Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2017., 10:27   #8081
1. Smrad drekeca ovisi o hrani koju jedu. U nekim slucajevima se osjeti ravno 15sec dok ne zatrpaju i onda nista. U nekim se osjeti kao da je oglasena bioloska opasnost. Dalje, ovisi i o vrsti pijeska...i o prostoru u kojem je wc...itd

2. Isto kao shelby-eleanor.
Prije bih ugradila macja vratasca na staklo nego na vanjski zid. Kupis gotova vratasca i ugradis. Pogledaj na recimo zooplus.hr kakvih sve ima i kako se ugradjuju

3. Vec napisano. Kad se mreza propisno postavi gotovo je nevidljiva, ne narusava estetiku zgrade

4. Nitko od mojih se nikad nije uspio naviknuti na putovanja, neki ljudi ipak uspiju, ovisi o macki. Nama frendica/susjeda obilazi i cuva, tako i mi njoj, po potrebi. Vajda cete kroz par mjeseci upoznati nekoga dovoljno dobro a uvijek ostaje i varijanta da platis dolaske (nekome poznato ).
ryell is offline  
Old 05.02.2017., 11:47   #8082
Quote:
Enrique Romeo kaže: Pogledaj post
Ljudi dragi, pratim vas redovito...
moj skoro redovito u igri pukne s glavom ili o stol ispod kojeg je ili u nogu od stola/stolca ili u stok kad me hoce zaskocit iza vrata (nisam sad mogoa nikako nad sliku ili gif da vam to docaram), znaci onako se propne na zadnjim nogama i prednje rasiri i mase nekako s njima, uglavnom prizor za krepat od smijeha, i malo malo pa pukne s glavom u stok ili egdje dok to izvodi
ali nije mu nista hvala Bogu. bit ce da je bosanac
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Moj mladji je apsolutni kreten i pada na glavu, doslovno, a to je sad vec mrcina od skoro 5 kila. Jos otkad je bio mali se bacao na glavu; normalna macka skoci, a on se hiti naglavacke. Da se razumijemo, spretan je i moze skociti, zna, samo je lud. Ozlijede se povremeno, nis strasno, prodje do iduceg dana.
Nisu braca, razlika je oko pola godine, ljube se i vole ali se i soraju i grizu za grkljan i svakako,bude tu i vristanja i samaranja i bjezanja. Nek se sami dogovaraju, ja se ne mijesam osim ako je jedan stjeran u kut pa je bas gadno.
kad si spomenula kile, daj recite koliko vasi cupavci imaju godina i kila, znam da je bilo vec, ali nije na odmet ponovit gradivo

Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
1. U everclean pijesku se pišalina ne osjeti čak i kad ju ne zatrpaju, taj pijesak je vrh i do sad ga ni jedan koji sam probala nije uspio premašiti... ali je skup, 10l košta 120 kn kad nije na akciji, a u petcentru kad je na akciji + kupon za web shop da se uloviti za 90kn. Meni za 2 mačke traje 3 tjedna, za jednu će vjerojatno trajati 5-6 tjedana. Ako ne želiš da smrdi, izračunaj da li ti je to prihvatljiv trošak.
Kenja smrdi bez obzira na pijesak ako ju ne zatrpaju, tu nema pomoći.
ja sad imam ovaj, cijena je super 44kn 10L i pijesak je bomba, super se gruda i mirisi odlicno, uglavnom nikakvi smradovi se ne osjete, rijetko kada kako kaze ryell 15 sekundi dok ne zatrpa, ali uglavnom se ne osjeti niti to, bar kod moga
volverine is offline  
Old 05.02.2017., 11:53   #8083
3. Svakako mreža, jer će skočiti, prije ili kasnije.

1. Imam 3 mačke i 3 wca u stanu, svaki u svojoj prostoriji i s drugačijim posipom. Trebat će ti malo vremena i dogovaranja s macom dok vidiš što joj najbolje odgovara. Kod nas je dugo bio u upotrebi bentonit, a sad imam same prirodne posipe: u jednom pelete za ogrjev, u jednom (Greenwoods) nešto 100% biljno, a u trećem pelete od recikliranog papira. Sve troje mogu preporučiti.

4. Ovisi o mački, neki se rado voze a neki zatraumiraju i to jako. Nekima je ok da pođu na ferije (kod nas recimo dođe mačka od frendice kad oni idu na dopust) a nekima bi to bilo gore od smrti.

2. Ne znam ti reći kako je s bušenjem jer moji idu na balkon (zatvoren mrežom) samo kad je netko doma.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 05.02.2017., 11:55   #8084
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
1. Smrad drekeca ovisi o hrani koju jedu. U nekim slucajevima se osjeti ravno 15sec dok ne zatrpaju i onda nista. U nekim se osjeti kao da je oglasena bioloska opasnost. Dalje, ovisi i o vrsti pijeska...i o prostoru u kojem je wc...itd
Moji svi troje jedu isto al kad Muš ode kakat nema tog junaka koji može disat u istom prostoru
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 05.02.2017., 12:08   #8085
I cisto ovdje jos treba ukazati na opasnost prozora na kip - ne ostavljati otvoren tako kad vas nema ili postaviti one bocne pregrade....od kolgice maca se proslo ljeto zaglavila i ugusila kad ih nije bilo doma
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 05.02.2017., 12:27   #8086
Quote:
volverine kaže: Pogledaj post
kad si spomenula kile, daj recite koliko vasi cupavci imaju godina i kila, znam da je bilo vec, ali nije na odmet ponovit gradivo
6,7 i 5,5 kg debeli zapravo nije toliko debel koliko je visok i dugacak, mrga od macke, u usporedbi s njim sve ostale domace macke mi izgledaju ko macici hahaha


Quote:
ja sad imam ovaj, cijena je super 44kn 10L i pijesak je bomba, super se gruda i mirisi odlicno, uglavnom nikakvi smradovi se ne osjete, rijetko kada kako kaze ryell 15 sekundi dok ne zatrpa, ali uglavnom se ne osjeti niti to, bar kod moga
Probala sam... Ne pase mi, nakon 2-3 tjedna osjetim smrad pisaline... Al ja sam stvarno osjetljiva na mirise, svasta mi smeta...
shelby-eleanor is offline  
Old 05.02.2017., 12:27   #8087
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
I cisto ovdje jos treba ukazati na opasnost prozora na kip - ne ostavljati otvoren tako kad vas nema ili postaviti one bocne pregrade....od kolgice maca se proslo ljeto zaglavila i ugusila kad ih nije bilo doma
Kakve su to bocne pregrade? Gdje toga ima za kupiti?
shelby-eleanor is offline  
Old 05.02.2017., 12:51   #8088
Ima u zooplusu vise vrsta (bocni, iznad prozora i ispod prozora) - http://m.zooplus.hr/shop/macke/balko..._prozor/313238
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 05.02.2017., 14:48   #8089
Mali update Đurinog napretka


Jedno pitanje:

Đuro je po prirodi nježna i jako pitoma i umiljata maca, ali zadnjih tjedan dana
sam primijetio jednu novu situaciju. Naime, ponekad zna leci kraj mene na trosjedu ili kauču i iz čista mira mi počinje lizati ruku. Znam da ne žica hranu,
da li je to neki oblik poremećaja u ponašanju ili samo pokazivanje privrženosti. Pitam zato jer mi je to prva mačka pa baš i nemam iskustva...

Lijepi pozdrav i hvala unaprijed na odgovoru.
accident is offline  
Old 05.02.2017., 16:19   #8090
accident Đuro je super micek i sve je dobro dok te oko 4 ujutro ne probudi ugrizom za obraz od dragosti i želje da se probudiš i igraš

Ovi bočni štitnici za prozor su super izum :klap:
I ja imam miceka koji je kao mačić zaglavio u prozoru na kip ali na sreću još je samnom - ove godine ćemo slaviti 10 godinica druženja

Zadnje uređivanje ozanavg : 05.02.2017. at 16:30.
ozanavg is offline  
Old 05.02.2017., 17:17   #8091
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Ima u zooplusu vise vrsta (bocni, iznad prozora i ispod prozora) - http://m.zooplus.hr/shop/macke/balko..._prozor/313238
da li možda postoji nešto slično za što ne treba bušiti okvir prozora?
shelby-eleanor is offline  
Old 05.02.2017., 18:53   #8092
I mene to zanima....iako mozda vijci nisu veliki, pa mozda se nece primijetiti rupica na mojim drvenima...s tim da u opisu pise i da se moze zalijepiti - http://m.zooplus.hr/detailsInfo/shop...38#description
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 05.02.2017., 18:57   #8093
1. važno je isto tako redovito čistiti wc - minimalno jednom dnevno, a i više puta (moj se nalazi u kupaoni pa svaki put kad ja idem na wc usput i to počistim, sekunde posla)
Trenutno koristim najjeftiniji pijesak koji se ne zgruda uvijek baš dobro, ali nemam problema s mirisom zbog redovitog čišćenja. i kompletno ga mijenjam onda svaka 2 tjedna recimo.

3. Obavezno nekako zagraditi balkon. Ili će odlaziti jer je dovoljno nisko pa može pobjeći ili će nastradati jer će opast s balkona i strgat se. Viđala sam i mace koje bezbrižno sjede na rubovima prozora i balkona i nikom niš, ali puno sam se više naslušala priča kako su nastradale. Vetovi kažu da ih svako malo imaju na intervenciji jer padaju ko kruške.
Mi smo ogradili zelenom mrežom za ptice. Dosta je gusta mreža, ali se ok uklopila.
djabeime is offline  
Old 05.02.2017., 20:04   #8094
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
I mene to zanima....iako mozda vijci nisu veliki, pa mozda se nece primijetiti rupica na mojim drvenima...s tim da u opisu pise i da se moze zalijepiti - http://m.zooplus.hr/detailsInfo/shop...38#description
Ja bi radije nesto sto se uglavi izmedju prozora i okvira i sto se onda moze skinuti, ako takvo nesto uopce postoji...
shelby-eleanor is offline  
Old 05.02.2017., 20:40   #8095
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Ola.....
Imamo 2 kucne mackice, zivimo u kuci u vrlo prometnoj ulici i mackice ne idu van.....
Eh sad.....priblizava se proljece/ljeto i definitivno ne mislimo drzati zatvorene prozore i balkone da one nebi izasle.....
Svekici i muz se ne slazu s time da se balkoni zagrade (i ves se vjesa prek balkona i sl) pa me zanima koliko bi za prozore i balkone koristila ona mrezica protiv komaraca i dal bi to njih dvije sprijecilo da izadju???
Naravno balkonska bi trebala biti sa onim magnetom po sredini da mi mozemo na balkon.....

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
Ono quotam sama sebe

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Old 05.02.2017., 21:29   #8096
Hvala puno

Jedino mi nije jasno sto je netko spomenuo da se ugradi u prozor. Znam da postoje gotova vrata, ukljucujuci ona za stakla, ali izo-stakla nemres samo tako izrezat

Mislim da to ipak nece biti opcija, balkon samo kada se moze otvoriti...

Bojim se da ce mi skwo odustat na kraju
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 05.02.2017., 21:40   #8097
Previse brines oko wc-a i grebalice...oboje moze biti unutra i ne moras ugradivati vrata za izlaz na balkon...kupis zatvoreni wc, dobre filtere za smrad, dobar mirisni pijesak, kvaliternu hranu (suhu i mokru) i nemas problema...ja imam otvoreni wc i nista mi ne smrdi, jer macka dobro sve zakopa...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 05.02.2017., 22:14   #8098
Twinmama izgleda da nitko od nas nema sličnih iskustava...
Ovisi vjerovatno koliko dobro je ta mrežica učvršćena i jaka.
Onu tanku bi vjerovatno proderali.
Moja frendica je čvršću i deblju mrežicu stavila na drveni okvir i taj okvir je bio poput vrata na pantima i otvarao se
a mogao se i "zahaklati" da mace ne mogu otvoriti i to je funkcioniralo ako su svi ukućani voljni paziti da im maca ne šmugne van.
A za pvc prozore znam da postoje te mrežice za komarce isto na alu okvirima koji se montiraju ili ima i kao rolete ...

Mislim da neka brzopotezna rješenja nisu najsretnija jer su kratkog vjeka i nesigurna po mace.
ozanavg is offline  
Old 05.02.2017., 22:30   #8099
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Previse brines oko wc-a i grebalice...oboje moze biti unutra i ne moras ugradivati vrata za izlaz na balkon...kupis zatvoreni wc, dobre filtere za smrad, dobar mirisni pijesak, kvaliternu hranu (suhu i mokru) i nemas problema...ja imam otvoreni wc i nista mi ne smrdi, jer macka dobro sve zakopa...
Lako za mene, zenu brine. Dosta je higijenski osjetljiva, iako voli blago generalno.

Ne bi zatvoreni wc nego bi otvoreni stavio u ormaric ispod umivaonika u kupaoni pa bocno ugradio ona vratasca.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 05.02.2017., 22:36   #8100
Poslikam ti sutra našu zbirku wca da vidiš. Imam nos ko lovački pas i garantirano ništa ne smrdi. Tako da ne mora brinuti. Kod nas zatvoreni wci nisu bili trefer jer Mila ne voli zatvorene prostore, Meli nije znao van a Muš je prevelik pa je odnosio poklopce na leđima ko kornjača. Treba redovito čistiti, svaki dan par puta pobrati sve proizvode a jednom na recimo dva tjedna oprati wc s nekim sredstvom za raskuživanje. Prije sam bacala pijesak a sad dobro prosijem ove prirodne posipe i samo nadopunjavam.

Ako se pojavi miris urina to ti je znak za uzbunu da možda ima neku upalu. Ako je sve u redu ( a imam dva velika odrasla mačka i jednu odraslu mačku) nema smrada. Osim, naravno, kad idu kakati
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.