Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2017., 20:34   #1
Odjava komunalija nakon smrti

Pozdrav svima ...

Ne znam da li ovdje pravo mjesto, ali ne znam gdje drugdje da smjestim ovu temu ... Naime, prije 6 mjeseci mi je umro djed koji je bio jedini član svog kućanstva. Nakon njegove smrti, moj otac koji je nasljednik zajedno sa svojom sestrom otišao je u Komunalno poduzeće da odjavi kantu za odvoz otpada jer na adresi gdje je djed živio više nema nitko prijavljen i tamo nitko ne živi. U komunalnom poduzeću su mu rekli da oni ne mogu odjaviti kantu dok god tata nema rješenje da je on nasljednik. S obzirom da se ostavinska rasprava razvukla na preko 6 mjeseci, ispada da će sad moj otac morati platiti odvoz smeća za zadnjih 6 mjeseci (koji ustvari nije uopće odrađen).

Zanima me da li je ovakva situacija posvuda i da li je ovo uređeno nekim zakonom jer mi se ne čini ispravno da netko plaća za neku uslugu koja nije isporučena, a pogotovo u situaciji gdje nakon smrtnog slučaja više nitko ne ostaje u tom kućanstvu. S obzirom da naše pravosuđe i na moguće komplikacije kod ostavinske rasprave, donošenje samog rješenja o ostavini može potrajati i nekoliko godina. Ispada da bi po tome netko godinama morao plaćati za uslugu koja se de facto nema kome isporučiti.

Inače, radi se o Komunalnom poduzeću u Garešnici.

LP i hvala.
eustahije is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 20:39   #2
U komunalnom u Puli se uopće ne možeš odjaviti,
iako je stan prazan, znači nitko ne živi u stanu, vlasnik ima drugu nekretninu u istom gradu u kojoj plaća odvoz smeća
mora plaćati i za prazan stan
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 21:10   #3
Smeće, komunalna naknada, kanalizacija se ne mogu odjaviti, odnosno obveza se samo prenosi s jednog vlasnika na drugog(nasljednika, kupca, primatelja dara...).

Što se tiče ove situacije, komunalno će vjerojatno čekati dok se ne riješi pitanje ostavine, a zatim jednostavno novom vlasniku nakalamiti sav dug.

Voda će se plaćati paušalno, odnosno dok nema potrošnje, plaćati će se samo naknade, osim ako se ne plaća po članu.

Struja će se plaćati isto tako, jedino ostaje problem očitanja dvaput godišnje.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.