Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2003., 07:11   #21
Quote:
Shtefitza, nereg kaže:
Ljudi kojima je los kredit
...htjela sam reci oni kojima je los "credit record" kreditna povijest.
 
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 07:22   #22
Quote:
Shtefitza, nereg kaže:
...htjela sam reci oni kojima je los "credit record" kreditna povijest.
izgleda da su u AmEx Hrvatska odlucili da svi imaju isti "credit record" i naplacuju svima 440kn clanarine
zizi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 08:44   #23
Amex u svakoj drzavi posluje prema drugacijim pravilima. Nigdje nisu iste clanarine niti uvjeti za dobivanje kartice.
Sto se tice zastupljenosti Amex-a u US, boli mene k***c sto je ne primaju. U HR i susjednim zemljama osim BiH, nema mjesta gdje je ne primaju.
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 08:48   #24
Jos nesto glede "credit recora". Evo recimo u Srbiji je uvjet za dobivanje Amex-a - devizni racun i depozit u visini predvidjenih troskova. Hocu reci, politika poslovanja ovisi o opcim uvjetima u pojedinim drzavama (kupovna moc, sigurnost naplate, opci standard ...)
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 18:13   #25
Quote:
Moonlight Cat kaže:
... Hocu reci, politika poslovanja ovisi o opcim uvjetima u pojedinim drzavama (kupovna moc, sigurnost naplate, opci standard ...)
potpuno se slazem s tobom
zizi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2003., 11:04   #26
Quote:
Crow Jane kaže:
Pa i ovdje [PL] je Visa No.1.

Ja inače imam u HR Gold Amex i moram priznat da mi ne pomaže pretjerano ovdje.... Ali ću se prijavit i za Blue.

Iako imam i Visu Gold kod Citibank.

A, sto ce ti sve te kartice ?????
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2003., 11:14   #27
Quote:
Mr Spiker kaže:
A, sto ce ti sve te kartice ?????
Tak, volim se preseravat.

Prvo i osnovno - za kupovanje aviokarata.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2003., 11:48   #28
Quote:
Moonlight Cat kaže:
Gold?
Daj mi reci u cemu je razlika izmedju zelene i zlatne kartice osim u visini clanarine. Potrosnja nije unaprijed ogrnaicena ni na jednoj.

Ali restrikcije jesu. Meni se sa zlatnom znalo desavati da me gnjave zbog veceg iznosa, cak i odbijaju dok nesto ne otplatim.. Pa zasto onda imati zlatnu, mislila sam da je apsolutna.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2003., 12:39   #29
Quote:
Billi kaže:
Ali restrikcije jesu. Meni se sa zlatnom znalo desavati da me gnjave zbog veceg iznosa, cak i odbijaju dok nesto ne otplatim.. Pa zasto onda imati zlatnu, mislila sam da je apsolutna.
To pak ovisi valjda o tipu na kasi. Mene nisu nikad niš gnjavili.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2003., 13:32   #30
Quote:
Billi kaže:
Ali restrikcije jesu. Meni se sa zlatnom znalo desavati da me gnjave zbog veceg iznosa, cak i odbijaju dok nesto ne otplatim.. Pa zasto onda imati zlatnu, mislila sam da je apsolutna.
A kako znaju koliko dugujes?
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2003., 13:43   #31
Quote:
Mr Spiker kaže:
A kako znaju koliko dugujes?
Zena iz duckasa zove amex za autorizaciju, trosjed mi je bio u igri na rate, a ova iz amexa me trazi na telefon, prica mi kaj imam ili nemam na otplate, pita me kolika mi je placa pa da procijeni da li ja to jos mogu ili ne mogu podnijeti. Clanovi smo brdo godina i nikad ne kasnimo pa me takav cin zapravo uvrijedio. Autorizaciju su priznali .
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2003., 13:41   #32
Quote:
Ame®icano kaže:
... ne vidim nikakvu vezu izmedju chipa i magnetne trake. Pitam se kako taj chip u stvari radi? Zna li neko?
U posljednje vrijeme je sve češća pojava dupliciranja magnetskih kartica. Dovoljno je da ti zlonamjernik kojemu kartica dopadne u ruke stavi karticu samo na nekoliko sekundi u posebno preuređen čitač džepne veličine i tako dobije sve potrebne informacije za kloniranje tvoje kartice. Šta će dalje biti, nije teško pretpostaviti.

Kartice sa čipovima za sada nije moguće klonirati i zato se ubrzano prelazi na njih.
Putin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2003., 13:56   #33
jesu li nam kartice uopće potrebne ?

Jednom sam pročitao izjavu (nekog uglednika) kako bi među 10 najvećih izuma 20-stoljeća svrstao kreditnu karticu. Po meni je ta izjava velika glupost.
Ne volim kreditne kartice i radije svoje račune plaćam cash-om. Ukoliko se radi o većem transferu koristim direktan bankovni prijevod (internet service naravno. Ako se već hoću zadužiti, ne treba mi KK za to. Postoji milijun drugih načina. VISU imam samo za plaćanje sitnijih kupnji preko interneta, a i u ovom slučaju ona služi za identifikaciju mog bankovnog računa, i fizička egzistencija kartice u mom slučaju nema opravdanja.
Putin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 12:33   #34
Ispravak Shtefitze - Ne BLUE nije jedina prava kreditna kartica AMEXa - postoji i zelena i Gold kreditne kartice kojima terecenja nastala otplacujes po vlastitoj zelji (uz naravno minimalan mjesecni iznos). Inace ako cemo po bojama onda su te 'kreditne' kartice nesto svijetlije .... za vise info www.amex.hr

Jedna od meni zanimljivih strana Gold kartice je kupovina avio karata na 10 rata bez kamata i osiguranje u slucaju kasnjenja aviona ili gubitka prtljage sto je dosta cest slucaj na duzim putovanjima! Narvano postoje i druge znacajne privilegije!

Ako se prisjetimo jos prije par godina za dobivanje Gold kartice bilo je potrebno poloziti depozit u iznosu 5000 DEM! dok danas sam AMEX dugogodisnjim clanovima i urednim platisama sam nudi istu i to uz manju clanarinu!
CashBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 09:53   #35
Zna li netko zašto se izdavanjem Gold Americana automatski ne ukine zelena kartica nego moraš sam to zatražiti (inače će ti naplatiti članarinbu i za iduću godinu)?
Zar nije Gold kartica neka vrsta "nadogradnje" zelene?
 
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 11:16   #36
Quote:
CashBoy kaže:
Jedna od meni zanimljivih strana Gold kartice je kupovina avio karata na 10 rata bez kamata i osiguranje u slucaju kasnjenja aviona ili gubitka prtljage sto je dosta cest slucaj na duzim putovanjima! Narvano postoje i druge znacajne privilegije!

Ovo nisam znala!
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 11:01   #37
Quote:
moro kaže:
Zna li netko zašto se izdavanjem Gold Americana automatski ne ukine zelena kartica nego moraš sam to zatražiti (inače će ti naplatiti članarinbu i za iduću godinu)?
Zar nije Gold kartica neka vrsta "nadogradnje" zelene?
da li ti se to bas desilo!

ja imam slican slucaj, tj. duplu karticu jer mi zelena vrijedi jos nekoliko mjeseci pa sam se dvoumio da li mozda ona traje do isteka ili bas treba traziti poseban zahtjev za zatvaranje?!
Logicno bi bilo da traje do kranjeg naznacenog datuma posto smo ipak platili clanarinu do tog perioda, ili?
 
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 12:21   #38
Angry

Quote:
Freak323 kaže:
da li ti se to bas desilo!

ja imam slican slucaj, tj. duplu karticu jer mi zelena vrijedi jos nekoliko mjeseci pa sam se dvoumio da li mozda ona traje do isteka ili bas treba traziti poseban zahtjev za zatvaranje?!
Logicno bi bilo da traje do kranjeg naznacenog datuma posto smo ipak platili clanarinu do tog perioda, ili?
Mene su ovi iz Amexa tako preveslali da samo čekam kad će mi isteći važenje kartica pa da prekinem s njima. Stvarno su lopovi. Radi upozorenja svima kojima se nudi Amex Gold neka pročitaju što se meni dogodilo:
Imao sam zelenu karticu koja je vrijedila do 3. mjeseca i bez da su me pitali produžili su mi je na način da su mi na izvatku računa odmah poslali da moram platiti članarinu za iduću godinu. Mislim da to čak piše u ugovoru koji potpisuješ s njima kad uzimaš karticu. Dobro, to je sasvim prihvatljivo.
PAZI SAD! U lipnju mi stigne kući od Amexa "prelijepa" ponuda da mi zbog toga što sam puno kupovao preko kartice, redovno plaćao račune, bla, sra, bla, sra, ... nude ZLATNU karticu uz "puno" pogodnosti. Ako je želim trebao sam im to javiti do kraja 8. mjeseca.
Dobro, i ja odlučim uzeti zlatnu misleći da će mi poništiti zelenu (kojoj članarina vrijedi tek 2 mjeseca) i dati zlatnu uz nadoplatu razlike članarine (jer je članarina za zlatnu skuplja).
I tako oni meni u srpnju odmah napravili zlatnu karticu i poslali odmah račun da platim PUNU članarinu za zlatnu (oko 350 kn).
I što sam tada napravio? Platio, a što bih drugo? Tako sada imam dvije kartice koje obje vrijede do proljeća iduće godine, i što nema logike jer što će mi dvije kartice, pogotovo od iste kartičarke kuće?
Praktički su me prevarili za 300-tinjak kn, jer ako pročitaš što sam gore napisao, zahtjev za zlatnu samm morao poslati do kraja 8. mjeseca (što je tek pola perioda važenja zelene kartice).
Uvjeren sam da mi ponudu za zlatnu nisu poslali SLUČAJNO 3. mjeseca nakon plaćanja članarine zelene, nego su to lopovska posla.
 
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 12:27   #39
Angry

Quote:
Freak323 kaže:
da li ti se to bas desilo!

ja imam slican slucaj, tj. duplu karticu jer mi zelena vrijedi jos nekoliko mjeseci pa sam se dvoumio da li mozda ona traje do isteka ili bas treba traziti poseban zahtjev za zatvaranje?!
Logicno bi bilo da traje do kranjeg naznacenog datuma posto smo ipak platili clanarinu do tog perioda, ili?
Oprosti, zaboravio sam odgovor na tvoje pitanje. Bojim se da će mi gadovi automatski produžiti i zelenu karticu ako je izričito ne poništim
 
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 17:25   #40
Quote:
moro kaže:
Uvjeren sam da mi ponudu za zlatnu nisu poslali SLUČAJNO 3. mjeseca nakon plaćanja članarine zelene, nego su to lopovska posla.
I meni su poslali u isto vrijeme kao i tebi,samo što moja ističe u sedmom mjesecu,tako da mislim da nisu išli sa namjerom duplanja članarine već sa nekom akcijom "idemo uzeti još koju paru".
Naravno nije im nikakav poslovni potez to što su ti napravili.Nemogu shvatiti da se na takav način i za te sitne pare sramote i gube potencijalne korisnike.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.