Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2006., 17:05   #1
Pranje dječje odjeće

zašto se dječja roba mora prati odvojeno od ostale robe???? Nema mi smisla...... i mora li se baš sve prati na 90 - što je sa obojanom robom, s komadima robe koji imaju naljepnice........
Npr. imam 2 crvene majice i hlačice i ne mogu samo to prati u mašini....
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 17:32   #2
Još nemam iskustva s dječjom robicom,ali prvi put čujem da se mora prati na 90.
Naravno,gledaš da je sve pamučno,ali crveni pamuk(tj.u boji ili s aplikacijama)ne možeš iskuhavati a da ga ne uništiš.
Što se tiče odvojenog pranja,
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 17:35   #3
Kažu kao d atreba prati na visokoj temperaturi da se ubiju bakterije. Ali opet ako se time ubijaju bakterije, zašto onda ne može i druga roba npr. moja ići skupa s tim u mašinu???? Nema mi logike???
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 18:17   #4
Ma nema potrebe sve prati na 90. većina stvari ima naljepnice da se pere na 40. Pa sve bi se uništilo nakon nekoliko pranja na 90.
A može se prat odvojeno jer kad beba malo poraste toliko toga isprlja da ćeš bez problema napunit mašinu.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 18:27   #5
Jučer sam malo švrljala po turbolimachu i vidjela tako slatke stvari (koje su sad na sniženju) baš za novorođenče, majice i hlačice od mexx-a (prelijepi materijali i boje nekih 80 kn). Htjela sam odmah kupit nešto ali sam se suzdržala.
Sve je tako slatko i malecko

Jedino što sam skužila da je sve ili plavo ili rozo ako je žuto onda je sa cvjetićima ako je zeleno onda je sa autićima ili piše nešto nešto boy.
Kako ja neću znat spol morat ću proć cijeli grad da nađem nešto neutralno.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 19:17   #6
Slazem se s Mandy, nou uej da se to pere na 90.
Dobila sam neke stvari koje su prezivjele teror paranoicnih mama i 90 stupnjeva i ne lice ni na sto vise
Upute od razumnih mama mi vele: na 90 eventualno pelene i benkice, makar i njih moze na 60. Sve ostalo na 40. Ak te je jako frka, popeglas jos malo i odu sve zive bakterije.

E, bilo je bas u Turbolimacu pred mjesec dana nesto sa Carebearsima, zelenobijelo i skroz neutralno, pisalo je Luck2U. Ja uzela
I crvenih i zutih isto neutralnih stvari s doticnim medonjama.
A benkica je benkica. Bijela
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 23:19   #7
OK, recimo da prihvaćam da ne moram na 90 prat, da mogu poslije ubit bakterije peglanjem. Ali i dalje mi nije jasno zašto hrpa ljudi naglašava da se mora prati odvojeno od naše robe????? Nije problem i moju robu 2 puta isprati i ne staviti omekšivač.

Mandy, pa postoje i neke plave stvarčice koje mogu curice obuć, a i benkice ja ne volim da budu skroz bijele pa sam kupovala barem s nekim uzorkom ili sličicom. Bilo ih je fora u turbo limachu, dječjem svijetu a i marks&spencer ima jako fora bodiće i body benkice, čini mi se 7 komada 120kn. Ali kod njih stvarno treba znati spol da bi se moglo kupiti, koliko se sjećam baš su u nekim kombinacijama samo za dečke/samo za cure.
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 23:36   #8
Beba kad se rodi je jako osjetljiva na bilo kakve nove sastojke (kozmetičke), pa je bolje neko vrijeme izbjegavati sve suvišno. Isto je i sa kozmetikom za bebu. U početku ne trebaju nikakvi šamponi i kupke, dovoljno je malo ulja u vodu(par kapi).
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 23:47   #9
Quote:
koalica kaže:
Beba kad se rodi je jako osjetljiva na bilo kakve nove sastojke (kozmetičke), pa je bolje neko vrijeme izbjegavati sve suvišno. Isto je i sa kozmetikom za bebu. U početku ne trebaju nikakvi šamponi i kupke, dovoljno je malo ulja u vodu(par kapi).
Prala sam odvojeno dok mi je dijete još bilo dojenče. Malo "blagog" praška, bez omekšivača, da ne iziritira kožu, da nedaj Bože dobije alergiju. Postepeno počinjem miješati sa ostalom robom, nesvjesno.
Malo opreza ne košta ništa.

Mene su peglali i sa steriliziranjem bočica.Kao-prati samo vrućom vodom, kuhati bočice, dude, ni slučajno deterdžentom za suđe. OK ako je nedonošče ili nešto slično ali prestala sam s tim vrlo brzo.
soo.sweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 23:51   #10
Ja sam mama preko 3god pa san mozda malo zastarila, ja sam prvih godinu dana sve odvojeno prala djecje od naseg, njeno bez omeksivaca, ali samo bijelo na 90, ostalo 60, 40,... po deklaraciji na etiketi. Sve san njeno peglala, i carapice. Kad san pocela stavljat omeksivaca maaalo i u njenu robicu, pocela sam s onim sensitiv bijelim s bebacem na slikici, i osula se kompletna, onda sam presla na obicni plavi ornel i sve pet.
Sada perem sve skupa, omeksivaca stavim malo vise nego treba pa ne peglam NISTA .
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 00:24   #11
Mene očito većina ovdje nije shvatila. Kužim ja da skoro svi peru odvojeno robicu, ali zanima me ako netko zna čemu to služi/pomaže......jer mi se čini dosta komplicirano za napunit mašinu, a nije mi jasno koje nuspojave mogu izazvati ako operem sa svojom robom
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 00:32   #12
Quote:
koalica kaže:
Mene očito većina ovdje nije shvatila. Kužim ja da skoro svi peru odvojeno robicu, ali zanima me ako netko zna čemu to služi/pomaže......jer mi se čini dosta komplicirano za napunit mašinu, a nije mi jasno koje nuspojave mogu izazvati ako operem sa svojom robom

Mislim upravo zbog omekšivača.Bebino bez omekšivača,svoje sa.Bubam...
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 00:43   #13
Ja ne znam da bi bilo kakvih nuspojava od pranja bebine robe sa svojom -
ali ja uglavnom imam problema samo sa prevelikim količinama zmazanog veša, ne sa premalim.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 10:29   #14
Quote:
koalica kaže:
Mene očito većina ovdje nije shvatila. Kužim ja da skoro svi peru odvojeno robicu, ali zanima me ako netko zna čemu to služi/pomaže......jer mi se čini dosta komplicirano za napunit mašinu, a nije mi jasno koje nuspojave mogu izazvati ako operem sa svojom robom
teoretski; kad pereš bijeli veš na 90 trebalo bi poubijati svu gamad, i na tvom i na bebinom vešu... svejedno, ja sam ga prala odvojeno do, otprilike, njenog 8-9 mjeseca. stavljala sam minimalno praška jer bi ono zakakano natopila prije pranja, a omekšivača nimalo. upozorila me patronažna da je često alergen, a bebice su silno osjetljive... odvojeno sam prala i šareno, na 40... nikad nisam imala punu mašinu. vidjet ćeš - kad dođe bebač htjet ćeš to prati odvojeno i bez savjeta, ne želiš da ih oskvrne išta iz tog vanjskog, prljavog svijeta...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 01:05   #15
Ja ne stavljam omeksivac ni u svoje, pa necu ni u bebino.
Meni se cini nikakve nuspojave, osim ak bas ne kombiniras muzeve carape s nogometa i bebine benkice

S druge strane, ja sam tu neuka , a i ne vjerujem bas u koristi ekstracistoce - ne koristim aerosole, izbjeljivace, Domestose i ostale ubijace bakterija/kamenca...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 02:30   #16
Ja ne upotrebljavam omeksivace jer imam susilicu iz koje sve izade fino mekano, a raznorazne mirise nevolim.
Nisam nikada prala njezinu robu odvojeno od nase i nevidim razlog, peglala sam isto samo ono sto se mora.
Sto se tice donjeg bodya i carapica, od samog pocetka nosi od 100% pamuka, medicinski testirano. Moze se prati na 95 i u susilicu bez da gubi na kvaliteti.
Sto se tice druge robice nisam se ubijala oko toga da bude 100% pamucno jer ga je i tesko naci. Obicno su ove Nicky stvari za bebe od mjesavine pamuka i poliestera. Bilo mi je bitno, a i danas je da je ono sto dolazi na kozu provjereno, a gornja obuca manje-vise.
Od pocetka perem sa Persilom Sensitiv, ne ispirem posebno i nikad mi se jos nije isipala ili imala neku alergiju. Nikad nije bila ni bolesna.
A ne poznajem ni nikoga tko pere odvojeno ili iz tog pravi nauku.
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 07:26   #17
Ja perem odvojeno jos uvijek, ali mi je OK jer njene stvari perem na lagano, ako bas ima nesto flekavo stavim u lavabo sa oksicleanom i onda opet stavim sa ostatkom.Uglavnom ima sve pamucno, sintetiku ni ja ne nosim (ne volim) pa ni njoj ne kupujem. I moja nije nikada imala problema sa kozom nit je bila bolesna (kucam u drvo) ali ja nekak uvijek skupim masinu za nju i to mi pase. Ne koristim nikakve omeksivace(susilica) a detergent je bas djecji(prirodan,bez kemikalija) tu liniju koristim i za nas. Ni ja ne koristim nikakve detergente za ubijanje bakterija i klor i slicne stvari po kuci.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 11:50   #18
Ma i dalje mi nema logike - ako ta temperatura ubija sve bakterije, onda teoretski mogu prati mm-ove čarape s nogometa zajedno s njenim benkicama. I omekšivač nam ne treba.....
baš sam zakomplicirala, ali znam da uvijek svi naglašavaju "moraš prati odvojeno od svoje robe" a kad ih pitaš zašto onda nemaju pojma. Pa me zanimalo ima li neki znanstveno dokazani uzrok/posljedica, ili je to još jedna od babskih priča.
Iskreno, užasno mi ide na živce kad mi ljudi oko mene mudruju i govore što moram i kako moram
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 12:02   #19
Quote:
koalica kaže:
Ma i dalje mi nema logike - ako ta temperatura ubija sve bakterije, onda teoretski mogu prati mm-ove čarape s nogometa zajedno s njenim benkicama. I omekšivač nam ne treba.....
baš sam zakomplicirala, ali znam da uvijek svi naglašavaju "moraš prati odvojeno od svoje robe" a kad ih pitaš zašto onda nemaju pojma. Pa me zanimalo ima li neki znanstveno dokazani uzrok/posljedica, ili je to još jedna od babskih priča.
Iskreno, užasno mi ide na živce kad mi ljudi oko mene mudruju i govore što moram i kako moram
Ja nikad nisam prala bez omekšivča.
Imam sušilicu,ali koristim ju preko zime.Kad mogu,stvari sušim na zraku.
Ali izbacit ću ga kod pranja bebinih stvari i to je jedini razlog zašto ću prati odvojeno.
Koalice,slažem se s tobom.
Mislim da nema zdravstvenih razloga za pranje odvojeno od svoga.

Zadnje uređivanje putnica : 10.05.2007. at 13:17. Reason: off
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 12:18   #20
Pa kad kupiš više stvari vidjet ćeš da se to skupi, njenu robicu ćeš najviše i prati. Ja nemam problema s muževim čarapama jer MM pati na crno pa mu je većina veša crna i napunim mašinu samo s njegovim stvarima. Onih par njegovih stvari kaj nisu crne, operu se s mojim stvarima.
Nemreš sve prat na 90. Benkice, pelene i te neke sitnice koje su 100%pamuk idu, ali ostalo nemreš. Gegice su od pliša (Nicky) i to ide na 40, a šareno ak je pamučno ide na 60, ak nije na 40, nekad i na 30.
Ja sve peglam, bogmipomogao . Ali ne radi bakterija. Čak ni ovih 90-95 stupnjeva, naime, ne ubija gljive (Candida), pa radi njih preporučuju sve peglati. Bebe su osjetljivije pa mogu dobiti generaliziranu infekciju, a onda se toga riješiti je malo teže.

Znam da za bebe ne smiješ koristit omekšivač, ovaj Persil sensitiv se prije proizvodio bez parfema i bio je OK, onda su počeli stavljati parfem u njega i sada neurodermitičari masovno pizde jer na taj parfem koji je "kao" bez alergena dobivaju reakciju. Ovdje ima u DM-u za kupit deterđent bez parfema, konzervansa, njihova marka (Denk mit).... Možda ima i u HR. Taj je kao dobar. Ja sam svejedno sve još jednom nakon pranja profurala kroz mašinu bez deterđenta.
MM je paranoidan po tom pitanju (kak se mi skladno nadopunjujemo, svaki fura svoje paranoju u točno određenom području, jadno to naše dijete s nama ) pa je kupio nekaj prek neta baš za dječje stvari (to nema čak ni optičkih izbjeljivača) tak da sada peremo s tim. Zadivljujuće, to čudo pere bolje od svih Ariela ovog svijeta. Još uvijek se nemram prestat čudit.

Alzo, nisam nikad čula da nemreš bebinu robu s drugom robom prat
Ja bih oprala i s našom robom. Pa ionak ćemo ju dirat, gnjavit, mazit, ljubit.... Tak da ne kužim u čemu je štos.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.