Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2012., 16:48   #1061
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
ne šute jer odavno više nisu zbunjeni

evo su javno progovorili, bili u konkretnim tv-emisijama, jedni od najpriznatijih fizičara svijeta (i ne samo oni jer ima i kemičara i biologa itd)
jednako tako su dali intervjue u ozbiljnim časopisima

i sve ih je više koji pobijaju darvina
pobijaju čak i "Prasak" po kojem je kao nastao svemir i planeta zemlja
pobijaju sve redom jer je Spoznaja napokon dosegnula veličanstvenost svega

neki su u zaostatku znanosti, još se drže stoljeće i po iza, ne prate i zato ne znaju što se događa od novine
neka, neka, i oni će se zbuditi iz sna.... sve u svoje vrijeme
mislila sam na one koji šute jer si još ne mogu priznati neke stvari, a ni to nije lako. čitav život svoj si gradio na jednom temelju, on ti se sada ruši..
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 16:55   #1062
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
mislila sam na one koji šute jer si još ne mogu priznati neke stvari, a ni to nije lako. čitav život svoj si gradio na jednom temelju, on ti se sada ruši..
znam na što si mislila, nemaš beda
baš zato sam odabrala da s tobom, preko tebe ili zajedno s tobom (uzmi kako ti paše) velim nekima ovdje što bi im ionako rekle nas obje jer vidim da dobro slutiš kad slutiš oko nekih stvari

a temelj?
ako se temelj ruši to znači da i nije bio dobar temelj

jer pravi temelj, onaj iskonski i vanvremenski - taj se nikad ne ruši, zauvijek je
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 17:00   #1063
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
znam na što si mislila, nemaš beda
baš zato sam odabrala da s tobom, preko tebe ili zajedno s tobom (uzmi kako ti paše) velim nekima ovdje što bi im ionako rekle nas obje jer vidim da dobro slutiš kad slutiš oko nekih stvari

a temelj?
ako se temelj ruši to znači da i nije bio dobar temelj

jer pravi temelj, onaj iskonski i vanvremenski - taj se nikad ne ruši, zauvijek je
temelj
je to tako, ali znaš, nije svakome lako porušiti sve i krenuti iz početka; mnogi bi to sebi protumačili kao da su pljunuli na sve što su radili i u što su vjerovali, umjesto da budu sretni da su - evoluirali
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 17:06   #1064
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
temelj
je to tako, ali znaš, nije svakome lako porušiti sve i krenuti iz početka; mnogi bi to sebi protumačili kao da su pljunuli na sve što su radili i u što su vjerovali, umjesto da budu sretni da su - evoluirali
varaju se ljudi kada misle da je to teško
dovoljno je uozbiljiti se i proplakati jednu noć i novim jutrom stati na noge i reći:
Bacam sve od sebe što je bilo nevaljalo i idem graditi iznova al ovaj put ozbiljno.

sve je u stavu čovjeka, ako stav i odluka je tu - teško da mu iko više može pomesti temelje, nove temelje koje je ovaj put izgradio, ovaj put prave temelje

nema potresa koji može razrušiti to
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 17:09   #1065
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
varaju se ljudi kada misle da je to teško
dovoljno je uozbiljiti se i proplakati jednu noć i novim jutrom stati na noge i reći:
Bacam sve od sebe što je bilo nevaljalo i idem graditi iznova al ovaj put ozbiljno.

sve je u stavu čovjeka, ako stav i odluka je tu - teško da mu iko više može pomesti temelje, nove temelje koje je ovaj put izgradio, ovaj put prave temelje

nema potresa koji može razrušiti to
znam ja to, o znam ako išta znam, to znam
no opet, razumijem nekako i ove druge, prošla sam i tu školu; što je čovjek stariji, teže razbija svoja uvjerenja, makar znao u dubini svojoj da su pogrešna, ili dijelom pogrešna
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 17:13   #1066
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
pa zar nismo na temi Religija?
pa vam to daje za pravo da se sramotite i izvrćete činjenice... religija je najveća izmišljena odvratnost u povijesti čovječanstva

Quote:
znanost kao znanost je na podforumu dolje, tam nek se raspravlja o Darwinu i njegovim sve upitnijim teorijama koje danas više nijedan ozbiljan znanstvenik neće shvatiti ozbiljno
Darwinova teorija evolucije danas više nije teorija već činjenica, poput činjenice da su Zemlja i Sunce stari približno oko 4,5 mlrd. god kao i činjenice da se Zemlja okreće oko Sunca.
Quote:
(valjda znaš da su se i darvinisti podijelili između sebe)
koji su se to podijelili i kada ?
Quote:
danas ozbiljna znanost govori da Bog ipak postoji
koja je to ozbiljna znanost ? na valjda kreacionizam ???
Quote:
i onda?, o čem ćemo pričati?, zar o Darwinu?, maj daj mora da se šališ!
najbolje je ne pisati ništa nego pisati gluposti
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 17:19   #1067
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
pa vam to daje za pravo da se sramotite i izvrćete činjenice... religija je najveća izmišljena odvratnost u povijesti čovječanstva



Darwinova teorija evolucije danas više nije teorija već činjenica, poput činjenice da su Zemlja i Sunce stari približno oko 4,5 mlrd. god kao i činjenice da se Zemlja okreće oko Sunca.

koji su se to podijelili i kada ?

koja je to ozbiljna znanost ? na valjda kreacionizam ???

najbolje je ne pisati ništa nego pisati gluposti
zar ne razumiješ da živiš u prošlosti a mi smo otišli već u daleku budućnost

znam teško je nekima pratiti mene, rođena sam po onoj : uvijek ćeš biti 2 koraka ispred drugih

i sad ti reci, kako bi netko poput tebe ikada mogao shvatiti nekog poput mene

ne samo da me ne možeš dohvatiti nego nit shvatiti, otišla sam daleko znanjem i krilima - nazad se više ne mislim vraćati
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 17:39   #1068
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
otišla sam daleko ... ... - nazad se više ne mislim vraćati
znam ja to...
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 17:42   #1069
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
znam ja to...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 23:19   #1070
"religija je najveća izmišljena odvratnost u povijesti čovječanstva"

A je li zdrav razum jedina vodilja covjeka kroz zivot ?

U vjerovanje i pokoravanje Onome ko je ovo sve stvorio, nema ništa loše, niti jedna negativna stvar, kad je u pitanju covjekov život, covjekovo zdravlje, porodica, uspjeh, ama nijedna oblast iz covjekova života nije pogođena niti ugrožena, već samo unaprijeđena.
Tony599 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 23:22   #1071
Ko misli da ima i jedna negativna stvar po covjekov život, nek kaze, volio bi cuti ...
Tony599 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 08:43   #1072
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
ne šute jer odavno više nisu zbunjeni

evo su javno progovorili, bili u konkretnim tv-emisijama, jedni od najpriznatijih fizičara svijeta (i ne samo oni jer ima i kemičara i biologa itd)
jednako tako su dali intervjue u ozbiljnim časopisima

i sve ih je više koji pobijaju darvina
pobijaju čak i "Prasak" po kojem je kao nastao svemir i planeta zemlja
pobijaju sve redom jer je Spoznaja napokon dosegnula veličanstvenost svega

neki su u zaostatku znanosti, još se drže stoljeće i po iza, ne prate i zato ne znaju što se događa od novine
neka, neka, i oni će se zbuditi iz sna.... sve u svoje vrijeme
Ali to zapravo nije baš ništa novo. Otkad je svijeta i ljudi u znanosti su se gledišta suprotstavljala, toga je bilo i bit će. Od srednjeg vijeka ti obračuni između različitih pogleda bili su vođeni malo brutalniji na malo brutalnije načine, u novom vijeku također je bilo obračuna sa zdravim razumom, danas je sazrelo vrijeme za neke objektivnije rasprave, ali valja imati na umu da je i današnja znanost vrlo često neobjektivna i u startu teži ishodu kakvoga istraživač želi. Danas ni kršćanstvo ni islam nemaju silu i moć kao sredstvo prisile kako bi utjecali na znanost i iskaze znanstvenika, nego konačno samo mogućnost korištenja argumenata. Ako ih imaju.
Crni_Jack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 08:49   #1073
Quote:
Crni_Jack kaže: Pogledaj post
Ali to zapravo nije baš ništa novo. Otkad je svijeta i ljudi u znanosti su se gledišta suprotstavljala, toga je bilo i bit će. Od srednjeg vijeka ti obračuni između različitih pogleda bili su vođeni malo brutalniji na malo brutalnije načine, u novom vijeku također je bilo obračuna sa zdravim razumom, danas je sazrelo vrijeme za neke objektivnije rasprave, ali valja imati na umu da je i današnja znanost vrlo često neobjektivna i u startu teži ishodu kakvoga istraživač želi. Danas ni kršćanstvo ni islam nemaju silu i moć kao sredstvo prisile kako bi utjecali na znanost i iskaze znanstvenika, nego konačno samo mogućnost korištenja argumenata. Ako ih imaju.
Ovo se stručno zove 'bullshit'...

'Obračuni između različitih gledišta' znanstvene zajednice svode se na verbalna prepucavanja koja završavaju procjenom argumenata, dok 'obračuni između različitih gledišta' religije završavaju ovako:



Ovo o ishodu istraživanja kakvo istraživač želi da ne komentiram uopće...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 09:23   #1074
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Znači po pljuvanju u smjeru cijele znanosti (radi Darwina, kojega "priznaje" sva znanost), i Islam i kršćani su više-manje jednoglasni?
Darwina ne priznaje znanost u onom smislu u kojem ti želiš to sugerisati.
Znanost priznaje njegov rad, a to je nešto drugo.
Priznaje i Einsteina iako su neke njegove teorije prevaziđene i/ili nadograđene.
Ali i Darwinu i Einsteinu trebamo zahvaliti što je otvorio jedan novi diskurs u oblastima u kojima su bili tada vodeći.

Ima jedna vic o ... perici i ivici.
ivica dobio batine od nekog i doveo Pericu da ga brani.
Kaže perica: "hajd' ga sad udari ako smiješ"
Momak udari ivicu.
"a jesi mangup! haj ga još jednom klepi ako smiješ!"-opet će perica
Momak opet udari ivicu...
"aaaaaa, E haj još samo jednom! pa ćeš vidjeti šta će se desiti!"- prijeteći reče perica.
MOmak opet opali Ivicu.
ivica reče:
"hajmo perice! meni je dosta nemoj me više braniti!"

E tako moj Nepoznati, "nemoj me više braniti" -reče Znanost
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 09:33   #1075
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Ovo se stručno zove 'bullshit'...

'Obračuni između različitih gledišta' znanstvene zajednice svode se na verbalna prepucavanja koja završavaju procjenom argumenata, dok 'obračuni između različitih gledišta' religije završavaju ovako:
Točno, to su dvije različite stvari. Samo u kontekstu prethodnoga posta, ipak neodvojive.

Quote:
Ovo o ishodu istraživanja kakvo istraživač želi da ne komentiram uopće...
Iznenadio bi se kako je lako usmjeriti istraživanja k željenom ishodu. Tim više, kad istraživanje financira jaka grupacija, bilo industrija (prehrambena, farmaceutska), bilo religijska ustanova, bilo država. Zar misliš da je u znanosti sve čisto? Možda nisam najspretnije formulirao rečenicu, ne teži znanost takvim akrobacijama, nego ljudi koji se njome bave. NAravno, ukoliko se poštuje etika istraživanja, toga nema, ali ona se ne poštuje uvijek.
Crni_Jack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 09:45   #1076
Quote:
Crni_Jack kaže: Pogledaj post
Točno, to su dvije različite stvari. Samo u kontekstu prethodnoga posta, ipak neodvojive.



Iznenadio bi se kako je lako usmjeriti istraživanja k željenom ishodu. Tim više, kad istraživanje financira jaka grupacija, bilo industrija (prehrambena, farmaceutska), bilo religijska ustanova, bilo država. Zar misliš da je u znanosti sve čisto? Možda nisam najspretnije formulirao rečenicu, ne teži znanost takvim akrobacijama, nego ljudi koji se njome bave. NAravno, ukoliko se poštuje etika istraživanja, toga nema, ali ona se ne poštuje uvijek.
to je pseudoznanost i tiče se izravne financijske dobiti poput natezanja o ekološkoj osviještenosti, globalnom zagrijavanju... za potrebe osnivanja novih UN organizacija i odbora... i slično. Ima dobar filmić na tu temu, The Great Global Warming Swindle
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 10:02   #1077
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
to je pseudoznanost i tiče se izravne financijske dobiti poput natezanja o ekološkoj osviještenosti, globalnom zagrijavanju... za potrebe osnivanja novih UN organizacija i odbora... i slično. Ima dobar filmić na tu temu, The Great Global Warming Swindle
Naravno. Sad je samo pitanje, gdje je granica, do kuda su krakovi pseudoznanosti ušli u pravu znanost. Jer ima tu i drugih grana znanosti, posebno je zanimljiva prehrambena industrija, zatim farmacija, itd...u kontekstu teme i pogleda islama i kršćanstva na postanak svijeta, te znanstvenika koji se oko sličnih tema sučeljavaju, vrlo je teško da će se znanstvenik vjernik i znanstvenik ateist, unatoč deklarativnoj objektivnosti naći na istoj strani. Jedan će težiti dokazati da je, recimo, Darwin u pravu, drugi da nije. I već te startne pozicije mogu usmjeriti tijek istraživanja.
Crni_Jack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 10:14   #1078
vjernik zna da je nedokazivo materijalnim dokazati postanak
dokazivo je pokazati da se najsitnije čestice ne daju 'uhvatiti', bježe oku promatrača i zbunjuju ih vremenom / prostorom
sav trud nije uzaludan
štetno je u znanosti da startna pozicija uvjerenja proizvodi teorije koje su ponekad smiješne no ozbiljni znanstvenici tako što sebi ne dopuštaju... radije ostaju zbunjeni i sebi pošteni
eto to je moje mišljenje
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 11:12   #1079
Quote:
Crni_Jack kaže: Pogledaj post
Naravno. Sad je samo pitanje, gdje je granica, do kuda su krakovi pseudoznanosti ušli u pravu znanost. Jer ima tu i drugih grana znanosti, posebno je zanimljiva prehrambena industrija, zatim farmacija, itd...u kontekstu teme i pogleda islama i kršćanstva na postanak svijeta, te znanstvenika koji se oko sličnih tema sučeljavaju, vrlo je teško da će se znanstvenik vjernik i znanstvenik ateist, unatoč deklarativnoj objektivnosti naći na istoj strani. Jedan će težiti dokazati da je, recimo, Darwin u pravu, drugi da nije. I već te startne pozicije mogu usmjeriti tijek istraživanja.
Nauka je "čudna biljka" jest ona s jedne strane liberalna i pomiče granice mogućeg, ali ona često može biti i zelotistička. Naučnici svoje teze često znaju braniti fanatično i često znaju biti konzervativini prema novim idejama...

Problem je i u našem viđenju nauke i za šta je mi koristimo.
Baš je dobar primjer farmacija. Njima odavno nije cilj da neko ko pije lijek ozdravi nego im je cilj da svoj proizvod trajno prodaju.
tako, danas su popularni lijekovi koji uklanjaju simptome ali ne liječe bolest

Međutim, u temelju svake nauke je filozofija ili neke temeljna teza.
Mi živimo u vremenu apsolutne dominacije "moderne nauke" iako to u prošlosti nije bio slučaj.
Ono što većina ljudi ne zna jest temeljna činjenica moderne nauke, a to je da je primarni cilj ili filozofija dokazati da Boga nema!
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 11:37   #1080
Quote:
Crni_Jack kaže: Pogledaj post
Naravno. Sad je samo pitanje, gdje je granica, do kuda su krakovi pseudoznanosti ušli u pravu znanost.
Znanost to jasno luči.

Quote:
vrlo je teško da će se znanstvenik vjernik i znanstvenik ateist, unatoč deklarativnoj objektivnosti naći na istoj strani.
nema znanstvenik-vjernik. Svi znanstvenici imaju ateistički slobodnu metodu istraživanja. A to znači da Boga/Allaha nikako ne trpaju u znanost ni na koji način. Čim uvale Allaha ili Isusa u znanost, postaju šarlatani i ckrackpotovi. U privatnom životu mogu vjerovat i u vile iz potoka, ili Mariju od 7 brda.

Znanost nema ništa s Bogom.

Za znanstvenika "Bog" može postojati kao "sveukupnost bezgraničnog univerzuma", kojega možda nikada neće do kraja istražiti, jer što više se zna, to se više pitanja i izazova otvara.

Ali baratati s tim pojmom Allaha u smislu djelovanja i intervencija ili svetih Božjih Objava, neprihvatljivo je za znanost, pa je stoga ateistična.

Quote:
Jedan će težiti dokazati da je, recimo, Darwin u pravu, drugi da nije. I već te startne pozicije mogu usmjeriti tijek istraživanja.
Nonsens. Znanstvenik uvijek vreba nedostatke i anomalije bilo koje teorije.
Kako bi inače znanost napredovala? Nije to kršćanstvo ili islam, koji su osuđeni na kamenitu stagnaciju, dok se ne uruše sami od sebe.

S druge, pak, strane znanosti, imamo kreacionistoidne religije, i njihove posvađane teologije (teo-laprdarije muslimana, kršćana i ostalih), koje prvo uspostave neke svoje svete kontradiktorne dogme, a onda ih idu dokazivat da je to baš tako i nikako drugačije. Pod prijetnjom gorenja na živo...

Totalna suprotnost znanosti, gdje najveći izazov leži u otkrivanju novoga.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.