Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2013., 16:54   #21
KEMIGOVO ulje crnog kima je razblaženo, istina ima aktivne sastojke, ali ne u kolicini kojoj brendirani proizvodi.

i sama sam vodila načelom ekonomičnosti pa sam u zelji da kupujem kvalitetu ali po jefitinijoj cijeni kupovala nerafinirana hladno prešana ulja koja pakuje kemig. međutim kada sam probala oshadhi i pranorm, pa čak i florihanu, zbilja mi je postalo jasno zašto brend košta. i svaki aromaterapeutski znalac će ako je iskren reći što misli o kvaliteti kemigovih ulja i ovih koje sam navela. dakle kemig zna biti u prosjeku 50 - 70% jefitniji od ovih brendova, al vjerujte i u kvaliteti je bar 50% slabiji. cijena kod pravih stvari jednostavno prati kvalitetu.

ja isto pijem kim, uz još neka druga nerafinirana ulja, tako da ga i ne osjetim. inače dobro je uz kim kombinirati ulje konoplje, ulje boražine, ulje zlatnog lana i djevičansko malsinovo, ali u to sve dodati i žlicu kravljeg sira i žlicu jogurta, te ubaciti koju sjemenku (npr orah, badem, bundeva, netom samljeveni lan), ja po žlicu svega toga uzimam dva puta dnevno i ne sjecam se da sam bila bolesna, krva slika savrsena. dobro je kod konzumacije crnog kima ili općenito bilo kojeg drugog protuupalnog ulja uzimati malo kravljeg sira ili jogurta, jer je tek tada djelovanje na staničnom nivou optimalno. to mnogi ljudi ne znaju.
Ydassa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 19:14   #22
Ydassa, kad tako kategorički tvrdiš ovo vezano za ulja Kemiga, da li si ti to radila neku analizu li je to samo tvoje subjektivno mišljenje? Bilo bi dobro znati taj podatak kako bi mogla razmisliti što ću ubuduće kupovati. Ako si radila neke analize, da li si možda analizirala i bu koja se obično kupuju preko selera navedenih ovdje na forumu?
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 13:02   #23
Ne bih se složila da su kemigova ulja razblažena, pogotovo s obzirom na informacije koje su mi dostupne a nisu za javnost, te još više iz dugogodišnje prakse korištenja svih mogućih kvalitetnih biljnih i esencijalnih ulja na našem tržištu.
Recimo ja sam u gore navedenom primjeru boražine u mom postu pila ulje Florihane.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 13:56   #24
kakva su iskustva s liječenjem akni uz pomoć ulja crnog kima?
__________________
Three o'clock is always too late or too early for anything you want to do.
kleo_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 06:44   #25
Meni na kapcima izbila nekakva alergija. vjerojatno na neko sjenilo, sad treba skužiti na koje. Po noći namazala kapke crnim kimom i sad je super. Skoro nestalo.
Usput, meni ga je najlakše popiti kad u žlicu stavim malo tek. jogurta, pa u to sipam crni kim.
žižulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 14:46   #26
Nije baš neka kaj aktivnija tema ... ali ajde ... možda ima netko aktivan ...

Dakle imam doma od enciana taj crni kim. Pije ga mići od 4+ godina, na uputama piše piti poslije jela ... (2x5 kapi). E sada da li je bolje popiti 10 kapi poslije večere ili ruča potpuno svejedno ili mislite da je bolje piti 5 kapi jutro natašte, a 5 navečer?

Da li još netko daje djetetu? Kako ste to riješili?

Svaka pomoć je dobrodošla ... Već imam neke inpute ako i što ali eto ... da pitamo i tu

Hvala
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 21:11   #27
crni kim se pije nakon obroka, nikako na prazan želudac.
ako je u vrtiću pa ne doručkuje doma, neka pije 5 kapi nakon ručka/užine kad dođe doma i 5 nakon večere. ili svih 10 kapi odjednom, ali obavezno nakon jela.
dobro ga je popiti sa sokom koji ima C vitamina.

ja svoje cure nagovaram, jer i ja ga pijem, ali starija ne želi, a manjoj sam baš danas uspjela uvaliti prvi put žličicu.
super je za imunitet, ja svoju alergiju na ambroziju držim prilično dobro pod kontrolom samo s time
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 21:53   #28
tnx...

ma moj malo njurga ali poliže žličicu.

bar za sada, neka tako i ostane
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 22:08   #29
a vremenom se navikneš na odvratan okus, tako da ako je počeo piti - trebate samo održati naviku
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 20:10   #30
Quote:
Velika_kokos kaže: Pogledaj post
Pridružujem se klubu. Ja sam čula da dobro djeluje protiv alergija. Ima smisla, ako jača imunitet. Na mojem ulju piše da se može izmiješati s vodom ili sokom, pa ja ulijem žličicu tog ulja u sok i to popijem. Grozan mi je i okus i miris. I podriguje mi se nakon njega.
Meni je problem bio s tim miješanjem jer bi mi pola ulja ostalo na čaši, a samo pola bi popila i unjela u organizam.
marinaaa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 21:09   #31
Thumbs up

Ja sam počela piti ulje crnog kima kad mi je izbila neka alergija po koži. Nakon što sam se tjedan dana češala, iz očaja bih pokušala sve pa sam se prisilila i popiti to smrdljivo ulje . I već drugi dan nije bilo novih urtikarija ...to je bilo prije nekoliko mjeseci, ali sam ga nastavila i dalje piti (samo 1 žličicu dnevno)...na okus se s vremenom navikneš.

Prije te alergije ulje sam kupila zbog rozaceae, ali ga nisam mogla piti nego sam samo mazala zahvaćeno područje s masti na bazi ulja crnog kima (mast dobila od farmaceuta).
Zanimljivo je da otkad pijem ulje, nemam potrebe da mažem s masti, rozacea se povukla i nema novih upala. ....Pa eto, ako netko ima problema s rozaceom, neka pokuša s uljem crnog kima
vetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 16:57   #32
Narucila sam si to ulje toliko je hvaljeno.. medjutim danas kada sam popila zlicu nakon 10 minuta dusu sam povratila .. Ne vjerujem da cu ga vise piti jer ocito ga ne podnosim.. grozan je okus.. svaka cast vama koji mozete..
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 20:58   #33
kreni prvo s pola male žličice, uz čašu soka, obavezno poslije jela.
meni se je prvih par puta pola dana podrigivalo na to ulje, ali sam se s vremenom navikla.
pijem jednu malu žličicu, i ja bi se ispovraćala da veliku žlicu popijem
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 15:57   #34
Ma nije bila velika zlica... Kavena zlica .. i pila sam sok poslije medjutim nije pomoglo..sad vise ni miris ne mogu podnjeti

I da do 4 ujutro mi se podrigivalo i osjecala sam ulje.. grozan osjecaj.. ne mogu
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 19:19   #35
Quote:
Eysan kaže: Pogledaj post
Ma nije bila velika zlica... Kavena zlica .. i pila sam sok poslije medjutim nije pomoglo..sad vise ni miris ne mogu podnjeti

I da do 4 ujutro mi se podrigivalo i osjecala sam ulje.. grozan osjecaj.. ne mogu
Nakapaj ga na med, on ti jako neutralizira njegov okus. Ili bilo što slatko, kockica čokolade, napolitanka...
luliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 16:55   #36
a da je ružno, ružno je..
pogotovo u početku.
ali, treba se naviknuti.
ja sam čak razmišljala da ga ukapavam u kapsule, pa sam od silne ljenosti odustala i pomalo se navikla. sad bez problema mogu i 2 male žličice uzeti i ne osjetim mučninu poslije.

isplati se, ja sam ambroziju preživila bez ikakve kemije, a godinu prije sam na kortikoidnom spreju bila jer sam se gušila zbog nje
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 17:09   #37
Ja sam isto jedna od onih koja je kupila crni kim od Matičnjaka, al joj stoji doma i svaki dan se gledamo, al se ne volimo A ne bi mi bilo uopće na odmet to pit, imam problema s dishidrozom i kožnim alergijama općenito.

Di se mogu kupiti prazne kapsule o kojima je bila riječ na prošloj stranici? Možda bi mi tako bilo lakše... Mene čak ne smeta toliko okus (koji je svejedno odvratan), koliko sam pojam da gutam ulje i ona masnoća po ustima koja ostaje nakon.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 17:46   #38
Znam da praznih kapsula ima Studio Aromedica, iHerb..
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 20:33   #39
Praznih kapsula ima i u Farmacia-i.
U Kemigu ima već kapsuliran crni kim.

Umjesto soka možete probati i s jogurtom.
Litsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 08:30   #40
Jučer sam ga opet probala i ajde, ipak nije tak strašno... Makar, ono što mene muči je to što se meni po njemu podriguje i vraća mi se taj bljak okus... Jel ima način da to nekak neutraliziram? Budem sad nakon doručka probala sa jogurtom.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.