Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2017., 18:51   #2341
Quote:
Frogl kaže: Pogledaj post
Kako ne razumiješ, sve više ljudi misli/zna da nemamo više što izgubiti. Ekonomija uništena, posla nema, ljudi iseljavaju, korupcija sveprisutna. I onda netko očekuje od naroda da podrži zaključke korumpiranog suda. Koji je sam za sebe (?!) odlučio da nije korumpiran, suprotno dokazima.

EU se, izgleda, baš otvoreno ruga čitavoj naciji, kao uostalom i svima koji vjeruju u neovisnost međunarodnih sudova, i to samo može rezultirati inatom, bez obzira na cijenu. Ljudi jako dobro znaju da ništa bolje neće živjeti, niti će se zemlja bolje razvijati, ako prihvate ovu nepravdu. A turizam - hoće li stvarno turisti prestati dolaziti u HR zbog nedefinirane granice sa SLO? Ili ćete ih vi u SLO fizički sprečavati da prođu do HR? (Već ste nas napol izolirali neizgradnjom autocesta, što još možete? Uništiti već izgrađene ceste? Dodatno poskupiti vinjete?) Ili ćete ih suptilno uvjeravati da smo babaroge i da ne idu vamo? Gdje je tu točno prijetnja?


Neka Nijemci makar tvornicu BMWa ponude ako zele da budemo sto posto poslusne kujice, jos bi to donekle i razumio.

Ali ako krenu s pritiscima, ucjenama.. tek ce onda ljudima puknuti film.. nisu vise svi toliko blesavi da se kunu u De i nekakva prijateljstva.

Eno Kinezi neki dan opet "mole" Hr da im ponudi nesto za ulaganje.. dati im luku Rijeka i da obnove prugu do Hu pa nek blokiraju Nijemci, EU..
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:53   #2342
Quote:
dac67 kaže: Pogledaj post
Pa naravno da su za sve loše u Sloveniji krivi Bosanci, hrčki i ostali južnjaci ...
To je stav svakog ubermench govnara
Ne nego je tako bilo kada se desio krah građ. firmi kod njih i kod nas. Bosanci kao radnici su najviše izvisili, prevariše ih i njihovi i Slovenci
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:53   #2343
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Inače, po medijima je već počela pacifikacija ("nije to ni tako loše....") od strane nekih pro HDZ-ovskih novinara.
Prvo, ovo je tema kod koje nam najmanje treba nejedinstvo.
Drugo, koliko sam ja shvatio, s tom idejom je započeo Novi List, a na forumu je potekla od jednog moderatora, koji je HDZ-ovac "do bola".

I na kraju, Plenković ne može odlučiti ništa bez Sabora, a u Saboru može dobiti većinu za takvu odluku NIKADA.
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:54   #2344
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Hrvatska diplomacija na čelu sa Stierom i KGK nije napravila ama baš ništa...

Od izalaska iz arbitraže mi samo ponavljamo sami sebi kako se nas to ne tiče...

A na međunarodnom planu nije rađeno ništa da se objasni i razjasni zašto smo izišli,dok su s druge strane SLovenci udarali po svim mogućim diplomatskim oružjima...

Rezultat gledamo...
Realno gledajući, nismo dovoljno napravili od izlaska iz arbitraže. Pa glupan Plenković je izjaviio da Njemačko veleposlanstvo "vjerojatno nije obavješteno o detaljima našeg izlaska iz arbitraže".

Prvo i osnovno, kako jedna Njemacka ambasada u RH može o tome biit ne obavještena?

Drugo pitanje je, ako i jesu, zašto nitko po tom pitanju nije ništa napravio?

Ili su ljeni ili su glupi, vjerojatno i jedno i drugo.
kvasteriks is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:56   #2345
Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Realno gledajući, nismo dovoljno napravili od izlaska iz arbitraže. Pa glupan Plenković je izjaviio da Njemačko veleposlanstvo "vjerojatno nije obavješteno o detaljima našeg izlaska iz arbitraže".

Prvo i osnovno, kako jedna Njemacka ambasada u RH može o tome biit ne obavještena?

Drugo pitanje je, ako i jesu, zašto nitko po tom pitanju nije ništa napravio?

Ili su ljeni ili su glupi, vjerojatno i jedno i drugo.
Niti lijeni niti glupi...

Kombinacija domaćih izdajnika kojima puca za RH i briha iz jedino da plaćica sjedne prvog u mjesecu...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:59   #2346
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Prvo, ovo je tema kod koje nam najmanje treba nejedinstvo.
Drugo, koliko sam ja shvatio, s tom idejom je započeo Novi List, a na forumu je potekla od jednog moderatora, koji je HDZ-ovac "do bola".

I na kraju, Plenković ne može odlučiti ništa bez Sabora, a u Saboru može dobiti većinu za takvu odluku NIKADA.
Novi list je bio jedan od prvih, ali sad su i mediji skloniji HDZ-u počeli s tim, zato mi se to i ne sviđa.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:59   #2347
Dobro, idem jer ovo postaje dosadno. Dosta ljudi ovdje naivno dječje mantra neke floskule umjesto da se uhvati realnosti. Sve u svemu nismo loše prošli a mogli smo i gore. Moramo konačno shvatiti gdje nam je mjesto sa ovakvom ekonomijom i političarima. Kada to shvatimo i sebi priznamo, slijedi ozdravljenje i put prema gore. To će vjerojatno biti nakon što se sruši Agorkor i sve povuče za sobom. Do tada ništa. pozdrav
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:01   #2348
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Neka Nijemci makar tvornicu BMWa ponude ako zele da budemo sto posto poslusne kujice, jos bi to donekle i razumio.

Ali ako krenu s pritiscima, ucjenama.. tek ce onda ljudima puknuti film.. nisu vise svi toliko blesavi da se kunu u De i nekakva prijateljstva.

Eno Kinezi neki dan opet "mole" Hr da im ponudi nesto za ulaganje.. dati im luku Rijeka i da obnove prugu do Hu pa nek blokiraju Nijemci, EU..
Nijemcima nije dovoljno ni što sišu pare iz HT-a (pardon: beskamatno posuđuju), a ne da još otvaraju neke tvornice. Tako se ne radi s koloniziranim zemljama. To neki od nas još nisu naučili, ali naučit će, između ostalog i zahvaljujući situacijama poput ove.
Frogl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:01   #2349
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Ali to je, ja mislim, autodestruktivno, ako želiš prosperitet svojoj državi i narodu.

I oni, koji bi olako napustili EU, po meni ne vide stvari onako, kako stoje. Nitko nema toliko objektivnog interesa za očuvanje i razvitak EU kao europske male nacije, pogotovo one sa velikom robnom razmjenom ( kao udiom u BDP) i sa većinskim priljevom turista iz tih država.

Izbor i odgovornost oko tih odluka su na vama samima, naravno.
kako kometiarš ovo Janez?
nemate teritorijalni stik

http://www.mvep.hr/files/file/dokume...a-04022013.pdf
penkalaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:04   #2350
Ima li u tom jebenom europskom parlamentu nekoga tko će stati za govornicu i javno objaviti snimku dogovaranja zlovenaca sa sucem i jasno reći zašto smo izašli iz tog sporazuma. Ovako ispadamo pizde koje ne poštuju potpisano. Ako ovi iz EU nakon tog objašnjenja stoje na stajalištu da ipak moramo potpisati unatoč činjenici da su kekeci pokušali muljati onda mi s takvim ljigama nemamo što raspravljati. Ni jedan naš izvjestitelj nije naveo činjenicu da je netko iz naših u EU parlamentu objasnio činjenice. Pa normalno je da nas vi osuđuju kad nisi upoznati s činjenicama. Što svileni ako već ovi seronje koji su „gore“ šute, ne ode i objasni stvar. Stvarno me čudi to ponašanje naših!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:04   #2351
Quote:
Frogl kaže: Pogledaj post
Kako ne razumiješ, sve više ljudi misli/zna da nemamo više što izgubiti. Ekonomija uništena, posla nema, ljudi iseljavaju, korupcija sveprisutna. I onda netko očekuje od naroda da podrži zaključke korumpiranog suda. Koji je sam za sebe (?!) odlučio da nije korumpiran, suprotno dokazima.
EU se, izgleda, baš otvoreno ruga čitavoj naciji, kao uostalom i svima koji vjeruju u neovisnost međunarodnih sudova, i to samo može rezultirati inatom, bez obzira na cijenu. Ljudi jako dobro znaju da ništa bolje neće živjeti, niti će se zemlja bolje razvijati, ako prihvate ovu nepravdu. A turizam - hoće li stvarno turisti prestati dolaziti u HR zbog nedefinirane granice sa SLO? Ili ćete ih vi u SLO fizički sprečavati da prođu do HR? (Već ste nas napol izolirali neizgradnjom autocesta, što još možete? Uništiti već izgrađene ceste? Dodatno poskupiti vinjete?) Ili ćete ih suptilno uvjeravati da smo babaroge i da ne idu vamo? Gdje je tu točno prijetnja?
Gledaj, još uvijek unutar EU živite u prosjeku puno bolje nego u BiH, Srbiji, Crnoj gori, Kosovu, Makedoniji. Oni se žele svi pridružit, a vi bi vanjka. Trebalo bi ipak polako krenut na bolje, ako nema novog rata i ako se dobro radi. Uvijek je nekako krenulo, zašto ne bi sada?
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:16   #2352
Najpoštenije bi bilo da vlast raspiše referendum o provedbi arbitražnog sporazuma, a može ga slobodno uvezati i s ostankom u EU. Ni jedan pojedinac, bio on premjer ili predsjednik, ni jedna stranka, lijeva ili desna, nemaju pravo davati, dijeliti i odricati se hrvatskoga suvereniteta. Nakon referenduma, ma kakva bila odluka, vlast će barem, ako se ponaša u skladu s referendumskom odlukom, znati da u radu ima podršku naroda. U suprotnom bi se oni koji se odreknu suvereniteta i teritorija s pravom mogli zanjihati na najvišoj uličnoj lampi na Trgu bana Jelačića.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:18   #2353
Quote:
penkalaa kaže: Pogledaj post
kako kometiarš ovo Janez?
nemate teritorijalni stik

http://www.mvep.hr/files/file/dokume...a-04022013.pdf
Gledaj, baš mene briga za taj aneks. Meni je bio nepotreban tada i nepotreban mi je sada.

Interesantno, da je sudac Guillaume kod izricanja presude na široko dokazivao kako je junction, kakav su odlučili arbitri, nešto fizično, kao ušće jedne rijeke u drugu, i ne samo neštetan prolaz kroz nešto tuđe. E, tu sholastiku je nekako teško shvatit, jer sve skupa teritorialni kontakt slovenskog sa otvorenim morem ipak nije.

Ali dobro, meni je i tako prihvatljivo. Da napomenem, ima dosta nezadovoljnih sa odlukom arbitara i kod nas. Puno više, nego što izgleda iz izjava slovenskih političara. I Cerar bi jasno trebao biti među jako nezadovoljnima sa obzirom na ono, što je zagovarao kod svog referendumskog ne arbitraži.

Očigledno vide, da nemaju drugog ishoda nego to podpisat i predstavit slovenskoj javnosti kao svoju pobjedu.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:19   #2354
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Gledaj, još uvijek unutar EU živite u prosjeku puno bolje nego u BiH, Srbiji, Crnoj gori, Kosovu, Makedoniji. Oni se žele svi pridružit, a vi bi vanjka. Trebalo bi ipak polako krenut na bolje, ako nema novog rata i ako se dobro radi. Uvijek je nekako krenulo, zašto ne bi sada?
Vi bi nas kao malo silovali i prostituirali. I to za naše dobro, jer eto bit će nam bolje? Nabijem sve vas Janeze - crta sredine - gledaj i plači
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.07.2017., 19:20   #2355
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Gledaj, još uvijek unutar EU živite u prosjeku puno bolje nego u BiH, Srbiji, Crnoj gori, Kosovu, Makedoniji. Oni se žele svi pridružit, a vi bi vanjka. Trebalo bi ipak polako krenut na bolje, ako nema novog rata i ako se dobro radi. Uvijek je nekako krenulo, zašto ne bi sada?
Zato šta su pravila u EU takva da će siromašni i manji ili stagnirati ili propadati, a veliki i bogati biti još bogatiji. Prema tome bolje od ovoga biti neće, a gore skoro da i ne može bit.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:23   #2356
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Gledaj, još uvijek unutar EU živite u prosjeku puno bolje nego u BiH, Srbiji, Crnoj gori, Kosovu, Makedoniji. Oni se žele svi pridružit, a vi bi vanjka. Trebalo bi ipak polako krenut na bolje, ako nema novog rata i ako se dobro radi. Uvijek je nekako krenulo, zašto ne bi sada?
Živjeli smo bolje od navedenih zemalja i prije ulaska u EU. Dakle, non sequitur.

Ja ne znam žele li ljudi van iz EU, to bi ih trebalo pitati na referendumu.
Ali jedno je poprilično izvjesno, a to je da je EU za sada koristila jedino:
1) političkoj eliti, koji su dobili neke nove fotelje
2) emigrantima, koji su dobili mogućnost lakše odseliti iz HR
Ostali benefiti su kvantitativno zanemarivi i takva situacija traje već 4 godine.

Ali to je nebitno. Meritum stvari je da je besmisleno pokušavati ucjenjivati ljude u HR obećavanjem boljeg života u slučaju prihvaćanja odluke korumpiranog suda, kad svi znamo da se to neće dogoditi. Dakle, dilema je lažna. Jedini način na koji država RH može prihvatiti odluku korumpiranog suda je da korumpirani saborski zastupnici prodaju interese ove države, što bi se lako moglo dogoditi i toga smo svjesni. Dakle, ako želite da Sabor izglasa odluku o prihvaćanju odluke korumpiranog AS, morat ćete korumpirati isti taj Sabor. Po svemu sudeći, EU će vam u tome pomoći tako da imate velike šanse, a poznavajući hrv. političare niti cijena neće biti velika. Ali jedna stvar je nemoguća: da stanovnici Republike Hrvatske u većini prihvate odluku korumpiranog suda.
Frogl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:25   #2357
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Gledaj, još uvijek unutar EU živite u prosjeku puno bolje nego u BiH, Srbiji, Crnoj gori, Kosovu, Makedoniji. Oni se žele svi pridružit, a vi bi vanjka. Trebalo bi ipak polako krenut na bolje, ako nema novog rata i ako se dobro radi. Uvijek je nekako krenulo, zašto ne bi sada?
Svatko normalan će htjet van. Čekaj kad vi primite vašu kvotu terorista po nalogu Bruxellesa, pa kad budete letjeli u nebo na Prešernovom trgu.
Onda ćemo vidjeti koliko ćete biti europejci.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:25   #2358
Razgraničenje između Hrvatske i Slovenije II dio

Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post





Očigledno vide, da nemaju drugog ishoda nego to podpisat i predstavit slovenskoj javnosti kao svoju pobjedu.


Kako ne? Prihvatiti presudu i onda se vratiti na staro.. kako je granica bilateralni problem i naravno nove ucjene.


Tko nama garantira da jednog dana Slo nece traziti da taj koridor, koridor koji nikakvog temelja nema u međunarodnom pravu, postanu Slo vode?

Tko nama garantira da se ponovno nece traziti cijeli piranski zaljev? Nekakav korumpirani ad hoc arbitrazni sud? Lakrdija od europske komisije?

Tko?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:26   #2359
Evo istrijani se vec spremaju ici van iz RH

Krenula inicijativa za "republiku Istru": Mi nismo Hrvati nego Istrijani


PRIJE tjedan dana otvoren je blog pod nazivom Republika Istra, a na Facebooku još ranije stranica Republika Istra.

Na blogu, prevedeno na nekoliko jezika, stoji: "Istra - Samostalna država. Vajk bila, vajk će biti. (...) Istra je država, Istrijan je nacionalnost, Istrijan je svatko onaj tko: poštuje sve Istarske narodne skupine, njihove jezike, dijalekte, i govore te njihove užance i tradicije; prihvaća njene kulture - naročito kulturu suživota; djeluje, u granicama svojih mogućnosti i sposobnosti, za unapređenje Istre i za dobrobit njenih građana."

Otok na mjestu poluotoka

"Mi nismo Talijani, nismo Slovenci, nismo Hrvati, mi smo Istrijani i imamo elemente više naroda. Istra počiva na tekovinama antifašizma", navodi se na blogu.

Na Facebook stranici stoji podatak kako inicijativa datira s kraja prošle godine i da je njezin cilj "regionalna autonomija Istre". Među objavama je i poruka "Činimo otok na mjesto poluotoka!".

Lajkalo skoro tri tisuće ljudi

Stranicu na fejsu lajkalo je gotovo 2.800 ljudi, a toliko ima i pratitelja. U komentarima na postove većinom se iščitava podrška inicijativi.

"Samo naprid lipi moji!!!! Forza i gori uši!!!! Čemo sve refati!!!! Bog i Istra!!", "Forza Istra, gdje ste bili do sad, odvojimo se", "Grop u grlu mi je doša kad san to prostija!!! Moja nona prije nego ča je umrila je rekla da je u životu od boga dobila sve još samo kad bi doživila da Istra postane država alora bi umrila u miru!!!! Meritamo to anke zato ča svaki ki je posjedova Istru je propa za vajk (vidi povijest)!!!! I nakon drugega svjetskega rata postoje dokazi da se Istra ni stila odvojiti od Italije ali anke da se ni stila pripojiti Jugoslaviji nego je stila ostati sama za se, iman taj kibar doma kojega je napisa Anton Pino Janko!", pišu korisnici Facebooka u svojim komentarima.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...ni/980793.aspx

Talijani i slovenci ce istru raskomadati dok se kaze keks i podijeliti izmedu sebe.

Vidim da je komadanje pocelo vec.....

I kada saljemo ratni brod u piranski zaljev ?

__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:28   #2360
Treba vidjeti u kojem smjeru ce nakon Brexita ici EU proracun i podjela sredstava nakon 2020... kome ce se razlika uzeti odnosno koliko ce manje novaca biti za poticaje manje razvijenim zemljama?

Ako se to smanji onda nas zaista vise nista ne privlaci toliko u toj EU.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.