Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 19:25   #5401
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Mozda bi mi bilo malo i zao vas Vucicevih glasaca i poltrona, da nam svojim cinjenjem niste nabacili na vrat barabu najmanje jos 5 godina...

Kad uradi sve za sta su ga i doveli, onda cu da vas pitam za sta ste vi ustvari glasali... za politiku LDP i NGO... e pa za to ste glasali...

Prvi korak ka prosvetljenju ce ti biti da izbrises tu pizdariju iz suba...
Da, Janković i Beli bi sredili stvari u Srbiji
Prvan25 is offline  
Old 12.08.2017., 20:29   #5402
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Krstis se?! Bio je neki zemo tvog kalibra, kako sam bacio par slova, tako mi je dao dozivotne Banovice... to je bilo vreme cvecarstva, sad ne bi dali moderaturu partnerima iz Federacije za dva Peljeska mosta...

A o cemu ti to zboris... o reafirmaciji jugoslovenstva... na kojim osnovama, na kojoj ideologiji...

https://www.youtube.com/watch?v=073cUwGTW8w
https://www.youtube.com/watch?v=1ffmGpKnDk0

Ovakvi nam trebaju

p.s. Srbin Aca Stankovic odgovara Hrvata Mandica od zajednice sa Srbima
Dzonzi to je stilska figura. Nemoj bit ko balkon.

Drugo, ne radi se o III Rajhslaviji. Nema stvar veze sa emocijama, nekim unitarističkim ideologijama, supremacijom, hegemonijom i sl.
Radi se o interesnom udruživanju sa čistim računima. Evidentno je da zadnjih 20 i kusur godina svi nazadujemo u svakom smislu, za to je najbolji pokazatelj demografska slika svih naroda.
Krajnje je vrijeme za zakopavanje ratnih sjekira.

Evidentno je da u EU ni Hrvatima ne cvjetaju ruže i da oni praktički venu u nadmetanju na otvorenom tržištu. Agrokor im je potopljen ko papirni brodić. Da im se to desilo u nekoj Jugoslaviji optužili bi sve živo i boga i oca, ovako nemaju muda reći da su ga EU barabe zbrisale kako bi ih do kraja potčinile. (Sad će salva. Pazi ovo.) Uzeli su im naftnu industriju, pokupovali hotele, razhebali poljoprivredu i sad će im dati pelješki most. Jaka satisfakcija u pm.
Na žalost, oni nemaju novaca za CREXIT.

Ne nekakvo jugoslovenstvo, ali nešto kao južnoslovensko vijeće po ugledu na Nordic council, mislim da bi bilo svrsishodno jer bi se u odrđenim prilikama prema vani mogao zauzeti jedinstven stav i na taj način pojačati uticaj jer ovako usitnjeni smo jaki ko grisini.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 12.08.2017., 20:44   #5403
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Dzonzi to je stilska figura. Nemoj bit ko balkon.

Drugo, ne radi se o III Rajhslaviji. Nema stvar veze sa emocijama, nekim unitarističkim ideologijama, supremacijom, hegemonijom i sl.
Radi se o interesnom udruživanju sa čistim računima. Evidentno je da zadnjih 20 i kusur godina svi nazadujemo u svakom smislu, za to je najbolji pokazatelj demografska slika svih naroda.
Krajnje je vrijeme za zakopavanje ratnih sjekira.

Evidentno je da u EU ni Hrvatima ne cvjetaju ruže i da oni praktički venu u nadmetanju na otvorenom tržištu. Agrokor im je potopljen ko papirni brodić. Da im se to desilo u nekoj Jugoslaviji optužili bi sve živo i boga i oca, ovako nemaju muda reći da su ga EU barabe zbrisale kako bi ih do kraja potčinile. (Sad će salva. Pazi ovo.) Uzeli su im naftnu industriju, pokupovali hotele, razhebali poljoprivredu i sad će im dati pelješki most. Jaka satisfakcija u pm.
Na žalost, oni nemaju novaca za CREXIT.

Ne nekakvo jugoslovenstvo, ali nešto kao južnoslovensko vijeće po ugledu na Nordic council, mislim da bi bilo svrsishodno jer bi se u odrđenim prilikama prema vani mogao zauzeti jedinstven stav i na taj način pojačati uticaj jer ovako usitnjeni smo jaki ko grisini.
Opet on brine o Hrvatskoj



'Lep posdrau iz EU-ja, NATO paktja in sa modrega Jadranskega morja!'
devedesetdevet is offline  
Old 12.08.2017., 20:54   #5404
Quote:
devedesetdevet kaže: Pogledaj post
Opet on brine o Hrvatskoj



'Lep posdrau iz EU-ja, NATO paktja in sa modrega Jadranskega morja!'
O čemu bi ti raspravljao kad je ne bih pisao?
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 12.08.2017., 20:56   #5405
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Dzonzi to je stilska figura. Nemoj bit ko balkon.

Drugo, ne radi se o III Rajhslaviji. Nema stvar veze sa emocijama, nekim unitarističkim ideologijama, supremacijom, hegemonijom i sl.
Radi se o interesnom udruživanju sa čistim računima. Evidentno je da zadnjih 20 i kusur godina svi nazadujemo u svakom smislu, za to je najbolji pokazatelj demografska slika svih naroda.
Krajnje je vrijeme za zakopavanje ratnih sjekira.

Evidentno je da u EU ni Hrvatima ne cvjetaju ruže i da oni praktički venu u nadmetanju na otvorenom tržištu. Agrokor im je potopljen ko papirni brodić. Da im se to desilo u nekoj Jugoslaviji optužili bi sve živo i boga i oca, ovako nemaju muda reći da su ga EU barabe zbrisale kako bi ih do kraja potčinile. (Sad će salva. Pazi ovo.) Uzeli su im naftnu industriju, pokupovali hotele, razhebali poljoprivredu i sad će im dati pelješki most. Jaka satisfakcija u pm.
Na žalost, oni nemaju novaca za CREXIT.

Ne nekakvo jugoslovenstvo, ali nešto kao južnoslovensko vijeće po ugledu na Nordic council, mislim da bi bilo svrsishodno jer bi se u odrđenim prilikama prema vani mogao zauzeti jedinstven stav i na taj način pojačati uticaj jer ovako usitnjeni smo jaki ko grisini.
Ne ide nam (bivšim ex-yu) zato što se bježi od liberalnih ekonomskih politika kao vrag od tamjana.
Te priče o usitnjenosti i kako smo razjedinjeni slabi su pizdarije.
Slovencima ide, ide i baltičkim zemljama. Ide i Slovačkoj.

Znači može se, samo se na Balkanu i dalje kmeči za Jugoslavijom i kako nam je "bilo bolje" pa se traži spas u "pravom socijalizmu" (ovaj put za stvarno )

A ni ti nisi daleko od tog socijalističkog prodavanja magle.
Pazi ovo: "pokupovali hotele"
Imaš i danas hotela po jadranskoj obali u državnom vlasništvu i znaš kako ćeš ih prepoznat. Imaju maksimalno 3 zvjezdice i usluga je na razini studentskog doma. Dok su strani "imperijalistički" hoteli (majku im njihovu ) na razini da im mogu zavidjeti i neki europski s istim brojem zvijezdica.

A Agorkor je pravi primjer što se dogodi kad tržišna ekonomija ne zaživi u punom smislu pa imaš para-državnu korporaciju koja funckionira dok joj država drži leđa. A i kad propadne država opet čuva leđa.

Već sam ti rekao da si ekonomski analfabet i svaki dan to potvrđuješ,a što je najgore toga se i ne sramiš
vojvo is offline  
Old 12.08.2017., 21:00   #5406
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Ne ide nam (bivšim ex-yu) zato što se bježi od liberalnih ekonomskih politika kao vrag od tamjana.
Te priče o usitnjenosti i kako smo razjedinjeni slabi su pizdarije.
Slovencima ide, ide i baltičkim zemljama. Ide i Slovačkoj.
Slovencima ide zato što su jedini znali zašto su radili to što su radili.

Dok su oni celu stvar radili planski, ostali su bili emotivni i radili po inerciji.

Mala zemlja sa malim brojem stanovnika i najboljim startom za EU od svih nas.
Zuta voda is offline  
Old 12.08.2017., 21:06   #5407
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
O čemu bi ti raspravljao kad je ne bih pisao?
Daj prestani vodit hrvatsku brigu. Radije gladan nego u rahmetli SFRJ. I tko bi tu izravno racune, nekima ce uvijek ici bolje a drugi ce se osjecat zakinut.

To je narod zaostao, zadojen i sa manjkom inteligencije. Nismo ni mi bolji a jos da ih je spojit.


Ostavi se Hrvatske, zar ti nije dovoljna Bosna?



'Lep posdrau iz EU-ja, NATO paktja in sa modrega Jadranskega morja!'
devedesetdevet is offline  
Old 12.08.2017., 21:10   #5408
Mali dodatak mojoj prethodnoj tvrdnji: moj otac je bio trgovački putnik jedne srpske firme za područje Slovenije, kurentna roba.

Poslovodja svake radnje kod koga je odlazio (a počesto sam kao klinac išao i ja sa njim) bio je zainteresovan samo za robu koja je ili strane proizvodnje ili ono što slovenačke firme nisu same proizvodile. Za sve ostalo odgovor je bio „ne hvala, ja to imam doma”.

Nema veze što je neki proizvod bio jeftiniji ali hrvatski, srpski ili iz neke druge republike, njih to nije interesovalo, plaćali su i skuplje samo da je njihova proizvodnja. Lično sam bio svedok ćaletovog pizdjenja što nisu hteli da kupe jeftinije već samo svoje što „imaju doma”, nije mu bilo jasno. Ekonomske patriote do jaja, zatvoreni za sve druge, i dan danas se trude da to održe.

Oni npr nemaju IKEA-u, ne treba im, tu robu „imaju doma”.
Zuta voda is offline  
Old 12.08.2017., 21:11   #5409
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Ne ide nam (bivšim ex-yu) zato što se bježi od liberalnih ekonomskih politika kao vrag od tamjana.
Te priče o usitnjenosti i kako smo razjedinjeni slabi su pizdarije.
Slovencima ide, ide i baltičkim zemljama. Ide i Slovačkoj.

Znači može se, samo se na Balkanu i dalje kmeči za Jugoslavijom i kako nam je "bilo bolje" pa se traži spas u "pravom socijalizmu" (ovaj put za stvarno )

A ni ti nisi daleko od tog socijalističkog prodavanja magle.
Pazi ovo: "pokupovali hotele"
Imaš i danas hotela po jadranskoj obali u državnom vlasništvu i znaš kako ćeš ih prepoznat. Imaju maksimalno 3 zvjezdice i usluga je na razini studentskog doma. Dok su strani "imperijalistički" hoteli (majku im njihovu ) na razini da im mogu zavidjeti i neki europski s istim brojem zvijezdica.

A Agorkor je pravi primjer što se dogodi kad tržišna ekonomija ne zaživi u punom smislu pa imaš para-državnu korporaciju koja funckionira dok joj država drži leđa. A i kad propadne država opet čuva leđa.

Već sam ti rekao da si ekonomski analfabet i svaki dan to potvrđuješ,a što je najgore toga se i ne sramiš
Ne vjerujem u tu pricu o 'trzisnoj ekonomiji.


Ek. uspjeh je uvijek vezan uz resurse s tim da resurs moze biti i inteligencija i organizaranost naroda.

'Lep posdrau iz EU-ja, NATO paktja in sa modrega Jadranskega morja!'
devedesetdevet is offline  
Old 12.08.2017., 21:15   #5410
Quote:
Zuta voda kaže: Pogledaj post
Mali dodatak mojoj prethodnoj tvrdnji: moj otac je bio trgovački putnik jedne srpske firme za područje Slovenije, kurentna roba.

Poslovodja svake radnje kod koga je odlazio (a počesto sam kao klinac išao i ja sa njim) bio je zainteresovan samo za robu koja je ili strane proizvodnje ili ono što slovenačke firme nisu same proizvodile. Za sve ostalo odgovor je bio „ne hvala, ja to imam doma”.

Nema veze što je neki proizvod bio jeftiniji ali hrvatski, srpski ili iz neke druge republike, njih to nije interesovalo, plaćali su i skuplje samo da je njihova proizvodnja. Lično sam bio svedok ćaletovog pizdjenja što nisu hteli da kupe jeftinije već samo svoje što „imaju doma”, nije mu bilo jasno. Ekonomske patriote do jaja, zatvoreni za sve druge, i dan danas se trude da to održe.

Oni npr nemaju IKEA-u, ne treba im, tu robu „imaju doma”.
S tim da ih je to dovelo do teskog klijentelizma.

Imali su oni teskih problema sa kreditima povlastenim kastama, LB dvaput sanirana a i prehrana im je pala u ruke druge ruke.



'Lep posdrau iz EU-ja, NATO paktja in sa modrega Jadranskega morja!'
devedesetdevet is offline  
Old 12.08.2017., 21:16   #5411
Quote:
devedesetdevet kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem u tu pricu o 'trzisnoj ekonomiji.


Ek. uspjeh je uvijek vezan uz resurse s tim da resurs moze biti i inteligencija i organizaranost naroda.

'Lep posdrau iz EU-ja, NATO paktja in sa modrega Jadranskega morja!'
Zemlje s puno manje resursa od Hrvatske ili bez resursa su uspješnije.
Danas je jedina komparativna prednost znanje.

Pored nas se svaki dan iseljevaju mladi u Irsku, a kad nekome predložiš da se ugledamo na Irsku i od njih nešto naučimo odmah se kreće s pričama "ne ne to je neoliberalizam, porobit će nas stranci"

Pa dobro onda
vojvo is offline  
Old 12.08.2017., 21:18   #5412
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Zemlje s puno manje resursa od Hrvatske ili bez resursa su uspješnije.
Danas je jedina komparativna prednost znanje.

Pored nas se svaki dan iseljevaju mladi u Irsku, a kad nekome predložiš da se ugledamo na Irsku i od njih nešto naučimo odmah se kreće s pričama "ne ne to je neoliberalizam, porobit će nas stranci"

Pa dobro onda
Koje zemlje?



Znas li ti da HR nema niti jedan rudnik, nikakvih prirodnih bogatstava osim famozne vode i nesto zitnice srednje kvalitete zemlje?



'Lep posdrau iz EU-ja, NATO paktja in sa modrega Jadranskega morja!'
devedesetdevet is offline  
Old 12.08.2017., 21:24   #5413
Quote:
devedesetdevet kaže: Pogledaj post
Koje zemlje?



Znas li ti da HR nema niti jedan rudnik, nikakvih prirodnih bogatstava osim famozne vode i nesto zitnice srednje kvalitete zemlje?



'Lep posdrau iz EU-ja, NATO paktja in sa modrega Jadranskega morja!'
a što ima Slovenija, ili Irska, Estonija, Latvija, Litva, Slovačka, Češka...

Nema više tih masovnih industrija, rudnika, tvornica koje zapošljavaju na tisuće ili desetke tisuća ljudi.
Nema ni priča o autarkičnim gospodarstvima
vojvo is offline  
Old 12.08.2017., 21:26   #5414
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Ne ide nam (bivšim ex-yu) zato što se bježi od liberalnih ekonomskih politika kao vrag od tamjana.
Te priče o usitnjenosti i kako smo razjedinjeni slabi su pizdarije.
Slovencima ide, ide i baltičkim zemljama. Ide i Slovačkoj.

Znači može se, samo se na Balkanu i dalje kmeči za Jugoslavijom i kako nam je "bilo bolje" pa se traži spas u "pravom socijalizmu" (ovaj put za stvarno )

A ni ti nisi daleko od tog socijalističkog prodavanja magle.
Pazi ovo: "pokupovali hotele"
Imaš i danas hotela po jadranskoj obali u državnom vlasništvu i znaš kako ćeš ih prepoznat. Imaju maksimalno 3 zvjezdice i usluga je na razini studentskog doma. Dok su strani "imperijalistički" hoteli (majku im njihovu ) na razini da im mogu zavidjeti i neki europski s istim brojem zvijezdica.

A Agorkor je pravi primjer što se dogodi kad tržišna ekonomija ne zaživi u punom smislu pa imaš para-državnu korporaciju koja funckionira dok joj država drži leđa. A i kad propadne država opet čuva leđa.

Već sam ti rekao da si ekonomski analfabet i svaki dan to potvrđuješ,a što je najgore toga se i ne sramiš
Prva rečenica otkriva da imamo čast sa ekspertom za ekonomsku politiku. Ako ti znaš koje su mjere ekonomske politike i osnovne makroekonomske ciljeve ja ću se odmah još jednom osunetit.

Quote:
devedesetdevet kaže: Pogledaj post
Daj prestani vodit hrvatsku brigu. Radije gladan nego u rahmetli SFRJ. I tko bi tu izravno racune, nekima ce uvijek ici bolje a drugi ce se osjecat zakinut.

To je narod zaostao, zadojen i sa manjkom inteligencije. Nismo ni mi bolji a jos da ih je spojit.


Ostavi se Hrvatske, zar ti nije dovoljna Bosna?



'Lep posdrau iz EU-ja, NATO paktja in sa modrega Jadranskega morja!'
Čuja daj prestani vodit hrvatsku politiku... Pa ovo je forum ovdje se raspravlja.

Što se ti bojiš istine?
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 12.08.2017., 21:33   #5415
https://youtu.be/54LiLUaRaQc?t=1185
Adio is offline  
Old 12.08.2017., 21:34   #5416
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Prva rečenica otkriva da imamo čast sa ekspertom za ekonomsku politiku. Ako ti znaš koje su mjere ekonomske politike i osnovne makroekonomske ciljeve ja ću se odmah još jednom osunetit.
Ti se možeš bez problema možeš učlaniti u Živi zid. Tamo bi imao status proroka među tim Jehovinim svjedocima.

Neki dan si se pohvalio da možeš pričati o Hrvatskoj u bilo kojem kontekstu.
Pa onda bi morao znati što Hrvatska mora provesti.
Ono malo ekonomskih liberala u Hrvatskoj je već napisalo članaka i akademskih radova na tu temu da evo moram priznati ja sam jako iznenađen da ti tako načitan nisi naišao na to.

Ako i nemaš pojma, nije bitno. Dovoljno je pogledati što su učinile sve bivše socijalističke zemlje kojima danas ide poprilično dobro i koje ne jebe EU i ne jebu ih "strani imperijalisti" i koji ne kmeče za Čehoslovačkom ili SSSRom ili bogtepitajkaj
vojvo is offline  
Old 12.08.2017., 21:36   #5417
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
a što ima Slovenija, ili Irska, Estonija, Latvija, Litva, Slovačka, Češka...

Nema više tih masovnih industrija, rudnika, tvornica koje zapošljavaju na tisuće ili desetke tisuća ljudi.
Nema ni priča o autarkičnim gospodarstvima
Slovenija ima ugalj, nešto kaolina, do nedavno su vadili uran


http://www.nationsencyclopedia.com/E...ia-MINING.html


http://www.mineralsireland.ie/mining+in+ireland/




Nema ni Singapur rudnike ali se nalazi na najuzem dijelu najveceg pomorskog puta gdje je engleska mornarica odlucika izgradit bazu nafte za svoje brodove.


Resurse nemoj gledat usko, da imas birtiju u stanu na trgu B. Jelačića kojeg ti je ostavila rodbina onda je i to resurs

'Lep posdrau iz EU-ja, NATO paktja in sa modrega Jadranskega morja!'
devedesetdevet is offline  
Old 12.08.2017., 21:37   #5418
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Prva rečenica otkriva da imamo čast sa ekspertom za ekonomsku politiku. Ako ti znaš koje su mjere ekonomske politike i osnovne makroekonomske ciljeve ja ću se odmah još jednom osunetit.



Čuja daj prestani vodit hrvatsku politiku... Pa ovo je forum ovdje se raspravlja.

Što se ti bojiš istine?
Haha, sad ti nosis i istinu

Opet se vracamo na pricu o Muji i Hasi

'Lep posdrau iz EU-ja, NATO paktja in sa modrega Jadranskega morja!'
devedesetdevet is offline  
Old 12.08.2017., 21:38   #5419
Quote:
devedesetdevet kaže: Pogledaj post
Slovenija ima ugalj, nešto kaolina, do nedavno su vadili uran


http://www.nationsencyclopedia.com/E...ia-MINING.html


http://www.mineralsireland.ie/mining+in+ireland/




Nema ni Singapur rudnike ali se nalazi na najuzem dijelu najveceg pomorskog puta gdje je engleska mornarica odlucika izgradit bazu nafte za svoje brodove.


Resurse nemoj gledat usko, da imas birtiju u stanu na trgu B. Jelačića kojeg ti je ostavila rodbina onda je i to resurs

'Lep posdrau iz EU-ja, NATO paktja in sa modrega Jadranskega morja!'
I tu birtiju na trgu bana J.J. tvoja rodbina je morala ili izgraditi ili kupiti da bi tebi ostavila. Nisu to tamo našli, otkrili.

Prema tome, možemo i mi napraviti istu stvar i ostaviti našim potomcima nešto u nasljeđe, a ne stalno proklinjati sudbinu i kriviti strance
vojvo is offline  
Old 12.08.2017., 21:39   #5420
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
I tu birtiju na trgu bana J.J. tvoja rodbina je morala ili izgraditi ili kupiti da bi tebi ostavila. Nisu to tamo našli, otkrili.

Prema tome, možemo i mi napraviti istu stvar i ostaviti našim potomcima nešto u nasljeđe, a ne stalno proklinjati sudbinu i kriviti strance

Ja nikog ne krivim osim blentavi narod



'Lep posdrau iz EU-ja, NATO paktja in sa modrega Jadranskega morja!'
devedesetdevet is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.