Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2011., 11:22   #221
nema razloga da vam ne vjerujem, ali moja je priča sasvim drugačija.

kad sam puštala suđericu u pogon onda mi je kuma dala neke osnovne savjete i upute i rekla da se noževi ne peru u perilici jer se istupljuju, ali da ih ona pere, a muž joj svakih par mjeseci nabrusi....pogađate, spadam u one koje peru noževe u perilici, imam garnituru koju mi je Zepter daroval još prije 20g. , povremeno ih nabrusim ali ne zamjećujem ikakvu drugu grešku.

neobično mi je čuti da se dickov iskrivil, a ovi kaj baš i ne spadaju u red ne znam kakve kvalitete su ok, naime ne vide se nikakve posljedice pranja u stroju.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 12:19   #222
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
spadam u one koje peru noževe u perilici, imam garnituru koju mi je Zepter daroval još prije 20g. , povremeno ih nabrusim ali ne zamjećujem ikakvu drugu grešku.
Isto. Sam ih je moja mama dobila prije 20 godina, a ja naslijedila .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 12:56   #223
Haha, nisam napomenula da ih i ja, bez obzira na uputstva koja sam spomenula, perem u perilici. Ništa im nije, nisu se iskrivili. Isto ih tu i tamo naoštrim. Ja imam onaj brusač od tuperware-a i baš mi budu odlično naoštreni.
Mislim da se oni istupe i od korištenja. I da ih ne peremo u perilici, sumnjam da bi izdržali npr. 20 godina bez oštrenja.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 17:34   #224
mi smo jucer kupili set Zwilling nozeva iz ove serije. imali smo trilemu (Fissler, WMF, Zwillig), al su nas u nekoliko trgovina uvjerili da je Zwilling najbolji izbor. nadam se da nismo pogrijesili u odabiru.
btw. receno nam je da nozeve ne peremo u sudjerici ni pod razno
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."
belica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 17:35   #225
Quote:
loyzek kaže: Pogledaj post
žena mi je u perilicu stavila jedan dickov od 20 cm i iskrivio se, ko sablja, ali u stranu
Takve Dickove noževe mi je nudio prilično garav mladac na parkingu Bauhausa; 3 komada za 100 kuna a mogli smo još licitirati...
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 18:50   #226
Quote:
belica kaže: Pogledaj post
mi smo jucer kupili set Zwilling nozeva iz ove serije. imali smo trilemu (Fissler, WMF, Zwillig), al su nas u nekoliko trgovina uvjerili da je Zwilling najbolji izbor. nadam se da nismo pogrijesili u odabiru.
btw. receno nam je da nozeve ne peremo u sudjerici ni pod razno
Kupili kod nas ili negdje vani? cijena ako nije nepristojno!?
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 19:50   #227
Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
Kupili kod nas ili negdje vani? cijena ako nije nepristojno!?
U Austriji set od tri komada (kuharski, za rezanje i mali) dođe nekih 100-tak eura, kod nas samo kuharski dođe toliko..
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 01:31   #228
Quote:
belica kaže: Pogledaj post
mi smo jucer kupili set Zwilling nozeva iz ove serije. imali smo trilemu (Fissler, WMF, Zwillig), al su nas u nekoliko trgovina uvjerili da je Zwilling najbolji izbor. nadam se da nismo pogrijesili u odabiru.
btw. receno nam je da nozeve ne peremo u sudjerici ni pod razno
niste pogriješili u odabiru. ja imam 11 zwilling noževa iz raznih serija i prezadovoljna sam. točnije 9 zwilling i 2 j.a. henckels. uglavnom ista firma. a najzadovoljnija sam najjeftinijim mali santoku hollow edge, mislim da je 4 inča. sjecka, recka, sječe, reže.... sve bez greške. uz bok mu stoji serrated utility 5 inča. bogomdani su. tako da, po mom iskustvu, odabir je odličan.

i nikada niti jednog nisam oprala u suđerici. tako mi je rekao barba u dućanu u nurnbergu kod kupovine prvoga i tako su mi rekli u svakom slijedećem dućanu u kojem sam ih kupovala. a slijedeći mjesec idem u koln po sataru
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 12:47   #229
Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
Kupili kod nas ili negdje vani? cijena ako nije nepristojno!?
ma nije nepristojno. platili smo ih 200 eura u Njemackoj, a rijec je o ovom setu + je dosla i turpija. uglavnom, kupili smo ih na nekoj akciji i jako smo zadovoljni cijenom.
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
niste pogriješili u odabiru. ja imam 11 zwilling noževa iz raznih serija i prezadovoljna sam. točnije 9 zwilling i 2 j.a. henckels. uglavnom ista firma. a najzadovoljnija sam najjeftinijim mali santoku hollow edge, mislim da je 4 inča. sjecka, recka, sječe, reže.... sve bez greške. uz bok mu stoji serrated utility 5 inča. bogomdani su. tako da, po mom iskustvu, odabir je odličan.

i nikada niti jednog nisam oprala u suđerici. tako mi je rekao barba u dućanu u nurnbergu kod kupovine prvoga i tako su mi rekli u svakom slijedećem dućanu u kojem sam ih kupovala. a slijedeći mjesec idem u koln po sataru

bas si mi uljepsala dan
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."
belica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 13:18   #230
Je li tko uspio oprati i potpuno osusiti drveni blok za nozeve?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 13:21   #231
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Je li tko uspio oprati i potpuno osusiti drveni blok za nozeve?
Kako misliš oprati? Cijeli zaroniti u vodu? Mislim da to nije potrebno.
Ja svoj prebrisujem s krpicom i malo deterđenta, pa još sa samo s vlažnom.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 13:25   #232
Kad ga tek kupim, trebam ocistiti i rupe u koje idu nozevi. Zadnji put je ostao vlazan, pa su nozevi unutra zahrdjali (neka shit marka), vratila sam ih u ducan i dobila povrat novca jer je pisalo da su stainless (iako je opcepoznato da to ne znaci nehrdjajuce nego "stains less").
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 13:28   #233
[QUOTE=patientia;31372204]Kad ga tek kupim, trebam ocistiti i rupe u koje idu nozevi. Zadnji put je ostao vlazan, pa su nozevi unutra zahrdjali (neka shit marka), vratila sam ih u ducan i dobila povrat novca jer je pisalo da su stainless (iako je opcepoznato da to ne znaci nehrdjajuce nego "stains less").[/QUOTE]

Dobra si!
Ja svoj bome nisam oprala "iznutra" kad sam ga kupila. Uh sad ćeš mi i njega zgadit.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 13:29   #234
Sad ce mene proglasiti hipohondricnom.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 13:57   #235
Too late.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 19:00   #236
prije nove sam kupila preko amazon.de (zivim u at, tak da nemam brige oko carine) zwillingov set:
http://www.amazon.de/ZWILLING-311201...559092&sr=1-10
i naravno:
http://www.amazon.de/gp/product/B000...pf_rd_i=301128

zajedno 180 eura
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 15:53   #237
Pomoć,postoje li Dickovi noževi u stalku ili se iskljućivo pojedinačno prodaju?? Ako ih ima u kompletu-gdje ih ima za kupiti,i po kojoj cijeni??
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 16:05   #238
Vidjela sam u Intersparu u CC1 da ih ima pojedinačno kupit, cijena ovisi jesu li sa plavom plastičnom ili crnom ručkom, uglavnom ide od 115 - 249 kn, imaš i tri u kompletu (3 noža različite veličine) sa plavom drškom za nekih 400 kn-

i tu http://www.manal.hr - nisam bila, pa ne znam bolje informacije
__________________
-prodajni album-
miss xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 22:16   #239
ako imas koga u njemackoj da ti donese, onda ti je ova stranica super. imaod ultra jeftinih, do onih dobrih i skupih.

http://www.xn--schrze-5ya.com/websho...ngruppe63.html
http://www.xn--schrze-5ya.com/websho...ngruppe79.html
http://www.xn--schrze-5ya.com/websho...ngruppe61.html
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 15:35   #240
Odlučio sam se za Dick nož. No vidim da ima raznih boja... Crna, placa, crvena itd.. U čemu je razlika? Ja žalim da je što krući!
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.
The Final Cut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.