Mislim na one sto se prodaju zajedno sa stalkom za nozeve

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Lecos is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 13:52   #1430
Quote:
Lecos kaže: Pogledaj post
Da li netko zna da li su cemu delimano nozevi? Mislim na one sto se prodaju zajedno sa stalkom za nozeve
Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Ne znam za noževe ali Delimano je dno dna, klasična priča gdje vrijedi ono "kolko para tolko muzike!!!
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:01   #1431
Molim malu pomoć oko kupnje Dick noževa.
Treba mi univerzalni nož za rezanje, za jednu prosječnu kuharicu . U ponudi ima puno Dick noževa sa različitom bojom ručke, pretpostavljam da to nešto i znači . Ako se dobro sjećam, plava zelena i žuta. Što bi bilo najbolje?
ljutakopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 20:17   #1432
Nivo iznad. Mislim da su superior linija. Odi si u manal na jankomiru ako si u zg. Imaju sve od dicka u ducanu. Imam chef 23 cm superior vec 10 godina. Tada je kostao 300 kn, sada idu po 500.

Jel zna netkos sta o tim nozevima u kauflandu. Trebam nesto jeftino za viksu.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 11:31   #1433
Pozdrav, htio bih unaprijediti kolekciju kucnih nozeva, postupno. Dosad smo imali znj kvalitete tako da ce sve biti napredak. Za pocetak, noz za obradu mesa, ono, kad kupim 2 kila mesa u mesnici pa ga zelim isjeci na sitnije komade, ocistiti zilice i sl. Koji noz (mislim na tip noza, ne na konkretnog proizvodjaca) je najprikladniji za to?
velmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 19:41   #1434
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Nivo iznad. Mislim da su superior linija. Odi si u manal na jankomiru ako si u zg. Imaju sve od dicka u ducanu. Imam chef 23 cm superior vec 10 godina. Tada je kostao 300 kn, sada idu po 500.

Jel zna netkos sta o tim nozevima u kauflandu. Trebam nesto jeftino za viksu.
Superior i ovi u raznim bojama bi trebali imati istu ostricu, tako da nema nikakve razlike osim u ergonomiji i izgledu. Inace te boje su za ugistitelje jer bi po ps-u jedni bili za povrce, jedni za meso, jedni za ribu.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
balzag is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 21:02   #1435
Jel jos netko probao ove Vivo nozeve iz Konzuma,jel valja to kaj? Nemam bas novaca za neke skupe. Ako netko zna mozda i koje druge da je cijena pristupacna...
Drotkefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 21:35   #1436
Ma koji Konzum, naruci preko zastupnika za Victorinox, cini mi se da se zove Maestral i pitaj da ti posalju katalog. Imas odličnih sudoku noževa za malo love. Moja topla preporuka

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
SteveMqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 21:37   #1437
Quote:
Drotkefa kaže: Pogledaj post
Jel jos netko probao ove Vivo nozeve iz Konzuma,jel valja to kaj? Nemam bas novaca za neke skupe. Ako netko zna mozda i koje druge da je cijena pristupacna...
I najlošiji nož je dobar dok je oštar, isto tako i najbolji nož ne valja ničemu ako nije oštar.
Za po kući mi je valjao i onaj set od 60kn što cigići prodaju. Skupi noževi su za ljude kojima trebaju takve stvari, ili za one koji se žele pokazati. Nekako čisto sumnjam da ćeš svaki dan sjeckati 40kg povrća pa da ti treba nešto trajnije. Evo ja koji sam padao u trans od toga sam skupio čitavu zbirku, da bi na kraju rezao s prvim koji mi padne pod ruku, bio to vivo, mehrzer, plasticni dick, premier dick, onaj iz ikee, global i ostali. Ne znam koliko je ergonomija bitna za nasjeckati kilogram povrća....

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
balzag is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 22:16   #1438
Quote:
Drotkefa kaže: Pogledaj post
Jel jos netko probao ove Vivo nozeve iz Konzuma,jel valja to kaj? Nemam bas novaca za neke skupe. Ako netko zna mozda i koje druge da je cijena pristupacna...
Imam cijelu kolekciju i za "po kući", tj. vikendici služe odlično. Imam doma Rosle i tu su li la, možda malo lošiji.
Ako nisi pri lovi imam i dosta Lidlovih noževa, onih koji su izrađeni slično kao ovi Vivo, cijeli metalni.

Po meni jedina loša investicija su oni škart noževi koji imaju samo oštricu zabodenu u ručku koja prije ili kasnije pukne/razvida se/ispadne. Svaki imalo čvršći konkretniji nož može se lijepo naoštriti i služit će svrsi. Govorim naravno kao što je gore spomenuto o standardnom korištenju u vidu 3-4 obiteljska obroka dnevno.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 06:19   #1439
Quote:
Drotkefa kaže: Pogledaj post
Jel jos netko probao ove Vivo nozeve iz Konzuma,jel valja to kaj? Nemam bas novaca za neke skupe. Ako netko zna mozda i koje druge da je cijena pristupacna...
ma dobro je za po kuci ovak kao "beater' nozevi, uz one kupone zasto ne nisu tolko skupi, ovaj santoku je dosao ostar da se mozes brijati doduse celik je vjerojatno takav da brzo gubi ostrinu
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:12   #1440
ako kažem da u kuhinji trebam 3 noža (Dickova), koja bi to po vašem izobru bila dragi forumaši?...

s time da imam jedan plavi Dick ergo grip - ubodni kako ga zovu od nekih 12cm...
PanameraFlow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.