Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2009., 13:09   #201
Arrow

Quote:
brancilo kaže: Pogledaj post
Knjigu "Mi djeca s kolodvora ZOO" procitala sam sa nepunih 12 godina i od tada je nosim kao strah u sebi.
S obzirom da pripadam rizicnoj grupi generacijskoj, 70 i neke, mislim da je upravo ta knjiga ucinila da moje interesovanje za drogu zauvijek ostane zakljucano tim strahom, tamom, pljesnivoscu i bolom.
Hvala knjizi na tome.
I da, potrebno ju je uvesti u skolsku lektiru
Nešto slično sam i ja već napisala na ovom topiku i mislim da su je Nijemci i uveli u školsku lektiru, ali ono što začuđuje je da postoje ljudi, čak i upisi na ovom topiku kod kojih je upravo ta knjiga pobudila radoznalost i divljenje prema tom narkomanskom životu..
Čudno, da..
Velikoj većini koja je pročitala knjigu, u koju spadam i ja, naravno da je ona pomogla da se izgubi svaki interes za takvim načinom života opisanim u njoj..
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 20:22   #202
ja sam i čitala knjigu i gledala film.. film mi je bio super dok nisam knjigu pročitala... toliko sam se unijela u nju... da sam bila opsjednuta likovima.... tako sam ih željela upoznat,pričat s njima......
ta njiga je bila sve.. potakla me na razmišljanja i pomogla mi da odrastem bez droge...
lola_iksde2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 19:24   #203
Sječam se jako dobro kad sam prvi put pročitala tu knjigu - sa 13 godina, u 8. razredu. Sječam se kako sam markirala sat, zavukla se u garderobu, među kapute, i tam čitala tu knjigu. Poslije sam ju još par puta pročitala, tokom srednje škole. Definitivno knjiga koja ima kultni status.
Sviđa mi se kod te knjige što ti predoči sav taj svijet i život na taj jedan sirovi način, bez uljepšavanja, sve je tako realno i iskreno i surovo.
I film sam pogledala al me se nije dojmio
evil-bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 19:23   #204
mislim da sam je prvi put pročitala s 11 ili 12 godina... i onda opet s 16...
__________________
"Some people fell rain. Others just get wet."
sods is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 14:57   #205
prije nekih mjesec dana sam ju pročitala i oduševila sam se. pročitala sam ju u jednom dahu, čitala sam ju na poslu, po tramvajima, na predavanjima, svugdje. šokantna i surova..
Raedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 17:38   #206
Apsolutno shvaćam što ljudi vide u njoj,a i meni je jako draga.Samo se ipak slažem s nekim tko je rekao da knjiga nema nikakvu književnu vrijednost i to je jedna stvar koji mi se kod te knjige zapravo ne sviđa :P
RandomMind is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 02:07   #207
pročitala sam ju prije 2-3 godine, i mogla bih opet
svidjela mi se jako
Lukrecya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 06:26   #208
Meni je knjiga također među najboljima.
__________________
[
annnnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 13:01   #209
Pročitala sam tu knjigu prije 3 godine. Sjećam se da sam je pročitala u jednom dahu. Oduvijek sam se bojala droga i obećavala sama sebi da ih nikada neću konzumirati, a čitanjem te knjige moje se obećanje učvrstilo. Definitivno nešto što treba pročitati, film mi se nije toliko svidio, ali knjiga je .
 
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 19:15   #210
Genijalna knjiga. Genijalna. Makar sam je ja isto vrlo rano pročitala. Već sa nekih 13 godina. Sjećam se da kad sam je primila u ruke nisam mogla prestati čitati.
disorder007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 21:21   #211
knjiga koja je bila dobar dio mog zivota jako mi bitna i zanesena sam bila njom.

procitala sam ju s nekih 15-16 godina, taman kad sam nailazila na krugove ljudi koji su neke stvari konzumirali.

kod mene je ostavila utisak straha, ali isto i neke znatizelje, ali vise znatizelje u tom smislu da bi voljela upoznati te ljude...

al opet, poznam ljude koji su vec bili u tom paklu i knjiga ih je samo jos vise opcinila...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 21:59   #212
gledao sam film zastrašujuci je hahahahaha pa društvo je krvo kak nekoga mogu nagovoriti na drogu aj na pušenje al doro i to me nebi nagovorili, pa šta da te odbace od sebe oni ce umrjet od droge ti nečeš =) =) a od toga se skoro nemoguce odviknut odvikneš se i onda se te ponovo uhvati
__________________
Maybe you and I can't do great things. We may not change the world in one day,but we can still change some things today, in our small way
morovicborna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 22:46   #213
super knjiga!
ja sam je pročitala sa nekih 14-15god i nakon toga nisam htjela ni cigaretu zapaliti a kamoli probati drogu.
svakako bi je uvrstila pod obaveznu literaturu u srednjoj školi, jer onaj tko želi probati i tko se na to da nagovoriti to će učiniti bez obzira na knjigu ili na sve što mu se kaže. Ali vjerujem da bi nekoga i odvratila...
puno ovisi o karakteru i društvu...
a knjiga je prebrutalna i prerealno napisana...samo kad se sjetim imam traume...
miss.WhO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 02:37   #214
Čitala sam je u srednjoj i bila je brutalna, osobito mi je bilo žao kad sam kasnije pročitala u novinama da se Christiane opet počela drogirati.

Zanimljivo mi je da su ovu knjigu čitali i oni koji inače uopće ne čitaju knjige. To se zove kultni status.

Samo još film moram pogledati.
Aliera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 14:23   #215
Baš neki dan sam malo čačkala po netu i našla članak o njoj i sliku, postarala se koma, na nekim lijekovima je za skidanje. Ukratko, život joj nije bajan a za Detlefa ništa, navodno je u buksi negdje
garica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 16:24   #216
moćna knjiga. pročitala sam je sa 14-15 godina i stvarno me satrla. otvorila mi je jedan posve drugačiji aspekt života; surov, brutalan a istovremeno krhak i jadan. danas, kao odrasla osoba osjećam duboko žaljenje prema svoj djeci koja su zlostavljana, maltretirana i dovedena u stanje takvog očaja i izgubljenosti da pribjegnu ovom razarajućem poroku-drogi
smatram da bi ovu knjigu trebalo uvrstiti na popis obavezne lektire
__________________
Ako ne znaš što ti je cilj, ni jedan put nije pravi.
shirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 10:22   #217
Knjigu sam pocela citat jedno 5 puta i nikad ju ne zavrsim...nije mi zanimljiva, uvijek oko 100-150-e str stanem, na sredini, jel.
Mislim da ima boljih knjiga na tu tematiku (ili bar meni zanimljivijih).
A inace, ima ljudi kaj ju koriste kao vodic za drogiranje..
Bubazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 12:18   #218
ponukana ovim topicom pročitala sam je ,nakon brat bratu nekih 15 godina

zanimljivo mi je kako sam sada drugačije doživjela knjigu,ne kao klinka već kao roditelj

malo se dvoumim oko uvođenja u lektiru,jer knjiga ima tu značajku da dvojako djeluje na ljude/tinejdžere...od puno njih čula sam da im droga počinje djelovati -privlačno,točno se u knjizi osjeti njena strast prema drogi

po slikama i intrvjuima vidim da se ustavri nikad nije skinula,mislim da je ona dobar primjer vječitog narkomana...eto,i skrbništvo nad sinom je izgubila ,što mi je pretužno,ni on je nije uspio odvratiti,pa što joj treba,ženi u njenim godinama da se potuca po onom kolodvoru gdje je uhićena 2008.godine.strava.

ni knjiga,ni novac,ni film,ni slava ,ni dijete nisu je odvukli od droge,
a zanimljivo mi je kako se Detlef totalno izvukao iz cijele te priče,iako mi je baš on djelovao u knjizi kao totalno propali slučaj.
marcella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 07:23   #219
Quote:
Bubazg kaže: Pogledaj post
Knjigu sam pocela citat jedno 5 puta i nikad ju ne zavrsim...nije mi zanimljiva, uvijek oko 100-150-e str stanem, na sredini, jel.
Mislim da ima boljih knjiga na tu tematiku (ili bar meni zanimljivijih).
A inace, ima ljudi kaj ju koriste kao vodic za drogiranje..
Molim te da mi preporučiš neku tebi bolju knjigu te tematike jer volim takve knjige.
__________________
[
annnnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 15:47   #220
Quote:
annnnn kaže: Pogledaj post
Molim te da mi preporučiš neku tebi bolju knjigu te tematike jer volim takve knjige.
Uzmi Irvine Welsh. Bilo koju knjigu. Ako nisi pogledala/procitala Trainspotting, onda prvo tu....pa Acid House i nemoj Smece uzimat, uzas je
A mozes i Metastaze od Alana Bovica, al tek nakon Trainspottinga jer je knjiga kopija, al je dobra
Meni su te vrh.
Bubazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.