Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2014., 02:26   #1
Exclamation ZABA MasterCard Student kartica

Pozdrav,
student sam prve godine i posjedujem Studentsku lepezu u Zagrebačkoj banci. Iz privatnih razloga razmišljam o otvaranju kreditne kartice te sam našao informaciju da kroz studentsku lepezu mogu besplatno otvoriti MasterCard Student karticu, ali volio bih dobiti više informacija o njoj, većinom od onih koji imaju iskustva s njom. Zanima me sljedeće; koji su uvjeti dobivanja kartice (pošto sam u pristupnici vidio da postoji sekcija prethodna primanja, trenutna primanja, trenutna dugovanja i prethodna dugovanja), uz limit od 1000kn, i iznos od 1000kn za obročno plaćanje da li znači da ja imam ukupno 1000kn na kartici čim ju dobijem te tih 1000kn, mogu trošiti na obročna plaćanja, a kada tih 1000kn potrošim prelazim u minus gdje nakon što potrošim 1000kn limita, na daljnu potrošnju idu kamate u iznosu od 9.99% ili kamate idu nakon potrošenih 1000kn za obročna plaćanja ili sam jednostavno na nuli kak dobim karticu? Da li mogu slobodno obavljat transakcije na kartici putem bankomata te da li mogu poslodavci preko ugovora studentskog servisa, plaću uplaćivati na dotičnu kreditnu karticu?

Unaprijed hvala na odgovorima!
Killberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 08:08   #2
-uvjeti su potvrda o studiranju i otvoren račun
-kreditna kartica nije račun i tom smislu ne može ti nitko uplačivati ili isplačivati (možeš podizati novac na bankomatu uz naknadu)
-limit od 1000 kn znači da u obračunskom mjesecu možeš potrošiti tih 1000 kn u trgovinama ili podići na bankomatu, te za još 1000 kn kupiti na rate bez kamata u trgovinama koje nude takvu mogućnost
-sa karticom ne možeš u minus
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 13:26   #3
Dobro, ovaj dio sam razumio. Samo me zanima na koji način ja vračam novce koje sam potrošio?
Killberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 13:38   #4
Pa ides u banku i uplatis na karticu.
Kartica ima svoj virtualni a vista racun za koji je vezana i na njega uplacujes.
Samo ides u banku, das karticu i uplatis koliko si potrosio.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 13:50   #5
Banka ti sama skida sa računa:

Banka šalje Obavijest o učinjenim troškovima 10 dana prije datuma automatske naplate troškova s kunskog odnosno deviznog računa. Svakako pripazi na rokove naplate, čime pokazuješ da si financijski odgovoran i samostalan.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 14:00   #6
Imam navedenu karticu, iako je zbog malog limita nikad ne koristim.

Kod ispunjavanja pristupnice odabereš datum kad želiš plaćati mjesečni račun. Npr. meni se račun formira 10. u mjesecu, a na naplatu dolazi 20. u mjesecu. Račun se plaća tako da banka tereti tvoj tekući ili devizni račun i s njega skida cijeli iznos mjesečnog računa.
Čim ti je kartica odobrena imaš na raspolaganju 1000kn za jednokratnu kupnju i 1000kn za kupnju na rate. Na kupovinu ne plaćaš nikakve kamate (osim ako kasniš s plaćanjem mjesečnog računa, onda plaćaš zateznu kamatu 12% godišnje).

Prednost ove kartice pred npr. studentskim Amex-om je što radi u cijelom svijetu, pa tako i kod internet kupnje.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 17:27   #7
Zahvaljujem se na opsežnim i korisnim odgovorima..
Killberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 18:43   #8
Master ja vražja kartica.Bježite od toga.Master pakao.Kamate,plaćanje,prebacivanje sa kratice..Užas!
Deveti krug pakla.
SOB Pasji Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 16:02   #9
Exclamation HITNO

pozdrav svima,
dakle planiram kupiti na rate avionsku kartu od 2000kn i nešto sitno i zanima me mogu li to sa svojom studentskom master card kreditnom karticom?
ili kao prelazim taj limit od 2000kn pa ne mogu, ili se to misli da rata ne smije po mjesecu biti veća od 1000?

do sada nisam kupovala tom karticom ništa takvog iznosa pa ne znam
Wawindaji is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 16:43   #10
Ako je rata manja od mjesečnog limita možeš uzeti. Ako ćeš ići provući cijeli iznos ili sa ratom koja je iznad mjesečnog limita, onda neće ići.
be.redy is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 16:54   #11
Quote:
be.redy kaže: Pogledaj post
Ako je rata manja od mjesečnog limita možeš uzeti. Ako ćeš ići provući cijeli iznos ili sa ratom koja je iznad mjesečnog limita, onda neće ići.
puno hvala!
da, rata bi bila oko 400kn a mjesečni limit je 1000kn
onda je to to
tenks
Wawindaji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2020., 16:06   #12
Koliko se čeka da se kartica dostavi na adresu nakon ugovaranja u banci?
vuxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2020., 16:26   #13
Quote:
vuxi kaže: Pogledaj post
Koliko se čeka da se kartica dostavi na adresu nakon ugovaranja u banci?
Prvo dođe pin - 5,6 radnih dama nakon ugovaranja, cca. 7 dana poslije pina i kartica.. ovisi gdje živiš

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2020., 18:09   #14
Quote:
leky5197 kaže: Pogledaj post
Prvo dođe pin - 5,6 radnih dama nakon ugovaranja, cca. 7 dana poslije pina i kartica.. ovisi gdje živiš

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
hvala, a karticom se znači može koristit tek nakon dolaska na adresu i aktivacije?
vuxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2020., 19:08   #15
Quote:
vuxi kaže: Pogledaj post
hvala, a karticom se znači može koristit tek nakon dolaska na adresu i aktivacije?
Da, imaš i neko određeno vrijeme aktivacije. Imaš na Zabinoj stranici nest od 10-11 pa....

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2020., 02:53   #16
Quote:
leky5197 kaže: Pogledaj post
Da, imaš i neko određeno vrijeme aktivacije. Imaš na Zabinoj stranici nest od 10-11 pa....

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk
do 11 ako aktiviraš za pola sata se može koristit, a nakon 11 do 6 tek nakon pola 7. A sad nakon toga čekaš jutro.
DollyK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.