Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2016., 21:47   #561
Iako oba ponuđena linka daju ESPN prijenos utrke, čini se da je ovaj Dailymotion kvalitetniji.

Odličan dojam sa kvalifikacija, gdje je Brazilac razvalio Francuza, pokvario je lošim startom Ayrton Senna, ali je uspio to brzo korigirati.
Iznenađujuće dobri vozači Brabhama i Dallare, odlično su startali. Martin Brundle je bio malo brzoplet, pa je izgubio dva mjesta. Ali zato njegov mladi kolega Stefano Modena, odličnim potezom prelazi Alex Caffija.
U prvoj fazi utrke, tri Talijana među prvih 6.
Alessandro Nannini ipak odustaje, jer je imao prije utrke strašan udes. Niti odlični Stefano Modena, nije imao sreće - otkazuju kočnice, na Brabhamu, britanska momčad koja se vratila na utrke nakon godine "pauziranja".
Nažalost, Ayrton Senna je morao odustati, i to je olakašalo pobjedu Alainu Prostu. U 30. minuti prijenosa, pa i u 40-toj minuti, se vidi, kako je McLaren ekipa pokušala otkloniti probleme na električnim instalacijama, ili što već.

Odličan nastup Alex Caffija u Dallari, uništio je njegov iskusni momčadski kolega, Andrea de Cesaris.
Druga sezona za Juddov motor, dobro radi i kod Brabhama i kod Dallare.
Solidna vožnja Christiana Dannera i Stefana Johanssona.
Najveća bitka ove obične utrke, između Riccarda Patresea i lokalnog junaka Eddie Cheevera, koji je na kraju imao nekakvih problema sa svojim Arrowsom. Puno bolji dojam je ostavio od Talijana, koji je skromno vozio u solidnom Williamsu.
Ferrari podbacio. Gerhard Berger još uvijek osjeća posljedice PREstrašnog izletanja u Imoli, a i uvjeti na ovoj stazi u Phoenixu su bili pakleno vrući.

Staza djeluje puno bolje nego Monaco, puno širi dijelove staze. Bijedno malo navijača.
Alainu Prostu bod jer je pobjedio.
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 12:46   #562
Ja ne bih nikome dao bod, može li se to? A niti kvit!? Kada netko u superiornom bolidu pobjedi niti krivi niti dužan, da na nije niti malim prstom pomaknuo, kako da to okarakteriziram?
Lucky day?
Senna da, ali jebat' ga nije dovršio glavni posao.
A koji ono je završio drugi onaj koji je startao 15?
To ne pamtim kada se dogodilo.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 17:08   #563
Ayrton & Andrea

https://www.instagram.com/sennagalisteu/
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:48   #564
Ozivimo temu ��
bpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 23:37   #565
Quote:
bpm kaže: Pogledaj post
Ozivimo temu ��
možeš pogledati ovu zadnju utrku u Phoenixu i dati svoj glas za jednu od ponuđenih opcija
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 02:23   #566
Večeras na HRT-u 2 u 21:40 možete pogledati dokumentarni film Senna iz 2010. g. kojeg je režirao Asif Kapadia.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 10:35   #567
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
Večeras na HRT-u 2 u 21:40 možete pogledati dokumentarni film Senna iz 2010. g. kojeg je režirao Asif Kapadia.
Covjek koji je bio veci od samog sporta jos za zivota, sjecam se kao klinac kako su se svi odnosili sa strahopostovanjem prema njemu. Imao sam tu cast da gledam sve utrke f1 od kraja 89 do kobne 94.

Jednostavno nemogu opisati osjecaj, gledao sam uzivo na Hrt-u tu Imolu kao 13g klinac, dan danas se najezim kad se toga sjetim

Sjecam se da sam u vecernjim satima plakao, a mama me pitala sine sto je bilo, nisam joj to znao objasniti

Nisam nikada za njega navijao, posebno jer sam bio zagrizeni Ferrarist i opsjednut crvenim bolidima i njihovom markom, dugo sam imam poster f40 na zidu, tesko je objasniti te osjecaje
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 18:16   #568
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Covjek koji je bio veci od samog sporta jos za zivota, sjecam se kao klinac kako su se svi odnosili sa strahopostovanjem prema njemu. Imao sam tu cast da gledam sve utrke f1 od kraja 89 do kobne 94.

Jednostavno nemogu opisati osjecaj, gledao sam uzivo na Hrt-u tu Imolu kao 13g klinac, dan danas se najezim kad se toga sjetim

Sjecam se da sam u vecernjim satima plakao, a mama me pitala sine sto je bilo, nisam joj to znao objasniti

Nisam nikada za njega navijao, posebno jer sam bio zagrizeni Ferrarist i opsjednut crvenim bolidima i njihovom markom, dugo sam imam poster f40 na zidu, tesko je objasniti te osjecaje

OT

Hvala ti na iskrenom sjećanju.
Ja sam njegov navijač i tu večer, čekajući na vijest o njemu razmišljao sam da je to mogao bolje odvoziti i izvući se. Ali eto, nije se uspio izvući iz te situacije.
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 19:00   #569
Također se sjećam tog kobnog prvog maja.
Kao klinac, pratio sam trke, gledao sam i tu..
Sjećam se kad su navečer javili i potvrdili da je preminuo.. samo je suza krenula, jedna za drugom..
Nakon njega F1 više nije isti..

Inače, preporuka svima koji nisu, da slobodno pogledaju film. Odličan je..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 19:57   #570
mario550 kaže:
Covjek koji je bio veci od samog sporta jos za zivota, sjecam se kao klinac kako su se svi odnosili sa strahopostovanjem prema njemu. Imao sam tu cast da gledam sve utrke f1 od kraja 89 do kobne 94.

Jednostavno nemogu opisati osjecaj, gledao sam uzivo na Hrt-u tu Imolu kao 13g klinac, dan danas se najezim kad se toga sjetim

Sjecam se da sam u vecernjim satima plakao, a mama me pitala sine sto je bilo, nisam joj to znao objasniti

Nisam nikada za njega navijao, posebno jer sam bio zagrizeni Ferrarist i opsjednut crvenim bolidima i njihovom markom, dugo sam imam poster f40 na zidu, tesko je objasniti te osjecaje


Ma sereš ga stari, to je skoro pa nečitljivo. Kurca tebe ti nisi razumio sa 8 godina, a kamo li F1. A ovo suza suzu goni, to mi je apsolutni vrh.

Nemam ništa osobno protiv tebe, ali pretjeruješ ama baš u svemu.

Imam sina od 13 godina, koj prati F1 jer ja pratim, pa majmun radi što majmun vidi, jel...
Ali da je otpratio sve utrke od svoje 8 do 13 ja bi ga prvi posla u neku ustanovu zbog ozbiljnih poremećaja u razvoju. I da se nedaj Bože nešto dogodi Hamiltonu (jer navija za njega) ne da nebi zaplaka, a kamo li suza suzu goni scenario...

Daj čoviče, get a grip. Mi te volimo i bez tih celofana u koje se umataš- Dovoljno je da voliš F1.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 20:33   #571
Poklon Najvećem.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 22:35   #572
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
mario550 kaže:
Covjek koji je bio veci od samog sporta jos za zivota, sjecam se kao klinac kako su se svi odnosili sa strahopostovanjem prema njemu. Imao sam tu cast da gledam sve utrke f1 od kraja 89 do kobne 94.

Jednostavno nemogu opisati osjecaj, gledao sam uzivo na Hrt-u tu Imolu kao 13g klinac, dan danas se najezim kad se toga sjetim

Sjecam se da sam u vecernjim satima plakao, a mama me pitala sine sto je bilo, nisam joj to znao objasniti

Nisam nikada za njega navijao, posebno jer sam bio zagrizeni Ferrarist i opsjednut crvenim bolidima i njihovom markom, dugo sam imam poster f40 na zidu, tesko je objasniti te osjecaje


Ma sereš ga stari, to je skoro pa nečitljivo. Kurca tebe ti nisi razumio sa 8 godina, a kamo li F1. A ovo suza suzu goni, to mi je apsolutni vrh.

Nemam ništa osobno protiv tebe, ali pretjeruješ ama baš u svemu.

Imam sina od 13 godina, koj prati F1 jer ja pratim, pa majmun radi što majmun vidi, jel...
Ali da je otpratio sve utrke od svoje 8 do 13 ja bi ga prvi posla u neku ustanovu zbog ozbiljnih poremećaja u razvoju. I da se nedaj Bože nešto dogodi Hamiltonu (jer navija za njega) ne da nebi zaplaka, a kamo li suza suzu goni scenario...

Daj čoviče, get a grip. Mi te volimo i bez tih celofana u koje se umataš- Dovoljno je da voliš F1.
Kao klinac sam bio opsjednut motorsportom i nema tu nista lose, bio sam opsjednut automobiloma, jednom sam sjedio na balkonu i brojao ih na cesti, do svoje 13g sam znao apsolutno sve aute, Marie, modele, opreme i sl, vecinom su tada bili jugici ali bilo je i pravih pila.
Svaki tjedan sam isao pjeske 5km do jednog kioska po novi Auto Klub.

Od svoje 10g pa do negdje 20 i neke nisam propustio niti jednu utrku sve sam odgledao, znalo se desiti da su mi noge klecale od uzbudenja, moji doma su znali da nedjeljom u dva ja za njih ne postojim.

Jer ti to razmes, nema tu nista lose, i nisam los ispao
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 22:56   #573
Ja sam bio uvjeren da smo svi na ovom podforumu takvi
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 23:33   #574
Nisu svi takvi, netko voli pogledat kada uhvati.

Moj raspored na trkaći vikend je podređen F1. I svi to znaju, nema ometanja za vrijeme utrke.


I tako od te famozne 13. godine
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 23:36   #575
I da ne zaboravim, pokoj ti duši legendo.

SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 14:38   #576
templaru, izrode!
zekohonda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 00:43   #577
Sažetak utrke (SADRŽI SPOILERE): http://www.dailymotion.com/video/x7p...ew-05-usa_news

Rekordni 34. PP za Sennu te rekordna 36. pobjeda za Prosta. Inače vikend nije počeo obećavajuće za Prosta. Uspio je razbiti Mclarenov monokok prvi puta od 1984, izvrtivši se na stazi. Stradala je i getriba. A i zastao je 1,4 sekunde u kvalama za Brazilcem.
Doznali smo da su Caffiju i Boutsenu vraćeni bodovi koji su im oduzeti u Imoli zbog navodne povrede pravila (promjene guma tijekom crvene zastave).
A kad smo kod guma, Prost je startao na B (tvrđoj) komponenti Goodyeara na sve 4 gume, a Senna na B komponenti na desnoj strani i C (mekšoj) komponenti na lijevoj strani.
Senna je vodio nakon prvog zavoja iako je Prost bolje startao. Prost je više manje držao priključak tamo negdje do 30. kruga kad je Senna ušao u probleme s motorom. Nedugo nakon toga Prost ga je prošao, a Senna je bio prisiljen odustati u 44. krugu, no ne prije nego li je odvozio najbrži krug utrke u 38. krugu.
Andrea de Crasharis opet je imao jedan od svojih brejnfejdova te je svojeg momčadskog kolegu koji ga je zaobilazio za čitav krug poslao u zid „zatvorivši mu vrata“ u 52. krugu. Nakon utrke se pravdao da nije ni znao da je nekog izbacio iz utrke.
U zadnjoj fazi utrke Prost je lagano kružio s Tarquinijem, koji je zaostajao nekoliko krugova za njim, na repu, a da utrka ne postane prava uspavanka pobrinuli su se Patrese i Cheever koji su se borili za 2. mjesto. No Renault je ipak bio pretvrd orah za Fordov motor, a i na Arrowsu su počele otkazivati kočnice. Zastava je označila kraj utrke nakon što su iscurila dva sata, tako da nije odvezen sav 81 krug nego 75.
Prostova prva pobjeda s atmosferskim motorom u karijeri i prva pobjeda sezone, Cheeverov zadnji podij u F1 i Dannerov najbolji plasman u F1 (4. mjesto).
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 00:44   #578
VN SAD-a 1989.
Rezultati utrke:
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 00:47   #579
Senna je imao prednost, neznatnu ali ipak prednost i da nije upao u probleme s motorom vjerojatno bi i pobijedio. No to ne znamo, a i Prost je pobijedio te ne bi bilo pošteno davati bilo kome bod. Glasam za opciju kvit.
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:13   #580
Rezultati ankete:


Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Glasam za opciju kvit.
Nitko nije osvojio bod.
U postocima: Prost 25% Kvit 50% Senna 25%

__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.