Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2007., 22:40   #61
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
ja sam uvijek za to da ako se radi nešto nelegalno, da se treba prijaviti. i da mene tko takvo što traži, bila bi obavještena hanfa i sve novine u Hrvatskoj. ljudi misle da ako se suprostave banci, da neće dobiti kredit (možda i neće u toj banci, ali fala Bogu bar sad ima dovoljno banaka da se može birati)
da, mi smo baš nedavno imali spor s ersteom, jedan član kojeg su navabili tamo oni njihovi šugavi agenti koji ljude navlače za rukav po ulicama obećavši mu kredit je pisao dopis hanfi i sad je to u postupku...a jedan lik nam je rekao da se on prebacio u erste iz našeg fonda jer je jamac kćeri za kredit i kćer mu na kraju uoće kredit nije dobila! tak da smo i njega lijepo uputili nek piše hanfi pa ćemo vidjet...erste se užasno ubezobrazio ove godine i to samo zato jer je prošle godine imao najveći prinos!
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 23:22   #62
a imao je najveći prinos baš zato što su bili najmanji pa su najlakše poslovali na tržištu (najbrže su mogli reagirati)
sad ćemo ih vidjet kad su stekli dosta velik depozit, da li će imati prinose kao i prošle godine (jel trebam podsjetiti na rba prošle i pretprošle godine - to je bio moj fond )

ali ako se događaju situacije da se ljude uvjetuje da radi računa, kredita ili sl. moraju preći u određeni OMF, to svakako treba prijaviti hanfi!
ljudi dragi, to Vam je mirovina Vaša i nitko vas ne može natjerati da je dajete na čuvanje nekom kome nećete!
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 15:29   #63
bio???? kaj si i ti odselila?

Zadnje uređivanje Edgar : 14.12.2007. at 21:35.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 15:52   #64
jesam, ali ne zato što me netko prisiljavao, već zbog uvjeta i naknada
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 10:07   #65
KOJI II STUP ODABRATI

Ljudi bok, evo zivio sam vani i trebao bih poceti za koji mjesec raditi u Hr.
Mislim da je sve ovo najobicnija pljacka (II i III stup), u biti nesto kao "DRAGI GRADJANI JA DRZAVA SAM VAM POKRALA MIROVINE PA BI BILO DOBRO DA SI JOS NEGDJE UPLACUJETE JER VAM JA NEBUM VRNULA NOVCEKE..."

Eto to je moje misljenje ali i dalje imam problem, KOJI II STUP DA ODABEREM?
Mislio sam Plavi Erste jer sam negdje procitao da je dosta ljudi zbrisalo iz AZ fonda. Kakav je Raiffeisen?

Ajde pomozite mi dragi strucnjaci ......

Zadnje uređivanje Lavica02 : 15.12.2007. at 21:53.
zvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 10:25   #66
s ovakvim stavom nećeš daleko dogurati, ali u redu, svatko ima pravo na svoje mišljenje....

evo ti prinosa do 30.11.2007

romf-5,33; od osnivanja 7,69
az-3,83; od osnivanja 6,77
pbz-5,40; od osnivanja 7,60
erste-4,07; od osnivanja 7,88

kad biraš fond, trebaš gledati prinos od početka rada, on je važniji od prinosa za tekuću godinu. erste ima najveći od osnivanja, ali zato što posluje kraće nego ostali fondovi. romf ti je od 5 godina koliko postoje fondovi, čak dvije godine bio na vrhu, jedino je prošle godine malo kiksao.

ako želliš neke detaljnije savjete, možeš mi se javiti na pm!
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 22:36   #67
Stvari se malo promijenile


Fond...........................% 6mj..... % 12mj..... %PGP

AZ............................... 1,22........ 5,47........ 6,96
Erste Plavi..................... 0,25........ 4,77........ 7,96
PBZ Croatia osiguranje..... 0,40........ 6,42........ 7,71
Raiffeisen OMF............... 0,58........ 6,13........ 7,73
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 22:32   #68
di si našla ove podatke? nisu baš točni...bar se ne slažu s onima koje ja imam...
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 22:42   #69
hrportfolio.com
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 23:03   #70
rmf nije 6,13 nego 6,90...koliko ja znam
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 11:58   #71
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
ali ako se događaju situacije da se ljude uvjetuje da radi računa, kredita ili sl. moraju preći u određeni OMF, to svakako treba prijaviti hanfi!
ljudi dragi, to Vam je mirovina Vaša i nitko vas ne može natjerati da je dajete na čuvanje nekom kome nećete!
Nitko ne tjera ljude da zbog određenih razloga moraju prijeći u OMF. Nigdje se, bar koliko sam ja čuo, nije dogodilo. Jer ljudi kad uzimaju kredite, potpisuju police osiguranja ili daju depozit u određenom % od kredita kao sredstvo osiguranja, a sve ostalo što se tiče OMF je čisto, kako si rekao, stvar izbora, i nitko te ne može natjerati da baš moraš k njima u OMF. To je isto kao i stambena štednja ili nešto slično tome, stvar osobnog izbora...

Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 13:05   #72
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Nitko ne tjera ljude da zbog određenih razloga moraju prijeći u OMF. Nigdje se, bar koliko sam ja čuo, nije dogodilo. Jer ljudi kad uzimaju kredite, potpisuju police osiguranja ili daju depozit u određenom % od kredita kao sredstvo osiguranja, a sve ostalo što se tiče OMF je čisto, kako si rekao, stvar izbora, i nitko te ne može natjerati da baš moraš k njima u OMF. To je isto kao i stambena štednja ili nešto slično tome, stvar osobnog izbora...

vidiš, nisi baš upućen. to BI TREBALA biti stvar osobnog izbora, ali eto, u našoj praksi, nije. ponekad čak i poslodavac uvjetuje koji fond moraš izabrati ako želiš dobiti posao, a o uvjetima za kredit da i ne govorim...di ti živiš? prebacivanje iz fonda u fond se plaća (savjetnicim) a svi osoni bankari a i neki obrtnici rade kao savjetnici iliti agenti za neki fond i na taj način zarađuju.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 21:37   #73
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
platila mi zaba i kaznu za parking od 80 kn jer me njihova nesposobna referentica zdržala sat i po radi pet minuta posla.
Pretpostavljam da ti kaznu nije platila ZABA nego upravo "njihova nesposobna referentica"
kia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 23:06   #74
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
vidiš, nisi baš upućen. to BI TREBALA biti stvar osobnog izbora, ali eto, u našoj praksi, nije. ponekad čak i poslodavac uvjetuje koji fond moraš izabrati ako želiš dobiti posao, a o uvjetima za kredit da i ne govorim...di ti živiš? prebacivanje iz fonda u fond se plaća (savjetnicim) a svi osoni bankari a i neki obrtnici rade kao savjetnici iliti agenti za neki fond i na taj način zarađuju.
Pričamo o OMF, jel' tako...? Obvezni mirovinski, dobrovoljni mirovinski i još neke sitnice se ne uvjetuju nikada nikome. Uvjetuju se otvaranja tekućih računa radi odobravanja kredita, uplaćivanje police osiguranja ili uzimanje postotka od iznosa kredita za depozit kao sredstvo osiguranja u slučaju neplaćanja kredita da se banka ima od čega naplatiti... Kad je na snagu stupila privatizacija i kad se pojavio nemali broj mirovinskih fondova, svi su mogli odabrati... oni koji nisu odabrali, država ih je strpala u AZ mirovinski fond, tako da te nisu sjebali bankari, nego država...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 23:10   #75
A što se poslodavca tiče, samo zatucani poslodavci koji imaju profit iz toga što ti moraš biti u fondu koji ti oni odrede, to uvjetuju... Za sad nisam upoznao nikoga tko je uvjetovan odabirom OMF, jedino neke ljude koji su odabrali neki OMF kako bi dobili povoljnije kamate na kredite, kreditne kartice ili tako nešto... Opet stvar njihovog vlastitog izbora. U nekim bankama otvaraš kredit, uvjet ti je otvoriti tekući i prebaciti plaću u njihovu banku, ali ti zato smanje kamatu po kreditu...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 23:20   #76
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Pričamo o OMF, jel' tako...? Obvezni mirovinski, dobrovoljni mirovinski i još neke sitnice se ne uvjetuju nikada nikome. ...
Vjeruj mi u krivu si ... sve više i više neke banke (naravno nigdje na pismeno) kao jedan od uvjeta (pogotovo kod ljudi kojima je frka za kredit) da dobe kredit traže i da se osim plaće prebace i u njihob OMF i čak DMF, a ko nemaju da ga otvore...

od moje dugogodišnje poznanice koja ima ugledni obrt s ne tako malim prilivom na njega jedna banka tražila je da od svojih zaposlenika zahtjeva da prebace plaću i OMF i DMF te će joj zauzvrat dati najbolje kreditne uvjete i najnižim kamatama ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 23:25   #77
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi u krivu si ... sve više i više neke banke (naravno nigdje na pismeno) kao jedan od uvjeta (pogotovo kod ljudi kojima je frka za kredit) da dobe kredit traže i da se osim plaće prebace i u njihob OMF i čak DMF, a ko nemaju da ga otvore...

od moje dugogodišnje poznanice koja ima ugledni obrt s ne tako malim prilivom na njega jedna banka tražila je da od svojih zaposlenika zahtjeva da prebace plaću i OMF i DMF te će joj zauzvrat dati najbolje kreditne uvjete i najnižim kamatama ...
Ma to je malo shebano. Istina je, pokušaju te navući da pređeš, ali to je opet stvar izbora, s tim da ljudi pređu kad im kažu za bolje uvjete. Moj kum je u PBZ mirovinskom jer su mu ponudili povoljniji kredit, a i imao je poslovanje preko PBZ, tako da je to opet bila stvar njegovog izbora... Za firme još nisam ništa čuo ni vidio, ali ako ti poslodavac kaže uvjete prelaska u OMF i da će ti možda biti bolje, onda pređeš. Ali mislim da je i do poslodavca, jer ako drži do što boljeg stanja svojih zaposlenika, onda će se vjerojatno potruditi naći banku s kojom će izaći na zelenu granu što se općenitog poslovanja tiče...

Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 23:34   #78
@johnny- oprosti, ali stravično me živciraš. nitko nije rekao da odabir mirovinskog fonda nije stvar osobnog izbora prema zakonu. je. ali kad ti dođeš u recimo erste, sav jadan i tražiš kredit, kad oni tebi kažu da je uvjet za dobivanje kredita prelazak u njihov omf, ti ćeš sigurno reć-oprostite, ali ja već imam fond i želim ostati tamo. je, ziher! napravit ćeš sve samo da dobiješ kredit. o tome mi pričamo! službenica u banci po svakom prebačenom članu u njihov fond dobiva 400kn bruto!
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 23:45   #79
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
... Za firme još nisam ništa čuo ni vidio, ali ako ti poslodavac kaže uvjete prelaska u OMF i da će ti možda biti bolje, onda pređeš. Ali mislim da je i do poslodavca, jer ako drži do što boljeg stanja svojih zaposlenika, onda će se vjerojatno potruditi naći banku s kojom će izaći na zelenu granu što se općenitog poslovanja tiče...
moja lova, moj izbor
poslodavac se zaista, ali zaista nema što pačati u to .. u ostalom što on meni ima objašnjavati koji je fond bolji ... danas jedan ima veće prinose, sutra drugi ... ja gledam i na sigurnost .. s time poslodavac nema apsolutno ništa, niti bi on trebao znati u kojem sam ja OMF ... zato uplate idu u REGOS pa oni proslijeđuju







Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
@johnny- oprosti, ali stravično me živciraš.
ovako se ovdje ne razgovaramo
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 23:49   #80
Quote:
kia kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ti kaznu nije platila ZABA nego upravo "njihova nesposobna referentica"
ja sam poslao mail na zabu, drugi dan mi 80 kuna bilo računa, tko je platio nije bilo vidljivo

a i baš me briga tko je

pretpostavlja moja osobna bankarka, koj je voditeljica nesposobnoj osobnoj bankarici o kojoj pričam
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.