Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2013., 16:06   #7221
Quote:
Doyle kaže: Pogledaj post
Ne placaju zaposlenici isntitucija EU porez Belgiji niti u Belgiji, vec ga placaju Europskoj uniji. A taj porez je manji nego porezi koji placaju zaposlenici u Belgiji, Luksemburgu ili bilo kojoj trecoj zemlji gdje se nalazi neka od institucija EU. Znaci EU ti daje placu a ti EU-u placas porez koji je manji nego u bilo kojoj zemlji clanici. Ista stvar je i za mirovinu, mirovinu ti daje EU a ne zemlja gdje si radila.
ja to kuzim...ali sam dobila spin da se treba nekaj platiti u rh iako mi nije bilo uopce jasno po kojoj odnosi bi bilo tako.
a onda su skuzili da se radi o ljudima koji su u B preko min vanjskih i dobivaju placu u rh
noaccount is offline  
Old 22.01.2013., 17:06   #7222
Dobar dan pučanstvo.
Evo čini se da provjeravaju aplikacije za AD5. Stigao mi je mail da im pošaljem nazad mailom kopiju svoje fakultetske diplome. U aplikaciji sam odabrala other pod diploma zato što nisam željela riskirati nekakvu diskvalifikaciju ako svoj VSS samoinicijativno proglasim Bacchelor ili Master.
Sada ne znam što mogu zaključiti - da provjeravaju svih koji su uopće prošli prag ili pak provjeravaju one koji su dostigli prag za prolazak u daljnji krug.
Ako provjeravaju svih koji su uopće prošli prag - očito nas nema puno.
Ako provjeravaju samo one koji su postigli prag za drugi krug znamo da je 64 bodova dovoljno za dalje.
I sada ti budi pametan što zaključiti.
FIRST is offline  
Old 22.01.2013., 17:47   #7223
Zanimljivo, ja sam isto stavio other (slični razlozi) - još nisam dobio nikakav upit... A imao sam nekoliko bodova više od tebe, tako da to nije razlog. Možda samo za neke faksove/diplome traže. Ako se smije znati o kojoj se tituli/faksu radi (ne moraš predetaljno)?
z_k is offline  
Old 22.01.2013., 17:50   #7224
Evo i mene su kontaktirali za provjeru dokumentacije i poslala sam kopije mojih diploma (isto izabrala "other"). Mozda je mojih 62 bodova bilo dovoljno za sljedeci krug?!!
mrs2b is offline  
Old 22.01.2013., 17:59   #7225
Rekli su da ce provjeravati prijave samo onima koji spadaju u onih 310 (plus/minus) odabranih. Krecu od onog s najboljim rezultatom i onda unazad dok ne popune kvotu. Zato valjda cestitke svima koji imaju barem preko 62 boda!
Cromwell81 is offline  
Old 22.01.2013., 18:09   #7226
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Nemaju, zaposlenici institucija EU koji rade u Briselu placaju porez u Belgiji a nekih su stvari i oslobodjeni.

Dok je zaposlenik rezident neke strane drzave onda tamo placa porez na prihode koje tamo ostvari a ne u svojoj zemlji. Zato je Ivanisevic bio rezident Monaka a i neki drugi sportasi.

Ne brini, raditi za institucije je vrlo lukrativno i jos te mogu osloboditi od poreza na stan koji kupis, auto, namjestaj za opremiti stan, ima dosta pogodnosti. Ali daleko je Brisl i brige oko poreza jos, bar zasad mnogima od nas.
kad smo kod ovoga, molio bih da napiše tko ako ima ikakva saznanja u vezi s mogućnošću zaposlenika u EU institucijama da uzimaju kredite u europskim bankama (npr. belgijskima, no nije bitno) za kupnju nekretnine u matičnoj zemlji.
konkretno, zanima me mogućnost refinanciranja postojećeg kredita u HR, ako dobijem posao gore.
frks is offline  
Old 22.01.2013., 18:21   #7227
Hmm čudan im je redoslijed. Ja sam isto napisala other (veliki umovi očito isto razmišljaju ) i niš mi nisu pisali, a imam 66,5.
Možda jer sam postdipl. završila u Belgiji pa im je jasno o čemu se radi?
__________________
Dečec

Bebači
Pahuljica82 is offline  
Old 22.01.2013., 18:25   #7228
Quote:
Rainalcar kaže: Pogledaj post
Nešto za ohrabrenje / nadu: koliko sam saznao, solidan broj ljudi iz MVPEI-a prijavio se za testove, samo ih je 2-3 prošlo prag sa, koliko sam čuo, ne prevelikim brojem bodova.
Ja sam slično čula za još jedno Ministarstvo koje se bavi EU fondovima.
__________________
Dečec

Bebači
Pahuljica82 is offline  
Old 22.01.2013., 18:41   #7229
Quote:
Cromwell81 kaže: Pogledaj post
Rekli su da ce provjeravati prijave samo onima koji spadaju u onih 310 (plus/minus) odabranih. Krecu od onog s najboljim rezultatom i onda unazad dok ne popune kvotu.
Ovo je točno sigurno za reserve list. Način provjere spiska za AC nam je nepoznat...
mrs2b is offline  
Old 22.01.2013., 18:48   #7230
Quote:
Doyle kaže: Pogledaj post
Ne placaju zaposlenici isntitucija EU porez Belgiji niti u Belgiji, vec ga placaju Europskoj uniji. A taj porez je manji nego porezi koji placaju zaposlenici u Belgiji, Luksemburgu ili bilo kojoj trecoj zemlji gdje se nalazi neka od institucija EU. Znaci EU ti daje placu a ti EU-u placas porez koji je manji nego u bilo kojoj zemlji clanici. Ista stvar je i za mirovinu, mirovinu ti daje EU a ne zemlja gdje si radila.
Gle, ako ga zelimo zakomplicirati do kraja umjesto se drzati smisla onda mozemo reci da ni ne placaju porez Europskoj uniji (di god bila fizicki ta zemlja ako vec nije u Belgiji za one koji ce radit u Brislu) nego da ga uopce ne placaju buduci da je odbijen iz place. Pa da ne ispadne da Europska unija isplacuje place i onda sluzbenik placa nazad Europskoj uniji koja nije u Belgiji.

U svakom slucaju si u pravu, Eu daje i plave i mirovine a porezi su minijature za sluzbenike EU.

Quote:
FIRST kaže: Pogledaj post
Dobar dan pučanstvo.
Evo čini se da provjeravaju aplikacije za AD5. Stigao mi je mail da im pošaljem nazad mailom kopiju svoje fakultetske diplome. U aplikaciji sam odabrala other pod diploma zato što nisam željela riskirati nekakvu diskvalifikaciju ako svoj VSS samoinicijativno proglasim Bacchelor ili Master.
Sada ne znam što mogu zaključiti - da provjeravaju svih koji su uopće prošli prag ili pak provjeravaju one koji su dostigli prag za prolazak u daljnji krug.
Ako provjeravaju svih koji su uopće prošli prag - očito nas nema puno.
Ako provjeravaju samo one koji su postigli prag za drugi krug znamo da je 64 bodova dovoljno za dalje.
I sada ti budi pametan što zaključiti.
Bravo First, mislim da si na dobrom putu da te zovu uskoro...
dangerz0ne is offline  
Old 22.01.2013., 18:52   #7231
evo jos jedan posao za pravnike (u Bxl ili u Hrvatskoj)

http://www.eurobrussels.com/job_disp...ussels_Belgium
Binka is offline  
Old 22.01.2013., 18:53   #7232
Quote:
Rainalcar kaže: Pogledaj post
Nešto za ohrabrenje / nadu: koliko sam saznao, solidan broj ljudi iz MVPEI-a prijavio se za testove, samo ih je 2-3 prošlo prag sa, koliko sam čuo, ne prevelikim brojem bodova.
To je i očekivano. Nisu se u ministarstvu zapošljavali na osnovu znanja, nego po stranci/rodbini...
payingsafer is offline  
Old 22.01.2013., 19:30   #7233
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Iz tvojih rijeci vidim samo da nisi bila na Law i nisi bila na Int iako negdje spominjes VR2 za koji je jedan clan Izbornog odbora specificno izjavio da je uveden za tumace, pa je i to nejasno.
Tu mora da sam nesto nejasno rekla, ne znam za VR2 - ja sam imala isti tip testa koji smo imali na ovom AD5 za HR administratore sa istom strukturom bodova, zato mi je bilo lako za usporediti - znaci VR, NR, AR i SJT.
Jedina razlika je bio jezik za VR (language 1) a drugo sve isto.

bezvezno is offline  
Old 22.01.2013., 19:37   #7234
Quote:
payingsafer kaže: Pogledaj post
To je i očekivano. Nisu se u ministarstvu zapošljavali na osnovu znanja, nego po stranci/rodbini...
Iako toga sigurno ima, pouzdano znam da nije uvijek istinito. Pogotovo kada odgovaraš Komisiji, a ne ZGu
Rainalcar is offline  
Old 22.01.2013., 19:41   #7235
Quote:
greenwich kaže: Pogledaj post
Cini mi se zanimljivo za opcenitu raspravu da su moji rezultati podudarni s tvojima- bolji na natjecaju za EU drzavljane, osobito u u VR i SJT. U prvi tren me zacudilo, ali je ocigledno to posljednica da mi je VR na HR natjecaju (kao i sve ostalo) bilo na mom trecem jeziku), logicno onda da su rezultati bili losiji.
Da, to je ono sto tvrdim i vidim da i ti imas isto iskustvo. Po meni je neposteno testirati VR na jeziku koji nije tvoj jer tu ne govorimo o znanju jezika. I meni je engleski treci jezik, sto ne znaci da je nuzno los, jer mi je sve ostalo bilo jasno ukljucujuci i SJT na kojem sam dobivala od 36 do 37,5 bodova pa ocito nije problem u znanju jezika. Ne bih rekla ni da je stvar u vrsti logike jer mi je to ono sto mi na testiranjima obicno ide najbolje kad je na jednom od moja dva jezika. Jednostavno VR ulazi u nekakve nijanse koje je, po mom misljenu, tesko "uhvatiti" ako nisi Native speaker ili blizu toga.

Bas me zanima koji ce biti prag.
bezvezno is offline  
Old 22.01.2013., 19:49   #7236
Bit ću vrlo sretan ako FIRST ide u Brisel. I ja imam 64 boda

Doduše i ja napisah other, ali me nisu ništa pitali u vezi toga...hmmmm.
__________________
..kad imam vremena..
kimikaza is offline  
Old 22.01.2013., 20:05   #7237
Koja je sad procedura za one koji su zadovoljili na CBT testu za AD5, čeka se drugi mjesec za obavijest tko ide dalje ili?
Ćiril_Stipsa is offline  
Old 22.01.2013., 20:13   #7238
Quote:
mrs2b kaže: Pogledaj post
Ovo je točno sigurno za reserve list. Način provjere spiska za AC nam je nepoznat...
Mislim da je jednak i za AC. Evo sto pise u mailu s rezultatima CBT-a:

"The Appointing Authority and the Selection Board will now examine the application forms submitted electronically by candidates. This examination will be carried out in descending order of points in order to establish the list of candidates who obtained the highest aggregate marks in the admission tests and a pass mark in each, and who, in the light of the information given in their on-line application, satisfy the general and specific conditions listed in the Notice of Competition. Only the candidates on this list will be admitted to the assessment centre."
Cromwell81 is offline  
Old 22.01.2013., 20:19   #7239
Quote:
Pahuljica82 kaže: Pogledaj post
Hmm čudan im je redoslijed. Ja sam isto napisala other (veliki umovi očito isto razmišljaju ) i niš mi nisu pisali, a imam 66,5.
Možda jer sam postdipl. završila u Belgiji pa im je jasno o čemu se radi?
Rekao bih da je upravo zato. U ovom trenutku im je vazno da znaju da imas faks s zavrsenih 3 ili 4 godine (nisam siguran zapravo jer moze biti i tri!?), a ako imas magisterij u ozbiljnoj zemlji onda znaju da imas barem tri godine faksa.

Alternativno, mozda su tako pametni pa znaju koje godine je Hrvatska uvela bolonju pa sve koje su diplomirali prije trpaju u rubriku "4-godine faksa".
Cromwell81 is offline  
Old 22.01.2013., 21:13   #7240
jel se zna koji je prag za ulazak u drugi krug za AD5?
parademann is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.