Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2015., 11:18   #101
mene je skidanje kamenca užasno bolilo
imam guste zube
zubar je kao sivonja zabijao te sprave među njih, sve mi desni raskrvario i još me na kraju opalio po novčaniku

sad me strah opet to ići skidati jer vidim da se opet pojavilo po zubima
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 20:20   #102
Zašto dolazi do stvaranja kamenca? Čini mi se da "motorna" četkica za zube onemogućava stvaranje kamenca?
hjk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 13:49   #103
Meni je zubarica lijepo ocistila zube sad su kao novi. Malo je bolilo i raskrvarilo se ali nista strasno. Ovo je preko hzzo.
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 14:05   #104
ja kamenac cistim svaka 2 mjeseca, jednostavno imam sve zdrave zube, i nakon 2 mjeseca dolazi do lošeg zadaha, i odem kod zubarice na pregled, ona mi ocisti zube od kamenca, i neugodni zadah je nestao, doduse kamenac sam dobivao jako brzo jer sam pusio, ali sam prestao pusiti, pa cemo vidjet sad koliko ce mu trebat da se vrati
__________________
tiha, mirna, povučena - dok si obučena... :DD
Kiki_Radeoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 00:58   #105
Evo pitanje i za ovu temu.

Naime inace su mi zubi relativno dobri (ovo zakljucujem po jako malom broju problema tokom godina unatoc ne redovitim posjetima zubaru). Mislim da imam 3 plombe u ustima. A i nemogu se bas pohvalit mahnitom higijenom. Perem svaki dan 1-2 puta dnevno godinama bez propusta ali ne koristim bas konac.

E sad, kad je jedna od tih plombi pukla nesto sam lijecio taj zub kasnije jer to nisam na vrijeme sanirao, nebitno, al mi je tad zubarica ocistila kamenac na zubima. S tim sam imao problema (donji prednji, ali samo s unutarnje strane). Ona je cijelo zubalo nesto brusila iako je rekla da je u biti to dolje samo problematicno (ovog sam bio svjestan). I sad, sve je bilo dobro do par dana kasnije kad mi se opet poceo stvarat kamenac tu dolje, ali odjednom mi se poceo stvarat i s prednje strane, te su mi ti donji zubi s prednje strane lagano "posmedjili" na rubovima. Sad mi je to problem jer i nakon sto ih operem zubi izgledaju lose. Ko kad se najedes tjestenine, ili ako si strastveni pusac.

Znaci nije mi jasno 2 stvari.
1. Zasto se tako brzo stvara taj kamenac? Jer on u biti sad nakon tog vise nije ni cvrst. Prije je bio kao kamen jel. Sad bude cvrst da ne ode s cetkicom, al zna otic nekad koncem al opet ne sve.
2. Zasto mi se poceo stvarat sprijeda i zasto su mi tu zubi lagano posmedjili na rubovima?

Ne pusim, ne pijem kavu. Kako da to rjesim sad?
neslin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 18:33   #106
Jel se može očistiti kamenac na kutnjacima ali ne uz desni nek baš na gornjoj plohi kutnjaka,a da se ne ošteti zdrav dio zuba. Meni uvijek čisti uz desni, a ostalo mi je na kutnjacima iz doba traljavo vođene higijene i sad me to živcira.
autunno is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 21:11   #107
pozdrav. ako su prednji zubi zbijeni, može li se onda kamenac očistiti samo aparatom ili je nužno koristiti onu nekakvu tanku pločicu (sliči bumerangu)? imam osjećaj kao da mi se time bruse zubi, tj. kao da je invanzivna metoda.
zatim, sjećam se da mi je moj stomatolog premazivao zube samo nakon prvog postupka, tj. uklanjanja kamenca, ali ne i nakon pjeskarenja. vidim da svi pričaju o nekom poliranju... meni uvijek kao da zrnca pijeska ostanu

Zadnje uređivanje dona_dona : 28.06.2016. at 22:22.
dona_dona is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 04:27   #108
već duuuuugo nisam bila kod zubara a trebala bi ići na čišćenje kamenca na zubima. i sad, zvala sam jučer i žena mi kaže da ima besplatno čišćenje kamenca ( kao i uvijek) i nekakvo kao bolje profesionalno UZV čišćenje zubnog kamenca i košta 300 kn.

ona tvrdi da je ono besplatno tek toliko a ovo za 300 kn da je detaljno. da napomenem...preko hzzo-a sam davno prije čistila kamenac i sve mi se činilo u redu...a sad ona tvrdi da to nije dobro nego da je dobro ovo za plaćanje.
može li mi netko stručno objasniti da li postoji razlika u tom"običnom" i tom UZV čišćenju zubi ili je razlika novčana.

i imam li ja pravo ići na to super čišćenje zuba besplatno. ne razumijem zašto moram platiti to detaljno ako sam preko hzzo-a.

zar nije rečeno da mi preko hzzo-a imamo pravo 2 puta godišnje skidati kamenac i to besplatno?...ona tvrdi da to nije dobra metoda ko ova nova uzv. helppppp
zgode3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 17:43   #109
Upravo sam kod privatnog stomatologa, i veli pjeskarenje i čišćenje kamenca 550 kn, pa kaj je to normalno ?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 14:19   #110
Quote:
deda27 kaže: Pogledaj post
Upravo sam kod privatnog stomatologa, i veli pjeskarenje i čišćenje kamenca 550 kn, pa kaj je to normalno ?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
A ja mislila da je moj skup - kod njega je 400 kn.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 21:03   #111
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
A ja mislila da je moj skup - kod njega je 400 kn.
Tu je bilo još i pjeskarenje, zato 550 kn. Samo što nisam to planirao, pa zato. Mogu jedino pohvaliti doktoricu, koja zbilja ima sitne rukice, tak lijepo čisti, čudo jedno. Čak mi je dala jedno 6 injekcija anestetika.
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 07:30   #112
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
mene je skidanje kamenca užasno bolilo
imam guste zube
zubar je kao sivonja zabijao te sprave među njih, sve mi desni raskrvario i još me na kraju opalio po novčaniku
meni je to jedan bio napravio bez da me i pitao nakon što mi je popravio dva zuba. nikad to nisam radila i jako je bolilo i da, malo se raskrvarilo, i nije mi bilo jasno šta radi

... ali nisam se žalila jer mi ništa nije naplatio.


sad idem kod drugog zubara, isto privatno, rješavam neke stvari, ali za kamenac nisam ni pitala, zaboravila... ne vjerujem da i ovi odlični i dobri i pristojni i stručni zubari uvijek sve kažu, sve ih treba pitati i za rukav navlačiti, takav dojam imam. puno posla imaju, ili se bar tako drže, pa ih za svaku sekudnu vremena treba moliti i loviti... pitat ću ga drugi put da li imam kamenca, pretpostavljam da SIGURNO imam... pa nek ga skine.

a koliko ste to plaćali? privatno?
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 20:58   #113
ako znamo da je zubni plak uzrok karijesa i ako je zubni kamenac kalcificirani zubni plak, kakve veze imaju karijes i zubni kamenac ? kao da taj plak kod jednog uzrokuje karijes, a kod drugog (samo) kamenac ?
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 20:27   #114
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
mene je skidanje kamenca užasno bolilo
imam guste zube
zubar je kao sivonja zabijao te sprave među njih, sve mi desni raskrvario i još me na kraju opalio po novčaniku

sad me strah opet to ići skidati jer vidim da se opet pojavilo po zubima
doduše post je davno postavljen-ali-ni u kom slučaju se ne smije-
zapostaviti skidanje kamenca.(dva puta godišnje).
zlokobni kamenac je glavni uzrok-svih većih "radova" na zubima-
koji mogu doći i do cifre -nekoliko desetaka tisuća kuna.
skidanje kamenca/inzistirati na kvalitetnom čišćenju) jedne čeljusti se kreće
oko 200kn-minimalno novčano ulaganje-obzirom da kamenac(neuklonjeni)
može prouzročiti puno veće probleme-koji,itekako-mogu opaliti po novčaniku.
(potrebno je,naravno,i redovito održavati higijenu usne šupljine,redovito pranje zubi.)
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 21:51   #115
Imate nekog za preporuku za ciscenje kamenca, Zagreb?
mayich18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 12:56   #116
Quote:
mayich18 kaže: Pogledaj post
Imate nekog za preporuku za ciscenje kamenca, Zagreb?
Dental centar Ostojić.. Dr Renata Ostojić

Poslano sa mog 5010X koristeći Tapatalk
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 15:00   #117
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
ako znamo da je zubni plak uzrok karijesa i ako je zubni kamenac kalcificirani zubni plak, kakve veze imaju karijes i zubni kamenac ? kao da taj plak kod jednog uzrokuje karijes, a kod drugog (samo) kamenac ?
Jedini uzročnik karijesa su bakterije. zubni kamenac je kalcificirani zubni plak.
Zubni kamenac je "hrapav", porozan (mikroskopski naravno), koji pouspješuje kolonizaciju bakterijama, što su vece kolonije bakterija brže se razvija karijes. to je indrektna veza između kamenca i karijesa.
Ali osim što povećava rizik od karijesa, veći i teži učinak je na zubnu gingivu i kost.
Intron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 20:55   #118
Imam velikih problema s kamencem koji se, unatoč velikoj pažnji koju poklanjam higijeni usne šupljine, jako brzo stvara. Već za dva mjeseca od zadnjeg čišćenja osjećam pod jezikom kamenac. Riječ je o donjim, prednjim zubima. Koristim sva moguća 'čuda': curaprox četkice, interdentalne četkice, malu četkicu za oko implantata, konac, oralni tuš, vodice i opet ne mogu usporit stvaranje kamenca. Ima li tko kakav dobar savjet?
Frida77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 10:12   #119
Treba li ici na uklanjanje kamenca i/ili pjeskarenje prije izbjeljivanja zubi? Nisam se jos raspitivala kod stomatologa pa je svaki savjet dobrodosao
surri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 23:12   #120
Da li je normalno da 4 dana nakon skidanja kamenca i pljeskarenja te bole 2-3 zuba? Da li je normalno da ti je na dijelovima gdje se spaja zub i zubno meso doslo do krvarenja na nekim zubima nakon skidanja kamenca?
Da li je normalno da izmedju zubi i dalje se vide sive naslage?
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:12.