Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 13:13   #6341
Gdje kupiti? (pomozite)

Gdje u ZG kupiti prirodan sok limuna u boci, ne one male zute bombice nego bas sok s pulpom u boci od litre ?

Obicno ga kupujem u Sparu Brezice, Rauchov od litre te nedavno naletio na jedan komad od limete u Konzumu.

https://www.rauch.cc/fileadmin/1_Pro...h-culinary.png
AndrejX is offline  
Old 22.07.2017., 12:36   #6342
Za sve koji traže posude za sir našla sam u Mulleru na odjelu kućanstva - doljnji dio je od nekog drva, pretpostavljam bambusa,a za gornji dio postoje 2 opcije - plastična i staklena. Ima li netko kakvo iskustvo sa drvenom podlogom za držat sir u frižideru? Pokupi li miris sira ili ne?
polkagaist is offline  
Old 22.07.2017., 15:49   #6343
da se vratim na sokove bez secera... pronasao sam ovo: http://bolerodrinks.com.hr/

narucio sam... sve, pa da vidimo
gmit is offline  
Old 22.07.2017., 19:20   #6344
Dobila sam nedavno reklamne primjerke tih Bolero napitaka, meni je to koma okusom. Mozda tebi bude ok
rock on... is offline  
Old 22.07.2017., 19:25   #6345
tako je, unisti mi svu nadu
gmit is offline  
Old 22.07.2017., 19:33   #6346
pa mogao si prije pitati na nekoj temi prije nego sto kupis nesto sto nikad nisi probao i jos kupi sve vrste
Krkimir is offline  
Old 22.07.2017., 19:48   #6347
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pa mogao si prije pitati na nekoj temi
pitao sam ovdje prije cetiri dana


Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
prije nego sto kupis nesto sto nikad nisi probao i jos kupi sve vrste
lako se baci u smece. jedini je problem to ako i dalje ne budem imao podnosljiv sok za slaganje bez kalorija...
gmit is offline  
Old 22.07.2017., 21:12   #6348
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
pitao sam ovdje prije cetiri dana
Sorry nisam vidla ranije inace bi ti odmah napisala. Ko zna mozda ti bas budu dobri, necemo gubit nadu dok ne probas
rock on... is offline  
Old 26.07.2017., 16:23   #6349
Bolero imaš u polleo sportu i dm-u. Meni su ok.

Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk
anchy87 is offline  
Old 26.07.2017., 16:35   #6350
Quote:
anchy87 kaže: Pogledaj post
Bolero imaš u polleo sportu i dm-u. Meni su ok.
isprobao za sada samo bazgu (koje sam najvise i uzeo)

kriminalno preslatko, okus i miris podnosljivi (iako znatno losije od update1). mislim da ce biti upotrebljivo kad ubacim unutra zlicu vitamina c
gmit is offline  
Old 26.07.2017., 20:14   #6351
S cim je zasladjen taj bolero?
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 26.07.2017., 20:31   #6352
Ja sam taj Bolero razrijedila s više vode nego što piše. Inače je stvarno presladunjavo. Nisam fan sokova, ali moj mužjak jest pa ih povremeno kupujemo otkako se to kod nas pojavilo. Njemu je fina lubenica, šumsko voće, sama borovnica, breskva..
Gipsyqueen is offline  
Old 26.07.2017., 21:20   #6353
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
S cim je zasladjen taj bolero?
acesulfam i stevija

mislim da bih bio dosta sretniji da nisu koristili steviju. njena slatkoca mi nikada nije legla
gmit is offline  
Old 26.07.2017., 21:34   #6354
gdje kupiti svježe datulje i kako se one jedu?
do sad sam kupila samo one u pakiranjima u dm-u i konzumu (ima neko pakiranje za 7 kn, ali mislim da su još dodatno zašećerene, zato bih probala "prave").
Erato321 is offline  
Old 26.07.2017., 22:56   #6355
Quote:
Erato321 kaže: Pogledaj post
gdje kupiti svježe datulje i kako se one jedu?
do sad sam kupila samo one u pakiranjima u dm-u i konzumu (ima neko pakiranje za 7 kn, ali mislim da su još dodatno zašećerene, zato bih probala "prave").
koliko znam, to su 'prave'. u tunisu smo ih skidali sa grane i bile su jednako slatke...
gmit is offline  
Old 26.07.2017., 23:09   #6356
Quote:
Erato321 kaže: Pogledaj post
gdje kupiti svježe datulje i kako se one jedu?
do sad sam kupila samo one u pakiranjima u dm-u i konzumu (ima neko pakiranje za 7 kn, ali mislim da su još dodatno zašećerene, zato bih probala "prave").
ZG Importanne, Tigris oaza. http://www.tigrisoaza.hr/wp-content/...s-asphikan.png
A kako se jedu... pa isto kao što jedeš i svo drugo voće. Vjerojatno ovisi i o sorti, ali svježe datulje su meni slatke poput suhih.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 27.07.2017., 12:12   #6357
Svježih datulja uvijek ima za kupiti u Sparu, a odnedavno sam vidjela i u Konzumu.
Obično stoje u hladnjacima, oko 90 kn/kg cijena.
__________________
You've got to promise not to stop when I say when
scorp is offline  
Old 27.07.2017., 18:46   #6358
Gdje kupiti:

Domaće ekstradjevičansko maslinovo ulje u ZG? Ima li kakva uljara s mora svoju trgovinu u ZG, osim one od Blata s Korčule?

Male ljute peperoncine? Potrebna tek manja količina, par komada za staviti u maslinovo ulje da se dobije malo ljući okus. Ima li uopće razlike u okusu peperoncina u odnosu na velike feferone, je li razlika samo u veličini?

Edit: Zanima me i gdje kupiti sljedeće:
Kadulja? Ružmarin? Origano? Bosiljak itd. Po mogućnosti cijele listove ili stabljike, znači nikako ne usitnjeno. Ima li toga gdje na placu?

Zadnje uređivanje Nikad spreman : 27.07.2017. at 19:19.
Nikad spreman is offline  
Old 27.07.2017., 18:53   #6359
Imaš na vrtlarskoj temi sve o papričicama 😂 pitaj njih jel razlika samo u veličini ako smiješ znala sam ih viđati u Bille, ne znam ima li ih sada... Vidi baš tamo u temi možda ti je netko od njih što uzgajaju voljan poslati/donijeti. Što se tiče ulja isto ti može netko iz Splita/Omiša/Makarske... staviti na bus par litara ako ti ne treba neka velika količina...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 27.07.2017., 19:06   #6360
Gdje kupiti meso kunića - neki štand na placu, dućan u Zagrebu?!?
znam da ponekad zna biti u Lidlu, ali samo kada je neka akcija, što je možda par puta godišnje.
blarney is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.