Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2008., 18:51   #61
Obračun kamata na go! kartici

Po kojem principu go! kartica Zabe obračunava kamate? Naime, mjesecno mi dolazi na naplatu 95kn i to je iznos glavnice. Onda mi je 01.04. naplaćena kamata u iznosu od 53,73kn. Nikako ne mogu povezati po kojoj osnovici je kamata naplaćena; da li za otplaćenu glavnicu u prošla 3 mjeseca (1., 2. i 3. mjesec) ili za glavnicu koju cu otplatiti u naredna 3 mjeseca (4., 5. i 6. mjesec)? (kamata se obracunava svaka 3 mjeseca ako sam dobro upoznat)
Darmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 19:22   #62
kamata se obračunava dnevno na iznos potrošenog limita i naplačuje kvartalno. potpuno isto kao i po tekućem računu
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 09:00   #63
Ovako; mislio sam da mi je vise manje sve jasno al nakon sto procitah ovaj thread nista mi vise nije jasno. :P

Imam limit na go! kartici 10,000kn, uzeo sam opciju otplate 20 rata. Znaci ako ja ovaj mjesec potrosim 10,000kn kroz 20 mjeseci svaki mjesec ce mi dolazit na naplatu 500kn + kamate, naravno. OK, ali u tom slucaju koliko cu ja moci potrositi u iducem mjesecu na tu istu go! karticu? Da li taj limit vrijedi iz mjeseca u mjesec, ili ja necu moci potrositi nista sljedeci mjesec dok ne otplatim odredjeni dio duga ucinjen ovaj mjesec?

Stvarno sam laiku ovom, nadam se da ste skuzili pitanje.

Pozdrav
Grand Funk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 09:26   #64
možeš potrošiti onoliko koliko limita oslobodiš. znači ako si potrošio *10.000,00 kn i slijedeći mjesec uplatiš *500,00 kn, moći ćeš potrošiti 500,00 kn.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 15:31   #65
Pozdrav.
Čini mi se da ima dosta pitanja u vezi funkcioniranja go!kartice na koje je teško pronaći odgovore jer se ZABA nije potrudila nigdje detaljno opisati kako go!card funkcionira (bit će da im nije dovoljno tih 12% što uzmu, da plate nekom da napiše detaljne upute sa svim mogućim pitanjima i odgovorima).
Mene zanimaju dvije stvari.
Za probu sam podigao 100 kn na bankomatu sa go!karticom (btw, stavio sam da mi rok otplate na njoj bude 24 mjeseca). Prvi mjesec mi je došlo na naplatu 24,17 kn a ostale mjesece će dolaziti 4,17 kn. Pretpostavljam da je ovih 20 kn više u prvom mjesecu zbog naknade za korištenje bankomata (8 kn) i kamata od 12% na dignutih 100 kn (tj. 12 kn). Dali to znači da uvijek u prvom mjesecu stignu na naplatu cijele kamate? Očekivao sam da će i to biti razbijeno na 24 mjeseca.
Drugo pitanje. Prošlo je već 15 dana od kad mi je trebala biti skinuta lova sa tekućeg računa za otplatu te prve rate, ali nije skinuta. Pa neću valjda morat sam svaki mjesec uplačivat internet bankarstvom!? Do nema dugo sam bio korisnik PBZ-a i tamo sam imao mastercard za koji bi mi se automatski skinulo s tekućeg računa kad bi nešto platio mastercardom.
idiotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 20:43   #66
1. rata je 24,17 kn (4,17 kn rata+ 20 kn naknada za podizanje cash-a s bankomata). kamata se obračunava kvartalno (01.01., 01.04., 01.07., 01.10.) i naplačuje se sa prvim slijedećim računom nakon obračuna. ps. minimalna rata je 95 kn , tako da ti ovih 200 će se naplatiti u roku 3 mjeseca, osim ako nisi trošio nešto još dodatno
2. da li si ugovorio trajni nalog? ako nisi, plačaj ili internetom ili u najbližu poslovnicu ugovoriti isti (ne ide automatski sa odobrenjem kartice)
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 15:22   #67
Bok svima, dobio sam go card sa 2700 kuna raspoloživog limita i zanima me da li je moguce da kupim racunalo za 4000 kn na ovaj nacin:

u "ponedljeljak" kupim pola računala tj samo kučište za 2500 kn i taj trošak se podjeli na 36 djelova.... da li mi onda u " utorak ili "srijedu" ostane raspoloživ iznos umanjen za jednu 36inu iznosa uzetog u ponedjeljak?? pa onda u srijedu za 2000 kuna kupim monitor.

znam da na go card mora biti raspoloživ kompletan iznos kupnje dok kod EC MC samo prva rata mora bit pokrivena pa onda sljedece naplate mozes uplacivati.

ako ovo sa go karticom nije moguce dajte mi onda recite koja joj je uopce svrha. tj, vise mi se isplati jednostavno platiti gotovinom ?????
davor2705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 15:47   #68
Quote:
davor2705 kaže: Pogledaj post
Bok svima, dobio sam go card sa 2700 kuna ...

Koliko ja znam i poznam kartično poslovanje, nećeš moći obaviti kupnju. Ti imaš raspoloživ limit od 2700 kn, a hoćeš kupiti računalo od 4000 kn. Jasno je da to neće proći. Mislim da se kod go card gleda ukupno zaduženje. Znači 2500 kn će ti se skinuti odmah prvi dan, a ti ćeš otplaćivati malo po malo, ako sam dobro izračunao oko 70 kuna svaki mjesec. Od dodijeljenog limita, tj od 2700 kuna, potrošio si 2500 znači, ostaje ti slobodnog (raspoloživog) limita 200 kuna i s tim možeš dalje kupovati. E sad ako netko zna drugačije od forumaša neka kaže.

Svrha go card je da kupuješ s njom na prodajnom mjestu, ali ti imaš premali iznos koji ti je banka dodijelila. Vjerovatno imaš malu plaću, ili si već kreditno zadužen, pa iz tog razloga je i limit na kartici malen. Hoću reći, u tvom slučaju, ako želiš pola plati na go card, tj. tih 2500 kuna, a ostalo gotovinom. Ili još bolje sve gotovinom, pa nemaš kamate.

Koliko sam ja informiran, go card se izdaje sa limitom od mjesečna plaća puta 3. To je nekako okvirni iznos. Znači ako imaš 4000 kuna, vjerovatno je da ćeš dobiti limit od 12000 kn.

Zadnje uređivanje Lavica02 : 05.08.2008. at 21:58. Reason: quote
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 18:01   #69
Quote:
idiotko kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Čini mi se da ima dosta pitanja u vezi funkcioniranja go!kartice na koje je teško pronaći odgovore jer se ZABA nije potrudila nigdje detaljno opisati kako go!card funkcionira (bit će da im nije dovoljno tih 12% što uzmu, da plate nekom da napiše detaljne upute sa svim mogućim pitanjima i odgovorima).
Za sva pitanja koje te zanimaju koristi INFO ZABA besplatni telefon 0800 0024 ili broj od kartičnog poslovanja 01/3789-620.

A što se tiče plaćanja, ugovori trajni nalog i odredi si dan u jmejsecu kada ti skidaju ratu i nemaš brige.
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 19:01   #70
Quote:
marko27 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam i poznam kartično poslovanje, nećeš moći obaviti kupnju. ....
Hvala na odgovoru . Mislim da ću ipak kupiti gotovinom a kartica bi mogla na rezanje ljudi moji dragi, ima li ko lijek za glupost jer mi ocito treba kad ne mogu nikako shvatit iz kojeg bi razloga kupio ovo na "rate" ( kakve rate, kad mi se cijeli iznos uzme i više ga ne mogu koristit ?????) mislim da odustajem od go kartice.........

ugl..mislio sam dal je moguce:

8.kolovoz - u hgspotu kupljeno kuciste za 2000 kn na 12 rata sa go.
10. kolovoz - stanje na go kartici: 1833 kn -: 2000 kn minus 1/12ina (167 kn)
11 kolovoz - kupljen monitor vrijednosti do 1833 kune.

to sam mislio al to tak nejde. vracam se na keš

Zadnje uređivanje Lavica02 : 05.08.2008. at 21:59. Reason: quote
davor2705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 22:02   #71
Quote:
marko27 kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja informiran, go card se izdaje sa limitom od mjesečna plaća puta 3. To je nekako okvirni iznos. Znači ako imaš 4000 kuna, vjerovatno je da ćeš dobiti limit od 12000 kn.

kod go! se limit računa po kreditnoj sposobnosti ... ne znam koliko uzimaju kao dio koji mora ostati (nešto je manji nego kod izračuna za kredit) ...

ovo s plaćom x 3 bilo je kod klasične ECMC prije nekoliko godina, sada mislim da su smanjili
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 22:29   #72
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post

kod go! se limit računa po kreditnoj sposobnosti ... ne znam koliko uzimaju kao dio koji mora ostati (nešto je manji nego kod izračuna za kredit) ...

ovo s plaćom x 3 bilo je kod klasične ECMC prije nekoliko godina, sada mislim da su smanjili
Meni je osobni bankar rekao da se računa po toj formuli. I kad sam podijelio sa tri dobio sam svoju mjesečnu plaću. Tako je bilo prije godinu dana kada su je dijelili prvi put. Da li je još uvijek tako ne znam. Znači, meni je dodijeljen po toj formuli.

Što se tiče klasičnog Mastercard-a točno, bilo je tako, 3x mjesečni iznos.

Pa forumaši koji imaju Go card, dajte recite, jel vam limit na kartici koji vam je dodijeljen, tri puta veći od vaše mjesečne plaće?

Ubrzo budemo saznali odgovor.
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 22:31   #73
jedno bila ona inicijalna dodjela koja je išla s nastankom kartice ... tada su se limiti "dijelili" šakom i kapom kao i sama kartica

sada je druga situacija
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 09:37   #74
Meni su u inicijalnoj podjeli Go! kartica nudili 20.000 limita.

Ne, nisam je uzeo. Nije mi jasan nacin razmisljanja ljudi koji imaju po nekoliko razlicitih kreditnih kartica. Pa pobogu, svaka od tih kartica predstavlja TROSAK koji na kraju mjeseca (ili kad vec) moras podmiriti. To sto imas nekakve "limite", ne znaci da taj novac i stvarno imas, tj., ne znaci da trosis vec zaradjeni novac, nego nekakav imaginarni novac koji ces zaraditi u buducnosti.

Ne, hvala, ja ne zelim nasjesti na te spike. MAster mi je sasvim dovoljan za sve moje potrebe, a nije da sam bas nesto skroman u zadnje vrijeme.
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 09:06   #75
Go card maksimalno 3 plaće, ECMC maksimalno 2 plaće
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 15:56   #76
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
Go card maksimalno 3 plaće
jesi li ti sigurna ovo ... nije da ti ne vjerujem kome ću ako ne tebi, no frend mi ima jaaako dobru plaću no kreditna zaduženja su mu jednaka plaći ... u predscoringu mu je kartica odobrena no nije ju uzeo ... zatražio ju je naknadno no tada mu karticu nisu odobrili jer nama "lufta" .... ili je to bilo kod Visa Av. mall ... ali princip bi trebao biti isti kod te dvije kartice ... ili
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 23:42   #77
obje kartice imaju isti način odobrenja tj. izračuna kreditne sposobnosti. i kod jedne i kod druge moraš imati kreditnu sposobnost. ali maksimalni iznos limita (ako si kreditno sposoban za to) su tri plaće
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 14:05   #78
Question

ja cekam da mi dođe GO! Master card. Ali zeznuo sam se u pristupnici sam napisao da želim da plaćam samo u jednoj rati. Mogu li ja poslije nacin placanja troškova promjenit u 3 rate?
Matt88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 09:44   #79
možeš
pravac u matičnu poslovnicu, potpišeš zahtjev i u roku od 5 min je odrađeno.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 19:35   #80
da li studenti sa poslom preko student servisa imaju pravo izvaditi go!card?
i molim vas odgovor koja bi mi opcija najvise odgovarala,

kupio bi laptop od 3,000kn a kako nemam gotovinu + hitno mi je laptop potreban zbog novog posla kojom karticom bi mogao kao student kupiti isti na recimo 20tak rata i kojom bi mi karticom to najpovoljnije bilo ?

hvala unaprijed
obi_u_konobi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.