Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2009., 11:35   #1
Proširene vene... liječenje

Pozdrav svima...

Ovako supruga mi ima velikih problema sa proširenim venama...od samih bolova u nogama do proširenih vanjskih vena koje ružno izgledaju.
Radi se o nasljedstvu od svoje majke tako da nije uzrok prehrana, visoke petice i sl.
Otvorio sam ovu temu u nadi da postoji neka alternativa klasičnom liječenju koje smo ostavili za kraj kao nužno zlo...pokušala je prije desetak godina liječenjem nekakvom metodom sa injekcijama tj. brizganjem nekakve tekućine u vene, ali to naravno nije pomoglo...samo smo masno platili...
Išli smo i na tretman sa pijavicama kod Zlate Kamenjaš, ali i to nije pokazalo nekakvo drastično poboljšanje.

Ako ima netko bilo kakva saznanja o alternativnom liječenju proširenih vena (čajevi, trave i sl.) molio bih da to podjeli sa nama..

Unaprijed zahvaljujem.
__________________
Živim u nekom drugom vremenu........
feeling is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:44   #2
nek supruga izbaci sve homogenizirane mliječne proizvode, uzima puno c vitamina i vježba- 5 tibetanaca npr.
I to je to.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 19:13   #3
Quote:
feeling kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...

Ovako supruga mi ima velikih problema sa proširenim venama...od samih bolova u nogama do proširenih vanjskih vena koje ružno izgledaju.
Radi se o nasljedstvu od svoje majke tako da nije uzrok prehrana, visoke petice i sl.
Otvorio sam ovu temu u nadi da postoji neka alternativa klasičnom liječenju koje smo ostavili za kraj kao nužno zlo...pokušala je prije desetak godina liječenjem nekakvom metodom sa injekcijama tj. brizganjem nekakve tekućine u vene, ali to naravno nije pomoglo...samo smo masno platili...
Išli smo i na tretman sa pijavicama kod Zlate Kamenjaš, ali i to nije pokazalo nekakvo drastično poboljšanje.

Ako ima netko bilo kakva saznanja o alternativnom liječenju proširenih vena (čajevi, trave i sl.) molio bih da to podjeli sa nama..

Unaprijed zahvaljujem.
Alternativno liječenje je svijest o promjeni koja bi se trebala napraviti, pošto tijelo ukazuje i zahtjeva promjenu. Dakle promijeniti način života, smanjiti tjelesnu težinu a to podrazumjeva promjenu prehrane, kretanje, vježbu, nogice često držati u zraku i odmarati se, po mogućnosti promijeniti zanimanje. Proučiti kako poboljšati cirkulaciju.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 20:26   #4
Hvala svima na odgovorima, ali to što ste mi odgovorili vezano je za spriječavanje stvaranja proširenih vena, a ne za samo direktno liječenje.....
__________________
Živim u nekom drugom vremenu........
feeling is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 22:00   #5
Quote:
feeling kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima, ali to što ste mi odgovorili vezano je za spriječavanje stvaranja proširenih vena, a ne za samo direktno liječenje.....
alternativne metode liječenja u ovom slučaju zaista nisu liječenje, nego olakšavanje situacije. varikoziteti II-III stupnja riješivi su djelomično samo operabilno. genetska predispozicija slabe čvrstoće vezivnog tkiva i endotela+ eventualna pretjerana težina, manjak kretanja, votever (iako znam čvrste sportašice koje su završile na vaskularnoj kirurgiji) samo dodatno pogoršava stvar. jer, može se sklerozacijom i venesekcijom, stripingom i sličnim kirurškim metodama otfikariti onaj dio koji prijeti flebotrombozom, otvaranjem varikoziteta i čak tromboembolijom. dobro. tako riješimo onaj dio sliva čiji su perforatori prošireni. no, budući da je i ostatak vena, venula i kapilara također slab, borba je dugovječna i teška. jer, ako imaš nefunkcionalni cijeli sistem, onda ga baš nemreš cijelog otfikariti. ali iato tako moeš zdravim životom, prehranom i tjelesnim vježbanjem usporiti daljnji tok boleštine. preventiva? hm, spomenula sam čak i sportašicu, zdravu ženu, ne pretjerano forsiranu. imala je mamu, baku i prabaku s varikozitetima.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:19   #6
Znači u principu mogu zaključiti da ne postoji lijek koji će izliječiti samu stjenku vena, već samo da se cijela stvar uspori i ublaži ?!

Ovo pitam pošto smo malo skeptični u svezi operacije, jer po mome mišljenju kako može pomoći operacija ako se izvade, isključe proširene vene i krvotok se preusmjeri na druge idemo reći zdrave vene koje naravno nisu 100 % zdrave (u ovome slučaju pošto je cijela priča nasljedna od majke), te se i one preopterete, pa nakon par godina samo postanu proširene….
__________________
Živim u nekom drugom vremenu........
feeling is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:21   #7
1. je fizička sprema koja može JAKO, ali JAKO pomoći
2. postoje lijekovi koji utječu na stijenke vena
3. hrana

Kako se hrani supruga? Ozbiljno te pitam, to je početak liječenja.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:29   #8
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
1. je fizička sprema koja može JAKO, ali JAKO pomoći
2. postoje lijekovi koji utječu na stijenke vena
3. hrana

Kako se hrani supruga? Ozbiljno te pitam, to je početak liječenja.
Pa mogu reći da se hrani prosječno…ne voli baš meso, ako ga mora konzumirati onda izabere piletinu…voli razne salate..mliječne proizvode…brzu hranu u principu ne konzumiramo…
__________________
Živim u nekom drugom vremenu........
feeling is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 15:18   #9
Quote:
feeling kaže: Pogledaj post
Pa mogu reći da se hrani prosječno…ne voli baš meso, ako ga mora konzumirati onda izabere piletinu…voli razne salate..mliječne proizvode…brzu hranu u principu ne konzumiramo…
Ja bih ti prvo rekla da izbaci sve mliječne proizvode. To je prvo.
Drugo, kako stoji s kilogramima? Ako su se već pojavile proširene vene, one mogu biti estetski nelijepe, ali se gro problema s njima može izbjeći držanjem tjelesne težine pod kontrolom.

Treće, ako ne voli meso, a voli salate, možda da proba uvesti nešto OVAKVO
Zeleni kašasti sokovi meni su vrh vrhova, i stvarno sam primijetila brojna poboljšanja. Najvažnije - s time si ne može ništa loše učiniti

Treće, postoji akupunktura koja može dosta pomoći, postoji homeopatija koja ima dobre rezultate (imam sličan problem kao tvoja supruga i homeopatija je dosta pomogla, ali je trebalo i par mjeseci)...
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 15:27   #10
Quote:
feeling kaže: Pogledaj post
Znači u principu mogu zaključiti da ne postoji lijek koji će izliječiti samu stjenku vena, već samo da se cijela stvar uspori i ublaži ?!
Ja bih ti savjetovao da supruga svakako proba bioenergetske tretmane po metodi Zdenka Domančića.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 15:36   #11
Quote:
feeling kaže: Pogledaj post
Ako ima netko bilo kakva saznanja o alternativnom liječenju proširenih vena (čajevi, trave i sl.) molio bih da to podjeli sa nama..
Na temi o MMSu imas post od Neno0801, koji je prenio iskustva s uspjesnim tretiranjem prosirenih vena MMSom. Pa, ako ti se da, pogledaj temu o MMSu i Nenin post, a ako te sto dalje zanima, pitaj Nenu, sto su radili, kako je to izgledalo i kada su rezultati bili vidljivi. Ja osobno ne znam nista o prosirenim venama (tj. lijecenju istih), ni zasto nastaju.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 15:46   #12
Ljudi hvala svima na informacijama...
Sada imam materijala za proučavanje...
__________________
Živim u nekom drugom vremenu........
feeling is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 19:50   #13
Quote:
feeling kaže: Pogledaj post
Ljudi hvala svima na informacijama...
Sada imam materijala za proučavanje...
Mama mi ima problema sa venama, vjerojatno genetski ali i zbog trudnoća i posla; izgleda da je počelo i kod sestara - vide im se popucale kapilare i neke raširene vene. Kod mene nema, vjerojatno radi endokrinog sustava i testosterona (fala bogu da nam to bar u nečemu daje pozitivne karakteristike inače gubimo kosu, srce nam rikava, ranije umiremo...)

Rješenje joj nisu bile nikakve kreme, pripravci... Eventualno Heparin da ne dođe do stvaranja ugrušaka. Bojala se operacija ali su rezultati bili fantastični - od jako izraženih plavih vena debljine mojeg prsta koje su imale meandre kao nekakav stari tok rijeke do toga da se vene jedva vide. Za svaku nogu dvije. Treba nositi i posebne čarape, povremeno odmoriti noge i staviti ih na povišeno. Zdrava prehrana, dosta voća, vitamina E...
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 20:14   #14
moja mama takoder ima problema s venama. prije oko 5 god noge su joj bile u katastrofalnom stanju., gotovo ljubicaste od popucalih kapilara te debele,prosirene vene koje je bilo doslovno jezivo pogledat. operacija tada je poboljsala stvar s ogromnim prosirenim venama, mam je pocela pazit na prehranu, mazat noge kremama.., no na zalost vene su se opet djelomicno vratile te je prije par mj opet isla na operaciju. sada su joj noge opet relativno u redu (osim kapilara), ali morala je jos drasticnije pazit na prehranu i koliko znam pomaze joj krema od divljeg kestena za vene, noge na povisenom te ih nekada cvrsto zavije s elasticnim zavojem. kapilare namjerava lasrom rijesit kad bude pri novcu no lijecnik joj je sam potvrdio da za to nema trajnog lijeka, ovo je samo ublazavanje i estetika. ako treba informacija o operacijama, mogu pitat mamu za detalje pa javit
mareda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 14:02   #15
A gdje ste isli na ovo ubrizgavanje neke tekucine? I sto je bilo u tome? Od decka sestra ide kod jednog alternativca, dobiva mjesavinu aminokiselina i ljekovitog bilja, vene su joj odlicne! Puno se popravilo. Naravno, kod toga doktora se radi o tome da se mora nacu uzrok, jer prosirene vene su samo posljedica, radi se o novoj medicini ili germanskoj, pa malo prosurfaj.
DD7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 14:36   #16
super mi je post od morbidang koji ne kuži da tip postavlja pitanje na određenom pdf-u i pila po alopatskoj koja proširene vene smatra apsolutno neizlječivim.
Prošla i ja tu školu, s najboljim "stručnjacima", čarapetinama, heparinom, i zero rezultata- samo diskutabilno usporavanje progresije problema...
Anyway, da budem konkretna, imala problema od 20-te godine, sa cca. 28 otkrila altrenativna rješenja. Primjenjivala, zatrudnila, prošla trudnoću, ostalo mi i 10 kg poslije, za vrijeme trudnoće (!!! - heeej, altro che najrizičniji period!) i sada, nikad nisam imala manje problema, bolova nema, vizualno se povuklo, ma sve 5.
Prvo, osnovno, i jedino - izbaciti HOMOGENIZIRANE mliječne proizvode. I past će te na gujsce od rezultata.
Ima tu još caka i fora, ali... po mome iskustvu i saznanjima, ovo bi bilo najbitnije.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 16:52   #17
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
super mi je post od morbidang koji ne kuži da tip postavlja pitanje na određenom pdf-u i pila po alopatskoj koja proširene vene smatra apsolutno neizlječivim.
O čem ti to
Čovjek je pitao i napisao sam mu iskustvo iz obitelji. Imaš kakav problem?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 11:15   #18
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
Prvo, osnovno, i jedino - izbaciti HOMOGENIZIRANE mliječne proizvode. I past će te na gujsce od rezultata.
Ima tu još caka i fora, ali... po mome iskustvu i saznanjima, ovo bi bilo najbitnije.
Ja godinama ne uzimam homogenizirane mliječne proizvode, a vene su mi strašne.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 15:42   #19

ovo što sam rekla je moje iskustvo + literatura.
ali, svaki čovjek je poseban, priča za sebe i rijetko samo jedan faktor odlučuje.
ipak duboko sam uvjerena da je to prvi i bitan korak, što možda kod tebe znači da bi ti vene bile i gore da uzimaš te proizvode.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 12:12   #20
Holistički pristup

Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
ali, svaki čovjek je poseban, priča za sebe i rijetko samo jedan faktor odlučuje.
Naravno. Ovisi kakva je osoba. Ponekad je običan operativan zahvat dovoljan da ukloni neke probleme i to je to.
Ne moraju svi odmah krenuti kopati po holizmu, alternativi i dubljim uzrocima.

No, kada se radi o "nasljednim kroničnim bolestima" bez na prvi pogled vidljivog vanjskog uzroka, obično se radi i o nasljeđenom obrascu ponašanja kroz generacije pa se to onda očituje i kao "kronična bolest".

Patofiziološki "proširene vene" gotovo su uvijek izazvane oštećenjem zalistaka vena koji kontroliraju tok krvi od periferije ka srcu i plućima gdje krv dobije kisik i preko arterija se vraća u tkiva. Osnovni uzrok pojavi proširenih vena je valvularna insuficijencija, tj. nepotpuno zatvaranje valvula (unutarnjih ventila) zbog čega se krv zbog gravitacije vraća u niže dijelove tijela dovodeći do vidljivih komplikacija u obliku varikoziteta, otežane cirkulacije, otvaranja rana.
Ako ovi zalisci (ventili) ne funkcioniraju dobro onda krv ne ide samo prema srcu već se, kao što je spomenuto, dio vraća u niži dio vene izazivajući logično njezino proširenje.
Drugim riječima "istrošena krv" se ne uspije u cijelom svom volumenu odaslati na napajanje svježim kisikom (vitalnost), nego jedan njen dio zaostaje i vraća se jer nema "podrške" (zalisci se ne zatvaraju).

Proširene vene na taj način ukazuju obično na oslabljenu volju za životom, sukladno time smanjenu vitalnost i bezvoljnost.
Osoba nije "tu", može biti konstantno umorna, opterećena strahovima, osjećati se samo, zapostavljeno i kao da za nju nitko ne mari.
Drugim riječima, nije dovoljno "uzemljena" i ne osjeća "pripadnost" niti "podršku" da bi u potpunosti uživala u životu i ostvarivala svoje ciljeve.

Kao prirodna pomoć ublažavanju simptoma kod proširenih vena se koristi kesten i njegovi pripravci u obliku obloga ili masti.
Redovito kretanje također pomaže.
Uz to mora se pronaći i dublji uzrok "zastoja" i vraćanja "stare" krvi bez želje za njenom potpunom revitalizacijom.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.