Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2010., 23:07   #41
Bok svima. Malo sam vas citala prije nego sam narucila maslac sa coastal scentsa. Ovo je prvi put da ga koristim i jako sam zadovoljna. Ne znam zasto nasima ne vjerujem pa ga nikada nisam ni kupovala kod nas. Uglavnom stigao mi je za 12 dana. Pa ukoliko netko dvoji eto...
just max is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 12:01   #42
ima li tog maslaca negdje u rijeci za kupit???

hvalaaa
tea4patd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 13:33   #43
Naručila sam shea maslac sa Aroma Terre, od Oshadhi-ja, kao i njihovo bademovo ulje. To planiram ujediniti za suhu kožu sklonu neurodemitisu za moju klinku od 2 godine. Kažem sklonu jer dr. nikada nije potvrdio dijagnozu, samo je rekao da je to jedan blaži oblik te bolesti. Čitala sam karakteristike i svi hvale učinkovitost shea maslaca. Probala sam dosta raznih kremica iz ljekarne ali nisam vidjela baš neku veliku učinkovitost. Čak je na neke reakcija bila i dosta loša.

Jel netko od vas miješao maslac i ulje? U kom omjeru?
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 14:07   #44
Shea maslac može biti različite gustoće pa ovisno o tome dodaješ ulja. To na kraju nije krema jer nema vodene faze, samo mješavina maslaca i ulja.

Za atopiju je izvrstan i hidrolat hamamelisa.


Lida, može se koristiti kao okoločna njega.
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 14:31   #45
Quote:
Laminaria kaže: Pogledaj post

Za atopiju je izvrstan i hidrolat hamamelisa.

Sada sam pročitala svojstva i djelovanje i pitam se gdje mi bila pamet do sada????

Jel mogu hidrolat primjenjivati normalno na djetetu od 2 godine, bez nekih posebnih ograničenja?
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 16:34   #46
Da, prema potrebi. Može se u njega dodati glicerol, alantoin, b5 - da bi bio dodatno njegujući.
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 09:01   #47
Dobila sam jučer svoj paketić pa sam sinoć spravila kremu. Shea maslac i bademovo ulje. Po receptu sa Aroma Terre! Stisnula se fino i sada mi je taman za nanošenje na kožu, onako se lijepo topi!

Zanima me kako i gdje čuvati ostatak maslaca koji još nije smućkan ni sa čim? Jel mu ok u frižideru? Kada sam otvorila kutiju bio je skroz mekan, mogla sam ga normalno grabiti sa žlicom, onak ko krema! Sada se malo stisnuo ali možeš ga normalno zagrabiti, nije više onak tekući. Bojim se da nešto ne radim krivo jer ovo su moji počeci u prirodnoj kozmetici.
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 15:31   #48
Možeš ga držati u frižideru, a možeš i vani!
Normalno je da se u frižideru stvrdne dok je vani mekan!
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 20:55   #49
ja sam dobila na poklon taj maslac od Kemiga ( njihovo pakiranje ) i sad neznam kaj bi s njim užasno je krut , probala sam ga namazati ali se jako teško utrljava..mrvi se , neznam jel bi mogla nešto dodati u njega pa da imam neke koristi
Ako netko zna bila bi zahvalna
titirlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 14:16   #50
daj još jednom provjeri šta piše jer shea je mekan poput melema čak i mekaniji!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 21:55   #51
Evo provjerila sam , piše : SHEA BUTTER VIRGIN
proizvođač : Henry Lamotte , uvoznik Kemig d.o.o.

tvrd je kao kamen, neda se mazati
titirlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 22:02   #52
Quote:
titirlica kaže: Pogledaj post
Evo provjerila sam , piše : SHEA BUTTER VIRGIN
proizvođač : Henry Lamotte , uvoznik Kemig d.o.o.

tvrd je kao kamen, neda se mazati
pomiješaj ga s maslinovim uljem, u bočici nekoj, samo natrpaj tog maslaca unutra i dodaj maslinovog da prekrije maslac i mućkaj
yslp is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 00:32   #53
Quote:
titirlica kaže: Pogledaj post
ja sam dobila na poklon taj maslac od Kemiga ( njihovo pakiranje ) i sad neznam kaj bi s njim užasno je krut , probala sam ga namazati ali se jako teško utrljava..mrvi se , neznam jel bi mogla nešto dodati u njega pa da imam neke koristi
Ako netko zna bila bi zahvalna

Otopi ga na pari i dodaj u njega neko biljno ulje, napimjer badem ili
sjeme marelice...ovisno za što ćeš ga korisititi....
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 10:24   #54
Hvala na savjetu, probala bi onda sa tim bademovim, mislila sam mazati nogice ne pada mi na pamet za šta bi ga mogla koristiti
titirlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 12:17   #55
Shea maslac možeš koristiti za puno toga . Dragocjeni je hranjivi sastojak za prirodnu njegu lica i tijela, ( kose).
Samo ga trebaš otopiti i pomiješati sa biljnim uljima, kao što ti je Starleta savjetovala.
Koristi se za njegu cijelog tijela, u mješavinama za njegu lica, u mješavinama za sunčanje, za njegu kose, stopala... nema gdje ga ne možeš iskoristiti,samo je potrebno malo truda i volje .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 13:44   #56
Hvala Merlina
A šta bi mogla staviti u njega ( koje ulje) za sunčanje...nekaj da dobijem finu brončanu bojicu
titirlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 13:59   #57
e da , zaboravih još pitati jel mogu otopiti maslac u mikrovalnoj ? ( nisam baš sigurna da bi ga znala na pari otopiti!
titirlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 23:41   #58
Uništit ćeš maslac. Pa ulja se hladno prešaju baš zato da se sačuvaju vrijedni sastojci a ti bi ga skuhala u mikrovalnoj.

Otopiti na pari - u jednu posudu staviš vodu i staviš ju na vatru, i u tu vodu staviš drugu posudu sa maslacem - nema ništa jednostavnije od toga.
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 07:54   #59
ja koristim shea maslac za njegu područja oko očiju
pomješan sa uljem ploda divlje ruže

Za sunčanje mislim da ima dosta recepata na toj temi,
možeš ga mješati sa čileanskim lješnjakom, sjeme čileanske maline,
sezam...
Samo to ti nema nikakvu ili jako malu uva zaštitu!

Možeš napraviti balzam za usne, kremu ili losion za tijelo...
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 11:47   #60
Shea maslac bi u mješavinama za sunčanje više služio kao hranjivi i njegujući sastojak no što bi služio za zaštitu od sunca, no za zaštitu se ionako stavljaju neki drugi sastojci.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.