Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2010., 18:02   #41
Moze li pitanje gdje si isao na rendgensko snimanje zubi ako si u Zagrebu? I meni je otkrivena cista iznad dvice, i moram sto prije ici na snimanje, pa na daljni postupak kod zubarice, ne znam tocno detalje jos.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 10:23   #42
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Moze li pitanje gdje si isao na rendgensko snimanje zubi ako si u Zagrebu? I meni je otkrivena cista iznad dvice, i moram sto prije ici na snimanje, pa na daljni postupak kod zubarice, ne znam tocno detalje jos.
S obzirom da imam nekakvu dodatnu policu kod Croatia zdravstvenog osiguranja oni su me poslali u polikliniku Sv. Rok u Vukovarskoj (znači to je išlo mimo procedure HZZO-a).

E sad vjerujem da se i bez toga može slikanje kod njih obaviti, ali vjerojatnu uz plaćanje određene naknade (a to najbolje provjeriti telefonski)

U principu brzo je sve skupa gotovo (i slikanje i rezultat su gotovi za 10min).

Javi kak se kod tebe razvoja situacija, ja još uvijek čekam termin kod oralnog kirurga
mew is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 20:27   #43
Cista na zubu pomoć!

Ovako dijagnosticirana mi je cista na zubu šestica gore desno.
na operaciju idem za par mjesec .
zanimam me na oparaciju idem u petak a u ponedijeljak mi je škola hoču li ići u školu u ponedijeljak ili neče ići? ako neču ići koliko dogo neću?
HVALA
onajmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 12:16   #44
operacija ciste nijen nista strasno, i mislim da ces moci ici u skolu normalno.
E sad druga je stvar ako zelis da malo izostanes pa radit toga mozes dobiti opravdanje.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 19:34   #45
Quote:
Nik99 kaže: Pogledaj post
Već par godina imam zubnu cistu (osjećam kvržicu na zubnom mesu iznad zuba),no moj zubar ne pridaje tome neku važnost, odnosno tvrdi da je okoštena pa da to kao nije potrebno dirati.
nakon određenog vremena sam jezikom napipao još jednu manju blizu ove postojeće.
Inaće taj zub me ne boli.
Zanima me postoji li kakva opasnost od te zubne ciste, odnosno dali može doći do kakvih komplikacija

hvala
iako si vec prije nekoliko godina postavio/la ovo, zanima me jel taj problem rijesen s cistom. jer ja imam isti problem.
niky89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 10:37   #46
Meni je stavljena bila krunica na zub kojem nije pravilno popunjen korijen, nakon nekog vremena, pocelo mi je oticanje pored nosa iznad tog zuba, nakon toga nastajala je kuglica gnojna ispod usne, koju sam ja sama busila i pustala gnoj van(ko je gadljiv nek ne cita), uglavnom zanemarivala sam to dok mi nije dosadilo, otisla sam u polikliniku sunce gdje su mi uzv povrsinskih cesti, ustanovili ogromnu cistu, za koju nitko nije jos bio siguran od cega je, zubarica se isto pravila mutava, tvrdila je da to nemoguce da je od zuba, nakon sto mi je napravljena punkcija, sve se jako upalilo i zavrsila sam na hitnoj, naotecena uzas, rtg zubala pokazao je ogromnu cistu iznad zuba, isla sam na resekciju korijena u novu bolnicu, popila sam antibiotika na tone i tako sam se spasila, rijesite ciste na zubima jer mogu uzrokovat strasene komplikacije...
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 18:44   #47
razvojne odontogene ciste

zanima me tocno sto se radi u slucaju :
razvojne odontogene ciste u donjoj čeljusti (obe jedinice)

-znam da je OP u pitanju,,ali kakav je postupak operacije
-dali ce se OP raditi pod lokalnom ili opcom anestezijom

i koliko oporavak traje??
__________________
Ko zna-zna,ko ne zna-ne mora da zna..,bitno je da znam Ja! :) Dočekat cu i ja dan...kada cu biti crvena... :D
Mamica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 19:46   #48
i ja imam cistu na korijenu dvojke....

moram na operaciju, strah me jer ne znam hoće li mi vaditi zub,
koliko to traje, boli li, koliko traje oporavak?

help!
Audrey_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 23:35   #49
Quote:
Audrey_ kaže: Pogledaj post
i ja imam cistu na korijenu dvojke....

moram na operaciju, strah me jer ne znam hoće li mi vaditi zub,
koliko to traje, boli li, koliko traje oporavak?

help!
Ja sam imala cistu u zubnom mesu iznad jedinice i dvice, na operaciju sam isla oralnom kirurgu, dobila lokalnu anesteziju (po nekoliko uboda u nepce i po nekoliko uboda u zubno meso), unatoc tome sve sam osjetila...rezanje zubnog mesa, vadenje ciste, sivanje.
20tak minuta nakon sto me zasila, pocela sam oticati i poceli su jaki bolovi, nitko me nije upozorio na to tako da si nisam pripremila tablete protiv bolova, nego sam trpila sve to sat vremena dok me nisu doveli doma.
Ta strana lica gdje je bila cista je toliko otekla da sam bila neprepoznatljiva, sljedeca 3 dana sam samo lezala i drzala hladne obloge, sjecam se da sam jela iskljucivo sladoled i to puno sladoleda, samo mi je on odgovarao
4.dan sam se vratila u skolu, vise me nije bolilo, a i oteklina je malo splasnula; nakon par dana vadila sam konce, oziljak imam kao uspomenu
Nakon 2-3 godine i jedinica i dvica iznad koje je bila cista su mi umrle, moja zubarica misli da je povezano.

Zadnje uređivanje Melon : 27.01.2012. at 23:41.
Melon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 17:12   #50
Quote:
Melon kaže: Pogledaj post
Ja sam imala cistu u zubnom mesu iznad jedinice i dvice, na operaciju sam isla oralnom kirurgu, dobila lokalnu anesteziju (po nekoliko uboda u nepce i po nekoliko uboda u zubno meso), unatoc tome sve sam osjetila...rezanje zubnog mesa, vadenje ciste, sivanje.
20tak minuta nakon sto me zasila, pocela sam oticati i poceli su jaki bolovi, nitko me nije upozorio na to tako da si nisam pripremila tablete protiv bolova, nego sam trpila sve to sat vremena dok me nisu doveli doma.
Ta strana lica gdje je bila cista je toliko otekla da sam bila neprepoznatljiva:zubo:, sljedeca 3 dana sam samo lezala i drzala hladne obloge, sjecam se da sam jela iskljucivo sladoled i to puno sladoleda, samo mi je on odgovarao
4.dan sam se vratila u skolu, vise me nije bolilo, a i oteklina je malo splasnula; nakon par dana vadila sam konce, oziljak imam kao uspomenu
Nakon 2-3 godine i jedinica i dvica iznad koje je bila cista su mi umrle, moja zubarica misli da je povezano.

sad si me još više prepala,
tako da bi najradije odustala od operacije...
Audrey_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:17   #51
Quote:
Audrey_ kaže: Pogledaj post
sad si me još više prepala,
tako da bi najradije odustala od operacije...
Nisam bas sigurna da ti je to pametno, osim toga mene nitko nije pitao hocu necu...bilo je tad i tad ti je termin i ides
Tih par dana mi nije bilo bas lako, ali prezivi se

A sto se tice ova dva zuba koja su mrtva...mozda je povezano, mozda i nije, to je njena pretpostavka
Njih sam sredila nedavno i sad je sve okej
Melon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 23:07   #52
Quote:
Melon kaže: Pogledaj post
Nisam bas sigurna da ti je to pametno, osim toga mene nitko nije pitao hocu necu...bilo je tad i tad ti je termin i ides
Tih par dana mi nije bilo bas lako, ali prezivi se

A sto se tice ova dva zuba koja su mrtva...mozda je povezano, mozda i nije, to je njena pretpostavka
Njih sam sredila nedavno i sad je sve okej
pod 'sredila? misliš izvadila ili?
Audrey_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 16:14   #53
vjerojatno je mislila da su živci umrtvljení,i kanali napunjeni
jer tokom pripreme operacije kirurg vidi stanje i dali im ima spasa

na fakultetu u zg-u nakon op.kirurg sve objasni i dobiješ papir sa uputama šta koristiti


-osjeti se struganje ciste ali i onda ti objasne zašto
__________________
Ko zna-zna,ko ne zna-ne mora da zna..,bitno je da znam Ja! :) Dočekat cu i ja dan...kada cu biti crvena... :D
Mamica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 02:01   #54
Quote:
Melon kaže: Pogledaj post
Ja sam imala cistu u zubnom mesu iznad jedinice i dvice, na operaciju sam isla oralnom kirurgu, dobila lokalnu anesteziju (po nekoliko uboda u nepce i po nekoliko uboda u zubno meso), unatoc tome sve sam osjetila...rezanje zubnog mesa, vadenje ciste, sivanje.
20tak minuta nakon sto me zasila, pocela sam oticati i poceli su jaki bolovi, nitko me nije upozorio na to tako da si nisam pripremila tablete protiv bolova, nego sam trpila sve to sat vremena dok me nisu doveli doma.
Ta strana lica gdje je bila cista je toliko otekla da sam bila neprepoznatljiva, sljedeca 3 dana sam samo lezala i drzala hladne obloge, sjecam se da sam jela iskljucivo sladoled i to puno sladoleda, samo mi je on odgovarao
4.dan sam se vratila u skolu, vise me nije bolilo, a i oteklina je malo splasnula; nakon par dana vadila sam konce, oziljak imam kao uspomenu
Nakon 2-3 godine i jedinica i dvica iznad koje je bila cista su mi umrle, moja zubarica misli da je povezano.

Nikada me nije bilo strah ići kod zubara, niti operacija, ali nakon ovoga me već malo strah. Razmišljala sam da bih mogla imati temperaturu jedan dan, ali ne o tome što se tebi dogodilo. Kada se sjetim onog kirurga kod kojeg sam išla na pregled, opet me strah jer čovjek baš i ne uljeva neku sigurnost. Mislim da sam prije izašla iz ambulante, nego ušla.

Idem na operaciju u utorak, valjda će sve dobro proći. Vjerojatno će mi izvaditi i korijen, jer je zub pukao.
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 16:45   #55
A gdje ste išli na operaciju? Na stomatološki? Perkovčeva?
svastanesto007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 22:22   #56
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
Nikada me nije bilo strah ići kod zubara, niti operacija, ali nakon ovoga me već malo strah. Razmišljala sam da bih mogla imati temperaturu jedan dan, ali ne o tome što se tebi dogodilo. Kada se sjetim onog kirurga kod kojeg sam išla na pregled, opet me strah jer čovjek baš i ne uljeva neku sigurnost. Mislim da sam prije izašla iz ambulante, nego ušla.

Idem na operaciju u utorak, valjda će sve dobro proći. Vjerojatno će mi izvaditi i korijen, jer je zub pukao.
i jesi preživjela?

i ja se spremam uskoro, idem kod privatnika, koštat će me 2000 kn,
bolje mu je da za tu lovu ne osjetim ništa....
Audrey_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 09:16   #57
Ja sam jučer operirala na stomatološkom sve u svemu i nije tako strašno. Osim ako se totalni paničar. Nije jako boljelo. Kada je doktorica vidjela da me još stvarno boli, tad sam dobila još jednu injekciju
svastanesto007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 01:55   #58
da li te boljelo poslje? jesi naticala?
Audrey_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 00:54   #59
jel ta operacija o kojoj pricate apikotomija? znate li koliko naplacuju privatni stomat. tu operaciju?
maja777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 22:56   #60
cista
da li mi netko može prokomentirati slike i da li se može tu sa sigurnošću reći kako se radi o cisti, a ne o granulomu ili uplanom procesu
hvala
hrvvrh15 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.