Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 07:25   #1
Rad od 14 sati dnevno

Koliko je ovo legalno? Radio sam 6 noću i pozvan da u istom danu radim 8 sati popodne. To nije pravilo 8-8-8.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 08:15   #2
A da opises malo opsirnije radno vrijeme?
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 08:19   #3
To je pravilo - zadnja kap krvi dok ne crkneš jer ima tko će doći na tvoje mjesto!
Nemoj se čuditi, ja sam radio prvu smjenu pa nastavio dežurstvo do iduće prve smjene (znači 1. 2. i 3 smjenu) i ponovo 1. smjenu =32 sata.
Jebat ga posao se morao odraditi, bio je plaćen!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:25   #4
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Koliko je ovo legalno? Radio sam 6 noću i pozvan da u istom danu radim 8 sati popodne. To nije pravilo 8-8-8.
To je pravilo vrijedilo dok je Bog, odnosno drug Tito hodao po zemlji.
bizon_9 mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:29   #5
mozes ti njima reci tko vas jebe, i realno ti ne mogu nista, barem tada, ali ako imas ugovor na tri mjeseca, ili 6, nebitno, budu se toga sjetili na isteku, iako nije niti to pravilo, mene su sutnuli ( kao i druge) a radili smo svakako, i puno, dvije smjene, pa ajde doma na 8 sati, da se ponovo pojavis na poslu u prvoj
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:30   #6
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Koliko je ovo legalno? Radio sam 6 noću i pozvan da u istom danu radim 8 sati popodne. To nije pravilo 8-8-8.
Bitno da je u međuvremenu bilo 8 sati odmora.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:08   #7
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
A da opises malo opsirnije radno vrijeme?
Radi se 8 sati normalno po smjeni,ne znam što tu opširnije imam objašnjavati,znamo kako se radi u proizvodnji.

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Bitno da je u međuvremenu bilo 8 sati odmora.
Pa po kojem zakonu to nisam pojma imao,vidio sam da to radi jedna privatna firma a ovo gdje ja radim je državna. Konkurentno je radno mjesto i radnici javnog sektora na takvim mjestima imaju istu sudbinu ko i ovi u privatnim firmama. Od države u državnim firmama imaju samo koristi uhljebi na izmišljenim radnim mjestima. Glavno da im je zasmetao kapitalizam kada su ušli u raspravu samnom tipa nećemo se mi uspoređivati sa kapitalisitčkim državama jer oni iskorištavaju ljude,pa što je onda ovo gdje se naši komunisti napada na kapital nisu izmislili sve dok se nije počelo pričati o uhljebima u javnom sektoru. Za konkurentnog radnika je to svejedno.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 19:39   #8
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Bitno da je u međuvremenu bilo 8 sati odmora.
Ne bi išlo. Prema ZOR-u, obvezni dnevni odmor je 12 sati.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 22:30   #9
Kao što kiss me kaže, obvezni dnevni odmor traje 12 sati. Samo bih dodao da dnevni odmor se ne računa unutar jednog kalendarskog dana, već unutar 24 sata od početka rada.

Npr., ako je početek radnog vremena u ponedjeljak u 08:00h, onda od tada počinje teći razdoblje od 24 sata u kojem radnik mora imati 12 sati odmora. Drugim riječima, između ponedjeljka u 08:00 sati i utorka u 08:00 sati treba biti 12 sati dnevnog odmora.
WannabeTilburg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.