Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web

Web Sajtovi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2015., 12:10   #781
Imam jedan upit u vezi gmaila koji mi nikako nije jasan....

Dakle, moj mail glasi [email protected]. Jednom prilikom sam očekivala neki mail. Pošiljatelj maila je krivo upisao moju adresu te poslao mail sa točkom između imena i prezimena na [email protected], no ja sam mail svejedno dobila?
Nakon toga sam primjetila da imam još nekoliko "čudnih" mailova u inboxu, a očito ih je trebala primiti ta druga osoba. To su zapravo mailovi koji nisu spam, ali naznačeni su na primatelja [email protected], a to nisam ja!!

Kako je to moguće?
stay_on is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 12:33   #782
mislim da gmail ne razlikuje točku u adresi, za njega je imeprezime isto kao ime.prezime ili ime.pre.zime
Zizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 14:51   #783
Pa to je onda strašno
Ta osoba očito ima mail sa točkom, ima isto prezime kao ja, ali drugo ime... u šoku sam sad..
Jel to znači da ta osoba dobiva moje mailove kao ja njegove?
stay_on is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 16:18   #784
pa nekak sumnjam, ako je ime.prezime već zauzeto, kod registracije to javlja pa ti nudi ime.prezime1948 npr.
Zizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 23:51   #785
da, kod gmaila je to svejedno. ime.prezime=imeprezime

Ne dobija ta osoba tvoje mailove, to je neko prosto pogriješio mail.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 16:07   #786
Zar to nije u redu ?
Samoprijegorno upisujete što vam odgovara bez administracije..
Meni je to sasvim u redu.
E-Kasije Hereja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 14:11   #787
Hi!

Prije bi kad bi kopirala tablicu iz excela u gmail izgledala isto ko u excelu, dakle u bojama, samo malo skučena. Al unazad par tjedana više nema ni boja ni tablice nego kopira samo iznose što mi užasno smeta i otežava posao

Ima netko rješenje da mogu opet normalno kopirat tablice? Isti je problem i u chrome i u firefox, al više koristim chrome. Hvala!
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 17:25   #788
U prozorčiću za pisanje maila klikni na strelicu dolje skroz desno (pored ikone kante za smeće) i makni kvačicu s "Plain text mode".
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 17:32   #789
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
U prozorčiću za pisanje maila klikni na strelicu dolje skroz desno (pored ikone kante za smeće) i makni kvačicu s "Plain text mode".
hm jedna tablica mi je sad normalna ako kopiram čelije bez prvog reda, a ako kopiram s prvim redom onda je opet sve bijelo i bez tablice, a druga je samo tekst

Nešto opet ne valja
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 17:42   #790
Zašto uopće kopiraš tablicu u body? Attach-aj ju kao excel dokument.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 18:15   #791
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Zašto uopće kopiraš tablicu u body? Attach-aj ju kao excel dokument.
Tak je puno brže i preglednije jer kopiram samo dijelove koje trebam iz jedne ogromne tabele. Osoba kojoj šaljem ne voli kad svaki put mora otvarat dokument, skidat i tražit to kaj ju zanima u tabeli.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 18:40   #792
HELP

... ima li neka dobra dusica da mi objasni;

1. kako se stavlja taj silni pisani materijal,
slike i svasta nesto, na prvu stranicu maila,
npr: kao sto nam svakodnevno stize razni epp
materijal i u kojem formatu to mora biti.

2. ne mogu ni na potpis staviti sliku jedva sam
napisala neki manji text, iako sam slijedila
sva ona uputstva sto pise pored

falafala
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 11:13   #793
kako da postavim pitanje...dali mogu promjenti gmail ime

tipa da adresa ne bude npr
[email protected]
nego
[email protected]

da me primatelji tako vide znaci bez gmail i da mi šalju na taj meil. mislim da sam nedavno vidio tu opciju da se nudi ili se varam?

Hvala
Cale80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 19:33   #794
Postoji to, ali se plaća.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:21   #795
Quote:
Cale80 kaže: Pogledaj post
kako da postavim pitanje...dali mogu promjenti gmail ime

tipa da adresa ne bude npr
[email protected]
nego
[email protected]

da me primatelji tako vide znaci bez gmail i da mi šalju na taj meil. mislim da sam nedavno vidio tu opciju da se nudi ili se varam?

Hvala
kupis domenu marko.com i ako imas firmu/obrt preplati se na google g-suit, odradis birokraciju (podaci, nacin placanja) i eto ga
__________________
"Real estate cannot be lost or stolen, nor can it be carried away. Purchased with common sense, paid for in full, and managed with reasonable care, it is about the safest investment in the world” – Croatia property
Nick Titanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:39   #796
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Tak je puno brže i preglednije jer kopiram samo dijelove koje trebam iz jedne ogromne tabele. Osoba kojoj šaljem ne voli kad svaki put mora otvarat dokument, skidat i tražit to kaj ju zanima u tabeli.
Ako koga zanima problem je riješen, tj. od prije nekog mjeseca tablicu treba prvo kopirat u word pa iz worda u gmail i onda bude lijepo kopirana u boji i ko tabela. Jedino je sjebano kaj se nemre modificirat, sužavat, proširivat, al jbg. Kad se neka budala smislila otežat nam život moramo se prilagodit.

P.S. Zna netko zašto mi se rođendani iz google kalendara ne sinkroniziraju u mob (android)? Uvezla sam rođendane s facebooka u google kalendar i na kompu ih sve lijepo prikazuje, ali na mobu ne iako je uključena sinkronizacija s tim google mailom i sve?!
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:07   #797
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Ako koga zanima problem je riješen, tj. od prije nekog mjeseca tablicu treba prvo kopirat u word pa iz worda u gmail i onda bude lijepo kopirana u boji i ko tabela. Jedino je sjebano kaj se nemre modificirat, sužavat, proširivat, al jbg. Kad se neka budala smislila otežat nam život moramo se prilagodit.

P.S. Zna netko zašto mi se rođendani iz google kalendara ne sinkroniziraju u mob (android)? Uvezla sam rođendane s facebooka u google kalendar i na kompu ih sve lijepo prikazuje, ali na mobu ne iako je uključena sinkronizacija s tim google mailom i sve?!


Ako je riječ o Samsungu, oni znaju imat problema sa syncanjem zbog neažuriranih nativnih aplikacija.

Možeš manualno pokrenuti sync?
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:10   #798
Skužila sam u čemu je problem. On je exportirao kontakte u jedan skroz novi kalendar i to među "other calendars". Sad bi ja trebala mergat taj kalendar s glavnim kalendarom pa će se syncat u mob. Pokušavam već pola sata i gledam tutoriale na youtube al je ful sjebano. Nadam se da ću uspjet...
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:12   #799
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Skužila sam u čemu je problem. On je exportirao kontakte u jedan skroz novi kalendar i to među "other calendars". Sad bi ja trebala mergat taj kalendar s glavnim kalendarom pa će se sincat u mob. Pokušavam već pola sata i gledam tutoriale na youtube al je ful sjebano. Nadam se da ću uspjet...
Hmm, pa ne trebaš ih merge-at.
Samo staviš kvačicu da se i on prikazuje..
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:32   #800
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Hmm, pa ne trebaš ih merge-at.
Samo staviš kvačicu da se i on prikazuje..
Moram jer u aplikaciji ne prikazuje te koji spadaju pot "other calendars" nego samo one glavne. Nema ih uopće ponuđeno za izabrat. A i ide mi na živce imat 18 kalendara. Želim sve u jednom.
Još nisam našla rješenje, tj. rješenja koja su na youtubu ne djeluju kod mene.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.