Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2010., 00:37   #61
Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post
Ne da mi se sve čitati možda je već netko napisao ako je sorry što ponavljam.

Nedavno sam gledao neku emisiju o vodi i neki lik je rekao da ako se voda krivo uskladišti(bude na većoj temperaturi) ispuštaju se neki spojevi iz plastike koji su kancerogeni. sada pitaj Boga gdje voda sve stoji prije nego što dođe u dućan. Ok je ako se voda pakira usred zime i kupi u istom razdoblju ali ovako ja više neću kupovat niti sokove niti vodu u plastičnoj ambalaži
Istina da ispuštaju. Pročitaj postove od početka. Ne ovisi o godišnjem dobu (ljeto/zima), jer se ''punjenje'' tijekom cijelog procesa puni na isti način kroz cijelu godinu.

gotterdamerung: dioksini nemaju veze s ovim. Oni su produkt raspada na smetlištima.
__________________
Leto Atreides III

Zadnje uređivanje Leto Atreides : 20.01.2010. at 00:41. Reason: Dioksini.
Leto Atreides is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 00:42   #62
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Dioksin?
stvarno ne bih znao pošto se baš ne razumijem a emisiju sam pratio jednim okom a drugim se dopisivao

znam da je rekao ako se koristi staklena ambalaža da nema opasnosti, a mogao je spomenut i tetrapake kakav je njihov učinak
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 01:03   #63
Quote:
Leto Atreides kaže: Pogledaj post
gotterdamerung: dioksini nemaju veze s ovim. Oni su produkt raspada na smetlištima.
Meni je opasnosti dioksina u plastičnoj ambalaži ispredavala jedna molekularna biologinja prije par godina. Kemija nije moj teren, priznat ću
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 01:13   #64
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
zar se ne bi tvrdoća vode trebala povećati nakon prokuhavanja, pošto dio vode ispari, a minerali ostaju
Ukupna opadne, zbog prolazne tvrdoće, koja potječe od Ca(HCO3)2. Povišenjem temperature precipitira se CaCO3. Ostala tvrdoća (MgCl2 itd.) ostaje.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 01:28   #65
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ukupna opadne, zbog prolazne tvrdoće, koja potječe od Ca(HCO3)2. Povišenjem temperature precipitira se CaCO3. Ostala tvrdoća (MgCl2 itd.) ostaje.
dobro. na temelju toga mogu zaključiti da ovu vodu za bebe kaj litra i pol košta 15 kuna (a mora se potrošiti u dva dana, uzmimo u obzir da beba popije cca 10 žlica toga) ustvari podvaljuju bezveze?

nisam ju kupila.
ja svome dajem običnu Janu.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 01:45   #66
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
dobro. na temelju toga mogu zaključiti da ovu vodu za bebe kaj litra i pol košta 15 kuna (a mora se potrošiti u dva dana, uzmimo u obzir da beba popije cca 10 žlica toga) ustvari podvaljuju bezveze?

nisam ju kupila.
ja svome dajem običnu Janu.
Ne, na temelju toga ne možeš to zaključiti. Iako je točno da joj minerali neće smetati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 01:54   #67
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Meni je opasnosti dioksina u plastičnoj ambalaži ispredavala jedna molekularna biologinja prije par godina.
who, who?
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 02:08   #68
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Dioksin?
Ja sam radio seminar na temu Bisfenol A, mislim da se o njemu radi...
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 22:04   #69
Ako ćete o vodi u Hrvatskoj, na Svijetu oko nas postoji tema Kakvu vodu pijemo?.
Štoviše, pokušat ću dio ovih postova premjestiti u nju.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 11:00   #70
Sinoć je bila još jedna emisija o vodi. Tema je bila pijenje destilirane vode.
__________________
Leto Atreides III
Leto Atreides is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 10:43   #71
Kupit ću si tuš za zube, pa me zanima dal mogu s destiliranom vodom za pegle i akumulatore puniti taj tuš, jer se bojim da će se dizna zaštopati s kamencem iz vode obične vodovodne.

Ili ako oću destiliranu vodu koristiti za tu primjenu, moram kupit u apoteci?
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.
The Final Cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 11:27   #72
Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post
stvarno ne bih znao pošto se baš ne razumijem a emisiju sam pratio jednim okom a drugim se dopisivao

znam da je rekao ako se koristi staklena ambalaža da nema opasnosti, a mogao je spomenut i tetrapake kakav je njihov učinak
Mislim da je Bisfenol.
grilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 21:20   #73
LIJEČNIK BR. 1

Evo što kaže dr. Allen Banik:

„Destilirana voda najbolje je otapalo na Zemlji. To je jedina voda koja se može unositi u tijelo bez opasnosti, odnosno bez oštećenja tkiva.

Ono što mi kao znanstvenici i javnost nikada nismo uspjeli spoznati je to da svi minerali iz vode – a nakupljeni u tijelu – jesu neorganski minerali koje tijelo ne može asimilirati (probaviti). Jedini minerali koje tijelo može iskoristiti organski su minerali (iz voća i povrća). Sve druge vrste minerala tijelu predstavljaju strane tvari te se moraju izbaciti ili ukloniti.

Svojim pacijentima mnogi napredni liječnici danas preporučuju destiliranu vodu. Svi uređaji koji pomažu radu bubrega rade koristeći destiliranu vodu.”

- Allen E. Banik, dr. med., autor knjige The Choice is Clear



LIJEČNIK BR. 2

Evo što kaže dr. Paul Bragg:

„Najveća šteta od strane neorganskih minerala (tvrdih) – uz nakupljanje kolesterola i soli – nanosi se manjim arterijama i drugim krvnim žilama mozga (koji se sastoji od 75% vode). Okoštavanje arterija i kalcifikacija žila počinje onoga dana kada u tijelo počnete unositi neorganske kemikalije (i minerale koji se nalaze u vodi iz slavine).

Kada destilirana voda ulazi u tijelo ona ne ostavlja nikakve otpatke. U njoj nema ni soli ni natrija. To je najsavršenija voda za zdravo funkcioniranje bubrega (83% vode). Uz to je savršena tekućina za krv (83% vode), idealna tekućina za učinkovito funkcioniranje pluća (86% vode), želuca, jetre (85% vode) i drugih ključnih organa. Zašto? Zato što u njoj nema neorganskih minerala. Ona je tako čista da se svi tekući lijekovi rade s destiliranom vodom.”

- Dr. Paul Bragg, iz njegove knjige The Shocking Truth About Water



LIJEČNIK BR. 3

Evo što kaže dr. James Balch:

„Samo je jedna prava voda, a to je čista, parom destilirana voda. Niti jedna druga tvar na ovom planetu ne održava nas zdravim niti liječi u tolikoj mjeri kao što to čini voda.”

- Dietary Wellness; 1993., James Balch, dr. med.



LIJEČNIK BR. 4

Evo što kaže dr. C. W. DeLacy Evans:

„Kada se koristi kao piće destilirana se voda apsorbira izravno u krv, čije otapajuće značajke pojačava u tolikom stupnju da će već postojeće soli u krvi držati u stanju otopine, sprječavat će njihovo prekomjerno taloženje u raznim organima i strukturama, olakšati njihovo uklanjanje preko raznih izlučevina i uklonit će one zemaljske spojeve koji su se već nakupili u tijelu … Nedvojbena je visoka vrijednost destilirane vode u usporavanju okoštavajućih stanja koja karakteriziraju stanje starosti.”

- C. W. DeLacy Evans, dr. med., u svojoj knjizi How To Prolong Life



LIJEČNIK BR. 5

Evo što kaže dr. Alexander Graham Bell:

Dr. Alexander Graham Bell, izumitelj telefona, prepoznao je zdravstvenu vrijednost destilirane vode i tvrdio da mu je svakodnevno uzimanje takve vode produžilo život. Pateći od išijasa i prikovan za krevet, dr. Bell se nikako nije mogao otarasiti bolova. Išijas ga je napao baš kada je proučavao naslage soli u ljudskom organizmu. Jedan dobro poznati znanstvenik bio je napisao knjigu u kojoj je rekao da starost nastupa zbog takvih naslaga i da boljke uznapredovalih godina nastaju zbog toga što se takve naslage ne uklanjaju. On je smatrao da kada takve naslage nastanu u zglobovima čovjek dobiva reumu. Kada dođu do bubrega čovjek ima probleme s bubrezima i kamencem u mokraćnim organima; a kada se natalože u arterijama stvaraju takozvano ovapnjenje arterija. Na isti način, kada takve naslage oblože živce uzrokuju išijas. Dr. Bell je napisao: „Znao sam da je destilirana voda čista voda. Mislio sam da ću se, budem li pio mnogo takve vode, moći riješiti određene količine soli koja je prekrivala moje ishijatične živce. Zato sam odlučio uzimati upravo takvu vodu i – rezultati su bili nevjerojatni. Odonda stalno pijem destiliranu vodu, a svoje gotovo savršeno zdravlje uvelike pripisujem upravo njoj.”

- Dr. Alexander Graham Bell



LIJEČNIK BR. 6

Evo što kaže dr. Robert W. Flinchbaught:

„Dokazi o tome da destilirana voda djeluje kao otapalo unutar tijela, rastvarajući naslage neorganskih minerala, iznimno su važni. Sve više dokaza navodi na zaključak da destilirana voda rastvara i uklanja te minerale koji uzrokuju bolesti i ispire stotine opasnih kemikalija koje su također unesene u tijelo. U destiliranoj vodi ne samo da nema zagađivača već ih ona, čini se, pomaže odstraniti iz tjelesnih stanica i tako pročišćava tijelo te ono može funkcionirati kao što bi i trebalo.”

- Dr. Robert W. Flinchbaught, iz knjige Pure Water is Life



LIJEČNIK BR. 7

Evo što kaže dr. David C. Kennedy:

„Čak i voda iz slavine redovito sadrži raznorazne otrove poput klora, kloramina, azbesta, pesticida, fluora, bakra, žive i olova. Najbolji način uklanjanja svih tih opasnih tvari je destilacija.”

- David C. Kennedy: How To Save Your Teeth: Toxic-Free Preventitive Dentistry



LIJEČNIK BR. 8

Evo što kaže dr. Robert D. Willix, ml.:

„Ako se odlučite za flaširanu vodu neka svakako bude destilirana, no, na duge staze, uštedjet ćete novac ako svoju vodu pročišćavate kod kuće. To je mnogo pogodnije od teglenja velikih kanistara iz trgovine. ‘Zlatni standard’ za pročišćavanje vode je sustav koji vašu vodu destilira, a ujedno i filtrira. Tako možete biti spokojni, znajući da u toj vodi nema klora, fluora, bakterija, virusa, pesticida niti olova. Tako dobivate čistu H20.”

- Robert D. Willix, ml., dr. med.: Maximum Health



LIJEČNIK BR. 9

Evo što kaže dr. John Yiamoyuiannis:

„Kućni destilator je najbolja metoda, a također i najbolji način dobivanja destilirane vode. To je jedini pouzdani način pročišćavanja vode kod kuće i odstranjivanja fluora iz vode.”

- John Yiamoyuiannis, dr. sci.: Fluoride: The Aging Factor
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 21:21   #74
LIJEČNIK BR. 10

Evo što kaže dr. Charles Mayo:

„Tvrdoća vode (neorganski minerali u otopini) temeljni je uzrok mnogih, ako ne i svih, bolesti koje nastaju djelovanjem otrova u probavnom traktu. Ti tvrdi minerali prolaze kroz stijenke probavnih organa i ulaze u limfni sustav koji sve svoje produkte predaje krvi koja ih potom raznosi u sve dijelove tijela. To je uzrok brojnih čovjekovih bolesti.”

- Dr. Charles Mayo iz Klinike Mayo



LIJEČNIK BR. 11

Evo što kaže dr. Peter A. Lodewick:

„Po svemu sudeći, jedina vrsta vode koja je pogodna za konzumiranje destilirana je voda, odnosno voda u kojoj nema nimalo minerala niti kemikalija. Destilirana voda se pročišćava tako da se prvo zagrije do točke isparavanja jer na taj način sve ‘nečistoće’ nestaju. Potom se vodena para kondenzira. Tim procesom se dobiva voda u njenom najčišćem obliku. Destilacija je najučinkovitija metoda pročišćavanja vode.”

- Peter A. Lodewick, dr. med.: A Diabetic Doctor Looks at Diabetes



LIJEČNIK BR. 12

Evo što kaže dr. Norman W. Walker:

„Ljudi koji kažu da destilirana voda otplavljuje minerale iz tijela su u pravu, ali…. To predstavlja samo 50% istine. Praktički je nemoguće da destilirana voda razdvaja minerale koji su postali nedjeljiv dio tjelesnih stanica i tkiva. Destilirana voda kupi SAMO minerale koji ostaju u tijelu, minerale ispuštene iz prirodne vode, KAO I iz stanica, minerale koje je prirodna voda prvotno pokupila dolazeći u kontakt sa zemljom i kamenjem. Takvi minerali, koje su stanice tijela odbacile, nemaju nikakvu konstruktivnu vrijednost. Upravo suprotno, ostaci su koje je destilirana voda kadra pokupiti i odstraniti iz organizma.“

- Dr. Norman W. Walker, iz knjige Water Can Undermine Your Health



LIJEČNIK BR. 13

Evo što kaže dr. John Christopher:

„Voda je toliko dragocjena cijelom ljudskom organizmu da treba uzimati samo NAJBOLJU. Da biste bili savršenog zdravlja koristite čistu parno destiliranu vodu.”

- Dr. John Christopher, iz knjige Regenerative Diet



LIJEČNIK BR. 14

Evo što kaže dr. Paul Conn:

„Kada čovjek pije nečistu, prljavu vodu tijelo djeluje kao filter, zadržavajući određeni postotak krutih tvari prisutnih u vodi. Filter naposljetku postaje začepljen i beskoristan – i slobodno ga možemo baciti u smeće. Ljudsko bi tijelo lako moglo doživjeti istu sudbinu.

Ali glavna tvrdnja – da samo destilirana voda sprječava gomilanje minerala u tijelu – apsolutno je neosporiva. Naslage koje se nakupljaju u čajniku zbog opetovane upotrebe tragovi su minerala koji ostaju na stijenkama čajnika kad voda isparava. Destilirana voda ne ostavlja takvih tragova, niti u čajniku niti u ljudskom tijelu. Istina je da se u većini bolnica destilirana voda koristi kod novorođenčadi; destilirana voda se propisuje pacijentima na mnogim odjelima za srčane bolesti. Također je istina da su bubrežni kamenci i drugi mineralni talozi u tijelu mnogo češći u područjima gdje voda za piće sadrži visoke razine neorganskih minerala dok u destiliranoj vodi takvih minerala nema.

To je nesumnjivo najbolja voda dostupna čovjeku i jedina istinski čista voda dostupna u našem otpadom zatrpanom društvu.”

- Dr. Paul Conn, iz knjige Not A Drop To Drink



LIJEČNIK BR. 15

Evo što kaže dr. Michael Colgan:

„Jedina voda koja bi mogla biti čista je destilirana voda.”

- Dr. Michael Colgan, iz knjige The New Nutrition: Medicine For The Millenium



LIJEČNIK BR. 16

Evo što kaže dr. Raymond H. Bishop, ml.:

„Destilirana voda može se slobodno piti i nema nikakvog nepovoljnog utjecaja na naše zdravlje. Destilacijom se jednostavno uklanja većina rastvorenih materijala, kakvih ima u svim prirodnim vodama.”

- Raymond H. Bishop, ml., dr. med., general-bojnik, zapovjednik – Odjel sanitetske službe Američke vojske, Zapovjedništvo zdravstvenih službi



LIJEČNIK BR. 17

Evo što kaže Jack Bell, iz Američke liječničke komore:

„Prema svim našim saznanjima, kontinuiranim konzumiranjem destilirane vode ne dolazi ni do kakvih nepovoljnih zdravstvenih učinaka.”

- Jack A. Bell, pomoćnik ravnatelja Američke liječnike komore; Odjel za osobnu i javnu zdravstvenu politiku



LIJEČNIK BR. 18

Evo što kaže dr. Clifford C. Dennison:

„Nema nepobitnih medicinskih dokaza da se pijenjem DESTILIRANE VODE mogu izliječiti artritis, srčane bolesti, visoki krvni tlak, ovapnjenje arterija ili deseci drugih boljki od kojih ljudi pate. Kao što nema nepobitnih dokaza da se pijenjem DESTILIRANE VODE mogu ukloniti bubrežni i žučni kamenci, smanjiti katarakte ili izliječiti emfizem. Ali zato ima na stotine dokumentiranih slučajeva ljudi koji su uspjeli ublažiti ili savladati te zdravstvene probleme kada su pili isključivo DESTILIRANU VODU.”

- Dr. Clifford C. Dennison, izvanredni profesor na Lee Collegeu u Clevelandu u američkoj državi Tennessee te dugogodišnji istraživač i stručnjak za vodu



LIJEČNIK BR. 19

Evo što kaže dr. Ron Kennedy:

„Što se tiče tvrdnje da destilirana voda otplavljuje minerale – to je točno, i upravo to i želimo. Minerali koje destilirana voda otplavljuje su minerali neiskoristivog, ionskog oblika i naravno da bismo htjeli da takve tvari izlučimo iz tijela, a ne da se talože i uzrokuju bolesti. Destilirana voda ne otplavljuje značajnije količine biološki dostupnih minerala jer ih tijelo po potrebi brzo apsorbira. Ako ih ima previše tada se filtriraju kroz bubrege, a upravo se to i treba događati sa svim stvarima kojih u optjecaju ima previše. Destilirana voda čisti tijelo tako što potiče zdravo funkcioniranje bubrega.”

- Ron Kennedy, dr. med.



LIJEČNIK BR. 20

Za one koji prate rad dr. Andrewa Weila, dugogodišnjeg konzumenta destilirane vode, evo jedne njegove izjave:

„Ako želite možete početi piti flaširanu destiliranu vodu. To je voda koja je pretvorena u paru, tako da su njene nečistoće odstranjene. Para se zatim kondenzira i dobiva se čista voda. Postupkom destilacije ubijaju se i uklanjaju praktički svi virusi, bakterije, teški metali te drugi organski i neorganski zagađivači. Poslije destilacije voda je najčišća što može biti. Premda je točno da se destilacijom uklanjaju minerali jer se iz vode istovremeno odstranjuju razni drugi zagađivači, mislim da to nije nikakav problem. Neophodne minerale dobivamo iz hrane, a ne iz vode.

Što se tiče kiselosti, destilirana voda je blizu neutralnog pH i nema utjecaja na ravnotežu kiselina i lužina u tijelu. Destilirana voda posve je bezopasna i slobodno je možemo piti, a takvu vodu i sam pijem.”

stoga, to je to. ja mislim slično tako.da je ta voda ok.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 22:02   #75
Quote:
antik kaže: Pogledaj post

stoga, to je to. ja mislim slično tako.da je ta voda ok.
Destilirana voda nije pitka voda. Nju možete koristiti u automobilu, pegli i sličnim uređajima, ali ne preporučujem ju kao vodu za piće jer čovjek nije stroj koji zahtijeva destiliranu vodu. Kao što je spomenuto, voda je dobro otapalo i može ispirati minerale iz našeg tijela. Od nje nećete umrijeti, ali može uzrokovati probleme pa se istovremeno moraju koristiti dodaci prehrani.

Voda iz slavine je zdravstveno ispravna i ne vidim razlog zašto ju ne bi koristili.
Werk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 14:37   #76
.. ma naravno da je pitka i dobra nasa voda iz pipe.. (jos uvijek)

.. inicijatoru teme, ukoliko nije preminuo pijuci destiliranu vodu otkad je otvorio temu, sugeriram cocktail : gutljaj destilirane, gutljaj bocate .. pa da vidis..
Michelagnola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 23:54   #77
Antik, daj prije nego što izkopipejtaš neki glupav tekst barem probaj ljude koje u njemu citiraš malo potražit u guglu.

Strašno su vjerodostojni, sve do jednog
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 14:17   #78
Jos je bolje kada se rijeci uglednih znanstvenika (npr. dr Mayo) izvlace iz konteksta i upotrebljavaju za nesto sto oni uopce nisu rekli. Da, pretvrda voda je stetna za ljudski organizam, voda puna otopljenog karbonata moze uzrokovati probleme, i to je ono na sto se Mayo referira. On nigdje ni ne tvrdi da treba piti destiliranu vode, vec provjerenu vodu koja nije pretjerano tvrda.

Neravnoteza u mineralnom sastavu vode moze se ogledati vec na banalnom primjeru osmoze i difuzije, gdje tok kroz stanicnu stijenku moze bit suprotan od onog 'prirodnog', pa ce takva voda stanicu osiromasiti vodom umjesto je obogatiti.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 14:56   #79
Znadete li netko gdi nabaviti alat za destilaciju vode ? Imam lonac već pripravljen, trebao bi mi samo toćer neki metalni, ili stakleni i cijev koja bi se priključila na vrh točera. Znate ?
Kilatika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 14:59   #80
Ja je pijem jedno duze vrijeme, skoro u potpunosti sam zamijenio konzumaciju sa obicnom vodom...nisam mrtav, a ni obolio, naprotiv osjecam se bolje nego ikad
cuky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:42.