Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2015., 11:52   #61
Naisla sam na ovaj tekst - link i onda sam u postavkama google racuna odabrala opciju - dopusti manje sigurne aplikacije.
Nakon toga je proradio stari (gmail) racun unutar tunderbirda i uspjela sam kreirati racun za gmail na oba mobitela, unutar stock aplikacije za mail. I unutar K-9 Mail aplikacije, koju sam naknadno (jer ovo drugo nije radilo) stavila, sa google play.
Obzirom da to nisu neke nove/nesigurne aplikacije, a i sve je prije radilo bez problema, zasto sad odjednom ne valjaju?
Nisam do sada procitala da netko ima isti problem, a vjerujem da mnogi imaju unutar jedne mail aplikacije kreirano vise racuna, pa i onih na gmailu.

I sad... dosao mi je maill koji kaze:

Quote:
Nedavno ste promijenili sigurnosne postavke, pa vaš Google račun x.....y gmail.com više nije zaštićen modernim sigurnosnim standardima.

Napominjemo da napadači sada mogu lakše provaliti na vaš račun. Možete ponovo dodatno zaštititi svoj račun tako da poništite izvršenu promjenu ovdje pa počnete pristupati računu putem Googleovih aplikacija kao što je Gmail.
Sto sada raditi? Koliko je glupo/opasno imati ukljucenu takvu opciju? Ima li ipak neko drugo rjesenje?
I...ako sad recimo iskljucim opet tu opciju hoce li ti podeseni racuni opet prestati raditi ili samo ubuduce necu moci dodavati nove?
(sumnjam da ima neko kristalnu kuglu, ali ipak pitam, mozda se netko igrao s tom opcijom...jer ne bih rado iskljucila pa da onda bude jos gore.. , da poslije trazi jos neke poteze)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 12:50   #62
nemam pojma za te novosti kod googla. no svakako ti savjetujem uključiti 2 step verification ne samo kod googla već gdje god možeš (dropbox, facebook, evernote...).

umjesto googletovog authenticatora instaliraj multiplatformski Authy koji sprema tokene za sve stranice/usluge koje koriste 2 step verification.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 13:00   #63
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
nemam pojma za te novosti kod googla. no svakako ti savjetujem uključiti 2 step verification ne samo kod googla već gdje god možeš (dropbox, facebook, evernote...).
Koliko to komplicira svakodnevno koristenje?
Nadam se da ne moras svako malo unositit neke kodove...(i na mobitelima i kompu)
Jel bi mogao nsatati problem sa koristenjem aplikacije zaba M token-PS?

Quote:
umjesto googletovog authenticatora instaliraj multiplatformski Authy koji sprema tokene za sve stranice/usluge koje koriste 2 step verification.

Ja nemam ni taj prvi.
Budem malo proucila. Cini se komplicirano (za mob tutleka koji slabo zna engleski), pa cu vidjeti ...
Hvala.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 13:06   #64
ne komplicira ni najmanje kad si na poznatom kompu. prvi put će te tražiti kôd za verifikaciju i tad možeš označiti kućicu da te na tom računalu više ne traži unos. iako, traži te nakon nekog vremena no ne svaki put.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 13:08   #65
To sam vidjela u video opisu, no sto je s mobitelom, svaki put kada udjes u neku aplikaciju tipa facebook ili e-mail ..to moras upisivati.. ili?
Edit:
Nasla sam sad tekst ...gdje je netko imao slican problem kao ja, ali na kraju ga je rijesio upravo tako da je iskljucio tu potvrdu u 2 koraka, strah me to ukljuciti da opet nesto ne posemerim.
(istina, radilo se o iOS-u a ne o androidu)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 25.09.2015. at 13:24.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 18:36   #66
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
To sam vidjela u video opisu, no sto je s mobitelom, svaki put kada udjes u neku aplikaciju tipa facebook ili e-mail ..to moras upisivati.. ili?
samo prvi puta.

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Edit:
Nasla sam sad tekst ...gdje je netko imao slican problem kao ja, ali na kraju ga je rijesio upravo tako da je iskljucio tu potvrdu u 2 koraka, strah me to ukljuciti da opet nesto ne posemerim.
(istina, radilo se o iOS-u a ne o androidu)
na kraju taj netko nije znao služiti se 2 step verifikacijom odnosno generirati password za aplikacije koje ne podržavaju takvu verifikaciju.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 10:20   #67
Quote:
Meron kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, ne može se odjaviti posebno s Gmail aplikacije, nego jedino možeš ukloniti google račun sa telefona jer tako funkcionira android, a ako to napraviš onda ćeš se isključiti tj. odjaviti i na ostalim google aplikacijama na kojima si prijavljena s tom adresom i nećeš moći ulaziti u GPlay...
Menu -> Settings (Postavke) -> Accounts and sync (Računi i sinkronizacija) -> tu pronađeš svoj Google račun i Ukloni račun.
ne vidim uopšte opciju za uklanjanje računa niti ikoji drugi način
Coolin Ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 11:47   #68
To tvoj mob nema.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 08:29   #69
mislio sam na stari LG mobitel, moram poodjavljivat sve pošto ga prodajem (tačnije, već odmah prodat)
ali sam uspio naći caku, potrebno je tapnut na tipku na kućištu a kada se nalaziš u app koje imaju račune (konkretno google), da bi se ukazala opcija za brisanje, te onda izbrisati prikazane račune
Coolin Ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 12:44   #70
Zapravo se kod prodaje napravi tvornicki reset iz settingsa.
Nebitno koji je mob.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 13:17   #71
ostavio kupcu da bira šta će, da zadrži sve (po meni bolji izbor, jer u protivnom sve mora ponovo skidat i postavljat) ili da resetujemo....odlučio se za ovo prvo, da li će kasnije resetovat ili neće ne znam, a i ne interesuje me više
Coolin Ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 13:35   #72
Sad ima pristup tvojem mailu, tvojim passwordima (koji su vezani uz gmail kad si se registrirao) itd...
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 13:52   #73
ODJAVLJENO JE TO !!! a prilikom registracije nisam išao da "zapamti" prijavu
osim toga google je pametan, pošalje ti email prilikom nekog pokušaja prijave na e-mail na drugom uređaju, tako eventualno.....osim toga u pitanju je žeMska, pa možda bude razlog i za ponovni susret
Coolin Ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 15:33   #74
Nešto mi se čudno događa s Gmailom.

Jednostavno push ne radi. Dobijem nove mailove tek kada uđem u app i ručno refresham. Sync uključen, nema task killera, samo Greenify u kojem Gmail nije dodan. Sync ne pokazuje greške, prostora na internoj memoriji ima.

Pokušao sam sve do factory reseta, ali nema promjene. Ima netko kakvu ideju?
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 08:09   #75
Factory reset riješio problem.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 20:49   #76
Meni je to standard vec duze vrijeme (i to mjesecima) sa doslovno svim verzijama osim 5.7.10.5901136 na kojoj radi besprijekorno. Vici ako trebas apk (ne znam ima li na apkmirroru).
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 09:57   #77
Posle Google Photos i Search, i Gmail dobija pomoć neural networks za funkciju Smart Reply..

"According to Google software engineer Bálint Miklós, Smart Reply is a two-part ordeal: It scans the content of the e-mail and, based on what it learns, generates three possible responses. It’s a machine learning workflow Miklós calls “sequence-to-sequence learning” — one flexible enough to understand the meaning or intent of an e-mail without getting stuck on unfamiliar words but powerful enough to spit out replies that make grammatical and contextual sense. The end result is a system which works far better than “brittle, rule-based systems ever could,” said Miklós."

http://www.digitaltrends.com/mobile/...x-smart-reply/

.. a uskoro i Inbox by Gmail.
Psn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 17:33   #78
jedno pitanjce onako posredno vezano za gmail. Zadnjih par dana sam skužio da mi ne svaki dan, ali recimo svaki drugi, max treči, u jednom trenutku gmail popije oko 200MB prometa ?!?! Dakle ništa specijalno ne radim, mejl čak niti ne dođe a danas mi je između 11-13 jedno 180MB okrenuo? Ima li tko kakvu ideju zašto to radi i eventualno što mi je raditi? Prvo sam smanjio sinhronizaciju sa 30 dana na 4 a razmišljam da ga reinstaliram mada neznam što ću time dobiti. Svaki savjet je dobrodošao. Thanks
chico locco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 21:39   #79
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
ne komplicira ni najmanje kad si na poznatom kompu. prvi put će te tražiti kôd za verifikaciju i tad možeš označiti kućicu da te na tom računalu više ne traži unos. iako, traži te nakon nekog vremena no ne svaki put.
Kako nekomplicira, kod mene skoro svaki dan na kompu pita za kod koji mi pošalje na mobitel putem sms poruke. Ja na svom kompu gotovo da se nemogu logirati, a da mi prije toga nepošalje kod na mobitelu putem sms poruke unatoč opcije "Don't ask again on this computer !"

Gledao sam i nisam našao opciju gdje se isključuje to neprestano maltretiranje sa veritifikacijom na kompu. Jel ima gdje te opcije da se to isključi ?
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 22:23   #80
Da ti nisu isključeni Cookies možda.
Moguće da zato ne pamti izbor (ako tamo to snima/pamti)..
Psn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.