Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2014., 19:48   #1881
ja ne bih ovo nikad probala

bio je i ombre hit pa to naši frizeri u 90 % ne znaju napraviti kak spada, tko zna kakvo bi tek ovo posljedice imalo ako se daš u ruke nesposobnih...
__________________
Embrace and love your body. It is the most amazing thing you will ever own.
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 11:23   #1882
Quote:
Raštika kaže: Pogledaj post
Bome ni moja ne raste... dođe do malo ispod ramena i tako stane... čak i kad sam se znala malo više ošišati naraste ko luda do te granice i onda stoji... Otkantala sam šišanje, ne šišam se već više od dvije godine (sigurno i tri), stavljam maske, hp ulja stalno, kosa mi je super i zanimljivo da nemam ispucanih vrhova, ali i ne raste... što je najgore kad ju operem pa dok je mokra dođe do pol leđa i onda vidiš da JE narasla, ali kako mi je kovrčava kad se osuši opet se digne do ramena, malo ispod ramena. presmiješno
najbolje mi je kad mi svi krenu govoriti kako ne raste jer se ne šišam, iskreno meni ta izjava nema smisla nikako. možda sam u krivu, ko će ga znati, ali i kad sam se šišala svakih par mjeseci kosa je opet rasla do jedne dužine i to čak i sporije (jer sam ju šišala, jel ) i vrhovi su mi stalno bili ispucani.... Sad nemam ispucanih vrhova ali i ne šišam se, ja sam noćna mora frizerkama.
vjeruj mi da ju osisas malo svaka 2-3 mjeseca pocela bi rast. ja sam htjela jako dugu kosu i nisam ju sisala nekih pet godina, zatim sam otisla na more i kad sam dosla kuci svi su me pitali jesam li se sisala, more i sol su isusili vec ostecene vrhove koji su jednostavno ostali na cetki nakon cesljanja.

nakon toga sam malo odlucila prouciti rast kose. kosa kao i sve dlake na tijelu ima faze rasta, pogledaj dlake na rukama, obrve, trepavice, rastu do odredjene duzine i preko toga ne, tako i kosa, samo sto rast kose nije tako kratak, par mjeseci kao kod nogu, ruku, obrva vec taj ciklus traje od nekoliko do 7 godina preko toga dalje ne ide. stane rasti, na vrhovima ce samo pucati. isto tako ako ti je kosa kraca vec duze vrijeme moguce je da sve hranjive tvari prenosi u vrhove, da se obnove te isto zato ne raste.

otkad se redovito sisam primjetila sam da mi kosa zaista brze raste, isto imam kovrcavu kosu. to se naravno najvise primjeti po siskama jer ih sisam svakih mjesec i pol i rastu ko lude.

evo na wikipedii samo osnove, ali prouci malo, zanimljivo je
http://en.wikipedia.org/wiki/Human_hair_growth
catshroom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 23:35   #1883
je li itko vidio ovo u ducanima u Zg ?



nekad se mogao naci u bilokojem DM-u ili Kozmu, a sad je postalo nemoguce igdje ga naci
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:51   #1884
Ja sam uspjela.
Od kose koja je jedva doticala rame do ovog:


Izbjegavam toplinu, koristim ulja, te preparate koji odgovaraju mojoj kosi. Uz sve to je farbana kosa.

Pa eto, možda nekom pomognem http://anciisworld.blogspot.com/2014...t-my-hair.html
ancii95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 17:03   #1885
Quote:
ancii95 kaže: Pogledaj post
Ja sam uspjela.
Od kose koja je jedva doticala rame do ovog:


Izbjegavam toplinu, koristim ulja, te preparate koji odgovaraju mojoj kosi. Uz sve to je farbana kosa.

Pa eto, možda nekom pomognem http://anciisworld.blogspot.com/2014...t-my-hair.html
Predivna ti je kosa, a tek duzina
Moja je svijetlija i pustam ju do te duzine
mmiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 21:03   #1886
Quote:
mmiaa kaže: Pogledaj post
Predivna ti je kosa, a tek duzina
Moja je svijetlija i pustam ju do te duzine
Hvala! Trudim se!
Sretno!
ancii95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 20:52   #1887
Pozdrav, musko sam i htio bih pustit dugu kosu onako do malo iznad ramena otprilike, ali kosa mi je jako gusta i teska, ujutro kad se probudim kosa mi je sva sljepljena i moram ju oprat da bi bila normalna, ne mogu samo pocesljat i to je to.. Je li moguce imati takav tip kose kao dugu kusu? Hvala unaprijed
samuraj6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 09:36   #1888
Quote:
divazg kaže: Pogledaj post
ja ne bih ovo nikad probala

bio je i ombre hit pa to naši frizeri u 90 % ne znaju napraviti kak spada, tko zna kakvo bi tek ovo posljedice imalo ako se daš u ruke nesposobnih...
meni to baš super djeluje
imam milijun takvih stršećih dlačica, a imam srednje dugu gustu kosu, želim da mi bude još duža ali sasvim ravna bez ikakvih slojeva i baš želim da pada kao da ima slojeve.. kao što u članku i piše. da nije tako skupo, napravila bih to sigurno
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 09:43   #1889
Quote:
samuraj6 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, musko sam i htio bih pustit dugu kosu onako do malo iznad ramena otprilike, ali kosa mi je jako gusta i teska, ujutro kad se probudim kosa mi je sva sljepljena i moram ju oprat da bi bila normalna, ne mogu samo pocesljat i to je to.. Je li moguce imati takav tip kose kao dugu kusu? Hvala unaprijed
mislim da ta dužina ne.
jedino da hoćeš imat jako dugu kosu, onda bi bila super, ali tek kad bi jaako duga narasla.. tak da može lijepo past sama od sebe od težine. ovako se bojim da će ti to bit razletačina na sve strane.. jedino da peglaš kosu svaki dan.
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 11:42   #1890
Samuraj6 slažem se sa ultramundane. Imam jako gustu kosu i kada je sam ju imala do dupeta od vlastite težine se je dobro držala i lijepo padala. Sada sam ju ošišala do ramena i to izgleda katastrofa. Sva se napuše maksimalno i svaka dlaka vodi svoju politiku. I to tako izgleda uz proizvode za njegu koji joj najbolje pašu. Tako da mi je većinu vremena u repu ili punđi. Izgleda onako kako sam ja htjela samo kada ju popeglam, a to ne želim raditi baš često da mi se ne uništi. I sada čekam da naraste da ju vlastita težina malo sredi.
Elbereth7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 15:48   #1891
Quote:
Elbereth7 kaže: Pogledaj post
I sada čekam da naraste da ju vlastita težina malo sredi.
baš to
tako i ja
sad je već dost duga da se ne razletava ali opet nije dovoljno
taman je negdje na sredini znači kad ju operem i ako ju fino ne posušim i ne sredim na bilo koji način, sva se nekako uvije, nije više tako ravna kao što je bila dok ju nisam farbala, prije par godina..

čekam da još naraste i postane teška
zapravo, meni se jako sviđa npr nešto tipa ovoga



ali to je za sretnice s tankom finom laganom zdravom mekanom i prirodno super ravnom kosom.
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 18:01   #1892
Ovako kao Emma Stone sam i ja htjela da mi bude, ali tako mi izgleda samo speglana Što je najgore puno mi bolje stoji to nego duga kosa, ali kao što kažeš to je samo sa cure sa ravnom i svilenkastom kosom. Ja je imam baš jako puno i sva sreća da me frizerka odgovorila od moje zamisli da mi napravi bob jer bi izgledala kao gljiva
Elbereth7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 20:39   #1893
Ja imam tanku i laganu kosu koja je super ravna kad je tolike duzine. Ali da bi stojala tako lijepo uvijek bi mi trebala sredstva za modeliranje kose. Nekako mi se cini da je jednostavno nemoguce bez kreme, spreja, pjene, neceg.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Akvarela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 19:29   #1894
Isplati li se stavljati ricinusovo ulje npr par sati prije pranja kose na vlasiste? Raste li kosa primjetno brze?
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 19:37   #1895
ja pokusavam ali je to tako teskooooo
to ulje je toliko gusto i imam osjecaj da ne dode do vlasista
na trepavicama funkcionira
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:25   #1896
Jel se moze razrijediti s nekim drugim manje gustim uljem koje je isto dobro za kosu? :P
Fali mi jos jedna godina rasta kose . Pustam vec 2 s tim da sam dosta sisala blajhanu kosu, sad je 80% prirodna, a donji plavi dio necu vise ni sisati.
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:37   #1897
Slobodno pomiješaj ricinus sa drugim uljem. Ja napravim miks makadamije, kokos i ricinus i super je tako. Ricinus je pregust za samostalno korištenje toliko mi se zalijepi ruka za kosu da se i počupam par puta.
Elbereth7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 22:32   #1898
Gdje kupujete ta ulja? Ljekarna?
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 22:33   #1899
Kemig
bubily:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 23:45   #1900
Hvala. Bas cu pokusati.
Zasad koristim sampon protiv ispadanja kose, masku od arganovog ulja, redken extreme anti snap leave in, macadamia cetku i pijem vitamine za kosu.
Nadam se da ce uz ulje jos i brze rasti kosa, a i da ce mi uz ove tretmane moja manje pucati pa i duza biti .
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.