Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2003., 13:55   #21
Quote:
dora kaže:
Elektricna RULZ!!!


...kupujem...koju..koju????

...meni je moja svemirka ok, al ak vi velite elektricna, elektricna i bude!
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 16:31   #22
Quote:
Leona81 kaže:
...kupujem...koju..koju????

...meni je moja svemirka ok, al ak vi velite elektricna, elektricna i bude!
Od Brauna imas veliki izbor vrsta... koju god da uzmes-nemres pogrijesiti. Raspon cijena od 150-500 kn, pa s obzirom na dubinu dzepa odaberi!

Koju god odaberes - neces pozalaiti!
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 17:04   #23
Imam Braunovu, elektricnu, onu s baterijama. Odlicna mi je, puno bolje opere zube nego obicna, a i fino izmasira desni. Vise mi ne krvare

Tu i tamo jos i ispoliram zube sa Coridentom, takodjer elektricnom cetkicom.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 11:45   #24
U uputama za moju četkicu je pisalo da se pere pokretima lijevo desno. Sam kaj sam ja navikla drugačije...
__________________
Let the game begin...
Bell@ Baggins * is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 11:47   #25
Quote:
bodul kaže:
3. visokotlacna pumpica za ispiranje medjuzubnih prostora i usta. , bas od waterpika, i jos dvije no name.
za ovo prvi put čujem. gdje se prodaju te pumpice?
__________________
Let the game begin...
Bell@ Baggins * is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 02:05   #26
Bella

Bella , neznam gdje zivis , ali pumpice za pranje usta mozes kupiti u svim robnim kucama i manjim trgovinama kucanskih aparata.
Ako treba slikati cu ti jednu pumpicu da vidis kako izgleda.
Ako ne zivis u Hr onda reci gdje pa cu pokusati pronaci njihov naziv i preporuciti trgovinu ako znam .
Inace pumpica je prava stvar za sve uzraste i potrebe, kad operes zube , i mislis da je sve OK , pa onda operes sa pumpicom , vidis da je bilo jos ostataka hrane.
Preporucam svima , koji zele nesto kvalitetnije investirati za sebe .
Inace , mislim da su pristupacne sa cijenom , i da bi trebalo nauciti i dijecu da koriste .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 04:22   #27
Quote:
bodul kaže:
1. Obicna cetkica za zube
2. bateriska braun
3. visokotlacna pumpica za ispiranje medjuzubnih prostora i usta. , bas od waterpika, i jos dvije no name.
4. konac Jordan i Jonson
5. Zubobran , za one, koji to ne znaju, to je tanki inox lim sa kojim se ciste zubi kao sa cackalicom
6. cackalica , cackam poslije svakog jela bez obzira jeli ima ostataka hrane, i bacim cackalicu odma ( da ne bi bilo zabune )
7. Svake godine kod privatnog zubara na kontrolu , eventualno po jednu plombu, bijelu.
dobar!

1. obicna cetkica meka
2. flos poslije svakog papanja
3. Listerin za ispiranje usta vise puta na dan
4. Listerin listici kad nisam kod kuce
5. veliki protivnik cackalica
6. kontrola kod zubara svaka tri mjeseca
7. ciscenje i bijeljenje po potrebi (kad cika zubar kaze)

Ja bi elektricnu cetkicu al imam osjetljive desni pa cika zubar reko samo meka i njezno s njom.
__________________
why me???
question mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 10:26   #28
Re: Bella

Quote:
bodul kaže:
Bella , neznam gdje zivis , ali pumpice za pranje usta mozes kupiti u svim robnim kucama i manjim trgovinama kucanskih aparata.
.
Puno ti hvala, potražit ću.
__________________
Let the game begin...
Bell@ Baggins * is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 22:48   #29
Quote:
7. ciscenje i bijeljenje po potrebi (kad cika zubar kaze)
Koliko kosta takav tretman ?

Ja cula da izbjeljivanje zubi ostecuje caklinu, mozes malo vise napisati o tome ?
Hvala.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 22:59   #30
Preporucujem Braun Oral-B 3D Oxy Jet Irrigator.
To je kombinacija elektricne cetkice i tusa. Ovdje u Canadi je oko 200$ a toliko je otprilike i u Zagrebu.
Moja zubna higijenicarka upotrebljava neki novi aparat koji sprica kombinaciju vode i soda bikarbone pa sam i sama pocela dodavati sodu u mlaku vodu na irrigatoru. Ponekad izgleda kao da ce se zastopati ali, za sada ipak radi.
Da mi se i pokvari - odmah bi kupila novi.
Nina-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 05:31   #31
Quote:
Winona1 kaže:
Koliko kosta takav tretman ?

Ja cula da izbjeljivanje zubi ostecuje caklinu, mozes malo vise napisati o tome ?
Hvala.
Bijeljenje sam radila prije jedno godinu, godinu i pol.
Lasersko. Ne ostecuje ocaklinu i ja sam jako zadovoljna s rezultatima. Kod nas to manje vise svi rade. Uobicajena praksa u UK kad je u pitanju njega zubi.
Lasersko sam ja platila....cini mi se oko £600. Postoji i bijeljenje at home gdje ti zubar napravi mould prema tvojim zubima i da ti preparate te ti doma preko noci nosis mould s hidrogenom ili kaj je vec unutra i izbijele se zubi.
Ta metoda je jeftinija, a pruza vise kontrole.
Bijeljenje ovdje ljudi obicno obavljaju svakih dvije-tri godine, ovisno o potrebi.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 22:34   #32
Quote:
Winona1 kaže:
Koliko kosta takav tretman ?

Ja cula da izbjeljivanje zubi ostecuje caklinu, mozes malo vise napisati o tome ?
Hvala.
Da ti pravo kazem ne znam. Meni moj zubar te stvari radi dzaba jer sam mu jedan od najboljih pacijenata. Ja ciscenje radim svaka 3-4 mjeseca a bijeljenje sam dosad radila dvaput i ne vidim neku razliku izmedju ciscenja i bjeljenja.
__________________
why me???
question mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 23:38   #33
ja perem prstima
LukaJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 05:40   #34
Quote:
question mark kaže:
Da ti pravo kazem ne znam. Meni moj zubar te stvari radi dzaba jer sam mu jedan od najboljih pacijenata. Ja ciscenje radim svaka 3-4 mjeseca a bijeljenje sam dosad radila dvaput i ne vidim neku razliku izmedju ciscenja i bjeljenja.

Ja radim i ciscenje i bijeljenje i razlika je drasticna...i u rezultatu i u tretmanu.
Ciscenje radim svaka tri mjeseca. Radi ga
zubni higijenicar i to nekim spravicama iz koje prvo nesto prska, pa onda malo struga oko zubiju.
Rezultat je neimanje kamenca na i oko zubiju.
Bijeljenje se radi laserom, radi ga zubar, a ne higijenicar.....usta ti napune nekim pizdariyama da ne slinis i ne pljujes po hidrogenskoj otopini koju ti razmazu po kalupu i zubima, usta su ti otvorena nekom plastikom i izgledas ko Frankenstein sa svom tom tehnologijom u zubalu. Onda kalup koji ti je u ustima zakace za laser masinu, ukljuce i ti zujis sat vremena i molis Boga da sto prije zavrsi jer je uzasno neugodno.
Zubi nakon bijeljenja budu 6-10 nijansi svijetliji i bijelji.
Ako imas home bijeljenje, zubar napravi kalup, da ti hidrogensku otopinu koju ti sam svaku noc namazes i spavas s tim par tjedana.
Kako je onda bijeljenje i ciscenje isto????
Sta tvoj zubar tebi radi kad bijeli ili cisti?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 11:12   #35
Quote:
question mark kaže:
Da ti pravo kazem ne znam. Meni moj zubar te stvari radi dzaba jer sam mu jedan od najboljih pacijenata. Ja ciscenje radim svaka 3-4 mjeseca a bijeljenje sam dosad radila dvaput i ne vidim neku razliku izmedju ciscenja i bjeljenja.
u kom smislu najbolji pacijent ?

Puno zuba kod njega popravila ili ?

Ciscenje - jel to mislis skidanje kamenca i poliranje zuba ?

Razlika je drasticna - u metodi u i cijeni.

Ciscenje ( ako pod tim razumijemo istu stvar ) je ovdje u prosjeku 50 € a bjeljenje oko 600 €.

Sad sam totalno zbunjena da ti zubar bijeli zube badava ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 11:14   #36
ja imam feeling Kiki da je question amrk ipak nesto pobrkala.

Koliko cesto se smije raditi bjeljenje , a da se ne ugrozi caklina ?

U kom smislu je neugodno ( boli, trne ili sto ? )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 20:28   #37
Ma ja isto mislim da je pobrkala.
Neugodno je jer imas sve te kontrapcije u zubima, zubi ti moraju bit suhi tako da hidrogen radi, onda ti stave neke barriers u usta da jezikom ili pljuvackom slucajno ne dodjes u dodir sa zubima, usta ti isto maknu sa zubi....ma koma.
Kao sto rekoh izgledas ko neko cudoviste s metalno plasticnim ustima.
I trne malo....
Al ne boli.
Bijeljenje mozes obavljat svake dvije do tri godine, a mozes i rijedje. Prema potrebi, ne.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 21:39   #38
Tko bi mi preporucio najbolje zubne paste, a ne one koje samo lijepo mirisu, a zapravo ne sluze nicemu.
Reklama vam nije namjera, to znam..........samo dajte
Gilad Pellaeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 22:10   #39
Lako ti ja preporucim sto je meni oke, samo ne znam da svih ima u Cro....( d ali si ti u Cro ) meni su oke Signal i Oral B, mislim njih ima i Hrvatskoj, moja frendica koristi iskljucivo neke herbalne ( meni su te bljak ), Blendaxove su mi isto dobre.

Indivudlano zar ne, inace bi bila jedna pasta za sve, kad bi postojala neka naj

Inace volim i one paste u gelu ( u onim malim bocicama )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 18:32   #40
Oral B, definitivno, a navodnoje dobar i Elmex. A za pojačanu flouridaciju zuba dobra je Aminflourid pastu koja se može nabaviti u apotekama.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.