Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2017., 17:27   #21
Quote:
silverplate kaže: Pogledaj post
Ja zelim da taj stan ostane meni i djetetu da zivimo u njemu. (...) Stan ne zelim prodati (...) zelim da stan pripadne meni i djetetu, a on da prebaci svoj dio kredita na mene.
Ja želim mir u svijetu i spas dupina.

Bračna stečevina se dijeli napola. Tu sve počinje. Ne nužno i završava: što god se ljudi svojom voljom i pri zdravoj svijesti dogovore, u redu je, pa tako i ovo što ti predlažeš. Ali, ovo što ti predlažeš je temeljito nepravedno.

Stan ima svoju tržišnu vrijednost i svoje kreditno opterećenje. Polovica tržišne vrijednosti i polovica kreditnog opterećenja je njegova. Matematika kojom se to može izračunati i podjednako namiriti obje strane je vrlo jednostavna.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 17:45   #22
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Mene doslovno plaši činjenica da tu negdje oko mene žive stvarni ljudi s ovakvim "logičkim" razmišljanjem. Ono, nekad ću negdje naletjeti na nekoga ovakvog - kako preživjeti taav susret???

Žena kaže "ja bi da dijete i ja ostanemo u stanu s tim da ja platim preostali dio kredita" - dakle, predlaže nešto što, blago rečeno, nije podjela pola/pola. Ljudi joj kažu da to baš i ne ide tako, i onda ti, u najboljoj maniri "Ako ne voliš Tita, voliš Hitlera" logički zaključiš "ha, mda, logičnije je da ona i dijete završe na cesti".

Stvarno ne razumiješ da to nitko nije predložio? Stvarno ne uspijevaš vidjeti koliko je njezina želja nepravična? Stvarno ti nije jasno da postoji i treće rješenje kojim bi, sukladno zakonu, bračnu stečevinu podijelili na jednake dijelove?
Kredita ima još 15 godina.
Ne znam kolko su platili dosad.Ali pošto je dijete od 2 godine,pretpostavljam da nisu plaćali 15.Možda 5.
S tim da nije navedeno točno tko je plaćao.
Ako ona preuzme ostatak kredita.I dijete ostaje s njom,ne čini se kao neki ogromni gubitak za muža kak se tu predstavlja.
Pa to je djetetu dom.Lakše će se on sam snać,nego da se mora selit majka s malim djetetom.
Al dobro...
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 17:52   #23
Quote:
silverplate kaže: Pogledaj post
Dragi forumasi,

Molim vas da mi se javi netko tko je imao slicnu situaciju. Moj muz i ja nikako ne funkcioniramo zajedno i mislim da je razvod realna opcija. Imamo zajednicki kredit za stan jos nekih 15 godina i malo dijete od 2 godine. Sto bude sa tim kreditom u slucaju razvoda? Ja sam mama, tako da pretpostavljam da bi sud meni dodijelio dijete, a sumnjam da bi ga on i zelio. Je li dijete i ja u tom slucaju ostajemo zivot u zajednickom stanu? Koliku visinu alimentacije mora placati moj muz? Je li mi potreban odvjetnik za sve ovo?

Hvala unaprijed
odvjetnik ti je nuzan.

ako se on dragovoljno odrekne toga da ga ti isplatis za godine koje ste placali kredit zajedno, blago tebi. uzmi kredit na sebe, nastavi ga placat i stan je tvoj za 15 godina.

ali ako on odluci da mu nije napeto otici iz braka s gacama na stapu, sve do sad placene rate kredita podlozne su podjeli.

ako mislis zadrzati stan, morat ces ga isplatiti polovicom uplacenih sredstava.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 17:53   #24
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
S tim da nije navedeno točno tko je plaćao.
Potpuno je nebitno tko je od njih dvoje plaćao. Brak, helou? A nije baš ni da nije navedeno: ako žena spominje "preuzimanje njegova dijela kredita", valjda je svatko imao svoj dio - iako je to, ponavljam, posve nebitno. Je li moguće da ljudi imaju čvrsta mišljenja i stavove a da im nisu poznate osnove?
Quote:
Lakše će se on sam snać,nego da se mora selit majka s malim djetetom.
Tko zahtijeva da se ona seli? Poanta je u rješenju koje dijeli bračnu stečevinu napola.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 17:54   #25
Realno je da se imovina dijeli pola pola. Nema veze što je ona majka. Dijete je i njegovo. Ako se ne mogu dogovoriti oko stana i djeteta, sud je neizbježan.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 19:10   #26
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Kredita ima još 15 godina.
Ne znam kolko su platili dosad.Ali pošto je dijete od 2 godine,pretpostavljam da nisu plaćali 15.Možda 5.
S tim da nije navedeno točno tko je plaćao.
Ako ona preuzme ostatak kredita.I dijete ostaje s njom,ne čini se kao neki ogromni gubitak za muža kak se tu predstavlja.
Pa to je djetetu dom.Lakše će se on sam snać,nego da se mora selit majka s malim djetetom.
Al dobro...
Potpuno je nebitno na koga glasi kredit s obzirom na cinjenicu da su pred zakonom oni zajedno u jednakom omjeru sudjelovali u placanju tog kredita. Na taj nacin je drzava zastitila sve one koji nemaju ni minute radnog staza ali smatra se da su na neki drugi nacin doprinesli toj zajednici odnosno imovini. Mozda se na prvu ne cini nesto strasno sto se on mora odreci svega za sto je radio ali tom tipu je perspektiva alimentacija i podstanarski stan sto je minimalno cca 4-5k kn.
Jel sad mozda vidis u cemu je problem?
I prestani plasirati stalno tezu da netko nju i dijete baca na cestu. To nitko nije ovdje napisao i prestani fabricirati lazi.
Mene a vidim i mnoge druge je iziritirao taj stav ja sam majka i sve mora ostati meni, i djeca i stan.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 19:32   #27
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Mene doslovno plaši činjenica da tu negdje oko mene žive stvarni ljudi s ovakvim "logičkim" razmišljanjem. Ono, nekad ću negdje naletjeti na nekoga ovakvog - kako preživjeti taav susret???

Žena kaže "ja bi da dijete i ja ostanemo u stanu s tim da ja platim preostali dio kredita" - dakle, predlaže nešto što, blago rečeno, nije podjela pola/pola. Ljudi joj kažu da to baš i ne ide tako, i onda ti, u najboljoj maniri "Ako ne voliš Tita, voliš Hitlera" logički zaključiš "ha, mda, logičnije je da ona i dijete završe na cesti".

Stvarno ne razumiješ da to nitko nije predložio? Stvarno ne uspijevaš vidjeti koliko je njezina želja nepravična? Stvarno ti nije jasno da postoji i treće rješenje kojim bi, sukladno zakonu, bračnu stečevinu podijelili na jednake dijelove?
ma da, i mene plaši činjenica da postoje ovakvi dosadnjakovići kao ti
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.01.2017., 19:42   #28
Quote:
mandolina2013 kaže: Pogledaj post
ma da, i mene plaši činjenica da postoje ovakvi dosadnjakovići kao ti
Zašto...jer ti je rekao istinu???
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 19:48   #29
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Potpuno je nebitno na koga glasi kredit s obzirom na cinjenicu da su pred zakonom oni zajedno u jednakom omjeru sudjelovali u placanju tog kredita. Na taj nacin je drzava zastitila sve one koji nemaju ni minute radnog staza ali smatra se da su na neki drugi nacin doprinesli toj zajednici odnosno imovini. Mozda se na prvu ne cini nesto strasno sto se on mora odreci svega za sto je radio ali tom tipu je perspektiva alimentacija i podstanarski stan sto je minimalno cca 4-5k kn.
Jel sad mozda vidis u cemu je problem?
I prestani plasirati stalno tezu da netko nju i dijete baca na cestu. To nitko nije ovdje napisao i prestani fabricirati lazi.
Mene a vidim i mnoge druge je iziritirao taj stav ja sam majka i sve mora ostati meni, i djeca i stan.
Kak znaš da mora u podstanare?
To nije nigdje navedeno.
Mene iziritiralo da se žali muškarce kaj trebaju plaćat alimentaciju za svoju djecu.
Pa ne daju bezveze nekom random.Nego za svoje dijete.
Koje treba jest.I obuć se.I oprat.A da ne pričam kad dođe škola.
A jadna žena kaj odsad sama treba plaćat kredit i brinut o djetetu?
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 19:53   #30
To je žena koja je donijela odluku da se rastane. Time ne prestaju njene financijske obaveze na koje se je odlučila ranije.

Ako je kreda na 20 godina, a otplačuju tek 5 njihovi dugovi vjerojatno još uvijek premašuju vrijednost stana.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 19:54   #31
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Zašto...jer ti je rekao istinu???
a koju to istinu?

da živimo u svijetu u kojem muškarci izjavljuju: "mali ništa ne troši - šta će joj alimentacija" (izjava sa foruma)
di još uvijek velika većina ne plača alimentaciju
di jedan dio uopće nije zainteresiran da viđa djecu
di se ovdje po forumu javno i UČESTALO tvrdi da žene troše alimentaciju na skupe čizme i frizure i ostale
.
.
.
.
.
.
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:01   #32
Mislim kak briješ, barem što se tiče broja plaćanja alimentacija
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:03   #33
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Mislim kak briješ, barem što se tiče broja plaćanja alimentacija
Naravno da brije
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 21:39   #34
Quote:
mandolina2013 kaže: Pogledaj post
di još uvijek velika većina ne plača alimentaciju
.
Imaš neki link ili ti je onak malo došlo pa lupetaš?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 21:50   #35
imao sam tocno tu situaciju, bio sam i suduznik bivsoj. digao sam novi kredit da vratim stari jer banka nije dozvoljavala da se kredit samo prebaci na mene.
sve je na kraju ispalo povoljnije, a jos je i u kunama za razliku od starog koji je bio u eurima. morao sam platiti troskove novog kredita.
angazirao sam i odvjetnika koji nam je razjasnio cijeli proces i napravio ugovor.

razlika je da je ona uzela sina i samoinicijativno se iselila iz stana.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 22:02   #36
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
imao sam tocno tu situaciju, bio sam i suduznik bivsoj. digao sam novi kredit da vratim stari jer banka nije dozvoljavala da se kredit samo prebaci na mene.
sve je na kraju ispalo povoljnije, a jos je i u kunama za razliku od starog koji je bio u eurima. morao sam platiti troskove novog kredita.
angazirao sam i odvjetnika koji nam je razjasnio cijeli proces i napravio ugovor.

razlika je da je ona uzela sina i samoinicijativno se iselila iz stana.
A i to isto. Ja sam i dalje suduznik bivsoj sto meni radi velike probleme jer mi je placa "manja" za taj iznos. Nedavno sam.dizao neki kredit i nisam mogao podignuti iznos koji mi treba jer mi je placa tj iznos koji banka gleda manji za taj iznos kredita. I ne mogu tu nista jer banci ne pada na pamet da mene oslobodi toga odnosa samo zato kaj sam se rastao a bivsu boli dupe. Sumnjam da bi uopce i uspjela naci movog suduznika za taj kredit ali koliko vidim ni ne pada joj na pamet traziti . Ona srecom radi pa mi ne sjedaju na placu ali svi znamo kakva je situacija i lako se ostaje bez posla. Nadam se da se to nece ni desiti jer bi mene stavilo u delikatni polozaj da placam alimentaciju i kredit za stan u kojem uopce ni ne zivim. Kaj uopce napraviti u takvoj situaciji? Molim boga da ostane na tom poslu jer me je vec dovoljno izmrcvarila.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 22:19   #37
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Onda bi bilo najbolje da dijete od 2 godine završi sa mamom na cesti.
Autorica navodi da nije zainteresiran.Znači ne postoji mogućnost da dijete ostane s ocem,a mama iseli.
Da.Najbolje da mama i dijete odu.:klap:
Jadni muškarci...Plaćati svaki mjesec za svoje dijete...Pa di tog ima?
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Kredita ima još 15 godina.
Ne znam kolko su platili dosad.Ali pošto je dijete od 2 godine,pretpostavljam da nisu plaćali 15.Možda 5.
S tim da nije navedeno točno tko je plaćao.
Ako ona preuzme ostatak kredita.I dijete ostaje s njom,ne čini se kao neki ogromni gubitak za muža kak se tu predstavlja.
Pa to je djetetu dom.Lakše će se on sam snać,nego da se mora selit majka s malim djetetom.
Al dobro...
Ajde se molim te malo smiri. Pred zakonom su muškarci i žene jednaki. Isto tako su obije roditelji tog djeteta na koje se pozovaš, neovisno o tome kod koga će dijete ostati živjeti.

Quote:
mandolina2013 kaže: Pogledaj post
a koju to istinu?

da živimo u svijetu u kojem muškarci izjavljuju: "mali ništa ne troši - šta će joj alimentacija" (izjava sa foruma)
di još uvijek velika većina ne plača alimentaciju
di jedan dio uopće nije zainteresiran da viđa djecu
di se ovdje po forumu javno i UČESTALO tvrdi da žene troše alimentaciju na skupe čizme i frizure i ostale
.
.
.
.
.
.
Isto tako živimo u svijetu u kojem muškarci brinu o svojoj djeci i u svijetu u kojem žene mlate djecu.

Ovo je konkretna tema s kojom nikakve veze nemaju izjave nekih hipotetskih muškaraca koje si sad navela. Svi znamo da živimo u svijetu u kojem ima i dobrih i loših ljudi.

Ovakvim projiciranjem ne pomažeš nikome.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 22:29   #38
Nevjerojatno koji napadi bez da se ikakve cinjenice znaju.
Stan nije isplativo prodavati jer je kredit trenutno veci od trzisne vrijednosti stana.
I nevjerojatno da ste na to sto sam ja rekla da ne vjerujem da bi on htio biti skrbnik djeteta zakljucili da je to moje subjektivno misljenje. Ocito ste isprojicirali svoje frustracije i neuspjele odnose na mene i moju situaciju koja dubinski nema veze sa vasom. On ne zeli biti skrbnik djeteta i misljenja je da dijete treba ostati sa majkom. Je li u tom slucaju zaista pravedno da on ostane u stanu, a da se ja sa djeterom pokupim na cestu? Sumnjam da bi on to dopustio.
Takodjer, on ima opciju da ne bude podstanar ja ne.
Nekima je izgleda jezik brzi od pameti, a fitilj vrlo kratak.
Ovo sto je platio bi mu naravno isplatila i bila fer.
silverplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 22:37   #39
Quote:
silverplate kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno koji napadi bez da se ikakve cinjenice znaju.
Stan nije isplativo prodavati jer je kredit trenutno veci od trzisne vrijednosti stana.
I nevjerojatno da ste na to sto sam ja rekla da ne vjerujem da bi on htio biti skrbnik djeteta zakljucili da je to moje subjektivno misljenje. Ocito ste isprojicirali svoje frustracije i neuspjele odnose na mene i moju situaciju koja dubinski nema veze sa vasom. On ne zeli biti skrbnik djeteta i misljenja je da dijete treba ostati sa majkom. Je li u tom slucaju zaista pravedno da on ostane u stanu, a da se ja sa djeterom pokupim na cestu? Sumnjam da bi on to dopustio.
Takodjer, on ima opciju da ne bude podstanar ja ne.
Nekima je izgleda jezik brzi od pameti, a fitilj vrlo kratak.
Ovo sto je platio bi mu naravno isplatila i bila fer.
Ajde se, molim te, malo smiri.

Došla si na forum, postavila pitanje i sad čitaj odgovore kao odrasla osoba, bez napada i vrijeđanja.

Nisi napisala da on ne želi biti skrbnik djeteta jer želi da dijete ostane s majkom. Napisala si da sumnjaš da bi on želio dijete. Razlika je ogromna.

Nadalje, pitanje koje si ti postavila je bilo ostajete li ti i dijete u zajedničkom stanu i koliku bi on alimentaciju morao plaćati. Nigdje nisi spominjala da bi ga ti isplatila.

Ako želiš jasne odgovore, moraš napisati sve činjenice, a ne dodavati kako se razvija tema. I molim te da odgovore čitaš bez usputnog vrijeđanja forumaša jer to niti je pristojno, niti je u skladu s pravilima foruma.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 23:07   #40
Silverplate...

Odlicno ti je napisala moderatorica
To,da li je nesto pravedno,ili ne,i u tvom i u mnogim drugim slucajevima hrvatsko pravosudje NE ZANIMA
Sud interpretira zakon...a zakon je jasan
Imovina stecena u braku dijeli se pola/pola
I gotovo
Osim ako se obje strane ne dogovore drugacije,taj dogovor ovjere svojim potpisima,a sud ga proglasi pravovaljanim
@mandolina
@starakrpa
Vec sam vise puta primjetio da,o cemu god da je tema,vi plasirate svoje vrijednosne sudove koji se svode na anatemiziranje muskaraca nakon razvoda...

Ne to raditi...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.