Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2012., 19:37   #1
Brendovi - izgovor



Boook dragi forumaši...zanima me kako se izgovaraju imena određenih brendova tipa jimmy choo,marchesa,balenciaga,tiffani & co...louboutin

hvaaalaa na pomoći oko izgocvora
ava lavinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 23:45   #2
klik

i u related videos ima još štošta!
Rumpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 12:32   #3
Quote:
Rumpus kaže: Pogledaj post
klik

i u related videos ima još štošta!
ma znam to...vidjela sam to i zato pitam vas forumaše jer tu ne izgovaraju pravilno uopće imena brendova...zar je moguće a nitko ne zna izgovarati imena a svi su kao neki veliki znalci o modi i dizajnerima!!
ava lavinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 15:55   #4
http://www.forvo.com/
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 17:28   #5
Quote:
ava lavinia kaže: Pogledaj post
ma znam to...vidjela sam to i zato pitam vas forumaše jer tu ne izgovaraju pravilno uopće imena brendova...zar je moguće a nitko ne zna izgovarati imena a svi su kao neki veliki znalci o modi i dizajnerima!!
pa čekaj, ti onda ne znaš kako se imena pravilo izgovaraju ALI znaš da oni u videu to krivo izgovaraju?! zaboga. onak, nije ti nešto čudno u toj logici?

ja vjerojatno pola toga izgovaram krivo na svom piđn rašn inglišu. al nije mi to sad neka belosvecka tragedija, iskreno.
Rumpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 00:30   #6
Quote:
Rumpus kaže: Pogledaj post
pa čekaj, ti onda ne znaš kako se imena pravilo izgovaraju ALI znaš da oni u videu to krivo izgovaraju?! zaboga. onak, nije ti nešto čudno u toj logici?

ja vjerojatno pola toga izgovaram krivo na svom piđn rašn inglišu. al nije mi to sad neka belosvecka tragedija, iskreno.
da,znam kako se izgovaraju poneka imena brendova tipa yves saint laurent i znam da ga na tom videu izgovaraju krivo kao i imena nekih brendova čiji izgovor znam...tj saznala sam ga i znam neke...pitanje je kakos e izgovaraju balenciaga, jimmy choo itd...a vjerojatno i to krivo izgovaraju kad ne mogu kako treba izgovorit jebeni Chanel kao šanel
ava lavinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 15:51   #7
i nema apsolutno nikakve mogućnosti da si u krivu?

kak ti izgovaraš ysl?
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 17:39   #8
Quote:
ava lavinia kaže: Pogledaj post
da,znam kako se izgovaraju poneka imena brendova tipa yves saint laurent i znam da ga na tom videu izgovaraju krivo kao i imena nekih brendova čiji izgovor znam...
a izgovore brendova koje znaš su ti potvrdili izvorni govornici tog/tih jezika ili si ih čula negdje na netu/tv-u, i iz nekog razloga znaš da je to ispravno?


Quote:
ava lavinia kaže: Pogledaj post
a vjerojatno i to krivo izgovaraju kad ne mogu kako treba izgovorit jebeni Chanel kao šanel

misliš na ovo?


evo dva primjera koja sam ja našla na jubitou. i zvuče mi u redu. ja doista ne znam da to frenč ljudi toliko drugačije izgovaraju.
un (02:11)
deux
Rumpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 22:39   #9
Quote:
Rumpus kaže: Pogledaj post
evo dva primjera koja sam ja našla na jubitou. i zvuče mi u redu. ja doista ne znam da to frenč ljudi toliko drugačije izgovaraju.
un (02:11)
deux
Problem je što su ovo američki izgovori, a oni imaju tendenciju sve izgovarati kako se izgovara na engleskom.

Ženska s prvog videa fula u svemu osim u američkim brendovima. Meeengou.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 00:30   #10
primjer sam stavila baš za chanel u tom videu, i meni i dalje zvuči okej. oli nije?

//ja imam tendenciju (ne samo ja, nego vjerojatno svi) strane riječi, pogotovo one na jezicima koji mi nisu jako bliski tipa francuski i njemački, izgovarati kako se izgovaraju na hrvatskom tj. u duhu svog jezika i nemam problema s tim, niti mislim da time nešto posebno disrispektam chanel ili balmain. tako da me ni ove američke verzije ne iritiraju pretjerano. mislim da bi prije jezik polomila nego izgovorila nekakvu francusku riječ kako spada. lancome je lankom, onako fino, tvrdo izgovoreno, kako to samo mi slaveni znamo. bez ikakvih pokušaja dodavanja frenč štiha jer to ne može ispasti nikako nego smiješno. al dobro, daleko sam ja od bilokakvog jezičnog puritanca./


hoće li nas onda netko prosvijetliti i ekšli reći/ilustrirati kako se to sve izgovara? pišete da znate a nitko ništa. :F
Rumpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 00:34   #11
Pa sigurno nećeš reći Ermez ili Ivz (Yves) ili Krišćn (Dior). Nije problem kako mi to govorimo, nego staviti video online tvrdeći da je to ispravan izgovor, a miljama je od toga. Možda sam u krivu, ali mislim da mi puno bolje izgovaramo imena brendova, nego Amerikanci.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 01:10   #12
pa dobro, sad i ti pretjeruješ, a mislim da ti je jasno što sam htjela reći. u pitanju su finese kod izgovora riječi. koje fale nama a fale i njima. tako da ne mislim da mi nešto bolje izgovaramo te stvari od amerikanaca. ruske i njemačke eventualno.


što se videa tiče, u naslovu je naznačeno da je to american english pronunciation (), tako da nisu krivi jadni amerikanci koji hoće poinglišiti svijet, nego je lazy R. htjela biti helpful bez da je pogledala ono što posta kako spada.
Rumpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 01:16   #13
Ne pretjerujem, ženska je stvarno tako izgovarala. I to je još dobro naspram ostalog.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 01:28   #14
pa napisala sam, navedeno je da je u videu sve pročitano po pravilima čitanja američkog engleskog.
Rumpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 03:20   #15
Quote:
ava lavinia kaže: Pogledaj post
jimmy choo,marchesa,balenciaga,tiffani & co...louboutin
Evo ja ću lupat pa me ispravite

đimi čo, marčeza, balencienga, tifani end ko, lobotan.

Next text !
__________________
SEXA
Aualida is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 08:54   #16
Quote:
Aualida kaže: Pogledaj post
Evo ja ću lupat pa me ispravite

đimi čo, marčeza, balencienga, tifani end ko, lobotan.

Next text !
Ja bih rekla Markeza, Balensiaga, Luboton.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 11:30   #17
Quote:
Rumpus kaže: Pogledaj post
.........
misliš na ovo?
..............
umirem na onomatopeju
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 15:46   #18
Quote:
Aualida kaže: Pogledaj post
Evo ja ću lupat pa me ispravite

đimi čo, marčeza, balencienga, tifani end ko, lobotan.

Next text !
đimi ču.markeza.

dobijem slom živaca na versačI.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..

Zadnje uređivanje miseducata : 12.08.2012. at 15:54.
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 18:57   #19
Quote:
ava lavinia kaže: Pogledaj post
da,znam kako se izgovaraju poneka imena brendova tipa yves saint laurent i znam da ga na tom videu izgovaraju krivo kao i imena nekih brendova čiji izgovor znam...tj saznala sam ga i znam neke...pitanje je kakos e izgovaraju balenciaga, jimmy choo itd...a vjerojatno i to krivo izgovaraju kad ne mogu kako treba izgovorit jebeni Chanel kao šanel
http://www.youtube.com/watch?v=6SrqSc-GHS0 Evo kako se izgovara YSL. U svakoj reklami tako izgovaraju, samo je negdje 'hr' (ne znam kako bih taj izgovor napisala ) više naglašen, tj. više dolazi do izražaja. Ali svaka čast ako tako izgovaraš YSL.


Pfff, i ja se sjetim 'lanjskog snijega' komentirajući prastare postove. :P
__________________
It's ok, I got lost on the way but I'm a supergirl and supergirls don't cry ...

Zadnje uređivanje Lili M : 13.02.2013. at 19:13.
Lili M is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 13:52   #20
balenciaga [balensiaga]
jimmy choo [džimi či]
yves saint lauren [ivz san loran]
tiffany and co [tifani end ko jer je ko skraćeno od kompani (company)]
hermes [erme]
marchesa [markeza]
manolo blahnik [manolo blanik]
louis vuitton [luj viton]
ralph lauren [ralf loran]
guerlain [gerlen]
louboutin [lubutan]
cartier [kartje]
lacroix [lakroa]
__________________
Svatko ubija onoga koga voli. Netko gorkim pogledom, netko riječju laskavom... Netko voli premalo, netko previše...Netko kupuje, a netko prodaje.
žana guja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.