Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2007., 12:00   #201
"Nježna plavušica" je tvoja kćer?
 
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 12:29   #202
jedan veliki

Pozdravi kćer
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 12:33   #203
Quote:
anonima kaže: Pogledaj post
"Nježna plavušica" je tvoja kćer?
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 15:08   #204
Exclamation

Quote:
xela kaže: Pogledaj post
Imam previše ljubavi koju hoću pokloniti malom čupavom stvorenju!
pomozite nježnoj plavušici.
Evo ovako... Ja imam maltezera.. Evo tu ću ti navesti mane i vrline te vrste pasa da ubrzo ne bude: Hitno dijelim maltezera.. potpis: tužna plavuša
vrline: prekrasan pas(mislim na ljepotu), zaigran, vjeran, praktičan(mislim da ga možeš u ruci slobodno držat i sl), druželjubiv, malen...
mane: većina maltezera ne voli malu djecu, oko očiju moguća kronična upala očiju, svaki dan njega(češljanje), po prirodi jako glup pas(al sve ovisi od psa do psa)(bez uvrede Maltezeri), lajanje je velik problem jer laje ko lud/a, ne voli samoću........
Sad se ne mogu sjetit još mana i vrlina, al ako uzmeš tog psa, na teret si stavila još jednog malog vraga kojeg ćeš se stvarbo trebati brinuti o njemu....
Nemoj mislit da ja vrijeđam maltezere, dapače.. Ja imam maltezera, ali nije čistokrvi.. Maltishitz, tj. mješavina maltezera i shi-tzua... Sretno
mymy_girlm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 16:52   #205
moj maltezer je ocita suprotnost tvome.steta sto tvoj nije bas pametan ali sad si svojom interpretacijom obiljezila cijelu pasminu da je glupa a daleko je od toga.ali,ja cu reci konkretno za svoju maltezericu:izuzetno mazna,prilagodljiva(mozes ju setati 5 sati a mozes i 10 min,ona ce biti zadovoljna),brzo uci,poslusna,jako se veze ze vlasnika.moja vrlo rijetko laje,ako nesto trazi ili kada se igra ali bezveze nikada.oci i dlaka je stvarno najveci problem kod te vrste ali opet nista strasno.pola sata posla svaki dan.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:38   #206
vau-koja uvreda ,evo ja se javljam umjesto mog cucka ,koji sve zna osim pisanja he-he mali je prirodni bistrić naučio je sve što smo tražili a tek mu je 7 mj. i ne laje puno i naročito voli djecu ,možeš ga probuditi i odmah je spreman za šetnju a može i drijemati cijeli dan ako ga nitko ne zove ,okice se naravno moraju čistiti ,ma nema mane (jer je moj ) mimy baš sam pročitala za tvog psa ,držim ti fige da bude dobro

Zadnje uređivanje lunitic : 05.10.2007. at 14:11.
lunitic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 15:20   #207
Sve je na njima prekrasno osim pokakane bijele dlake odozada, crvenih očiju zbog mahnitog čišćenja u velikom broju slučajeva, sive dlake od kupanja do kupanja, lajanja na svako stvorenje i sjenu u blizini, pa i u stanu... Osim toga sve 5.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 20:16   #208
Quote:
Ponosna kaže: Pogledaj post
Sve je na njima prekrasno osim pokakane bijele dlake odozada, crvenih očiju zbog mahnitog čišćenja u velikom broju slučajeva, sive dlake od kupanja do kupanja, lajanja na svako stvorenje i sjenu u blizini, pa i u stanu... Osim toga sve 5.
 
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 21:05   #209
Moji rodtelji su imali maltezericu 14 i pol godina (dugo zive), i bila je jaaaako pametna, i odlican cuvar u smislu da je uvjek lajala kad bi se nesto il netko priblizio kuci! jedina mana joj je bila da je barem 1 na mjesec pobjegla na livadu bez nadzora i "skotala" se u dreku
diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 02:29   #210
Quote:
Mikalica kaže: Pogledaj post
Što ste vi tu stalno puni osuda. Cura je došla i pitala, ništa ju ne košta, a ako joj ne možete pomoći, čemu napadati?
Ako je forum mjesto za davati oglase za udomljavanje, prodaju itd., onda može biti i mjesto za postaviti pitanje u vezi potrage za psom, uzgajivačnicama, preporukama itd. Đizs.

E, nije tako. Da si čitala ono: pročitati prije otvaranja topica (ili kako već), znala bi.

Evo ti dio: ''Također, ako vas samo zanima gdje da kupite neku pasminu (a niste došli pisati o njoj, nego vam samo treba informacija) nazovite kinološki savez pa ih pitajte i/ili malo proguglajte.''
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 20:13   #211
Maltezeri su po prirodi lajavci,u našojoj kući ima jedan koji UVIJEK,doslovno UVIJEK zavija kad ga ostave samog.Nije to prečesto ali i pola sata mu je dovoljno da počne.
U parku laju na sve ostale pse koji prolaze i tukli bi se,samo su gazde dovoljno pametni da znaju da su im psi glupasti kad bi se tukli sa psima duplo većim ,agresivnim,ma bilo kojim nepoznatim,pa ih uhvate i drže pod kontrolom.
Sa 7 mjeseci još nemaju onu dugu dlaku,čekaj još malo.Šišanje i čvorovi ti ne ginu ,osim ako nisi izložbeni freak.Onda te čekaju papilotne ili kako se već ta sranja zovu.Ako ti je iz "Kućnog" uzgoja ,bez papira ili od nekog švercera sa papirima pomiri se sa crvenom njuškom,i nogama.
Otiđi na neki dobar hr forum o ljubimcima i pročitaj sve o nabavi psa i vrsti koju želiš,spremi lovu i good luck.
HKS nazvati je OK ,tek da znaš je li leglo prijavljeno.No to je samo prvi dio ,jer i karlovački i porečko riječki štancerski lobi zna znanje!
Priča o uvozu i čekanju papira se već ofucala....
Na dobro leglo se dugo čeka.I puno plaća....
I nemoj misliti da si dobro prošla ako jeftinjaka nađeš psa.Prvo što imaš male šanse da bude maltezer i velike da ostaviš pare po veterinarima poslije.Možda čak i da ti štene ugine jer npr nije dobio cjepivo ili nije očišćen od glista.
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 19:49   #212
Dobila sam maltezera iz kućnog uzgoja - čistokrvan, ali bez papira. Nema, ponavljam, apsolutno nikakvo crvenilo oko očiju! samo mu svako jutro očistim krmelje i to je to!
Sad mu je 5 mjeseci, već je tri s nama i predivan je! Naučio je tražiti da ide van, ne laje kad ga ostavimo samoga, dapače, susjedi su iznenađeni kad nas vide jer kažu da nikad ne laje. Na početku kad smo išli raditi zalajao bi, a sad samo sjedi i gleda nas (meni slama srce)!
Zaigran je i vesel, obožava jesti, dajemo mu samo pseću hranu. Ne linja se i ne četkam ga svaki dan, već kad ga okupam. Kupam ga svaki dva i pol do tri mjeseca s njegovim šamponom, jedino ako se zaprlja onda ga okupam s toplom vodom. Jako je privržen i mužu i meni, voli djecu i igranje. Dlaka mu je super i u biti, ne prlja se puno, samo šape kad šeta gradom. Ma, ne bih ga mijenjala za niti jednog drugog psa

__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 20:08   #213
probaj ga četkat češće, znam da možda misliš da nije potrebno ali ne linja se, dugodlaki je pas... njemu će bit ljepše
svaka 2,5 mjeseca između četkanja je jaaako prerijetko za njegu takve dlake
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 23:49   #214
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
Dobila sam maltezera iz kućnog uzgoja - čistokrvan, ali bez papira. Nema, ponavljam, apsolutno nikakvo crvenilo oko očiju! samo mu svako jutro očistim krmelje i to je to!
Sad mu je 5 mjeseci, već je tri s nama i predivan je! Naučio je tražiti da ide van, ne laje kad ga ostavimo samoga, dapače, susjedi su iznenađeni kad nas vide jer kažu da nikad ne laje. Na početku kad smo išli raditi zalajao bi, a sad samo sjedi i gleda nas (meni slama srce)!
Zaigran je i vesel, obožava jesti, dajemo mu samo pseću hranu. Ne linja se i ne četkam ga svaki dan, već kad ga okupam. Kupam ga svaki dva i pol do tri mjeseca s njegovim šamponom, jedino ako se zaprlja onda ga okupam s toplom vodom. Jako je privržen i mužu i meni, voli djecu i igranje. Dlaka mu je super i u biti, ne prlja se puno, samo šape kad šeta gradom. Ma, ne bih ga mijenjala za niti jednog drugog psa

Slatko stvorenjce! Moja frendica ga isto ima, počeo je lajati sa nekih 6-7mj. starosti, tako da ima vremena za tvog. I ovi moji su počeli lajati tek prije koja 2mj. Isto ga ne četka često jer se ne linja, kupa ga 2x mjesečno jer bi u suprotnom bio siv.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 10:32   #215
Quote:
Skviki kaže: Pogledaj post
probaj ga četkat češće, znam da možda misliš da nije potrebno ali ne linja se, dugodlaki je pas... njemu će bit ljepše
svaka 2,5 mjeseca između četkanja je jaaako prerijetko za njegu takve dlake
Očetkam ga svaka dva tjedna jer mu se dlaka ne petlja, a mali njeguje klošarski look
Krivo sam napisala da samo nakon kupanja!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 18:50   #216
ok, i čestitam na uspjehu održavanja dlake ispod očiju
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 12:06   #217
jel mi moze neko reci jel za maltezerima ostaju dlake po namjestaju ili kad ga drzite u narucju neko wrijeme pa wam majica bo0de po0na dlaka il tako nesto ??!?!
rocky broj 2 XD is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 18:06   #218
Quote:
rocky broj 2 XD kaže: Pogledaj post
jel mi moze neko reci jel za maltezerima ostaju dlake po namjestaju ili kad ga drzite u narucju neko wrijeme pa wam majica bo0de po0na dlaka il tako nesto ??!?!
Ne bar dosad
lunitic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 20:01   #219
Psić ti je presladak,naravno da ga obožavaš,jer je tvoj bebač,ali kako možeš biti sigurna da je čisti maltezer ako nema papire?Meni na ovoj slici baš i ne sliči na maltezera,sorry.Možda je slika loša,
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 20:03   #220
Da ne otvaram novu temu...

Ima li koji dečkić maltezerić koji traži curu?

Ne mora biti sa rodovnicom i bilo bi poželjno da je iz Zg-a. Pošto je situacija specifična, ne radi se o prodaji i zaradi na štencima, molila bi da se, radi eventualnog daljnjeg dogovora, javite na pm. Hvala!
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.