Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2016., 23:20   #1
Uljne mješavine

pokušala sam nać ovakvu ili sličnu temu, ali nisam uspila, pa molim moderatore da pribace ako već postoji.

imam 34 godine, koža mi je sklona stvaranju viška sebuma i mitesera, a na t zoni se peruta. nikad nisam čula za takvu kombinaciju. ne mogu je tretirat ni ka masnu ni ka suhu, ali ni ka mješovitu kožu. uz svu tu sriću, u zadnje 2-3 godine sam počela primjećivat prve ozbiljnije bore i gubitak čvrstine.

već nekoliko miseci koristim ulja za njegu lica i zadovoljna sam kako mi koža reagira. mišam ulje argana, jojobe i smilja, ali mi se čini da toj kombinaciji još nešto fali, a ne znam šta bi mogla dodat. kod ove mješavine mi odgovara šta se brzo upije, šta koža ne izgleda ka da sam je primazala burekom nego ima zdravi sjaj, ne začepljuje pore niti se stvaraju prištići, ali imam osjećaj ka da fali njege ili hidratacije, ne znam kako bi to bolje opisala.

ukratko, s obzirom na moju kožu, koje ulje bi mogla dodat ovoj postojećoj mješavini? suncokret? avokado? baobab? rosa canina?

šta više gledam, to manje znam.

tnx.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 17:18   #2
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ali imam osjećaj ka da fali njege ili hidratacije, ne znam kako bi to bolje opisala.
kupi si neki hidrolat i našpricaj na lice prije nanošenja ulja, tj, ulje stavi dok ti je lice još mokro od hidrolata i to sve skupa lijepo umasiraj u kožu.
gledaj da kupiš neki hidrolat bez alkohola i konzervansa.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 19:10   #3
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
pokušala sam nać ovakvu ili sličnu temu, ali nisam uspila, pa molim moderatore da pribace ako već postoji.

imam 34 godine, koža mi je sklona stvaranju viška sebuma i mitesera, a na t zoni se peruta. nikad nisam čula za takvu kombinaciju. ne mogu je tretirat ni ka masnu ni ka suhu, ali ni ka mješovitu kožu. uz svu tu sriću, u zadnje 2-3 godine sam počela primjećivat prve ozbiljnije bore i gubitak čvrstine.

već nekoliko miseci koristim ulja za njegu lica i zadovoljna sam kako mi koža reagira. mišam ulje argana, jojobe i smilja, ali mi se čini da toj kombinaciji još nešto fali, a ne znam šta bi mogla dodat. kod ove mješavine mi odgovara šta se brzo upije, šta koža ne izgleda ka da sam je primazala burekom nego ima zdravi sjaj, ne začepljuje pore niti se stvaraju prištići, ali imam osjećaj ka da fali njege ili hidratacije, ne znam kako bi to bolje opisala.

ukratko, s obzirom na moju kožu, koje ulje bi mogla dodat ovoj postojećoj mješavini? suncokret? avokado? baobab? rosa canina?

šta više gledam, to manje znam.

tnx.
To misliš na macerat smilja? U čemu je macerirano?

Dodatak samog, a neobogaćenog hidrolata neće riješiti tvoj problem. Tu bi trebalo dodati bar glicerol ako ništa drugo nemaš ili ne znaš pripremiti.

Rekla bih da ti je koža dehidrirana, a to ti odmah za sobom povači i boranje i nedostatak tonusa. Nisam sigurna da ćeš si pomoći na način kako si naumila samo dodatkom još nekog ulja u tvoju mješavinu.
Ukoliko ti baš paše koristiti samo uljnu mješavinu tada bi bilo potrebno koristiti i obogaćen hidrolat aktivnim sastojcima koji će kožu hidrirati (ukoliko želiš, takav hidrolat ti mogu složiti, info u inbox) Nanošenjem takvog obogaćenog hidrolata na lice i potom na tako vlažno lice staviš svoju mješavinu (ili sličnu, ovisi i o tome što misliš pod "smilje" ) na licu se radi nešto poput emulzije (kremice) u kojoj te dvije faze (uljna i vodena) nisu spojene emulgatorom.
Isto tako ako se odlučiš za dobru prirodnu homemade kremicu koja se napravi prema tvom tipu kože, uzimajući u obzir sve što si navela, može se lice kroz neki protijek vremena, dovesti u red. (to ti isto mogu napraviti) To je sada tvoj izbor što više preferiraš, što ti bolje "legne" na kožu.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 00:49   #4
hvala gargamišamel i happines.

Quote:
happines kaže: Pogledaj post
To misliš na macerat smilja? U čemu je macerirano?.
u jojobinom ulju.


Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Rekla bih da ti je koža dehidrirana
i meni se čini da je dehidrirana. mislim da je to najbliži opis.

Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Ukoliko ti baš paše koristiti samo uljnu mješavinu tada bi bilo potrebno koristiti i obogaćen hidrolat aktivnim sastojcima koji će kožu hidrirati (ukoliko želiš, takav hidrolat ti mogu složiti, info u inbox)
trenutno mi baš odgovaraju samo ulja jer, koliko god zvučalo kontradiktorno, sa uljima mi se koža puno manje masti nego li se mastila i sjajila sa kremama, a i šminka puno bolje stoji.

oće li onda bit dovoljno samo ubacit hidrolat, uz ova 3 ulja koja koristim? i kako se uopće koristi hidrolat? ka tonik?

za ostalo idem na pp.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 03:54   #5
Super je što ti je smilje macerirano u jojobi.
Nije to nikakvo čudo što ti se čini da ti trenutno bolje odgovara uljna mješavina. Možda nisi imala adekvatnu kremicu i tko zna što ti je sve u njoj moglo smetati (da ti se ne upija nego sjedi na koži, emulgator zna također nekome smetati ima toga za nabrajanje, no nema smisla sada o tom pisati....) I nije kontradiktorno - uljne mješavine znaju super pasati baš masnoj koži. Tvoja je dehidrirana i mješovita pa zato i osjećaš da ti je nešto u toj mješavini počelo nedostajati jer već ju koristiš 3 mjeseca, tu si malo zapostavila taj drugi dio opisa tvoje kože - onaj suhi dio lica. Ako ćeš ustrajati na njezi lica uljnom mješavinom, koristi hidrolat, no trebala bi u njega staviti bar glicerol . Koristi se tako da se čisto lice našprica tako spravljenim hidrolatom i na tako vlažno lice nanese se uljna mješavina (na vlažnom licu ulje se prije upije nego na suhom) Hidrolat nanosiš svaki puta prije uljne mješavine, a možeš si pošpricati lice s njim kad god imaš potrebu ovlažiti lice.
Hidrolati se čuvaju u hladnjaku i treba se paziti na higijenu, oni su lako kvarljivi.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 11:31   #6
kavopija, ako imaš gdje kupi si kvalitetan hidrolat i biljni glicerol (glicerin). on je dosta jeftin i vjerojatno ga drže i po apotekama. dodaj ga u hidrolat 2-3% i dobro promiješaj/promućkaj da se otopi. nema tu neke prevelike mudrosti.

moja koža je masna i sklona prištićima. nakon godina isprobavanja raznih krema gdje mi ni jedna nije pasala tek mi se s uljnim mješavinama koža oporavila i prvi put da sam osjetila da nešto zaista odgovara mojoj koži. tako da u potpunosti kužim ovo kaj kavopija piše.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 12:10   #7
Fali prirodna dnevna aroma krema u cijeloj priči. Ona bi hidratizirala lice dala mu elastičnost, svježinu. Prirodne aroma kreme mogu se napraviti tako da se izvrssno, za razliku od klasične kozmetike, upijaju lagane su i ne začepljuju pore. Koža ako se tako složi krema može biti i mat bez ikakvog sjaja iako ja nisam protiv malo sjaja jer smatram da takva koža izgleda svježije i ljepše.
Uglavnom se sve to samo s aroma mješavinama ne može postići. Čak i kod suhe kože nije dovoljna samo aroma mješavina tj. ulja uvijek bez dobre kvalitetne aroma kreme fali hidratizacija bez obzira na tip koža.
Svaki tip kože treba taj hidratatni dio...
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 22:39   #8
Mislim da bih se mogla nadovezati na ovu temu. Pa ako bi me netko od upućenih forumašica mogao savjetovati.
Za njegu lica uljnom mješavinom, da li je potrebno umiješati još nešto osim biljnih ulja? Moja koža je kombinirana, prema masnijoj, i nakon poroda dosta nečista, proširene pore, komedogeni. razmišljala sam o ulju lješnjaka, marelica, jojoba, i slično.
htjela bih da bude jednostavno i da mogu sama pripremiti.
__________________
the quick brown fox jumps over the lazy dog...
Aubrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 17:49   #9
cure, molim pomoć!

tražim recept za ekstremno masnu/pomalo dehidriranu/blijedu/sivu/pod stresom/bezvoljnu kožu s proširenim porama i prvim znakovima umora/bora/života ...
imam ulje lješnjaka, planiram kupiti sjemenke grožđa i (ako treba; jojobu)
+ hidrolat čajevca

e sad

koliki omjer ulja da pomiješam, i da li je dovoljan hidrolat čajevca ili je dobro da se i on s nečim izmiješa?
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 14:42   #10
Prodaja kozmetike ima svoju temu.
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ

Zadnje uređivanje Acid_2 : 14.04.2017. at 08:20.
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.04.2017., 12:42   #11
...ispričavam se, no moj post je bio na temi koja s razlogom ima takav naziv...Ja dakle, niti ne znam mogu li pričati o materiji i promovirati u krajnjoj liniji nešto što radim DIY na prodaji?ako mogu,tim bolje)
thanx
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:40   #12
I ja imam pitanje vezano za uljne mjesavine. Prije 2-3 mjeseca, s obzirom da krema nije pomagala mojoj krajnje dehidriranoj i perutavoj kozi, pocela sam uz nju mazati ulje suncokreta. Primjetila sam odmah da mi je koza puno elasticnija i ljepse izgleda, ali svakih tjedan-dva izbila bi mi po jedna potkozna akna, definitivno od ulja. I tako par puta za redom, ali zadnjih vise od mjesec dana to je prestalo. Citala sam da je to normalno i da mi je ulje mi je izbacivalo necistocu iz pora, pa bi se pokoja zacepila. Lice mi je sad super, nahranjeno, iako se jos mrvicu peruta, stavljam ulje ujutro i navecer, prije kreme (znam da bih trebala obratno, ali meni ovako funkcionira). Imam doma jos neka ulja, pa sam mislila da mozda i njih umijesam, ali sam neiskusna i strah me da nesto ne zeznem, pa sam dosla ovdje po savjet. Osim suncokretovog, imam jos ulje psenicnih klica, sjemenki grozdja i ricinusovo. Da li je njih ok mjesati i u kojim omjerima? (Dehidrirana koza, peruta se, malo prosirene pore, ljeti masnija t-zona i hiperpigmentacija). Htjela bih nabaviti jos ulje ploda divlje ruze, radi hiperpigmentacija.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 10:38   #13
I meni treba pomoć. 38 godina, T zona mješovita, u zadnje vrijeme me zateže lice i kao da mi se bore produbljuju, kao da gubi na svježini. Pokušala bih s uljima, pa bih zamolila neku preporuku za
jedno ili više ulje da je nahranim i malo oživim. Molim vas, uistinu se ne razumijem, čitam po forumu pa je milion preporuka, pa sam zbunjena. Hvalaaaa.....
ValAry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2019., 21:12   #14
Pozdrav curke!
Prije nekog vremena me tadašnja cimerica navukla na kokosovo ulje i bila sam dosta zadovoljna, koža mi je od njega bila baš nekako lijepa, ali mi je katkad znao izbiti koji prištić, onaj mali vodeni, uglavnom oko nosa. Onda sam ga nastavila koristiti za tijelo, a za lice sam prešla na lješnjak i oduševljena sam!
Ono što me sad muči je to što sam na temi biljna ulja (koja je zaključana pa ne mogu pitat tamo) pročitala da se ulja moraju kombinirati i da nije svejedno u kojim omjerima, i da lješnjak može isušiti kožu ako se dugoročno koristi samostalno. Osim kokosa (za tijelo), lješnjaka (za lice) i ricinusa (za trepavice) nemam drugih ulja trenutno pa me zanima mogu li kombinirati ta tri ili da bolje kupim još neko.
Imam 39 godina, mješovitu, ali tanku kožu koja zna djelovati prozirno s normalnim obrazima i masnom t-zonom, nešto bora po čelu, nešto crvenila i mrljica od sunca, u obrazima mi fali volumena i koža je malo opuštena.
Ulja badema i koštice marelice su mi lice ostavljala masnim. Koristila sam bila i macerat nevena i bio mi je bolji od ova dva ulja, ali ga svejedno nisam nastavila koristiti, ne sjećam se više zašto. Vjerojatno me i on malo mastio.
Šta mi predlažete?
MarlaSinger. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2019., 15:50   #15
Quote:
MarlaSinger. kaže: Pogledaj post
Pozdrav curke!
Prije nekog vremena me tadašnja cimerica navukla na kokosovo ulje i bila sam dosta zadovoljna, koža mi je od njega bila baš nekako lijepa, ali mi je katkad znao izbiti koji prištić, onaj mali vodeni, uglavnom oko nosa. Onda sam ga nastavila koristiti za tijelo, a za lice sam prešla na lješnjak i oduševljena sam!
Ono što me sad muči je to što sam na temi biljna ulja (koja je zaključana pa ne mogu pitat tamo) pročitala da se ulja moraju kombinirati i da nije svejedno u kojim omjerima, i da lješnjak može isušiti kožu ako se dugoročno koristi samostalno. Osim kokosa (za tijelo), lješnjaka (za lice) i ricinusa (za trepavice) nemam drugih ulja trenutno pa me zanima mogu li kombinirati ta tri ili da bolje kupim još neko.
Imam 39 godina, mješovitu, ali tanku kožu koja zna djelovati prozirno s normalnim obrazima i masnom t-zonom, nešto bora po čelu, nešto crvenila i mrljica od sunca, u obrazima mi fali volumena i koža je malo opuštena.
Ulja badema i koštice marelice su mi lice ostavljala masnim. Koristila sam bila i macerat nevena i bio mi je bolji od ova dva ulja, ali ga svejedno nisam nastavila koristiti, ne sjećam se više zašto. Vjerojatno me i on malo mastio.
Šta mi predlažete?
Dugoročno korištenje bilo kojeg ulja samostalno može isušit kožu. Ako su ti neka ulja premasna, a ne izazivaju mitesre/prištiće već samo želiš da ti se brže upijaju možeš probat s pojačivačem apsorpcije C5 ili možeš dodat 10% jojobe.
Ako želiš eksperimentirat možeš probat jeftinijim uljima npr. avokado pa vidjet koliko će ti pasati.
Najbolje bi bilo kad bi si napravila recimo neku jednostavnu kremicu npr.galenva kremica/mast je jednostavna za izradu, ne treba emulgator, ide samo pčelinji vosak 10-12% ili she maslac,60%ulja i ostatak vodeni dio (hidrolat+neka aktivna tvar po želji), to rastopiš u vodenoj kupelji (zasebno), uliješ vodeni dio u uljni, mješaš 15 min i krema je gotova! Staviš konzervans ako želiš, držiš u frižideru i mažeš po želji.
Nekome paše neko ulje nekome drugo. Meni recimo lješnjak nije odgovaro, koža mi je slična tvojoj, ali mi je s lješnjak bila suha kao papir, sad se mažem s pasjim trnom i to mi je omiljeno ulje+čileanska malina. Možda baš to neće pasat tebi.
Možeš kombinirat ulje ploda divlje ruže, grožđa, lješnjaka,jojobe itd.
Dugo mi je trebalo dok sam našla koja ulja i u kojem omjeru mi pašu. Uvijek ta ulja možeš koristiti za vrat, ruke i tijelo.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2019., 01:22   #16
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Dugoročno korištenje bilo kojeg ulja samostalno može isušit kožu.
Imaš li neku preporuku koje bi ulje bilo dobro za pojačanu njegu ruku? Koža na rukama mi je ponekad jako zahtjevna i baš osjećam da bi im godila neka jača njega (npr. jako mi paše staviti parafinsku masku s vremena na vrijeme) i razmišljam da ponekad nanesem preko noći neko ulje ispod standardne kreme.

Sad vidim ovo što si napisala da nije dobro duže vremena koristiti neko ulje samostalno, jer to može dodatno isušiti kožu. Imaš li preporuku za neku mješavinu koja bi bila dobra baš da nahrani i pojačano njeguje ruke ili može i neko samostalno ulje, ali ne predugo nego s vremena na vrijeme?
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2019., 13:26   #17
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Najbolje bi bilo kad bi si napravila recimo neku jednostavnu kremicu......Možeš kombinirat ulje ploda divlje ruže, grožđa, lješnjaka,jojobe itd.
Hej Anab, hvala ti na odgovoru!
Već sam vidjela po drugim temama da se više cijene kreme, ali ja bih ipak radije uljnu mješavinu. Ulja mi baš pašu koži i nikad mi nikakva krema nije dala takve rezultate kao ulje. Doduše, nikad ni nisam koristila kremu napravljenu baš za mene, nego neke prirodne iz dućana, ali npr. zadnju sam koristila Maar antiage dnevnu kremu i bila mi je bezveze. Bora između obrva mi se produbila na level na kojem je bila prije ulja i jedva sam dočekala da ju potrošim i da se vratim na lješnjak.
Inače, nisam tip koji će si sam doma mutit kreme i ne želim kupit hrpu ulja koja će mi na kraju užegnut. Ako bih već pokušala s kremom, radije bih da mi ju netko složi za mene. Ne znam ima li na forumu više Merline ili Phyta ili nekog drugog od one ekipe koji su mućkali kreme, uopće ih više ne vidim po forumu, znaš li ti izrađuje li ih tko drugi?
Ali dok čekam ću nastaviti koristiti ulja. Ricinus sam izbacila iz mješavine za lice jer, kao i lješnjak, navodno dugoročno isušuje. Tako da ovih dana miješam kokos i lješnjak, misliš da je to dovoljno? Može li ju kokos nahraniti i spriječiti da ju lješnjak isuši?
Imaš li prijedlog koje eterično bih mogla dodat? Htjela bih nešto što će djelovati na tonus.
MarlaSinger. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 21:14   #18
Quote:
Solitary kaže: Pogledaj post
Imaš li neku preporuku koje bi ulje bilo dobro za pojačanu njegu ruku? Koža na rukama mi je ponekad jako zahtjevna i baš osjećam da bi im godila neka jača njega (npr. jako mi paše staviti parafinsku masku s vremena na vrijeme) i razmišljam da ponekad nanesem preko noći neko ulje ispod standardne kreme.

Sad vidim ovo što si napisala da nije dobro duže vremena koristiti neko ulje samostalno, jer to može dodatno isušiti kožu. Imaš li preporuku za neku mješavinu koja bi bila dobra baš da nahrani i pojačano njeguje ruke ili može i neko samostalno ulje, ali ne predugo nego s vremena na vrijeme?
Ako ti pašu parafinske maske za ruke, onda bi ti trebala odgovarat lanolinska krema ili možeš probat sa she maslacem, nabavi rukavice pa se malo maži s njim i vidi hoće li ti pasat. Ima malo jači miris, ali s vremenom se navikneš.
Lanolinsku kremu možeš napravit sama, a ona je zbilja preporod za ruke ili napravi si kao što sam gore napisala s voskom. Taj balzam s voskom je milina.
Parafin koliko znam zatvara pore, koje se zatvore i onda je teško da uđu bilo koji drugi sastojci kroz kožu.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 21:18   #19
Quote:
MarlaSinger. kaže: Pogledaj post
Hej Anab, hvala ti na odgovoru!
Već sam vidjela po drugim temama da se više cijene kreme, ali ja bih ipak radije uljnu mješavinu. Ulja mi baš pašu koži i nikad mi nikakva krema nije dala takve rezultate kao ulje. Doduše, nikad ni nisam koristila kremu napravljenu baš za mene, nego neke prirodne iz dućana, ali npr. zadnju sam koristila Maar antiage dnevnu kremu i bila mi je bezveze. Bora između obrva mi se produbila na level na kojem je bila prije ulja i jedva sam dočekala da ju potrošim i da se vratim na lješnjak.
Inače, nisam tip koji će si sam doma mutit kreme i ne želim kupit hrpu ulja koja će mi na kraju užegnut. Ako bih već pokušala s kremom, radije bih da mi ju netko složi za mene. Ne znam ima li na forumu više Merline ili Phyta ili nekog drugog od one ekipe koji su mućkali kreme, uopće ih više ne vidim po forumu, znaš li ti izrađuje li ih tko drugi?
Ali dok čekam ću nastaviti koristiti ulja. Ricinus sam izbacila iz mješavine za lice jer, kao i lješnjak, navodno dugoročno isušuje. Tako da ovih dana miješam kokos i lješnjak, misliš da je to dovoljno? Može li ju kokos nahraniti i spriječiti da ju lješnjak isuši?
Imaš li prijedlog koje eterično bih mogla dodat? Htjela bih nešto što će djelovati na tonus.
Vjerujem da ti se neda mućkat samoj, zato sam ti predložila gore balzam s voskom, jer je jednostavan za napravit, ako probaš vidjet ćeš kako je ugodan za kožu.
Sastav kokosa i lješnjaka je takav da će ti vjerojatno dugoročno isušit kožu.
Od žena koje rade kozmetiku mogu ti jedino preporučit da probaš s Aromarie, za Phtyo i Merlinu ne znam rade li još uvijek kreme.
Nemoj mislit da ti ulja mogu užegnut , treba malo mazat i ruke, noge...tako da se to da potrošit ako ti nije dosadno mazat se (recimo ja sam lijena za to :-) ).
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2019., 12:58   #20
Hej Anab, hvala ti, opet me ti spašavaš!
Uglavnom, Aromarie je netko na forumu? Tražila sam sad pa nisam našla. Iako, narudžba individualne kreme je tako i onako sekundarni plan, primarno me zanima da si sama nešto složim.
Daj mi reci kakva ulja da gledam onda da kombiniram s lješnjakom, njega ne želim mijenjat, samo spriječit da me isuši. Mora li to bit neko ulje namijenjeno masnoj koži ili mogu stavit i neko za suhu kožu? Tražim li neko hidratantno ulje ili neko više hranjivo? Hvala ti!
Ps. Zašto misliš da bi kokos isušio? Ja sam baš mislila je da on hidratantan.

Zadnje uređivanje MarlaSinger. : 04.06.2019. at 13:18. Reason: Zaboravila nešto.
MarlaSinger. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.