Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2017., 04:10   #1
Trajna seksualna disfunkcija od antidepresiva (Post-SSRI Sexual Dysfunction (PSSD))

Pozdrav svima,

Nakon dugog istraživanja o ovoj nuspojavi odlučio sam napraviti topic samo za ovaj slučaj.
Ukratko da opišem svoju situaciju.. Na AD (točnije seroxat) sam bio oko godinu i pol zbog anksioznosti i depresije .
Lagao bih kad bih rekao da mi AD nije promjenio život na bolje. Pomoću njega sam uspio sebi naći djevojku,prijatelje ,izlazio sam često vani i ono najbitnije prvi put sam u životu osjećao što znači život bez straha. Naravno kad ste u vezi i pijete AD skužite brzo da loše utiču na vaš seksualni život ali i znate da prestankom uzimanja vaše seksualne smetnje nestanu (tako bi trebalo biti i jeste kod većine)
Nakon određenog perioda počelo mi je jako smetati to što sam izgubio želju za seksom i sve teže sam održavao erekciju. Rekao sam sebi OK mislim da sada mogu probati živiti i bez AD i polako sam se počeo skidati sa njih naravno uz konzultaciju sa doktoricom. Rečeno mi je da će se sve vratiti na "normalu" maksimalno za dva do tri tjedna.
I tu počinje horor.
Tjedni,mjeseci su prolazili ali libido je bio na nuli. Na početku se nisam puno opterećivao sa tim s izgovorom da će se sve vratiti onako kako je bilo prije AD samo treba strpljenja. Vrijeme je i dalje prolazilo ali pomaka nije bilo.
Moram napomenuti da prestankom uzimanja AD anksioznost i depresija je također nestala i funkcjonisao sam odlično i bio sam sretan samo sam imao taj problem sa libidom.
Godina dana je prošla i onda sam prvi put sjeo za računar i počeo tražiti bilo kakve informacije ili slična iskustva vezano za gubitak libida nakon prestanka uzimanja AD.
Ostao sam u šoku .Vidio sam da tisuće osoba ima isti problem kao ja i nitko nije uspio naći riješenje za vraćanje libida na normalu. Neki su koristili AD samo 2 mjeseca a za uzvrat su dobili trajnu posljedicu PSSD. Neki tvrde da nakon 30 godina nisu vidjeli pomaka.
O ovoj nuspojavi su pisali na wikipediji ali kako tvrde sa foruma farmacija je izbrisala članak.
Uspio sam naći na wikipediji na njemackom,poljskom,talijanskom jeziku .

Sa ovim postom ne želim nikoga prepadati ,niti osobe koji koriste AD niti osobe koji razmišljaju o koristenju istih samo želim da svi koji imaju PSSD pišu svoja iskustva kako se nose sa tim i da li imaju pomaka.
Ukupno sam stupio u kontakt sa 5 osoba koji imaju PSSD jedna od njih se bori sa ovim 4 godine.


Evo par linkova stranica koje su se posvetile tom problemu:

https://rxisk.org/post-ssri-sexual-dysfunction-pssd/

https://www.quora.com/What-are-the-p...s-it-permanent

http://www.pssdforum.com/viewforum.php?f=5
mozillaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 15:39   #2
Moj partner pije AD i ima slican problem. A problem je kompleksniji nego sto se na prvi pogled cini. Jer, jasno mi je da svaki lijek ima i dobre i lose strane i potrebno je odvagnuti sta je veci prioritet. I naravno da je u tim momentima prioritet zdravlje, a ne sexualne funkcije i zelje. Medjutim nakon izvjesnog vremena, kada stanje nije vise tako akutno, covjek pozeli nastaviti neki "normalan" zivot i onda se pokaze da je to nemoguce. I onda ovaj depresivni postaje jos zatvoreniji, a ovaj drugi tj. ja i ako nije bio takav vremenom postaje jer uz svo razumijevanje i podrsku shvata da mu je sve teze zivjeti sa takvim zidom ispred sebe. Medjutim, ono sto je meni pohvalno kod tebe i sto me ujedno nervira kod mog parnera jeste to sto ti priznajes problem i trazis nacin da ga rijesis (i zbog toga sam uvjerena da ces i uspjeti), a njega sve to kao da uopste ne uzbudjuje.
redmond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 16:53   #3
Pozdrav,

ja imam slican problem.

Uzimala sam Trazodon prije spavanja redovno jedno mjesec dana.
Prije toga Trimipramin ali sam nekoliko puta.

Tijekom uzimanja Trazodona primijetila sam da mi se smanjuje
intezitet orgazama. Libido takodjer, ali ovo prvo je bilo uocljivije
buduci da sam do sada imala redovne i impulzivne orgazme.
(Posebno tijekom masturbacije. Probala sam i to i jos su slabiji
nego tijekom odnosa.)

Kada ga vikendom npr. ne bi uzela orgazam je opet bio jak.
To me smirilo i racunala sam vratit ce se to na staro kad
prestanem piti.

Nakon mjesec dana ga prestajem piti jer me to pocinje sve
vise i vise nervirati, a i nesanica se nije poboljsavala previse.
Sada je to vec skoro 2 mjeseca iza mene, a moji stari
orgazmi se nisu vratili. Nekad su blazi, nekad slabiji, nekad
cak i bolni, ali vise ne oni stari. Precesto i izostaju.

Sto se libida tice i on je srednja zalost, ali ovo s orgazmom
me vise muci.

Ima netko slicno iskustvo? Je li moguce da samo mjesec dana
Uzimanja AD-a ostavi trajne posljedice?
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 03:45   #4
@redmond
Mislim da je uobičajena nuspojava kod svih antidepresiva seksualna disfunkcija,smanjen libido i većina potrošača ih u jednu ruku osjeti.
Razlika je kada uzimaš AD i svjestan si tog problema , vjeruješ da će se sve vratiti na tvorničke postavke (kao što kod većine biva) i vrati se i kada sek. disfunkcija ostane trajno.
Tvoj dečko ima smanjen libido kao što kažeš zbog AD ,neka proba se skinuti sa isith (naravno sa konzultacijom doktora) pa da vidi hoće li se sve vratiti na normalu . Opet ponavljam razlika između tvog dečka i mene je to što kod mene je nuspojava ostala i poslije prestanka uzimanja AD .
Nadam se da će proći sve najbolje sa tvojim dečkom jer znam da nije lako živjeti sa nekim koji ima neki oblik mentalne bolesti i zato vam držim palčeve

@zločesta
Bio bih sretan da sam u tvojoj koži da mi je samo smanjen libido i mislim da je to kod tebe dobar znak i da bi se to trebalo popraviti kroz neki period.
Većina ljudi sa PSSD-od nemaju nikakav libido a o orgazmu da i ne pričam.
A što se tiče tvog zadnjeg pitanja ne želim te prepadati ali sam čitao dosta da neki čak i nakon samo tjedan dana uzimanja antidepresiva dobiju trajnu posljedicu.( meni je to jako teško za povjerovati ali sumnjam da bi tko lagao )
mozillaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 00:03   #5
Quote:
mozillaa kaže: Pogledaj post
@redmond
Mislim da je uobičajena nuspojava kod svih antidepresiva seksualna disfunkcija,smanjen libido i većina potrošača ih u jednu ruku osjeti.
Razlika je kada uzimaš AD i svjestan si tog problema , vjeruješ da će se sve vratiti na tvorničke postavke (kao što kod većine biva) i vrati se i kada sek. disfunkcija ostane trajno.
Tvoj dečko ima smanjen libido kao što kažeš zbog AD ,neka proba se skinuti sa isith (naravno sa konzultacijom doktora) pa da vidi hoće li se sve vratiti na normalu . Opet ponavljam razlika između tvog dečka i mene je to što kod mene je nuspojava ostala i poslije prestanka uzimanja AD .
Nadam se da će proći sve najbolje sa tvojim dečkom jer znam da nije lako živjeti sa nekim koji ima neki oblik mentalne bolesti i zato vam držim palčeve

@zločesta
Bio bih sretan da sam u tvojoj koži da mi je samo smanjen libido i mislim da je to kod tebe dobar znak i da bi se to trebalo popraviti kroz neki period.
Većina ljudi sa PSSD-od nemaju nikakav libido a o orgazmu da i ne pričam.
A što se tiče tvog zadnjeg pitanja ne želim te prepadati ali sam čitao dosta da neki čak i nakon samo tjedan dana uzimanja antidepresiva dobiju trajnu posljedicu.( meni je to jako teško za povjerovati ali sumnjam da bi tko lagao )
A ne znam hoce mi se vratiti...Nekad sam bas ono bez 100%-ne volje za seksom..tj. vecinu vremena..A moj dragi je nezasitan i to mi stvara probleme, pa radije odradim nego da ga odbijam konstantno, ali onda na koncu budem razocarana- radi orgazma...

Kakvi su tvoji orgazmi? Jel uopce svrsavas? Ne mogu vjerovati da tjedan dana uzimanja ad-a mogu ostaviti takve posljedice, koja koma...A lijecnici nas uopce ne upozoravaju na takvo nesto...Meni je moja psihologica kada sam ju pitala jel to moze biti od lijekova rekla: "A moglo bi biti, ali jako rijetko." Ma mrs...

Jel ti razmisljas o tome da ih prestanes piti? Ja sam ih uzimala samo radi nesanice pa mi je bilo lakse prestati ...pretpostavljam...
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 13:57   #6
Quote:
zločesta kaže: Pogledaj post
..Meni je moja psihologica kada sam ju pitala jel to moze biti od lijekova rekla: "A moglo bi biti, ali jako rijetko." Ma mrs...
..
meni je šrinkica rekla da ta nuspojava nije nikakva rijetkost i uvijek kad me kod pregleda ispituje, obavezno mi postavi pitanje vezano za libido. u ovakvim slučajevima bi prije vjerovala psihijatrici, a ne psihologici s obzirom da je prva stručna po pitanju farmakoterapije, za razliku od druge.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 19:06   #7
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
meni je šrinkica rekla da ta nuspojava nije nikakva rijetkost i uvijek kad me kod pregleda ispituje, obavezno mi postavi pitanje vezano za libido. u ovakvim slučajevima bi prije vjerovala psihijatrici, a ne psihologici s obzirom da je prva stručna po pitanju farmakoterapije, za razliku od druge.
Ona je oboje, i psihijatrica i pshiologica. Rekla je da je moguce, ali i da ce se povuci nakon prestanka uzimanja. Sto kod mene ocito bas i nije slucaj.

Kakva je kod tebe situacija s libidom i orgazmima?
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 01:03   #8
Quote:
zločesta kaže: Pogledaj post
A ne znam hoce mi se vratiti...Nekad sam bas ono bez 100%-ne volje za seksom..tj. vecinu vremena..A moj dragi je nezasitan i to mi stvara probleme, pa radije odradim nego da ga odbijam konstantno, ali onda na koncu budem razocarana- radi orgazma...

Kakvi su tvoji orgazmi? Jel uopce svrsavas? Ne mogu vjerovati da tjedan dana uzimanja ad-a mogu ostaviti takve posljedice, koja koma...A lijecnici nas uopce ne upozoravaju na takvo nesto...Meni je moja psihologica kada sam ju pitala jel to moze biti od lijekova rekla: "A moglo bi biti, ali jako rijetko." Ma mrs...

Jel ti razmisljas o tome da ih prestanes piti? Ja sam ih uzimala samo radi nesanice pa mi je bilo lakse prestati ...pretpostavljam...
Losi orgazmi ,svršavanje normalno ali moram napomenuti da zbog ovog problema izbjegavam sex da ne bi došlo do neugodne situacije sa curom jer i kako imati sex kad te u opće ništa ne privlači.
Ne pijem nikakve antidepresive već godinu i pol možda čak i dvije a doktori bi nas upozorili da je ovo česta posljedica ali nije. Sa bilo kojim psihjatrom s kojim sam razgovarao tvrdi da mu je to prvi put da čuje za takvo nešto i uglavnom tvrde da je depresija ali valjda ja znam najbolje da li sam u depri ili nisam.
U ovoj situaciji je Google naš najbolji prijatelj jer tamo možemo vidjeti koliko ljudi se u opće bori sa ovom posljedicom a samo par njih se na kraju izvuče iz ovog pakla.
mozillaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 04:37   #9
Nakon samo mjesec dana korištenja prozaca 20mg/dnevno izgubila sam seksualnu funkciju. Uz put sam povremeno koristila olanzapin za anksioznost. Libido mi je mali a orgazame nemogu dozivit. Cilatala sam na internetu o pssd i čini mi da su prozac i seroxat najrizicniji AD za PSSD. Zanima me jeli se kome vratio libido i isti intezitet orgazama nakon prozaca (ili portala - isti lijek samo drugi proizvođač)? Ako je koliko mu je za to trebalo?

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
Živi i pusti druge da žive.
Nepametna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 10:25   #10
Što se ove teme tiče, AD su garantirani ubojice libida. Dakle osim smanjene sexualne želje dolazi i do poremećaja u doživljaju užitka i orgazma.
Sljedom navedenog vrlo lako može doći do poremećaja u partnerskim odnosima jer sexa nedostaje, a osoba može stvoriti i negativnu sliku o sebi u sexualnom smislu (ne mogu zadovoljiti ženu, ne mogu uživati, ne mogu doživjeti orgazam).

Moja iskustva su sljedeća. Prije 10 ak godina uzimao sam najprije cipralex jedno kraće vrijeme 3 mjeseca jer sam imao anksiozne napadaje i depresiju. Ubrzo se prebacujem na Zoloft. Što se libida tiče iskustva su onako pozitivna, libido mi nije ubio a možda je razlog tome što sam bio na početku nove veze. Mogao sam se ševiti satima i često bih se uzbudio, tako da nisam osjećao neki veliki problem osim generalne otupljenosti i pospanosti.

Prije 3 godine bio sam na seroxatu, po navodu psihijatra ne bi trebao negativno djelovati na libido. Meni ga je potpuno ubio, baš ono do nule. Nakon prestanka terapije trebalo mi je dosta vremena da se stvari vrate na neku koliko-toliko prihvatljivu mjeru, pričam o nekoliko mjeseci. Problem je što je osjećaj pri stimulaciji potpuno drugačiji. Često imam osjećaj smanjene osjetljivosti i pitam se da li je uzrok fizički ili psihički? Naravno da je psihički, sex se odvija u našem mozgu. Tako da mogu reći da antidepresivi naprave popriličnu pomutnju na tom području.
Ako malo razmislite i usporedite lako se može izvući zaključak kako antidepresivi u većoj ili manjoj mjeri ostave posljedicu i na svjesnost i doživljaj okoline. Kao da netko stavi nekakav lagani filter i doživljaje osjećamo nekim drugačijim intenzitetom. Naravno, jer se radi o bazičnoj promjeni u osjećaju ugode (serotonin) u našem mozgu. Kao narkomani koji se navuku na drogu pa im recimo sex i svakodnevne stvari više ne predstavljaju užitak kao nekad, tako je i sa antidepresivima. To je legalna droga i nosi svoje posljedice, a kakve to ovisi o svakom od nas ponaosob. Nitko ne može znati kakv utjecaj će tableta imati na naš mozak i kako ćemo se mi osjećati nakon toga.

No valja napomenuti kako su antidepresivi velika korist. Svaka tableta ima svoje nuspojave, bitno je da mi općenito dignemo kvalitetu našeg života i normalno funkcionoramo. Jer ako nismo u stanju što nam vrijedi ako imamo jak libido, disfunkcionalni smo u svakodnevnom životu.
To je tako u životu, negdje dobiješ a negdje izgubiš. Samo što nije fer od liječnika da te ne upozori na moguće komplikacije uzimanja terapije. Nekiim ljudima jak libido je vrlo važan segment života i veze, logično je da će se u slučaju večeg poremećaja na tom polju to negativno odraziti na nečiji život, brak i vezu.. ..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 13:49   #11
Hvala na odgovoru. Ja već 2 miseca ne pijem prozac. Nadam se da će mi se bar malo vratit od onog strog libida i orgazama. Utjesio si me kad si mi rekao da ti se koliko toliko vratilo. Ja sam isto prije uzimala zoloft i nisam imala većih problema s libidom. Da sam znala da prozac ovako djeluje tražila bi da mi se neki drugi AD prepise. Čini mi se da mi je i anksioznost trajno umanjio. Drago mi je što uspjevam funkcionirati bez AD. Samo da te još pitam koliko dugo si bio na seroxatu?

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
Živi i pusti druge da žive.
Nepametna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:43   #12
Quote:
Nepametna kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Ja već 2 miseca ne pijem prozac. Nadam se da će mi se bar malo vratit od onog strog libida i orgazama. Utjesio si me kad si mi rekao da ti se koliko toliko vratilo. Ja sam isto prije uzimala zoloft i nisam imala većih problema s libidom. Da sam znala da prozac ovako djeluje tražila bi da mi se neki drugi AD prepise. Čini mi se da mi je i anksioznost trajno umanjio. Drago mi je što uspjevam funkcionirati bez AD. Samo da te još pitam koliko dugo si bio na seroxatu?

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Pa bio sam nekih možda godinu i par mjeseci.
Pa da obično nam psihijatar kaže kako AD djeluje na libido ali da se to vrati vrlo brzo. No to ne mora biti tako. Kažem svaki AD me je oblikovao na neki način. Sa Zoloftom sam bio uspavano blažen rekao bih. Cura mi se stalno žalila koliko dugo spavam, ali meni je bilo lijepo spavati. Pad libida nisam mnogo osjećao i ne mogu reći da sam nakon prestanka uzimanja osjetio neka dodatna poboljšana.
Sa seroxatom druga priča, podignuo mi je energiju, stavio me u lagani plus i u plusu sam nekako i nakon terapije ali libido mi je bio nula bodova. Ni danas priča nije bajna ali neki klinac od libida ipak imam...

Ima tu i jedna druga stvar koju ljudi često zanemaruju. Libido se ne može magično probuditi sam od sebe. Tijelo i um se kroz terapiju naviknu funkcionirati bez sexualne stimulacije. I to se nastavi i nakon terapije. Obično se i naruši odnos sa partnerom (intimnost-blizina) možda se usadi i sram jer sexualno ne funkcioniraš, to se nekako nastavi i nakon terapije. Ne znam sexualnost je kompleksan pojam, na libido može utjecati jako mnogo stvari naročito anksioznost tako da to je jedna kompleksna tema..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 03:42   #13
Ja sam pio zeldox, antipsihotik koji neki stavljaju na listu redukcije libida skupa s antidepresivima. Ne pijem ga vise, ima dva mjeseca, a sad nakon prestanka uzimanja je libido jos slabiji nego tokom uzimanja. Navodno pomaze omega3 i kurkumin za libido.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 12:35   #14
Nisam čula ni čitala o PSSD. Većina nuspojava koje sam imala od tableta je nestala kada sam ih prestala piti (ne svi, ali još pijem AD) i uvijek razmišljam da će se sve vratiti na normalu poslije.
Psihijatri ne znaju kako će AD djelovati na osobu, mogu upozoriti na najčešće nuspojave - iako je moje iskustvo da to ne rade - ali koga će zahvatiti što, kada će proći i hoće li, to ne zna nitko.

Do sada sam pila zoloft, cipralex, velafax, calixtu, i svi su utjecali na seksualnu funkciju, i to odmah (i na spavanje i snove). Seksualna disfunkcija uzrokovana AD (SSRI) se liječi dodavanjem Welbutrina (NDRI), slabog antidepresiva kod kojeg ne dolazi do seksualne disfunkcije i debljanja. zapravo upravo suprotno, zbog dopamina, općenito podiže razinu energije. čak i manje doze djeluju, mislim da je to prilično poznata stvar. tako da ako netko ima problema s tim, neka zatraži od psihijatra dodavanje tog lijeka u terapiju.
Ja trenutno pijem samo Wellbutrin, i postoje neke neugodne nuspojave, ali ne i ova.

@mozilla, ne znam koliko si sklon ponovno uzimati neke tablete, ali možda da pitaš doktora za neki NDRI.
undream is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 22:52   #15
Zahvaljujem na odgovorima. I dalje svaki savjet je dobro došao. Ako jos kroz neko vrijeme ne dođe do poboljšanja trazit ću Welbutrin.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
Živi i pusti druge da žive.
Nepametna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 09:47   #16
Tako opasne i trajne nuspojave i oni to daju ljudima. Hvalim Boga da mi dva AD-a koja sam uzimao 2010. nisu imala nikakvo djelovanje. Jebanje i drkanje mi je bolji AD od ičega drugoga. Još bi mi i to oduzeli nakon što su mi uništili cijeli živčani sustav s benzićima.
Prvo sam mislio da je psihijatrija pseudo medicina, no sada mi postaje sve jasnije koliko su opasni po život i zdravlje ljudi.
U životu više neću staviti niti jedan psihotropni otrov u sebe.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:03   #17
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Tako opasne i trajne nuspojave i oni to daju ljudima. Hvalim Boga da mi dva AD-a koja sam uzimao 2010. nisu imala nikakvo djelovanje. Jebanje i drkanje mi je bolji AD od ičega drugoga. Još bi mi i to oduzeli nakon što su mi uništili cijeli živčani sustav s benzićima.
Prvo sam mislio da je psihijatrija pseudo medicina, no sada mi postaje sve jasnije koliko su opasni po život i zdravlje ljudi.
U životu više neću staviti niti jedan psihotropni otrov u sebe.
Nisi u pravu. Mislim da bi dobro odvagnuo da imaš anksiozne napadaje i tešku depresiju, da si doslovno paraliziran za normalan život. Odrekao bi se i drkanja i jebanja do kraja života vjeruj mi jer je to stanje ravno paklu na zemlji.
Svaki lijek ima nuspojave, mnogi ljui uzimaju lijek za neku primarnu bolest koja za posljedicu ima oštećenje nekog drugog organa. Na žalost tako je to kada si ozbiljnije bolestan.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:19   #18
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Nisi u pravu. Mislim da bi dobro odvagnuo da imaš anksiozne napadaje i tešku depresiju, da si doslovno paraliziran za normalan život. Odrekao bi se i drkanja i jebanja do kraja života vjeruj mi jer je to stanje ravno paklu na zemlji.
Svaki lijek ima nuspojave, mnogi ljui uzimaju lijek za neku primarnu bolest koja za posljedicu ima oštećenje nekog drugog organa. Na žalost tako je to kada si ozbiljnije bolestan.
Naravno da sam u pravu i to zato što se meni koji nisam depresivan također davao AD kao što se daje i svim ljudima koji nisu depresivni. Oni koji boluju od prave kliničke depresije su ipak rijeđi slučajevi, a svakome i sa anksioznošću se isto daje AD. I to nisu lijekovi. Lijek liječi. Tablete maskiraju simptome praktički za sve, a ne samo psihičke poremećaje. I jedan naš psihijatar iz vinogradske također smatra da su AD obični placebo. Ako netko vjeruje da su mu pomogli, super za njega.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:58   #19
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Naravno da sam u pravu i to zato što se meni koji nisam depresivan također davao AD kao što se daje i svim ljudima koji nisu depresivni. Oni koji boluju od prave kliničke depresije su ipak rijeđi slučajevi, a svakome i sa anksioznošću se isto daje AD. I to nisu lijekovi. Lijek liječi. Tablete maskiraju simptome praktički za sve, a ne samo psihičke poremećaje. I jedan naš psihijatar iz vinogradske također smatra da su AD obični placebo. Ako netko vjeruje da su mu pomogli, super za njega.
Meni eto žao što mi nisu dali placebo kada je tome tako. Ali bome ja vidim da antidepresiv počinje djelovati tek za 2,3 tjedna i to baš primjetiš pa ne znam o kakvom placebo efektu se tu radi.
Inače kod psihičkih dijagnoza malo je teško definirati taj problem libida i uživanja u sexu. Zašto, zato što je to jako relativna stvar, a također je potrebno vrijeme da se stvari vrate u normalu. Kao što sam rekao AD su legalna droga.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 11:58   #20
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Meni eto žao što mi nisu dali placebo kada je tome tako. Ali bome ja vidim da antidepresiv počinje djelovati tek za 2,3 tjedna i to baš primjetiš pa ne znam o kakvom placebo efektu se tu radi.
Inače kod psihičkih dijagnoza malo je teško definirati taj problem libida i uživanja u sexu. Zašto, zato što je to jako relativna stvar, a također je potrebno vrijeme da se stvari vrate u normalu. Kao što sam rekao AD su legalna droga.
Uzimao oko 2 mjeseca 2 različita AD-a (ne u isto vrijeme) i nisu srećom imali ama baš nikakvo djelovanje na mene. Ako i jesu, nisam primijetio.
No ovo što sada prolazim nakon skidanja s normabela, to je zbilja pakao deluxe... kao da je netko otvorio deseti krug u Danteovom paklu samo za simptome skidanja s benzića. Srećom pa nema "lijeka" za to.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.