Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2012., 10:52   #41
Quote:
sdespoto kaže: Pogledaj post
Koristiš li vodu iz gradskog vodovoda, dovoljan će ti biti filter za uklanjanje mehaničkih nečistoća. Sve ostalo su puste tlapnje i nagađanja.
Pozdrav

Pročitao sam cijelu raspravu i na kraju mi ništa nije jasno...
Ne želim piti vodu iz plastike, a u vodi iz vodovoda (Zagreb, Peščenica) osjećam okus klora, pa mi nije fina za piti.
Ne želim niti neko "prežestoko" filtriranje vode, jer ne želim da ona u potpunosti ostane bez prirodnih minerala koji su u njoj.

Pitanje:
1) koji filter preporučiti?
2) da li u Zagrebu postoji neki stručni zavod kojem se može odnijeti uzorak vode na analizu i tu uslugu (analizu vode) platiti po komercijalnoj cijeni?
(Tu me zanima da vidim ima li u mojoj vodi iz pipe ima pesticida, teskih metala, mehanickih necistoca i drugih stvari o kojima slušam, te u kolikim količinama - zanemarivim ili nezanemarivim).

Hvala.
Spagetko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 03:38   #42
pohvale za sdespoto na logici i razumnim (mrvu sarkasticnim) odgovorima...

memorija vode (samim tim i homeopatija) je davnih dana dokazana da u najboljoj opciji ima placebo efekat (kad osoba zna da uzima homeopatski preparat), dok u double blind testovima je debunked (Randi za BBC Horizon)..."magentiziranje" vode neodmijumskim magnetima za bolji kvalitetu vode je suludo, sem sto mozda magneti mogu pokupiti cestice metala.

U zavisnosti od distribucije vode i problema sa dovodom iste u kucanstvo, mogla bi se primjeniti tehnika poboljsanja/cisecenja vode...ali kako znati u cemu je problem?

mogli bi navesti standardne probleme

- subjektivni ukus vode
- prevelika kolicina hlora (koji se stavlja u vodovodu kao dezinfektivno sredstvo)
- prevelika kolicina kamenca (mineralnog porijekla, kalcij,itd)
- kolicina metala (rdja iz starih bojlera, olovo iz ostecenih starih cijevi,itd)
- manjak hlora i mogucnost mjesanja kanalizacionih voda sa pitkim

koliko shvatih, obicni pasivni filteri mogu odstraniti metale...hlor i odredjena kolicina minerala/kamenca se mogu odstraniti prokuhavanjem i filtriranjem kroz dodatne filtere...reversna osmoza odstranjuje sve minerale, sto bas nije najbolje, jer bi svi pili destilovanu vodu da je zdrava ;-) karbonski filteri ukljanjaju hlor, razne VOC molekule, sedimente, ali i ne i minerale, soli i rastopljene inorganske elemente.

koja bi dobitna kombinacija filtera onda bila? za smanjenje hlora/ekscesivnog kamenca/mogucih metlanih necistoca?
Zlikster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 19:45   #43
Exclamation

Dali je netko od vas kontrolirao koja količina vode odlazi u odvod prilikom punjenja spremnika pa i u međuvremenu dok se spremnik uopće ne punu.
Htjela bi čuti i vaša iskustva. Vjerojatno ćete se iznenaditi, pa bi onda trebalo zbrojiti koliko zapravo košta ta voda.
Pozdrav!
josipaslogar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 13:54   #44
Quote:
josipaslogar kaže: Pogledaj post
Dali je netko od vas kontrolirao koja količina vode odlazi u odvod prilikom punjenja spremnika... koliko zapravo košta ta voda.
Pozdrav!
Na koje spremnike mislite? Obrnuta osmoza?!

U najboljem slučaju za 1 litru destilirane/demineralizirane vode ide 3 litre "otpadne" u odvod.
U najgorem slučaju i do 20 litara u odvod!!

Realna cijena je uh uh, s tim da je takva voda dobra za akumulator ili peglu npr., nije za konzumiranje!
__________________
Uzmite zdravlje u svoje ruke, jer je vaše i pripada samo vama i nedajte ga više nikome !!
deacon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 12:38   #45
pozdrav,
zanima me ima li tko iskustva s ovim pročišćivačima vode: http://www.waterline.hr/Kinetico.html
kakvi su?
hanka2407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 16:25   #46
Gdje u nas kupiti ovakav filter:

http://www.ebay.de/itm/GANZHAUSFILTE...item41716875f4
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 14:03   #47
pozdrav svima,
dižem malo temu "iz mrtvih" - da li je netko u novije vrijeme ugrađivao kakav vodovodni filter, ako da koji?


Uskoro ćemo renovirati stan pa razmišljamo o ugradnji Duplex ZK Pro filtera - rado bih čuo i tuđa iskustva?
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 11:29   #48
Pozdrav,

što je bolje ili to dođe na isto?
http://www.aquaphor.com.hr/shop/filt...dwm-101-morion
http://eva.hr/shop/eva-fontaine-filt...ilter-7-litara

Hvala!
__________________
"I can accept failure. Everyone fails at something. But I can't accept not trying." (Michael Jordan)
Huncvut is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:07   #49
Quote:
tezulja kaže: Pogledaj post
ja sam se dugo patio s time i nalazio na svakakva mišljenja, pa evo ukratko što sam ja zaključio (ako ima pitanja, slobodno) i napravio.
0. Ne isplati se stavljati nešto na glavni dovod vode jer piješ vodu sa jednog mjesta, a kupaš se na 1 ili 2
1. Bolje voda iz pipe nego kupovna u plastici
2. apsolutni best buy je brita
3. destilator ili filteri na reverzibilnu osmozu nisu dobri
4. jedino bolje od brite i kudikamo skuplje (od 5000 kn naviše) su ionizatori (ima ih od nekoliko firmi koje se mogu nabaviti u hrv)
5. Apsolutni preporod smo doživjeli kada smo kupili filter za klor i postavili na tuš (investicija od 250-700 kn)

toliko,
pozdrav
slažem se da je brita best buy.. a tuširanje sam riješio tako da se rijetko tuširam ... Bog mi je dao da ne smrdim nego da fino mirišim pa je šteta to kvarit..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 21:19   #50
Imam eva filter i ne primjecujem neku razliku u kvaliteti vode. Ph sam mjeril papiricima i isto nema neke razlike

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 10:49   #51
Nitko drugi nema nikakva iskustva s tim filterima?
__________________
"I can accept failure. Everyone fails at something. But I can't accept not trying." (Michael Jordan)
Huncvut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 07:25   #52
Filter za kućanstvo

Pozdrav, imali li neko iskustava sa filterima za kućanstvo, kompletan dovod vode u kuću.
Mijenjam kompletnu instalaciju vode i gotovo sve uređaje pa bi sada stavio filtere protiv klora i kamenca.
Plan mi je u šaht staviti uređaj za razbijanje kamenca ( https://alpha-m.hr/selk-eliminator-k...roizvod-37452/ ) i poslije njega staviti filter ( http://www.aquaphor.com.hr/shop/filt...quaphor-viking ).
Pa zanima me je li mi plan dobar ili što bi trebao promjeniti? Neka iskustva sa tim uređajima i filterima?
ccheff is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 10:16   #53
Vrlo zanimljiva stvar , cista voda.

ja bi to odmah napravio/instalirao da imam novaca.
Samo ovaj stroj radi kamenaca uopce netreba, jer opet sve ulazi u filter i on ocisti. odlicno su 2 filtera, po redu, jedan za grubeso, a jedan koji cisti fino, tako bi taj fini drzao duze, valjda i stvarno 1 godinu. Ali samo za kujinju.
Jer inace mislim nece drzati 1 godinu ti filteri, zbog velike potrosnje za tus itd... ako se zeli i za tus, to bi trebalo onda sve 3x jace...

Moje iskustva:
Oko 10 godina cistim vodu preko obicnih filtera u kuhinji, ali su stavrno pre skupi , jer uskoro nista materiala unutra a cijene velike.

Vec godinama hocu krenuti da ocistim sa pravom velikom filterom cijelu vodu koja ulazi u kuhinju za kuhanje i piti, ali uvjek fali novaca, jebiga, bas je zivot uzasno tesko.
Zadnjih oko 4 godina cistim vodu sam , napravio svoj filter za pitku vodu i radi. Filterski Material treba 3 do 4 puta na godinu mjenjati, po ukusu se osjeca. Kosta me na godinu negde oko 30kn.
Obicno nemogu vodu iz pipe piti, blak...ne valjda nista i taj klor mi uzrokuje da sam posle vise zedan nego prije, jer mi osusi grlo...
Mnogo lakse bi bilo da je profesionalan filter ugraden, i velike patrone se daju mjejati 1 na godinu.
A kad nemas novaca a hoces cistu vodu piti i za kuhanje ponekad, ej onda moras nesto sam izmisliti i imas malo vise posla nego crvsto ugradenom uredaju..
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 09:25   #54
daj neke upute ili link za taj filter. da ne eksperimentiram ako tebi već dobro služi...

ako se radi sa ugljenom di nabavit?
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:24   #55
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
daj neke upute ili link za taj filter. da ne eksperimentiram ako tebi već dobro služi...

ako se radi sa ugljenom di nabavit?

Dobro, eto uputa, ne postoji link...
za prvo, to je najjevtniji nacin ocistiti vodu od svasta, sigurno, postoje druge mogucnosti i bolje...
ali jos jednom, ovo je najobicni nacin sa najmanje materiala i najjevtinije i uvjek radi dok vode ima, netreba struju i brige...
trazio sam informacija po internetu i svasta i naso sam jedini najprirodni nacin da se ocisti vodu.
Ugljen je to ( ugljen ima najvecu prirodnu povrsinu , u tom material/povrsini jos postoje buducnost na primjer radi jacih baterija i kondenzatora (elektronika/kapacitet), i malo cistog pjesaka.
Jednom sam za Testiranje! iso filtrirat malo ljute rakije, i kako da kazem...doslo je dolje cista voda van, sav alkohol je ostao u
filteru/uglenu, i naravno, zarazio filter sa alkoholom,mirisom rakije, pa se malo osjecalo u vodi, vrlo malo..ali taman dovoljno da se mirise malo i morao sam uglen i pjesak mjenjati.
http://i63.tinypic.com/k9ie5z.jpg

Tehnicki je tak, voda / H2O je prirodno najsitnija tekucina ( molekularno ),
Voda tece ako ima ikako negde i samo mala rupica ili mjesta da tece.
A sve drugo je vece pa se zakaci u ugljenu.

Na slici vidis jednu staru veliku bocu od pive, zavezana spagom za 1 cavelj na zidu, a moguce i svasta drugo kao kanistar ili slicno, najbolje bi bio stakleni materijal, naravno.
Vazno je od pocetka odluciti, koliko velika posuda ce biti izpod gde curi cista vodu unutra, po tome i odluciti koja velicina posude gore za filter.
Znaci, nece biti dobro ako uzmes kanistar od 5 litarai napunis negde oko 4 litara a dolje stavis posudu od 1 Litara, imat ces malu poplavu.
Posude trebale bi biti iste velicine.
Znaci , treba skinuti tlo, sa ostrom nozom/skarama, to je najopasnije !!! dobro paziti da se ne ranis !!!
Treba u poklopac/kapak busite nekolih rupa iz koji ce curit cista voda.
Tkome to pre tesko ili nemoguce moze i tako da stavi kapak na flasu ali
ne zatvori do kraja.

Ej sad, treba cistog pjesaka, naso sam ga u DM, pjesak za ptice u kavezu... vrlo cisti pjesak.
Treba ugljena, naso sam ga uskoro svukuda , bas sada po ljetu kada se rostilja. !!! ALI PAZI OVO !!!
Nisam ni jednog prirodnog ugljena naso, svi su kontaminirani sa nekom kemikalijom da se lakse zapali !!!
Ej sad, resenje za to je da se nade prirodni , nekontaminirani ugljen , ja ga nisam naso u mojoj okolini, ili da napravis kako jas.
Uglenj za rostilj ocistiti od kemikalije:
Priredi se nesto Vode za gasenje ugljena , negde oko 1 do 2litara.
Stavio sam negde oko 2 litara ugljena na veliku krpu, zamotao, sa cekicom tuko da ce biti mnogo manji komadici,
taj sitniji ugljen uzeo i stavio u staru tavu/lonac kojeg netrebam vise, ili rostilj, i zapalio ! ne bas u stanu, naravno, vani , u dvoristu, vrtu ili balkon, tako jedne vrijeme neka gori da bi izgorela kemikalija unutra, tako da ce i neki dio ugljena izgoreti, bit ce nesto pepela, dobro je to, samo da izgori kemikalija. ako se nebi ta procedura radila, voda nije pitka/ukusna i tocno se osjeca ukus te dodatne stvari u ugljenu.
Kada ce cijeli ugljen goreo nekih par minuta, mozes se ocekivati da je sada cisti pa treba gasiti vatru pomoci vode.
Sada je to sve crno zamazano... ali nije uopce problem. Stavi se taj ugljen u sudoper i opere se sa vodom, tak i onak ce doci nonstop u dodir sa vodom. Samo da se se rijesi pepela.

Sad treba malo pjesaka, negde oko 1 casu, staviti u bocu/filter, kapak naravno prije staviti.
Pjesak ne treba cistiti, dosta je cist, a tak i onak treba negde 5 do 10 puta staviti vodu za filtriranje i filtrirana voda je zamazana na pocetku i treba baciti tak dugo dok je ocigledna necista. ngede 5 do 10x. ali idemo dalje...
posle pjesaka staviti opran ugljen i to je to. lakse je sada jos dok je filter jos u sudoperu dodavati vode u njega da se ocisti filter...(ugljen od pepela i pjesak nesto cisto sitno). Ja tako dugo i malo duze pustim vode iz pipe u filter dok izlazi cista voda.

Objesiti i negde 5 do 10 puta vode u filter dok je ukusna/pitka.

Filter na taj nacin drzi mi do 4 mjesici, onda se osjeti da prestane filtrirati. Onda je vrijeme da se baci uglen i pesak, splakne bocu ili kanistar i stavi opet friski pjesak i ugljen. Sa malo vjezbe ide to za 20-30minuta. Meni to nije previse posla, a imam uvjek cistu pitku vodu. Nema vise klora i svasta, sve ili negde oko 99% ostane u ugljenu.
Cak je tako da ugljen ima jos mnogo rezerve, znaci , moglo bi se isti uglen jos negde 5 do 10 puta upotrebiti ako bi se njega osusilo ,
opet peklo, tako bi izgorele bakterije i slicno, a povrsina od ugljena (mikroskopsko) je toliko velika da se nemoze vjerovati kolik je, da bi se dao opet upotrebiti. Posto susenje traja i svasta, preporucim novi uglen uzeti.

Na pocetku, kada je filter kao novi, voda vrlo brzo prolazi kroz filter, tako da 1L treba samo neku 1 do 2 minute.
Pocne se zastopati na izlazu...onda duze traje. sve to ok. Tako da normalno treba 1 L negde 10 minuta...
Kad se desi da treba mnogo duze, samo odsrafiti poklopac i to sto izaslo treba baciti u smece, poklopac malo ocistiti sa vodom i sve je opet ok.

Mene jos to muci da boca nije staklena , samo staklo je stvarno cista posuda. Plastika mi ide na zivce i siguran sam da uvjek daje nesto
materiala od sebe u vodu. Ali sigurno ne toliko sranja kao necista voda (kamenac, svakakvih metala i druge kemikalije)
Uzeo bi flasu ili slicno od Inox/nehrđajući čelika, ali nemam.
Jas sam stavio posudu izpod za 1 Litar, tako i pripremim vodu za filter isto u jednu flasu od 1L, tako da nikad ne izlazi previse iz filtera.

Uzas, koliko treba to pisati radi jednog filtera...al mislim da sam sve napisao sto je nekako vazno.

Ako netko zna naci bolje posude za filter ili cisti ali i jevtin prirodni ugljen, molim neka se javi.
Nekada bilo ugljena u velikim vrecama za kupiti ( za grijanje ).
Jos nesto, svi ovi mali kucanski filteri za vodu , nemaju nista drugo unutra kao moj filter. Samo da je veca zastita/mrezica, da nebi nesto
materiala izaslo iz filtera, i da je uglen vise sitniji i nesto cistiji.
i kazu da treba posle 3mjeseci mjenjati, valjda radi toga da se nebi
previse bakterija nabralo. i je tako, posle 3 mjeseci nije vise ukusna vodica. Njakasnije posle 4 mjeseci stavrno treba mjenjati.
Ako neko mnogo vode filtrira, moze i vec za 1 mjesec ili jos krace vrijeme mjejati filter.
Zato je i dobro dosta velik filter imati, duze drzi onda, do 3-4 mjeseci. ali ni jedan, nema veze koliki je velik, nece duze drzati, zato sto dode dan i noc do zraka. Jedan profesionalni Filter koji ugraden u dovod vode/cijevi, moze drzati do 1 godinu, zato sto nema zraka, zatvoren je.
Tu su razlike, ako ima dodir zrakom/kisikom, ima mogucnost da se naprave bakterije. Naravno filter i filtrira bakterije, ali sve ima svoje granice. Tako da na izlazu filtera (dolje) se uvjek moze malo bakterija roditi. Ugljen niej otrov da ubija nesto zivo, samo filtrira vrlo dobro.
A na izlazu nema nikada dovoljno ugljena, kraj je kraj. Da se izlaz produzi, opet ima svoj kraj.
Vec duze sam Vegan, vec duze pijem cistu vodu, i eto , ima krv ko rodeno djete, slicno. Bas sam prije 2 mjeseci bio na krvi vadenju, a meni je
preko 50god. I jedina tekucina koju pijem bez da prosla moj filter je pivica i vino. Sve ostalo sto ima u ducanima za kupiti, kao sokove i slicno, preradeno je, pregrijano je, ubijeno je od svih dobrih stavri kao encima i vitamina, pa netreba ni piti. To bi vise skodilo nego dobro doneslo da to pijem.
Vec godinama mislim to negde napisati , eto sada sam napisao.
Imam problema sliku upload...hmm..


Sretno
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,

Zadnje uređivanje Blues Willis : 12.07.2017. at 14:17. Reason: sliku zaboravio
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 16:11   #56
svaka čast.

znači radi se o drvenom ugljenu za roštilj koji još treba prepalit da te kemikalije iz njega izađu van.
a nisam ubrao jel se još mrvi u prah ili se stave ti oprani komadi pa teče voda po njima?
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 20:13   #57
Dovoljno da su ugljeni komadici debeli slicno kao prsti negde.
Ne kao prah, nece filter raditi, nece voda teci. kapat ce negde 5 kapi na minutu.
Prah ili uskoro prah bi se moglo upotrebit ako bis sve bilo zatvoreno i pod pritisakom.
Ali je i tako, da hcim sitniji su komadici, stim vise povrsine ima ugljen i stim ce bolje hvatati sav smrad i duze bi drzao ugljen. ali stim sporije i tece voda onda.

Iz prakse je tako da je ok ako su komadici ugljena debeli kao prst neki.
Tu negde. Onda traje i 1 Litar dok protece oko 5 do 10minuta.

Mene najvise nervira da kada stavim friski ugljen u bocu, da se zamaze spaga na crno....
Stvarno bi bilo ljepse i lakse da se nade neka staklena velika boca, spremnik...
koji je otvoren kao vaza, a dolje ima ventil ...naso sam takvo nesto po internetu/svijetu , ali jos ne kod nas. Tako bi prvo ljepse izgledalo
a drugo, nebi vise bilo prljave spage, makar to za kvalitetu i cistoce vode ne smeta.

tako nesto:
https://images-eu.ssl-images-amazon...._AC_US218_.jpg
https://media.daenischesbettenlager....8/48262001.jpg

Samo ventil bi se morao skinuti, tako da sva voda iscuri , inace bi uvjek sve u vodi stalo pa mislim da nece dobro filtrirati.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 09:40   #58
a jesi probao odrezat dno na staklenoj boci? ima neka metoda s koncem i benzinom pa samo dno otpadne.

https://www.youtube.com/watch?v=ktfX4Vpy9ic

a za ove šire tegle (ja kupio takve u pevcu prije dosta godina ali bez pipe na dnu) možda probušit sa dijamnatnim svrdlom kako ovaj tip predlaže, koliko kužim kit koji stavlja je da drži vodu na mjestu bušenja da ne pukne staklo od zagrijavanja...

https://www.youtube.com/watch?v=AJLQr-uxsoQ

ovo s teglama je čak esteski i funkcionalno. da ne pada prašina.

znači ne stvara se nikakav smrad u "filteru" nakon upotrebe, s obzirom na vlagu koja zaostene u pijesku i ugljenu? super. jer sam čuo da ovi kupovni filteri za višestruku upotrebu su legla zaraze... makar sad nema link a naturalnews je našao jedan koji uklanja sve... istina oni ih i prodaju pa je objektivnost upitna:
http://www.naturalnews.com/047620_wa...c_removal.html
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:39   #59
Hvala ti za linkove i ideje !
u buduce cu si napraviti ljepsi vodo-filter.

Sta se tice smrada u filteru, neznam 100%, ne vidim nii potrebu da dajem to u labor na testiranje ili slicno. Imamo nos i jezik da premetimo neku stvar sami ako nije u redu. Naravno nemozemo sve ponjuskiti, ali bakterije i njihov smrad mozemo. A malo bakterija nikad ne skodi, tako je zivot, mora biti malo smrada i zivota. Tko pre cisto zivi, ne zivi duze vrijeme zdravo i bolesti dobi i umira po 30 godina negde. Covjek je od prirode, i priroda je zivot, i moramo sa prirodom zivjeti. A priroda nas netreba, ali mi trebamo prirodu.
Naravno moramo i gledati da nije neceg previse ili neceg pre malo, ali 100% ne postoji i nije nikako zdravo, a tko na silu nesto priblize prema 100% cistoce ili pesticida i otrova ...bude bolestan i skodi i prirodi blizoj.
Danas na primjer uskoro ni nema vise ptica, to je sve covjek kriv, zato sto unistava prirodu, cisti prirodu, upotrebi kemikalije, pesticide i svasta... na kraju ubit ce i covjeka...ali nece doci do toga...umret ce vecinom ljudi prije nego unistiju prirodu do kraja. Al to je druga prica.

U glavnom sam i nucao kupjene filtere slicno Brita godinama, i cisteli su dosta dobro vodicu. al moj filter ne kosta uskoro nista i cisti isto super.
Najkasnije posle 4 mjeseci treba mjenjati ugljen i pjesak.

Dragi Organiceko, znam da ti mnogo znas u prirodi i svasta, da nebi tebi ni trebao mnogo pisati i pricati, al mislim da to mnogo ljudi cita koji imaju interes i neznaju toliko..pa bolje da pisem hcim tocnije/vise nego pre malo.

Jednu sitnicu, ali mislim da vazno, sam zaboravio reci.
Kada kod mene idem filtrirat vodicu, napunim praznu flasu od 1 litra u moj filter i pustim nekih 5 do 10 sekundi da curi ili kapa u sudoper, to na pocetku dode malo pjeska i sigurno nekih malo bakterija i slicno koje se nabralo na dnu, zato pustim to da ode...onda stavim moj filter do zida i preko posude koja hvata filtriranu vodicu.
Godinama sam i nucao filter bez pjesaka, ide i to, ugljen radi svoje odlicno 3 do 4 mjeseci. Mislim da sa pjeskom je malo bolje.
Stvarno je tako da se osjeca sa nosom i jezikom ako nesto nije u redu, mora biti vodica bez ikakvog ukusa, onda je cista. U aziji piju cak destiliranu vodu, ne smeta, cista je, a sve minerale se dobi preko hrane. Osim ako se samo hrani od industrijske hrane, nebi onda bas garantirao da je sve u hrani sta tjelo treba. Nego cak tako da je umjetnih stvari unutra koja nam skodi za zdravlje.
Najvecu gresku koja je moguce kada se napravi takav filter, je da se nebi ugljen dosta pocistio / da nije dosta goreo, bolje da ga na pola izgori , nego da ostane neki smrad u njemu. Vatra sve zivo ubije i izgori neki benzin ili st su vec stavili unutra. Posto ugljen nije skup, pa nije ni problem da ga neka izgori pola, ali cisti je onda. onda sa vodom gasiti vatru i oprati malo i to je to onda.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 12:11   #60
Kolika je stvarna koristi ugljenog filtera?

Npr imam neki filter za kamping i za primarno filtriranje (bakterije, virusi itd) se koriste drugi mehanizmi, ugljeni se opcionalno moze staviti na kraju procesa za poboljsavanje ukusa vode ako je potrebno, ali su prethodni koraci bitniji.

S druge strane sve to skupa ne moze ftrirati tvari koje su otopljene (filtriraju se izdvojene cestice, ne i otopine). Za filtriranje svega treba neke druge procese, ali se time uklanjaju i minerali.

E sad za izvore vode u prirodi ima smisla koristiti bioloske filtere zbog opasnosti od bakterija, virusa i svekolike gamadi, ali vodovodna voda je kod nas u tom smislu ispravna.

Doma doduse koristim ugljeni flter jer voda u mom kraju ima los okus (u Istri, kada sam u Ri nema potrebe), pomaze, ali koliko pomaze u stvarnim tehnickim karakteristikama ne bih se kladio...

Uglavnom, pitam se kolika je potreba za tako necim i da li ljudi salju prvo vodu na ispitivanje pa poduzimaju ciljane mjere ili se radi o nekom ufuru
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.