Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2007., 14:53   #261
Bila sam jučer na pregledu u svjetlosti. cijela ta procedura tamo je trajala nekih sat vremena, gledala sam u 6 aparata, zaključili su da imam istu dioptriju u naočalama koju su i oni dobili s instrumentima, a i prilikom čitanja ista ta. oči su mi zdrave i mogu se podvrgnuti operaciji.
cijena 10 000 po oku, pregled 750. dva dana poslije treba doći na kontrolu , kapa se s tri vrste kapi. tri dana poslije se miruje.
dogovorila sam termin za 15.09. ali sam se poslije sjetila da bi trebala ići na vjenčanje. zvala sam ih i rekli su mi ili vjenčanje ili to. ne mogu jedno i drugo. što da sad radim?
_mala_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 10:13   #262
Quote:
_mala_zg_ kaže: Pogledaj post
Bila sam jučer na pregledu u svjetlosti. cijela ta procedura tamo je trajala nekih sat vremena, gledala sam u 6 aparata, zaključili su da imam istu dioptriju u naočalama koju su i oni dobili s instrumentima, a i prilikom čitanja ista ta. oči su mi zdrave i mogu se podvrgnuti operaciji.
cijena 10 000 po oku, pregled 750. dva dana poslije treba doći na kontrolu , kapa se s tri vrste kapi. tri dana poslije se miruje.
dogovorila sam termin za 15.09. ali sam se poslije sjetila da bi trebala ići na vjenčanje. zvala sam ih i rekli su mi ili vjenčanje ili to. ne mogu jedno i drugo. što da sad radim?
Hi, ne znam što bih ti rekla, a ni što bih napravila na tvom mjestu. Da li postoji neki drugi termin na koji se možeš prebaciti ili baš samo taj 15?
tabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 15:39   #263
Ak je vjenčanje bitno idi na vjenčanje!!!! Ak su bitnije tvoje okice onda nemaš kaj razmišljat !!!!!!! Sretno!!!!!!!!
BUBAČ7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 12:25   #264
ima taj 15. ili 16. ali moram doći naspavana ili par 29. ili 30. al moram 2 dana biti u stanju mirovanja i u mraku a počinje mi faks 1.10. ne mogu baš ne doći prvi dan ma idem 16. a vjenčanje ću se samo i idem spavat domeka.
_mala_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 18:46   #265
Quote:
ac_thunder kaže: Pogledaj post
Osobno bih se uvjek odlučio za dr. Gabrića koji je uz dr. Štambuka autoritet za isto kod nas, a i šire, a ima i najnoviji laser.
već sam puuno pisala, pa da se ne ponavljam...
samo sam htjela reći da Štambuk, iako je prvi u HR započeo operirati, nije nikakav autoritet, jer već dvije generacije lasera zaboravlja obnoviti svoju opremu.
da ne bi bilo da konkurencija pljuje: to mi je rekao jedan oftamolog koji praktički ne zna ništa o operacijama (tj. osobno ih ne radi), ali se kreće u tim krugovima i raspituje i ima pozitivno mišljenje o operacijama, pa pretpostavljam ma mu je i ta informacija istinita.

e, da, još nešto, glede ulaganja - iako mislim da sam to već i napisala: Visumed nema vlasnika i nema stalne zaposlenike, nego bilo koji liječnik - oftamolog (koji zna posao, naravno) može doći i odraditi koju operaciju i otići, tako da velik dio novca od operacije (1,500 € po oku) ide upravo na tehniku.
Berith is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 18:59   #266
Quote:
nana30 kaže: Pogledaj post
bok
cijena u svjetlosti je 750kn pregled, 10000 kn zahvat po oku, u tu cijenu su uključeni i svi kontrolni pregledi poslije.
u visumedu se pregledi (niti prvi, a ni oni poslije operacije) ne plaćaju!

Quote:
nana30 kaže: Pogledaj post
inače je dr.šarić moj oftalmolog već godinama u vinogradskoj
on je i moj dr. već godinama u Vinoogradskoj i zato sam prvo pitala njega što misli o operacijama, a on mi je rekao da se strpim da se otvori taj europski centar gdje će i on operirat. moja strpljivost je, doduše, čekala i dovoljan priljev financija , ali nisam požalila! niti sekunde! niti prve noći nakon operacija koje su bile dosta teške jer se ta toplina od lasera oslobađala iz oka. a niti danas - više od 14 mjeseci poslije.
Berith is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 11:26   #267
Kakav europski centar? Pojasniš mi to molim te
lunitic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 15:55   #268
Quote:
nitić kaže: Pogledaj post
Kakav europski centar? Pojasniš mi to molim te
Misli na visumed!!!!!
BUBAČ7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 17:14   #269
Quote:
nitić kaže: Pogledaj post
Kakav europski centar? Pojasniš mi to molim te

Visumed nije hrvatski proizvod. prvi je centar (ako se ne varam) otvoren u Njemačkoj. znam da sam imala njihov cd na kojem je, osim samih operacija, izložena i povijest centra, ali sada ga ne mogu naći. na kontakt-stranici može se naručiti poštom -besplatno- info-materijal koji se sastoji od brošure u kojoj su informacije o svim operacijama koje izvode i tog cd-a.
Berith is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 16:16   #270
Hvala .Čitam vaša mišljenja i dojmove,ali se ne mogu odlučiti ,oftalmolog mi je rekao NEEEE nikako,pa ti sad budi pametan...Veliki uteg na strani protiv operacije je mr.Bill zvani Gates ,recite mi -zašto ON nosi naočale? sram ga bilo
lunitic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 17:48   #271
Quote:
nitić kaže: Pogledaj post
Hvala .Čitam vaša mišljenja i dojmove,ali se ne mogu odlučiti ,oftalmolog mi je rekao NEEEE nikako,pa ti sad budi pametan...Veliki uteg na strani protiv operacije je mr.Bill zvani Gates ,recite mi -zašto ON nosi naočale? sram ga bilo
Moja dobra prijateljica i ja smo uradile Lasik otprilike u isto vreme. na pregledu pred operaciju lekar ce ti reci da li kod tebe operacija uopste dolazi u obzir (postoje neki kriterijumi koje ja kao laik ne mogu da ti objasnim). sestra iste moje prijateljice je takodje otisla na pregled nadajuci se skoroj operaciji i oftalmolog joj je rekao da, nazalost, ona ne moze da koriguje vid laserom. eto.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 22:12   #272
Ma nije mi liječnik rekao NE zbog mog slučaja ,nego opčenito za laserske operacije ,kao-sad imam 100% vid sa lećama ,a poslije može biti i 50%,plus još x drugih komplikacija
lunitic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 12:31   #273
Zna li netko za operaciju intralasik u Budimpešti? Navodno 2500,00 eura s smještajem u hotelu 8 dana,4 zvjezdice i sa korekcijom oba oka.
bluebella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 21:45   #274
Quote:
_mala_zg_ kaže: Pogledaj post
ima taj 15. ili 16. ali moram doći naspavana ili par 29. ili 30. al moram 2 dana biti u stanju mirovanja i u mraku a počinje mi faks 1.10. ne mogu baš ne doći prvi dan ma idem 16. a vjenčanje ću se samo i idem spavat domeka.
Sretno na operaciji i javi se kasnije da čujemo i tvoje mišljenje i iskustvo. Ja ću morati pričekati do zime i onih školskih praznika jer si nikako ne mogu odvojiti slobodan tjedan. Pozdrav i
tabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 09:53   #275
evo, i ja moram javiti u polikliniku svjetlost za par minuta da li ću na operaciju sad u subotu... i još nisam siguran 100% !
remorker988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 15:39   #276
Laserska operacija oka - najčešća pitanja!

Refraktivne se greške oka mogu mogu ispraviti i laserskom operacijom oka, odnosno ambulantnim zahvatom korekcije greške na način da se površina rožnice remodelira excimer laserskom tehnologijom odnosno visokoenergetskim UV excimer laserom

Postupak je vođen kompjutorski pa je površinu rožnice moguće modelirati mikronskom preciznošću pa stoga dioptrija kod većine pacijenata nakon zahvata bude jednaka nuli. Zahvat je kratkotrajan(jedno oko otprilike 4 min) i bezbolan, a pacijent nakon zahvata čita slova s table koja dotada nije mogao čitati bez naočala.

Metoda laserskog skidanja dioptrije je u uporabi više od 20 godina, a njezina jedina komplikacija, s obzirom na to da nije invazivna, jest mogučnost povrata dijela dioptrije ili javljanje blagog ožiljka. No više od 95% pacijenata nema nikakvih poteškoća nakon zahvata, a njih 90 do 95 % postoperativno postiže vid 0,5 bez korekcije.

Komplikacije ne mogu dovesti do GUBITKA vida i ne mogu se predvidjeti jer ovise o indvidualnom potencijalu za cijeljenje tkiva. Ožiljak ne umanjuje bitnu oštrinu, a može se bistriti ukapavanjem kortikosteroidnih kapjica. S druge strane, povrat dijela dioptrije može se riješiti ili dodatnim laserskim zahvatom ili nošenjem korekcije.
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 16:07   #277
Da li je istina da ako ne nakon operacije vrati dioptrija vise nije moguce nositi lece??

I da li se isplati ici ako imam dioptriju -3 na oba oka?
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 17:20   #278
Plivajuće točkice

Ovo sam pročitala negdje na ovom forumu: "Poceli su mi dolaziti pacijenti koji su operirani prije 4-5 g. sa simptomima crnih tocaka!"

Tu sam se i ja našla pa sam odlučila prenijeti iskustva.

Imam 42 godine. Bila sam na operaciji oba oka 2002 kod Štambuka. Lasik. Nakon godina problema sa naočalama i lećama sreća je došla: Sa -11 i nešto cilindara na nulu!!!!!! I tako nekoliko godina, bez problema, bez kapi leća. Sve OK. U poslijednjih 6 mjeseci, relativno naglo, krenuli su problemi.

Prvo su počele pojavljivati te fantomske točkice, prije kao jedva primjetne mušice koje 'plivaju' po oku. Njihov intenzitet polako raste tako da mi je sada nemoguće ne obratiti pažnju. Tu su svakog dana plaze, nekad više nekad manje ali nije ugodno.

Dioptrija sa 0 ide na -0,5 i -1,75 i nešto cilindra. Nove naočale ne pomažu puno. Uspjela sam pronaći da su te 'crne točke' plivajući komadići odvojene rožnice u staklovini. Uzrok: velika kratkovidnost odnosno izduženje oka koje uzrokuje djelomično odvajanje rožnice i otpuštanje komadića u staklovinu. Lijek ne postoji (nisam uspjela pronaći). Kod drastičnih slučajeva, rješenje je zamjena staklovine u oku umjetnom. To zvuči loše...

Da li netko ima iskustva u tim točkicama??? Nisam naišla na vezu - operacija - točkice već velika dioptrija - točkice.

Inače, nošenje leća poslije Lasik metode je moguće. Rusi su radili, prije 15 godina neko zarezivanje rožnice. Nakon tog postupka, radi prevelikih ožiljaka, nije moguće nositi leće.
w5w is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 17:51   #279
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
Da li je istina da ako ne nakon operacije vrati dioptrija vise nije moguce nositi lece??

I da li se isplati ici ako imam dioptriju -3 na oba oka?

S druge strane, povrat dijela dioptrije može se riješiti ili dodatnim laserskim zahvatom ili nošenjem korekcije.
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 20:48   #280
Koliko sam ja shvatio, može se na laser samo jednom!
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.