Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2010., 15:29   #1
Plava kosa #2

Link na staru temu

Pravila podforuma i izmjena pravila. Molim vas da ih se pridržavate.
raverica is offline  
Old 23.10.2010., 17:33   #2
#17045
Lola.
"wasever!"

Lola. Avatar

Registracija: Nov 2008.
Lokacija: Tamo gdje je čokolada.
Postova: 106

Cure, pitanje

Plava sam već jedno 4 godine, i sama se farbam.

Međutim, sad bih htjela još svjetliju nijansu plave; pa me zanima, da l' je moguće otprilike ovakvu boju dobit' doma? I da l' je za takvu nijansu potreban blajh (s obzirom da već imam plavu, a i prirodno imam svjetliju kosu)?


LOLA
pokušaj sa Palette A10
dianna is offline  
Old 23.10.2010., 19:07   #3
Ma nije ta boja baš neka, ja sam se dosad farbala s ledenom plavom, koje više nema, i puno je bolja od ove A10, ova je malo žućkasta.
Anita2507 is offline  
Old 25.10.2010., 10:04   #4
jel netko probao ovu boju http://www.lorealparis.com.hr/bojenj...ir-cuivre.aspx

kakva je ?? kako ispadne??
dianna is offline  
Old 25.10.2010., 19:33   #5
Pitanje za sve plavuse koje se kuze u farbanje :

Srela sam poznanicu koja je zavrsila dvije srednje, ekonomsku i frizersku, i tako pricamo o farbama i plavoj kosi itd. i kazem joj kako u nasem gradu sada za preljev postoji samo 10.21, ne mogu se ovdje vise kupiti ni devetke tipa 9.1 i 9.2, i kaze mi ona da ta 10.21 ima jako malo pigmenta pa za zato ostaje nesto zutija boja, i da to mogu lako rijesiti tako da kad radim preljev u taj preljev kapnem malo silver sampona i drzim to na kosi kao i inace 10, 15 min kad sve smuckam.
E sad, kako se to vama cini ? Nisam nikad prije cula da se moze malo silvera staviti u preljev, bojim se neke reakcije, a opet, ta cura ima bas lijepi svijetlo plavi bob, i sama se farba, pa valjda zna sta prica....

Sta kazete?
Natalija5 is offline  
Old 25.10.2010., 20:58   #6
Imam plavu kosu koja vise vuce na zlatno, a u zadnje vrijeme mi se cini kao da je previse zuto i htjela bi posvijetliti kosu
Predzadnji put sam se farbala sa Schwarzkopf L1+ i tada mi je boja ispala dobro, bas se gotovo identicno stopila s bojom koju sam imala prije, a zadnji put sam opet stavila istu boju i vise nije ispalo svijetlo ko prije nego previse zuto
Farbam samo izrast. Koju mi boju preporucate a da ispadne baby plava, onak bjelkasta boja? Nebi blajh niti hidrogen, samo boju.
Gledala sam u Muleru i nije bas neki izbor
Inace imam prirodno svijetlo smeđu iliti tamno plavu boju, 14 godina sam imala prirodno bijelu kosu pa mi se sve farbe dobro primaju, samo to prokleto zutilo
Yuna is offline  
Old 26.10.2010., 00:15   #7
Quote:
Natalija5 kaže: Pogledaj post
Pitanje za sve plavuse koje se kuze u farbanje :

Srela sam poznanicu koja je zavrsila dvije srednje, ekonomsku i frizersku, i tako pricamo o farbama i plavoj kosi itd. i kazem joj kako u nasem gradu sada za preljev postoji samo 10.21, ne mogu se ovdje vise kupiti ni devetke tipa 9.1 i 9.2, i kaze mi ona da ta 10.21 ima jako malo pigmenta pa za zato ostaje nesto zutija boja, i da to mogu lako rijesiti tako da kad radim preljev u taj preljev kapnem malo silver sampona i drzim to na kosi kao i inace 10, 15 min kad sve smuckam.
E sad, kako se to vama cini ? Nisam nikad prije cula da se moze malo silvera staviti u preljev, bojim se neke reakcije, a opet, ta cura ima bas lijepi svijetlo plavi bob, i sama se farba, pa valjda zna sta prica....

Sta kazete?
nije loša ideja, ali samo nek je kvalitetni silver, da nije keune
__________________
...high heels and hot wheels!!
Deluxe Katze is offline  
Old 26.10.2010., 12:25   #8
Primijetila sam nekaj jako čudno.
Često me peče glava kad se farbam sa Keune 1517 (al ono baš peče) međutim kad je isperem koža glave mi uopće nije iziritirana? Inače me od svih tih plavih za jako posvjetljivanje peče glava posle a od ovog niš.
ovchica is offline  
Old 26.10.2010., 13:51   #9
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
Primijetila sam nekaj jako čudno.
Često me peče glava kad se farbam sa Keune 1517 (al ono baš peče) međutim kad je isperem koža glave mi uopće nije iziritirana? Inače me od svih tih plavih za jako posvjetljivanje peče glava posle a od ovog niš.
TAK I MENI!
kad sam prvi put stavljala 1517, sva sreca da mi je frizerka to radila, jer da sam sama sigurno bi nakon 5 min isprala, koje je to bilo pecenje do boli!!
efghi is offline  
Old 26.10.2010., 14:10   #10
Quote:
efghi kaže: Pogledaj post
TAK I MENI!
kad sam prvi put stavljala 1517, sva sreca da mi je frizerka to radila, jer da sam sama sigurno bi nakon 5 min isprala, koje je to bilo pecenje do boli!!
Ma da, ja sam mislila da bu mi glava posle sva opečena
ovchica is offline  
Old 26.10.2010., 14:12   #11
a kaze mi frizerka da to nije nist cudno za tu boju..
al kad sam od te boje radila sama doma preljev, nisam nista osjetila..
efghi is offline  
Old 26.10.2010., 15:27   #12
Quote:
efghi kaže: Pogledaj post
a kaze mi frizerka da to nije nist cudno za tu boju..
al kad sam od te boje radila sama doma preljev, nisam nista osjetila..
A možda se ne osjeti zbog slabijeg hidrogena?
ovchica is offline  
Old 26.10.2010., 15:35   #13
pa vjerojatno.
kod bojanja 9%, a kod preljeva 3%
iduci put idem sa 6-icom
efghi is offline  
Old 26.10.2010., 16:09   #14
Quote:
efghi kaže: Pogledaj post
pa vjerojatno.
kod bojanja 9%, a kod preljeva 3%
iduci put idem sa 6-icom
Ajd javi kak ti ispadne!
ovchica is offline  
Old 26.10.2010., 20:27   #15
Quote:
Deluxe Katze kaže: Pogledaj post
nije loša ideja, ali samo nek je kvalitetni silver, da nije keune
I mislis da ne bi doslo do neke nezeljene reakcije boje i sampona, u tako duzem djelovanju?
Natalija5 is offline  
Old 26.10.2010., 23:08   #16
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
Primijetila sam nekaj jako čudno.
Često me peče glava kad se farbam sa Keune 1517 (al ono baš peče) međutim kad je isperem koža glave mi uopće nije iziritirana? Inače me od svih tih plavih za jako posvjetljivanje peče glava posle a od ovog niš.
Bas neobicno...
Mene 1517 nije nikada pekla (cak ni sa 12& hodrogenom) ali bi mi nakon pranja i susenja osjecaj na tjemenu bio tako grozan, kao da mi je glava plasticna .
Sintia_84 is offline  
Old 26.10.2010., 23:12   #17
@natalija5 -ne kuzim u cem je problem, sampon se normalno stavlja u preljev..zasto se ne bi malo stavilo u boju??
efghi is offline  
Old 27.10.2010., 09:09   #18
Cao cure. Evo ja se sinoc farbala sa 1511 i 9% hidrogen plus malo blajh korektora (selective) i na mojoj zuckastoj podlozi je ispala ekstra, onak platinasto-bjelkasta bas sam zadovoljna rezultatima pa reko da podijelim s vama. Doduse korijen je malkice tamniji jer imam prirodno tamnu kosicu
Chocodu is offline  
Old 27.10.2010., 12:08   #19
Quote:
efghi kaže: Pogledaj post
@natalija5 -ne kuzim u cem je problem, sampon se normalno stavlja u preljev..zasto se ne bi malo stavilo u boju??
Pa i pricam o stavljanju sampona u preljev ali ne kuzim sta tocno mislis pod ovim "sapon se normalno stavlja u preljev" ?
Ja u preljev stavljam farbu, hidrogen i nista vise.
Natalija5 is offline  
Old 27.10.2010., 12:11   #20
meni je 1517 keune, najbolja dok sam bila ful plava
sad sam neka boja meda....natural blond
__________________
Moj ormar
pajana is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.