Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2007., 23:54   #1
Što je "besplatno" kod zubara?

Zanima me da li mogu tražiti zubara da mi da injekciju kada mi opravlja zube te da li to plaćam ja ili HZZO?
ninich22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 14:09   #2
Mislim da možeš ali se to onda plaća. Barem je tako kod mog stomatologa.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 14:15   #3
gle.. ja za skidanje karijesa trazim anesteziju... i ne platim nista
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 14:26   #4
Moja meni sa mukom da injekciju i onda mi to i naplati, nije puno ali ipak platim.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 14:29   #5
Hm, ja idem kod privatnika i anestezija ulazi u cijenu usluge. Inzistiram na injekciji.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 14:37   #6
i ja idem kod privatnika al ima ugovor sa hzzom... i pita me.. dal mi treba lokalna il ne.. ak me ne pita..trazim..i da bez beda..
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 14:40   #7
Ja ne idem kod privatnika a platim.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 14:56   #8
hm.. obicnu lokalnu??? kolko platis?
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:22   #9
Ma nije puno, 10-15 kuna. Ali plaćam je jedino ako je sama zatražim, inače ne.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:33   #10
cudno..prvi put cujem... meni uvijek da
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 18:22   #11
Moja mi je stomatologica, privatnik koji ima ugovor s hzzo, rekla da anasteziju ne mogu dobiti kada popravljam karijes....Valjda joj se ne da davati anasteziju za takve sitne slučajeve....Morat cu popričati sa njom idući put kad ju vidim
ninich22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 01:14   #12
neda za karijes???? ma daj... laze... svaki put dobijem kad trazim.. al stomatolog inace uvijek pita dal mi treba il ne... ja ne kuzim te ljude.. zast ti nebi dala.. ko da je neki problem... a uuostalom to je obicna lokalna, a ne ona za operacije novokain adrenalin.. a i tu treba dati besplatno
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 12:50   #13
Quote:
darkNess(ie) kaže:
neda za karijes???? ma daj... laze... svaki put dobijem kad trazim.. al stomatolog inace uvijek pita dal mi treba il ne... ja ne kuzim te ljude.. zast ti nebi dala.. ko da je neki problem... a uuostalom to je obicna lokalna, a ne ona za operacije novokain adrenalin.. a i tu treba dati besplatno
potpuno je nebitno kakva je anestezija i koliko je se daje. Teoretski moguće su vrlo burne alergijske reakcije (pa i anafilaktička reakcija kao krajnja komplikacija) i zato je dobro što više izbjegavati anestezije. Razumijem da nitko od vas ne želi da vas boli, ali zabilježeni su letalni slučajevi u svim dobnim skupinama jer su ljudi dobili reakciju na anesteziju. Ponavljam...reakcija je moguća na BILO KOJU anesteziju!!! To nije banalna stvari ništa i ne smije se shvaćati tako olako. Zato dobro razmisite o ovim posljedicama i o količini boli koja vas očekuje...jer ako je uklanjanje karijesa prevelika pa kaj onda uopće možete izdržat??? Mislim i ja sam pacijent isto ko i vi ali nema šanse da tražim anesteziju za bil kaj.

NITI JEDNA TVAR KOJA SE DAJE INJEKCIJOM, BILO PERKUTANO ILI INTRAVENSKI NIJE POTPUNO BEZOPASNA I MOGUĆE SU RAZNE REAKCIJE ZA KOJE NEMA NIKAKVIH PRAVILA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kazem nikakvih jer mozda do jednog trena nista bili alergicni na anestezije, ali se ta alergija moze bez problema razviti ko i sve ostale...
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 15:32   #14
vidis, kod nas vazi pravilo, bar mladji stomatolozi, da se uvek da anestezija.
tako se radi na zapadu. ne kazem da sve sto je odatle i vredi. oni cak i uspavljuju pacijente.
al, kako nas uce- princip danasnje stomatologije je princip bezbolnosti ispred svega.
licno, idem kod zubara koji retko daje anesteziju, ima "tesku" ruku... umirem na stolici. imam nizak prag bola. tako se mucimo i on i ja.
licno, dajem kad stignem. skoro.
anafilakticki shok? cuj, uvek su moguce komplikacije, alergije... urgentna stanja.
Osana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:40   #15
meni to nist ne smeta...u biti.. uzivam u tome.. daj anesteziju.. zabij iglu.. ma super
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 21:47   #16
što pokriva HZZO kod zubara?

MOLILA BIH NEKOG AKO ZNA DA MI DA INFORMACIJU KOLIKO POKRIVA I ŠTA PRI TOME PODRAZUMIJEVA ZDRAVSTVENO OSIGURANJE PRI POSJETI STOMATOLOGU-JER MI NITI JEDAN ZUBAR NIJE HTIO SVE TOČNO REĆI-HVALA SVIMA NA ODGOVORU.
žaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 21:48   #17
nemoj vikati.

pisanje velikim slovima na forumu smatra se vikanjem i od drugih dozivljava poprilicno nepristojno.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 22:04   #18
što pokriva hzzo kod zubara

ja se stvarno izvinjavam na velikim slovima ako sam kog sa tim uvrijedila,ali pitanje je još uvijek isto.
žaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 23:04   #19
i mene to strasno zanima jer riknem 150 kn za bijelu plombu,pa mi to malo smrdi.....
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 09:07   #20
Moja bijela je 100kn, a doktor je taaaaaaako divan.
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.