Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 22:05   #301
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
ja sam totalni tupek po tom pitanju likovnih stvari - koja je razlika uzmedju vostanih i uljanih pastela?

mi za po doma imamo neke iz kauflanda koje imaju svoju kutijicu plasticnu i plasticni omot oko svake. meni se to svidja jer je uredno i pregledno i lijepo se pospprema
Pa zar nije jedno te isto. Ima I onaj pastelni prah, stovec, za ozbiljne slikare.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:22   #302
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Pa zar nije jedno te isto. Ima I onaj pastelni prah, stovec, za ozbiljne slikare.
Pa ak se jedne zovu uljne a druge vostane onda im je valjda baza razlicita. Uglavnom nisam ni ja znala da ima dvije vrste ali eto ona zna i zabila si je u glavu da oce te druge pa ce ih ove godine dobiti, nasla sam da ima faber 24 nijanse valjda bude njeno slikarsko visocanstvo zadovoljno
Mozda su podatnije za rad, ove vostane su stvarno ponekad dosta tvrde.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:25   #303
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Pa ak se jedne zovu uljne a druge vostane onda im je valjda baza razlicita. Uglavnom nisam ni ja znala da ima dvije vrste ali eto ona zna i zabila si je u glavu da oce te druge pa ce ih ove godine dobiti, nasla sam da ima faber 24 nijanse valjda bude njeno slikarsko visocanstvo zadovoljno
Mozda su podatnije za rad, ove vostane su stvarno ponekad dosta tvrde.
Ne znam razliku u samom sastavu tj kako se koje rade, ali uljne su podatnije i mekse, mogu se lijepo izblendati s prsticima i sl. Ja sam ih obozavala kao klinka. Vostane su tvrde, nesto slabiji trag ostavljaju i ne blendaju se.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 00:56   #304
Prekasno mi je za edit, dakle vostane i uljne su navodno ista stvar. Mi (klinci u skoli) smo uljnima zvali te mekane na kojima je bas i pisalo da su uljne, a za ove druge koje su bile tvrde smo (pametno) zakljucili da te onda moraju biti vostane.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 07:11   #305
Ali ako je isto zasto postoje razlicite od istog proizvodjaca, npr
http://loreta.hr/boje-uljne-12boja-k...125312-blister
http://loreta.hr/boje-vostane-12boja...120090-blister

Enivekj planiram kupiti ove pa javim kakve su, iste ili ipak mekse

http://loreta.hr/boje-uljne-24boje-k...125324-blister
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 18:05   #306
nisu iste vostane i uljne pastele, kaj vam je kao benzin i diesel
uljne su mekane, manje pucaju, bolje se s nima crta.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 18:29   #307
Bas sam nevaspitana
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 18:37   #308
wto, svakoga dana u svakome pogledu..
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 19:59   #309
Eto, dobro da sam pitala Sad znam koje moram traziti
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 13:46   #310
koji ste pribor za likovni kupovale i kakvim su se pokazali? vodene, tempere, flomasteri, drvene bojice...
gledam po katalogu NN-a, ima ih od turbo jeftinih do izuzetno skupih (jolly, za koju sam čula da je sav pribor odličan, al treba li im zaista baš takva kvaliteta?) i ne znam čime se voditi.. ne bih ni najskuplje (osim ako se iz nekog razloga baš ne isplati) a ne bih ni najjeftinije ako će se vrlo brzo uništiti, ako bojice pucaju dok se šilje, ako su vodene prevodenaste...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 14:02   #311
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
koji ste pribor za likovni kupovale i kakvim su se pokazali? vodene, tempere, flomasteri, drvene bojice...
gledam po katalogu NN-a, ima ih od turbo jeftinih do izuzetno skupih (jolly, za koju sam čula da je sav pribor odličan, al treba li im zaista baš takva kvaliteta?) i ne znam čime se voditi.. ne bih ni najskuplje (osim ako se iz nekog razloga baš ne isplati) a ne bih ni najjeftinije ako će se vrlo brzo uništiti, ako bojice pucaju dok se šilje, ako su vodene prevodenaste...
Ja sam mišljenja da u pribor ipak treba malo više uložiti, ne kupiti najjeftiniji. Kupujem u Narodnim novinama, mada mala ima i vodene boje iz LIdla, pokazale su se jako kvalitetne (onako duple, 24 komada).

Od Jollyja imamo samo jednu bojicu , kupljenu na komad i moram reći da je jako kvalitetna, ne puca, traaajeee...kakav je ostali njihov pribor ne bih znala, ali kistovi mi se njihovi recimo čine kvalitetni.

Pazim da su kistovi kvalitetniji, vodene isto (da se dobro tope), s temperama šaram jer mi se sve čine skupe za ono koliko ih dobiješ, kod njih gledama da su tube ipak s više ml (npr. 12, ne one od 10).
Za boje se svi kunu u FC i Steadler, no moja mala više voli Maped, uljane sam kupila EberhardFaber i platila ih ko suho zlato,ali će poslužiti i za drugu godinu.

Mislim da treba vidjeti kako je dijete sklono postupati sa svojim stvarima. Pribor za likovni bih kupla ipak kvalitetniji, a bojice, flomastere i sl. kaj stoji u pernici bih ipak prvo pogledala koliko je dijete sklono gubljenju. Ako ne gubi pribor onda bih kupila kvalitetnije, ali ako svaki dan pogubi olovku ili dvoje onda bi ipak išla na količinu, ne na neku turbo kvalitetu.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 14:48   #312
Moja je imala prvo drvene koje su stigle u pernici (herlitz). Stalno su pucali špicevi i šiljile smo ih svakih malo, pa smo ih zamijenile nekim koje je dobila na poklon i opet ista priča (i tako dva puta). Na kraju sam otišla i kupila staedler na kojima je pisalo da ne pucaju i te su napokon bile ok.
S flomasterima je bilo najviše problema s crnim flomasterom jer je s njim najviše crtala i stalno joj se trošio tako da sam naknadno samo crni flomaster kupovala. Da naravno da sam originalne flomastere iz pernice isto tako u nekom trenutku zamijenila jer su bili loši (kupila sam isto staedler).

Ne moraju nužno biti staedeler bojice i flomasteri ali moja preporuka bi bilo za to dvoje ipak uzeti nešto kvalitetnije (ne baš najjeftinije jer na kraju ne ispadne jeftino kada se svakih malo šilje i pucaju ili brzo osuše).

Ostali pribor sam gledala da ne bude ni najjeftiniji ni najskuplji i izbjegavala sam no name proizvode.
buba4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 01:46   #313
Imamo jako puno likovnog pribora doma vec sad,i za bojice stvarno mogu reci da su Faber Castell odlicne.Super se šilje i ostavljaju dobar trag.
Za skolu je dobila pernicu u kojoj je Connect pribor i cine se isto bojice skroz super.Vidjet cemo u praksi.
Obicne olovke isto FC,trokutaste,kao i gumica!
Od skupljih stvari sam joj uzela kvalitetnije kistove,i vodene bojice(Pelikan).
Platelin od Pelikana jer je pakiran u plasticnoj kutiji,pa mi se ucinilo prakticno jer ce se manje sušit.Pastele sam uzela od Herlitza,također zbog prakticne limene kutije.
Tempere i glinamol-Connect.
Od skupljih marki odlicna je i Lyra!
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 08:00   #314
Za prvašića drvene bojice Faber castell i to one deblje trokutaste. Koliko je to dobro i trajno i... ma ne znam... sve preporuke. Mi smo se izmučili prvu godinu s tim drvenim bojicama. To je stalno pucalo, mi šiljili, one opet pucale... ne mogu ni opisati svoje frusracije. Na kraju kupila te malo deblje i BEZ mane su. Šiljimo kad se istupe, nikad nije pukao vrh, lijepo ostavljaju trag... Cijena je jedino malo paprenija. Ali kad zbrojim koliko novaca sam nadavala za malo jeftinije (nikad nisam kupovala skroz no name),ove su badava I naravno, kako su malo deblje, neće u svaku pernicu (mi nismo imali s tim problema jer nisu bojice predebele, ali vjerujem da bi mogao nastati problem kod nekih pernica)
S connect smo imali najgore iskustvo od svih bojica i to su jedine drvene bojice koje sam onako načete odnijela lijepo u Mueller i ženska mi vratila novce bez pitanja. Naime CIJELU minu smo mogli izvući iz bojice. Primimo za onaj obojani vrh, povučemo i mina izađe Druge dvije nije bilo nikakve šanse da našiljimo jer je mina konstantno pucala. Doduše, to je bilo prije promjene ambalaže pa je vjerujem s ambalažom porađeno i na kvaliteti ali zasad nisam dobila poriv isprobati. Za K koja će sad 3.razred smo za rođendan kupili Faber castell grip jer ih ona jako voli, a braco, prvašić, je dobio novo pakiranje debljih faberica.
Flomiće smo isto uzeli Faber ali stvarno su ok maped.
Šiljilo najjeftinije Muellerovo, metalno: odlično (preporuka ovdje s foruma)
Mi vodene boje/pastele/tempere imamo Pelikan ali mislim da se tu mogu kupiti i jeftiniji proizvodi jer ih ne koriste stalno/prečesto.
Obične olovke: Faber grip
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 16:53   #315
super.. sve bilježim i pamtim.. tako sam se nekako i mislila- FC pribor uzeti..
pretpostavljam da onaj iz herlitz pernice mogu odmah i zamijeniti kvalitetnijim bojama?
isto sam mislila iz pernice izvaditi flomastere i ostavit joj za po doma, a za likovnu kutiju kupiti kvalitetnije.. flomasteri im u pernici u prvom razredu ne trebaju, jel?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 02:08   #316
FC grip trokutaste bojice nisu ni malo jeftine,al kad naletis na paket za 46kn umjesto za 76 kn, onda se isplate.
Isto ko i obicne olovke,gumice.
Nama ce u glavnoj pernici bit bojice,olovke,skare,malo ljepilo,gumica i ravnalo.
A u okruglu cu joj stavit flomastere,šiljilo i mozda jos neku rezervu.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 11:09   #317
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
FC grip trokutaste bojice nisu ni malo jeftine,al kad naletis na paket za 46kn umjesto za 76 kn, onda se isplate.
Isto ko i obicne olovke,gumice.
Nama ce u glavnoj pernici bit bojice,olovke,skare,malo ljepilo,gumica i ravnalo.
A u okruglu cu joj stavit flomastere,šiljilo i mozda jos neku rezervu.
a gdje nadješ te fc grip trokutaste.. ne vidim ih na stranicama NN-a
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:39   #318
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
a gdje nadješ te fc grip trokutaste.. ne vidim ih na stranicama NN-a
http://www.proming-hch.hr/hr/katalog...-9128/pretraga

Grip bojice su im 46 kn(12 komada),flomici 39(20 komada).
Gumica ona siva,isto grip je 8 kn.

Metro i Proming su definitivno najpovoljiniji za sad sto sam gledala!
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 19:22   #319
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
http://www.proming-hch.hr/hr/katalog...-9128/pretraga

Grip bojice su im 46 kn(12 komada),flomici 39(20 komada).
Gumica ona siva,isto grip je 8 kn.

Metro i Proming su definitivno najpovoljiniji za sad sto sam gledala!
ok, metro imam pa ću skočiti pogledati.. hvala!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 22:40   #320
ja nisam skuzila nekakve razlike u kvaliteti bojica, doma ima hrpu svakakvih i sve su ok za skolu joj kupujemo one trokutaste jer ih ljepse drzi u ruci.
flomice bilokakve, a vodene smo kupili kao neke bolje (skupkje) pa su joj bile lose, zamijenili ih nekima no name iz interspara inte su joj super
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.