Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 23:02   #861
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
A ZA Boga?

Je li netko "prihvaćao patnje radi Gospodina"?
Što je veća patnja nego mučeništvo (u smrt) radi Krista?
Pa kako ne, doista, prihvaćaju i danas, patnje koje spominješ. Pa ipak, kakve ima veze sa samoubojstvom. Uostalom, Isus je rekao da će drugi ljudi utjecati na to da pojedinac pati. Time zato, pravno gledano, kakvi su to zli ljudi zbog kojih drugi pate. Znaš, starozavjetni pisac je zapisao "vlada čovjek nad čovjekom na zlo njegovo". Vjeruješ li zapisanom?, ja Da.

I što ćemo sad? Paa ako ništa drugo a onda barem pokušati ljudima objasniti da samoubojstvo nije izlaz iz nevolje, zamislimo samo iza sebe ostaviti drage žive ljude koji bi patili zbog našeg 'odlaska', već samo to dodaje težinu na vagu, hajmo ne biti sebični, mislimo na one koji nas vole.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 23:42   #862
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Samoubistvo nije samo razumno kada je neko ''doveden pred zid'' nego je uvek naravno racionalno.Jasno je dakle da je nastavak zivljenja samo stvaranje novih iskustava (pozitivnih i negativnih) ali je sve to drama koja se na kraju svodi na gubitak, tako da sto vise iskustava u zivotu, to je veci gubitak na kraju smrcu, a samoubistvo je prekid svakih potreba, a potrebe su stetna pojava koja stvara patnju. Mrtvi nisu tuzni zbog toga sto nisu zivi, jer nemaju svest koja bi stvorila potrebu da budu zivi tako da ne postoji nikakvo nezadovoljstvo.Na zalost zivotinje nemaju tu privilegiju da mogu da prekinu svoju Šekspirovsku dramu, da bude manje tragicna.
Kako nerazgovjetno
mahher is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 23:43   #863
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Pa kako ne, doista, prihvaćaju i danas, patnje koje spominješ. Pa ipak, kakve ima veze sa samoubojstvom. Uostalom, Isus je rekao da će drugi ljudi utjecati na to da pojedinac pati. Time zato, pravno gledano, kakvi su to zli ljudi zbog kojih drugi pate. Znaš, starozavjetni pisac je zapisao "vlada čovjek nad čovjekom na zlo njegovo". Vjeruješ li zapisanom?, ja Da.

I što ćemo sad? Paa ako ništa drugo a onda barem pokušati ljudima objasniti da samoubojstvo nije izlaz iz nevolje, zamislimo samo iza sebe ostaviti drage žive ljude koji bi patili zbog našeg 'odlaska', već samo to dodaje težinu na vagu, hajmo ne biti sebični, mislimo na one koji nas vole.
A šta sa onima koji nemaju obitelj, nikoga?
mahher is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 00:26   #864
Quote:
mahher kaže: Pogledaj post
A šta sa onima koji nemaju obitelj, nikoga?
Ne postoji čovjek koji nema baš nikoga. Postoje samo familije koje se prave gluhci. Takvima, ako treba, okreneš leđa i pronađeš pravog prijatelja koji ne ostavlja u nevolji.

Pričudan recept, ha
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 08:28   #865
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ne postoji čovjek koji nema baš nikoga. Postoje samo familije koje se prave gluhci. Takvima, ako treba, okreneš leđa i pronađeš pravog prijatelja koji ne ostavlja u nevolji.

Pričudan recept, ha
Di ti živiš, izoliran? Postoje mnogi bez ikoga, bez obitelji a prijatelja malo tko ima ako prijateljstvo(pravo) uopće postoji...Otrijezni se od tih bajki...
mahher is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 09:26   #866
Quote:
mahher kaže: Pogledaj post
A šta sa onima koji nemaju obitelj, nikoga?
Zapravo nitko nikada nije sam. Ne možeš se zaključati u ormar i biti sam. Nikada nisi sam. Tvoj viši Ja te uvijek prati i pazi. S tobom su uvijek 3 vodiča ili anđela čuvara koji svu svoju pažnju imaju na tebi. Obično je tu i nekoliko drugih, iz tebi bliskih krugova koji te prate i pomažu, i onih koji su sada gore koji su došli da nam pomažu. Tko zatraži pomoć dobit će ju.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 09:40   #867
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
.. barem pokušati ljudima objasniti da samoubojstvo nije izlaz iz nevolje..
A neki osjete da su se preopteretili i da više ne mogu. U široj slici ništa dramatično, prekinut će ovaj život i nastaviti novi. Ali te situacije koje su mu zagorčale život će mu se vraćati dok ih ne riješi, zato jer iz njih ne može naučiti tako da ih izbjegava, nego da se suoči s njima i rijieši ih dovoljno dobro da mu se više nikada ne moraju ponavljati. Onda može dalje napredovati.
U pravilu su situacije s kojima se suočavamo pomno isplanirane, tako da nam budu teške ali u granicama naših mogućnosti. Pretpostavljam da se ponekada može dogoditi da se netko u silnoj želji da više nauči preoptereti malo iznad svojih mogućnosti. U tom slučaju, ako sam ne vidi izlaz, trebao bi zatražiti pomoć, kako od svojih spiritualnih pratilaca, tako i od društva i bliže okoline. Spiritualni pratioci su uvijek tu da pomognu, a pomoglo bi i kada bi društvo i bliža okolina bili pozitivnije organizirani.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 14:45   #868
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Zapravo nitko nikada nije sam. Ne možeš se zaključati u ormar i biti sam. Nikada nisi sam. Tvoj viši Ja te uvijek prati i pazi. S tobom su uvijek 3 vodiča ili anđela čuvara koji svu svoju pažnju imaju na tebi. Obično je tu i nekoliko drugih, iz tebi bliskih krugova koji te prate i pomažu, i onih koji su sada gore koji su došli da nam pomažu. Tko zatraži pomoć dobit će ju.
Zato se dosad i ubilo na milijune ljudi Probudi se frende iz svijeta anđela čuvara...
mahher is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:44   #869
Quote:
mahher kaže: Pogledaj post
Di ti živiš, izoliran? Postoje mnogi bez ikoga, bez obitelji a prijatelja malo tko ima ako prijateljstvo(pravo) uopće postoji...Otrijezni se od tih bajki...
Aha, živim izoliran od političarskih bajki

Na koncu, nisam ja čovjek pojedinac kriv ako drugi nemaju prave prijatelje. Nek si ih sami pronađu, jel tak, nek se odreknu sebičnosti, nek porade na vlastitoj ljudskosti, jer prijatelj prijatelju ne služi ko rob nego prijateljstvo se nadopunjuje, pravo prijateljstvo se mora zaslužiti, poštovanje je u igri, se razme ne.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:53   #870
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
A neki osjete da su se preopteretili i da više ne mogu. U široj slici ništa dramatično, prekinut će ovaj život i nastaviti novi. Ali te situacije koje su mu zagorčale život će mu se vraćati dok ih ne riješi, zato jer iz njih ne može naučiti tako da ih izbjegava, nego da se suoči s njima i rijieši ih dovoljno dobro da mu se više nikada ne moraju ponavljati. Onda može dalje napredovati.
U pravilu su situacije s kojima se suočavamo pomno isplanirane, tako da nam budu teške ali u granicama naših mogućnosti. Pretpostavljam da se ponekada može dogoditi da se netko u silnoj želji da više nauči preoptereti malo iznad svojih mogućnosti. U tom slučaju, ako sam ne vidi izlaz, trebao bi zatražiti pomoć, kako od svojih spiritualnih pratilaca, tako i od društva i bliže okoline. Spiritualni pratioci su uvijek tu da pomognu, a pomoglo bi i kada bi društvo i bliža okolina bili pozitivnije organizirani.
Ne znam šta su to "spiritualni pratilaci", dal se misli na anđele i sto sličnih varijanti?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 20:27   #871
Da, anđeli su jedan od naziva koji se koristi.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2018., 22:12   #872
Masada
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2019., 20:50   #873
Trebalo bi uvesti eutanaziju da ljudi koji ne žele više živjeti mogu barem dostono umrijeti. Ja bih to iskoristila.
__________________
“A child weaned on poison considers harm a comfort.”

― Gillian Flynn, Sharp Objects
Loli4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.