Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2013., 19:01   #1001
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Raspudić je pogriješio odabravši formulaciju koju mudar i dobronamjeran čovjek nikad ne bi odabrao. Možda bi i on, nakon malo razmišljanja, poželio da je poruku koju je htio poslati izrekao na drugačiji način. Jednom kad je stvar završila u javnom prostoru, mora se nositi s posljedicama vlastite (bit ću blag) nepažnje. Drugi put možda će biti pažljiviji.
a što ti misliš što je raspudić stvarno htio reći kad je odabrao "tu formulaciju"?
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 18:06   #1002
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Raspudić se zaletio, a ni poslije pisanja nema kajanja.
Nije se ništa zaletio, postavio je sasvim razumno pitanje.

Ako netko većinu svojih sugrađana smatra fašistoidnim manijacima onda je sasvim razumno zapitati što takav čovjek još uvijek radi u Hrvatskoj? Nije ovo komunizam pa da na granici ubijaju ljude, dakle kakva je to vrsta patologije kada ostaješ u sredini koju toliko prezireš i mrziš?

Tvrdnje kako Raspudić nekoga tjera iz Hrvatske dolaze iz vrlo poznate kuhinje.
Glupo je uopće trošiti na njih vrijeme.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 18:13   #1003
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Nije se ništa zaletio, postavio je sasvim razumno pitanje.
Pa neka onda slobodno nastavi nastupati na sličan način i živjeti s posljedicama. Njegov život i njegova javna slika - slobodan je činiti što god poželi.

A ti i ja o ovome očigledno ne možemo pričati (nikad, ni u ludilu, slično pitanje ne bih nazvao razumnim) pa je najbolje da niti ne gubimo vrijeme.
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 19:06   #1004
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Pa neka onda slobodno nastavi nastupati na sličan način i živjeti s posljedicama. Njegov život i njegova javna slika - slobodan je činiti što god poželi.
a tko proizvodi javnu sliku, i kojim metodama?
Zvuči kao da je difamiranje sugovornika kroz vlastite intepretacije njegovih riječi vrlo legitiman način obraćanja i da se svatko koga kritiziraš, sa svojim vlastitim kredibilitetom i životom, treba nositi s time do kraja.

Kao, kog briga, sam si je kriv
Pa to nije ni na razini showtrialsa iz Staljinova doba ili nedavne ridikulozne presude "tetku" iz Sjeverne koreje.

življenje s posljedicama bi bilo zasluženo kad bi te posljedice proizlazile iz zbilja utemeljene i argumentirane kritike nečijeg nastupanja, kad njegov rad i djelo kritičaru ne ostavlja mjesta dvojbama ili sumnjama.

Ne iz nečijih prozivki, možebitnih konotacija, asocijacija, "čitanja između redaka", a kamoli iz ciljane diskreditacije, demonizacije i reduciranja kritiziranog na fašistu.

no u ovom slučaju to nije baš tako - Raspudić se, vjerojatno aludirajući na povijesno iskutvo, sasvim legitimno mogao pozvati na pogubnosti nacifašizma, zapitati bi li on kao manjinac na nišanu većine pobjegao na vrijeme ili opstao u predominantno fašističkom društvu koje kao npr. Weimarska Njemačka 1932/1933. rađa novi fašistički ili nacistički totalitarizam.
oni koji su na vrijeme šmugnuli preko granice spasili glave, dok su ostali ostali zarobljeni u granicama države i društva, i zauvijek nestali.

u tom slučaju, ako je u takvim okolnostima ocrnjivanja "život s posljedicama" sazlužena sudbina, hebiga...tu i ja eto zbilja ne vidim oko čega dalje diskutirati.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 19:32   #1005
Ovakav progon vještica ala Raspudić je moguć isključivo zbog potpuno poremećenih odnosa u medijskom prostoru Hrvatske gdje 99% medija predstavlja puno manji postotak Hrvatske u svjetonazorskom kontekstu. Jednostavno nemaju kontre ni kontrole koja bi ih u tome spriječila.

I zato je vrijeme da svi, a ne samo Raspudić, počnu snositi posljedice za svoj rad i riječi, posebno oni koji imaju pristup masmedijima.

Za početak bi se novine trebale vratiti na tržišne uvjete a ne da budu plaćenici vlade.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 20:04   #1006
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Pa neka onda slobodno nastavi nastupati na sličan način i živjeti s posljedicama. Njegov život i njegova javna slika - slobodan je činiti što god poželi.

A ti i ja o ovome očigledno ne možemo pričati (nikad, ni u ludilu, slično pitanje ne bih nazvao razumnim) pa je najbolje da niti ne gubimo vrijeme.
a onaj tko je nazvao skoro milijun građana ove države fašistima jer su "za" isto treba živjeti sa tim...to znači da će u ovoj zemlji i njezinim medijima biti prihvaćen kao human i pošten čovjek..

jel ti sad jasno koliko je to tvoje odvratno licemjerje nisko?
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 20:04   #1007
Bezobrazluk!

Dokle će se više tolerirati ta bezobraština i himba? Otkud nekom tamo Raspudiću pravo, pa što on misli tko je on - on će postavljati pitanja zašto netko, tko je drukčijeg mišljenja od njega, ne ode iz ove zemlje?

Fukara najobičnija. Takvima i sličnima bih postavio pitanje, ma nemojte, a otkud ste vi došli? Koliko državljanstava i putovnica imate? Gdje sve imate imovinu? Neka se gospoda odreknu dvojnoga državljanstva najprije, to bi bio minimum pristojnosti koji se od njih, kako vidimo, očekivati ne može.

On će postavljati pitanje, on s rezervnom domovinom će postavljati pitanje zašto netko ne ode odavde - a za kojeg đavla je on dovlačio svoju guzicu ovamo? Trebalo bi gospodina zamoliti da se odluči, u kojoj državi želi živjeti, a nakon toga bismo mogli i pogledati zašto je on kao imigrant zaslužio poziciju na sveučilištu - nemamo li mi domicilnih doktora filozofije koji bi mogli studentima predavati na književnom hrvatskom, a ne na nekoj zaostaloj inačici hercegovačkog dijalekta?

Da, ako vi pitate nas zašto mi ne odlazimo, mi ćemo pitati vas, kojeg đavla vi ovdje radite? Fukaro!
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.12.2013., 20:13   #1008
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Dokle će se više tolerirati ta bezobraština i himba? Otkud nekom tamo Raspudiću pravo, pa što on misli tko je on - on će postavljati pitanja zašto netko, tko je drukčijeg mišljenja od njega, ne ode iz ove zemlje?

Fukara najobičnija. Takvima i sličnima bih postavio pitanje, ma nemojte, a otkud ste vi došli? Koliko državljanstava i putovnica imate? Gdje sve imate imovinu? Neka se gospoda odreknu dvojnoga državljanstva najprije, to bi bio minimum pristojnosti koji se od njih, kako vidimo, očekivati ne može.

On će postavljati pitanje, on s rezervnom domovinom će postavljati pitanje zašto netko ne ode odavde - a za kojeg đavla je on dovlačio svoju guzicu ovamo? Trebalo bi gospodina zamoliti da se odluči, u kojoj državi želi živjeti, a nakon toga bismo mogli i pogledati zašto je on kao imigrant zaslužio poziciju na sveučilištu - nemamo li mi domicilnih doktora filozofije koji bi mogli studentima predavati na književnom hrvatskom, a ne na nekoj zaostaloj inačici hercegovačkog dijalekta?

Da, ako vi pitate nas zašto mi ne odlazimo, mi ćemo pitati vas, kojeg đavla vi ovdje radite? Fukaro!

stvarno, kako netko tko drži da su milijun hrvata koji su glasali "za" fašisti može živjeti u ovoj zemlji...zašto se ne iseli i nađe bolji narod?
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 20:21   #1009
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
...
Za razliku od tvojeg vulgarnog teksta prepunog uvreda Raspudić sasvim pristojno postavlja jedno prilično retoričko pitanje. Ne tjera nikoga, već se pita. Pitam se i ja.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 20:52   #1010
Još uvijek se raspravlja o onome što je rekao? Ajme.
Stanković je to lukavo zaspinao i vidim da su se neki ulovili. Žao mi je što mu u emisiji nije bolje odgovorio na to.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 20:55   #1011
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Za razliku od tvojeg vulgarnog teksta prepunog uvreda Raspudić sasvim pristojno postavlja jedno prilično retoričko pitanje. Ne tjera nikoga, već se pita. Pitam se i ja.
S kojim pravom se ti imaš to pitati? Jesam li se ja pitao, kojeg đavla Raspudić kojem se ne sviđa dobar dio građana ove zemlje, koji dobar dio njih smatra "urbanim rasistima" koji mrze Bosance i Hercegovce, radi tu?
Zašto nije iz tako grozne zemlje gdje ga mrze zbog porijekla već odavno otišao u rodnu mu domajicu? Nisam, jer sam za razliku od njega pristojan i uljuđen, no nakon što je on postavio takvo pitanje (kako ti prijetvorno kažeš "pitao se" - PA ZAŠTO SE ONDA NIJE U TIŠINI PITAO???), dakle nakon što je on JAVNO postavio takvo pitanje onda ga lahko pošaljem u rodno mu mjesto.
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 22.12.2013., 21:01   #1012
Quote:
kajzen kaže: Pogledaj post
stvarno, kako netko tko drži da su milijun hrvata koji su glasali "za" fašisti može živjeti u ovoj zemlji...zašto se ne iseli i nađe bolji narod?
Generaliziraš... jako je malo takvih koji misle da su ZA bili fašisti, kao što je jako malo i onih koji misle da su PROTIV bili sotonisti, to je samo etiketa koja služi za politiziranje. Pa normalno da je to jako daleko od istine.
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 04:15   #1013
Dobar je Nino, samo da je vise nasmijesen kod nastupa. Ovako sa ozbiljnom facom djeluje strog.
baylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 08:02   #1014
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Nije se ništa zaletio, postavio je sasvim razumno pitanje.

Ako netko većinu svojih sugrađana smatra fašistoidnim manijacima onda je sasvim razumno zapitati što takav čovjek još uvijek radi u Hrvatskoj? Nije ovo komunizam pa da na granici ubijaju ljude, dakle kakva je to vrsta patologije kada ostaješ u sredini koju toliko prezireš i mrziš?
Da ja probam razumno odgovoriti?

Najlakše je pobjeći, treba ostati i boriti se. Ne samo zbog sebe nego i zbog obitelji i svih ljudi koji zaslužuju bolje a nemaju kamo.

Ustalom zašto bi podvio rep, pa nije baš toliko mnogo izgubljeno?

Nije ovo ni 41 pa da nas možete pomesti tenkovima u logore (kad već voliš povlačiti paralele )

I kakve su to bedastoće da ako mrziš fašizam = mrziš hrvatsku??

Upravo je suprotno od toga, ma koliko vi konstruirali pojekcije koje nemaju dodira sa stvarnošću.
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 08:10   #1015
Quote:
baylo kaže: Pogledaj post
Dobar je Nino, samo da je vise nasmijesen kod nastupa. Ovako sa ozbiljnom facom djeluje strog.
Pa barem je on ležeran u nastupu i sa zdravom dozom humora.

Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Još uvijek se raspravlja o onome što je rekao? Ajme.
Stanković je to lukavo zaspinao i vidim da su se neki ulovili. Žao mi je što mu u emisiji nije bolje odgovorio na to.
Ulovili su se samo oni koji se žele uloviti na tu "logiku".. izvalečnje iz konteksta im je uvijek bila jaša strana. Korijen je naravno u mržnji.

Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Da, ako vi pitate nas zašto mi ne odlazimo, mi ćemo pitati vas, kojeg đavla vi ovdje radite? Fukaro!
Čekamo da odete.

Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Raspudić je pogriješio odabravši formulaciju koju mudar i dobronamjeran čovjek nikad ne bi odabrao. Možda bi i on, nakon malo razmišljanja, poželio da je poruku koju je htio poslati izrekao na drugačiji način. Jednom kad je stvar završila u javnom prostoru, mora se nositi s posljedicama vlastite (bit ću blag) nepažnje. Drugi put možda će biti pažljiviji.
"Pogriješio odabravši formulaciju" obračajući se ljudima koji su 2/3 populacije ove zemlje etiketirali sa najmaštovitijim nazivljem: fašisti (popularno), Klerofašisti, katotalibani (štogod to trebalo biti), neljudi, stoka, nazadnjaci, regresivci... nisu se zaustavili na etiketiranju bilo je tu i premlaćivanja, zanimljivo, samo žena.

Zadnje uređivanje PowerLock : 23.12.2013. at 12:03. Reason: spojeni uzastopni postovi istog korisnika
frch is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.12.2013., 08:46   #1016
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
Da ja probam razumno odgovoriti?

Najlakše je pobjeći, treba ostati i boriti se. Ne samo zbog sebe nego i zbog obitelji i svih ljudi koji zaslužuju bolje a nemaju kamo.

Ustalom zašto bi podvio rep, pa nije baš toliko mnogo izgubljeno?

Nije ovo ni 41 pa da nas možete pomesti tenkovima u logore (kad već voliš povlačiti paralele )

I kakve su to bedastoće da ako mrziš fašizam = mrziš hrvatsku??

Upravo je suprotno od toga, ma koliko vi konstruirali pojekcije koje nemaju dodira sa stvarnošću.

Sve pet!
To jesu pravi i sasvim prihvatljivi odgovori na Raspudićevo pitanje (ako se već na retoričko pitanje daje odgovor).

Na kraju krajeva i nije teško odgovoriti bez vulgarnosti, zar ne?

Prihvaćam i cijenim argument da čovjek ostaje i želi mijenjati svijet oko sebe. To je danas nekako rijetka pojava.

Ovo "mrziš fašizam = mrziš Hrvatsku" ne proizlazi iz Raspudićevog teksta. On je (kao i mnogi od nas) revoltiran što su mediji i dio političara vrlo agresivno i jednodimenzionalno počeli većinu Hrvatske nazivati fašistima za sve i svašta, dovoljno je da nisi "na liniji".

E pa ako su sve oko tebe fašisti i ako je slijedom toga Hrvatska fašistička tvorevina, a svi ti koji tako viču i dalje sasvim bezbrižno ostaju u toj Hrvatskoj, onda u toj slici nešto ne štima. Netko laže, podmeće, manipulira.... eto to je sukus Raspudićevog retoričkog pitanja.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 08:52   #1017
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Ovo "mrziš fašizam = mrziš Hrvatsku" ne proizlazi iz Raspudićevog teksta. On je (kao i mnogi od nas) revoltiran što su mediji i dio političara vrlo agresivno i jednodimenzionalno počeli većinu Hrvatske nazivati fašistima za sve i svašta, dovoljno je da nisi "na liniji".


E pa ako su sve oko tebe fašisti i ako je slijedom toga Hrvatska fašistička tvorevina, a svi ti koji tako viču i dalje sasvim bezbrižno ostaju u toj Hrvatskoj, onda u toj slici nešto ne štima. Netko laže, podmeće, manipulira.... eto to je sukus Raspudićevog retoričkog pitanja.
Ajde hvala bogu da je netko to uspio uobličiti ovako suvislo. Slažem se.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 08:53   #1018
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
E pa ako su sve oko tebe fašisti i ako je slijedom toga Hrvatska fašistička tvorevina, a svi ti koji tako viču i dalje sasvim bezbrižno ostaju u toj Hrvatskoj, onda u toj slici nešto ne štima. Netko laže, podmeće, manipulira.... eto to je sukus Raspudićevog retoričkog pitanja.
Nikad nisam rekao da su sve oko mene fašisti. Ali da ih ima previše to svakako, i jedan je previše.

I nikad nisam rekao da je Hrvatska fašistička tvorevina, ali da bi mnogi otišli u tom smjeru to svakako. Nažalost.
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 10:07   #1019
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
Da ja probam razumno odgovoriti?

Najlakše je pobjeći, treba ostati i boriti se. Ne samo zbog sebe nego i zbog obitelji i svih ljudi koji zaslužuju bolje a nemaju kamo.

Ustalom zašto bi podvio rep, pa nije baš toliko mnogo izgubljeno?

Nije ovo ni 41 pa da nas možete pomesti tenkovima u logore (kad već voliš povlačiti paralele )
.

Protiv koga bi se ti borio čovječe i tko želi nekoga u logore?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 10:26   #1020
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Protiv koga bi se ti borio čovječe i tko želi nekoga u logore?
Borio bih se protiv onih koji mi nude (kao osoba o kojoj je tema) ili da se pomirim sa negativnim pojavama ili da odem. E neće moći!

Paralela sa logorima je odgovor forumašu koji je spomenuo ubijanja na granici.

"Nije ovo komunizam pa da na granici ubijaju ljude", ako ti je pretjerana usporedba mogao si i njega isto pitati...
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.