Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2005., 16:30   #41
Taj komplet je dio djedove knjižnice pa sam malo i emotivno vezana za tu stvar. Hm, možda mi djeca budu sakeri na starine kad već ja nisam...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 18:40   #42
Quote:
Taj komplet je dio djedove knjižnice pa sam malo i emotivno vezana za tu stvar. Hm, možda mi djeca budu sakeri na starine kad već ja nisam...
Djeca gube interes. Na kraju će ti rasturiti ili baciti pri prvoj selidbi. (ja nisam mogao vjerovati kad su to moji roditelji napravili sa prekrasnom knjižnicom mađarskih knjiga mojih dede i bake... uspio sam spasiti tri, ako se ne varam... op.a.)



Doniraj nekom mađarskom kulturnom društvu ili centralnoj knjižnici Mađara u Hrvatskoj.

Najljepše rješenje.

Sentimental is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 23:12   #43
Quote:
Sentimental kaže:
Doniraj nekom mađarskom kulturnom društvu ili centralnoj knjižnici Mađara u Hrvatskoj.

Najljepše rješenje.

doniraj..??
mislim da Lucija nije imala u vidu takav monetarni prosperitet!!
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 23:48   #44
Quote:
Mislim da Lucija nije imala u vidu takav monetarni prosperitet!!
Ja govorim o estetici, ne o prosperitetu...
Sentimental is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 23:57   #45
Quote:
Sentimental kaže:
Ja govorim o estetici, ne o prosperitetu...
ja govorim o Luciji, a ne o Benedettu Croceu!

(lucija, nemoj zamjeriti.. )
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 12:51   #46
Quote:
Elysium kaže:
ja govorim o Luciji, a ne o Benedettu Croceu!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 14:06   #47
Stare slikovnice

Imala sam hrpu slikovnica i sad me spopala želja da si ih opet nabavim, ali naravno, većine ih više nema u knjižarama.

Ako netko ima, ili zna gdje ima...

slikovnice tiskane od '75-82'

npr. Maje, Heidi, Pale sam na svijetu, Škola patuljaka, Medo Brundo...
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 14:50   #48
Barbaobitelj, pa onda one s povrcem (Toncica Rajcica i Jozo Poriluk i ta ekipa) pa Av-av-vu koji je bio veliki pas i imao je malu kucicu i onda se zamijenio s malim psom koji je imao veliku kucicu ... Maca Papucarica, doduse, mislim da toga ima u knjizarama, Jezeva Kucica isto, Posla koka na pazar...

Moja mama je sve spakirala i odnijela na tavan, ali nestalo je s tog tavana. Ostale su sestrine slikovnice, ali mojih nema

Maje su ti se ponovo pojavile u knjizarama, pronjuskaj malo.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 15:20   #49
Za Maje sam čula!
Ima i Ježeve kućice.

Al ima jedna slikovnica koja je valjda tiskana u jednom jedinom primjerku koji sam ja kupila, izgubila i nikad više čula ni vidjela- neka o Djedu Mrazu u obliku stripa, imala je tvrde korice, a stranice su unutra bile glatke. Djed je upadao kroz dimnjake i sve u tom stilu, odlično nacrtano. To je bilo negdje '80-'82'.
Umirem od tuge za tom slikovnicom!
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 21:28   #50
Ja bih volio naci, ne iz nostalgije, nego za kolekciju bizarnosti, jednu koju je moj necak imao sredinom devedesetih. Onako, lijepim velikim slovima napisan naslov "Zeca vole djeca". I ispod toga velika i lijepa slika krave.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 13:50   #51
vidim da baš nije najčitanija tema, ali svejedno ću oprobati sreću..
tražim "Zen i umjetnost održavanja motocikla" od Pirsig-a.

probao sam u nekoliko antikvarijata, ali ne ide..
I'm open to suggestions...
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 17:26   #52
Exclamation Razmjene

Svatko od nas je jednom u zivotu kupio/dobio neku knjigu koja mu se nije bas svidjela i koja odonda samo skuplja prasinu na polici i zauzima mjesto za neke ljepse knjige (koje se mozda nisu svidjele nekom drugome). Ajmo tu lijepo napravit neku razmjenu ili prodaju/kupovinu po nizim cijenama.

Evo, ja nudim Davora Slamniga - Topli zrak , a trazim Pcelicu Maju (W. Bonsels) i Tiganu (G.G. Kay).

I nije neka literatura (osim Pcelice, ona mi je vrhunska ), ali s necim se treba poceti.


Pridruzite se.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 19:46   #53
nije baš književnost,ali dobila sam davno i sve mislim možda nekom treba, ali sad jedva da se sjećam naslova i pisca...mislim Weber: Protestantska etika, pa ako kome treba morat ću ju potražiti...ne tražim ništa za uzvrat...
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 20:09   #54
Stephen King - It. engleski, meki uvez, sasvim nova. mooolim vas, dajte mi da nekom vec jednom to uvalim
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 20:31   #55
Quote:
Dunj@ kaže:
nije baš književnost,ali dobila sam davno i sve mislim možda nekom treba, ali sad jedva da se sjećam naslova i pisca...mislim Weber: Protestantska etika, pa ako kome treba morat ću ju potražiti...ne tražim ništa za uzvrat...
Divna knjiga za žvakanje...i obavezna literatura za jedan ispit.
Predlažem da to ponudiš na Religiji možda se netko odvali na to i prosvjetli tamu svojih misli.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 21:05   #56
dobra tema.

iman ja dvi od Julijane Matanović. ko oće...
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 21:13   #57
Quote:
Dunj@ kaže:
Protestantska etika
...ne tražim ništa za uzvrat...
o jebote, živiš u gradiću blizu Skoplja? (pa ono, ajmo se nać na primopredaji)
inače ne kužim u čemu je finta..
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 00:53   #58
Re: Razmjene

Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Svatko od nas je jednom u zivotu kupio/dobio neku knjigu koja mu se nije bas svidjela i koja odonda samo skuplja prasinu na polici i zauzima mjesto za neke ljepse knjige (koje se mozda nisu svidjele nekom drugome). Ajmo tu lijepo napravit neku razmjenu ili prodaju/kupovinu po nizim cijenama.
Ideja ti ima malu rupu - obicno su knjige kojih se zelis rijesiti ocajne. Traziti od nekog da ti da "Pcelicu Maju" u zamjenu za Slamniga je naivno
Ako hoces, ja ti nudim "Stopu izgaranja", to je neka srotna biznis knjiga koju sam slijedom slucajnosti dobio
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 00:59   #59
Nenenenenene, krivo si me shvatio. Ne trazim ja Pcelicu Maju u zamjenu za Slamniga. Ja trazim Pcelicu Maju u slucaju da se netko zeli rijesiti iste (vjerovao ili ne, ima ljudi koji ne vole djecje knjige).

A Slamniga reklamiram u slucaju da ga netko zeli, nevezano uz Maju. Jebiga, ipak ga je Jutarnji proglasio romanom godine, valjda se nekome svidja.

Imam jos i jednog Coelha, ali je rodjendanski poklon od drage mi osobe pa neka stoji na polici...
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 01:40   #60
A Maju trazim vec godinama, nema je ni u antikvarijatima ni u knjizarama (lazem, ima jedno izdanje, ali ima toliko uzasne bakroreze da se svaki put prepadnem kad otvorim knjigu). Mozda ipak naidje netko kome ne treba. Mozda netko ima traume od Maje? Pusti me da se veselim
__________________
Pearls before swine

Zadnje uređivanje Elysium : 30.03.2005. at 10:39.
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.