Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2017., 09:29   #1821
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
Pitanje za žene koje su prošle RACZ, jeste li dobile antibiotik preventivno nakon zahvata?

Koji i u kojoj dozi?

Naime ja planiram uskoro na zahvat, ali u klinici su mi rekli da ako su nalazi briseva uredni ne daju antibiotik....a vidim da ima i drugačijih iskustava.


Nisam.
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 17:43   #1822
Isto nisam dobila antibiotik nakon amniocenteze.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 11:14   #1823
Dobila sam dozu Kefzola intravenozno u bolnici odmah nakon zahvata. Petrova bolnica 2014.
Olivera1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 09:38   #1824
Pozdrav , uskoro moram odlučiti da li ću na amnio ili neki od neinvazivnih, kombinirani mi nisu ni radili jer imam 39 (prva trudnoća) i nema smisla.
Mene zanima, kako ste se odlučile što napraviti, u možda sličnom slučaju kao moj tj gdje su jedine indikacije bile godine?! Guglam do besvijesti, to me baš jako muči... kod neinvazivnih me strah tih lažno negativnih tj da pokažu da je sve ok a nije sve ok i nisam sigurna da li bi mirno spavala nakon tih 99% (pod pretpostavkom da je test ispadne ok). S druge strane, amnio je navodno sad već na stvarno malom riziku no kad bi on bio stvarno tako mali, valjda bi ga svi radili . Sad sam u 12 tjednu.
Oprostite možda je glupasto pitanje, naravno da svatko mora odlučiti za sebe, ali eto volila bih čuti još koje mišljenje .
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 10:42   #1825
u istim sam dvojbama kao i ti. kakav ti je bio uzv s 12 tjedana?
vise naginjem amnio. tek sam u devetom tjednu, imam jos fore.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 10:55   #1826
Mislim da prvo pitanje koje si morate postaviti šta bi napravile u slučaju loših nalaza...ako bi bez obzira na sve odlučile zadržat dijete, onda uopće nema smisla raditi bilo koji od tih testova.. jer ćete se samo bespotrebno unaprijed stresirat..

Eto, ja sam konkretno odlučila napravit nifty koji je došao ok nalaz hvala Bogu, al u slučaju da nije, znam da ne bi bila dovoljno hrabra rodit takvo dijete...čak mi je bilo malo žao što nisam išla i na amnio pogotovo nakon što sam čitala tu na forumu da su neke cure dobile lažno negativne rezultate, ali eto nadam se da ja neću biti u tom postotku..

U svakom slučaju sretno vam
keka1v is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 13:51   #1827
Ja imam 35, za mjesec dana 36 godina, isto prva trudnoća. Trenutno čekam nalaze ranog probira iz Petrove (danas mi je točno 13 tjedana), ali bez obzira na to razmišljam otići na amnio ipak.
Muž i ja smo razgovarali i ne bih nastavila trudnoću da mi amnio nešto loše pokaže, a koliko god ultrazvuk bio dobar, nekako me ipak frka osloniti se samo na to.
A što se tiče rizika, mislim da to nije toliko strašno.
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 14:41   #1828
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
u istim sam dvojbama kao i ti. kakav ti je bio uzv s 12 tjedana?
vise naginjem amnio. tek sam u devetom tjednu, imam jos fore.
Nisam ga radila jer sam radila već 3 uzv-a, u Petrovoj mi vode trudnoću tako da su mi zadnji uzv radili u 11.om tjednu, i sve je bilo ok. Nuhalni ok. Imam sljedeći pregled tek 05.07., pa si sve mislim da odem na neki uzv privatno još pogledati jednom nuhalni i nosnu kost...pojma nemam, valjda oni u Petrovoj znaju šta rade . Ali taj uzv ionako ne znači puno...

Mi smo definitivno odlučili što ćemo u slučaju lošeg nalaza, tako da tu nemam dvojbe. Jedina dvojba mi je trenutno da li ću moći mirno spavati s 99% neinvazivnog.. Ne znam zašto me toliko muči tih 1% , kad većina može normalno to prihvatiti.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 14:53   #1829
A nista ti nije garancija 100%, cini mi se da ni amnicenteza ne pise da je 100%. Mozda se varam,ali kao da sam nesto tak citala
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 14:53   #1830
Imam 36.5 g i jedinu indikaciju godine za amnio. Kombinirani mi bio dobar. Podobnik me uvjerava da nema niti jednog markera za down na anomaly scanu. Odlučila sam ne ići na amnio. Nifty mi je bio preskup za to da nije dovoljno pouzdan

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:01   #1831
Ima i kod amnio neki skroz mali postotak koji nije točan, ali nisam sigurna da li može biti lažno negativan ili samo neuspjeli, nisam to još proučavala. Ako netko zna točan podatak, bilo bi super da napiše .
Stvar je da, osim UZV-a, niti neću imati drugih parametara na temelju kojih odlučiti... BTW kada se može najranije raditi anomaly scan?
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:03   #1832
Mali anomaly scan je 11-13tt
Veliki je oko 20tt

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:08   #1833
Ja sam isla na amnio jer nisam imala drugog izbora.
Trudna s blizancima od toga je jednom srce odustalo s 14 tj. Nema tih neinvazivnih testova koji mi mogu dati bilo kakve korisne rezultate.

Tako da je bila opcija ili amnio ili nista.
A posto se nemrem zamisliti da imam dijete-invalida do kraja zivota. Meni to na kraju nije opce bilo pitanje jel idem ili ne idem. Samo gdje idem.

I tak. Inace ubodi u trbuh fakat nisu strasni. Al to sam jos naucila u postupcima s pikanjem s hormonima.
Trbuh ocito nema toliko gusto slozene receptore za bol.

E da i indikacije osim godina (37 )nisam imala. Nuhalni je ovom prezivjelom bebacu bio 1.8 tak da me zbog toga nebi slali jer je to kao ok vrijednost. Al umrlom bebacu je nuhalni bio 2.8 a ni to nije ne znam kakvo zadebljanje pa eto ipak nije prezivio.

Sad cekam prvo da prodju prvih 72 sata pa onda i 2 tj. A do tada bi i rezultati trebali doci pa da mogu odahnuti.
Mislim nadam se da cu moci odahnuti.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:12   #1834
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Ja sam isla na amnio jer nisam imala drugog izbora.
Trudna s blizancima od toga je jednom srce odustalo s 14 tj. Nema tih neinvazivnih testova koji mi mogu dati bilo kakve korisne rezultate.

Tako da je bila opcija ili amnio ili nista.
A posto se nemrem zamisliti da imam dijete-invalida do kraja zivota. Meni to na kraju nije opce bilo pitanje jel idem ili ne idem. Samo gdje idem.

I tak. Inace ubodi u trbuh fakat nisu strasni. Al to sam jos naucila u postupcima s pikanjem s hormonima.
Trbuh ocito nema toliko gusto slozene receptore za bol.

E da i indikacije osim godina (37 )nisam imala. Nuhalni je ovom prezivjelom bebacu bio 1.8 tak da me zbog toga nebi slali jer je to kao ok vrijednost. Al umrlom bebacu je nuhalni bio 2.8 a ni to nije ne znam kakvo zadebljanje pa eto ipak nije prezivio.

Sad cekam prvo da prodju prvih 72 sata pa onda i 2 tj. A do tada bi i rezultati trebali doci pa da mogu odahnuti.
Mislim nadam se da cu moci odahnuti.
Gdje si išla?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:17   #1835
Ginekos jer kajjaznam. Imam taj neki mali issue s bolnicama u pogledu da im ne vjerujem previse jer previse znam o hr zdravstvu. Plus htjela sam ranije rezultate, a za to se salje u sloveniju jer Rebru treba 3 4 tjedna. A u bolnici se po defaultu salje na rebro.......
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:19   #1836
A kod amnio ima onih 1-2% sanse za infekciju poslije,sad sam googlala.

Istina, na amnio se isplati ici jedino ako se zna sto cete ako beba ima neku kromosomsku gresku
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:20   #1837
U bolnicama se još uvijek tako dugo čeka??
Kakve sve pretrage treba obaviti prije amnio?
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:24   #1838
Koliko ja znam da. Al posto nisam detaljno proucavala bolnice jer mi nisu bile opcija, mozda moze i manje ak kajjaznam nema guzve ili tak nesto. Mislim da je 10 ak dana minimalno zbog same analize.

Prije amnio bi trebala znati krvnu grupu i imati briseve relativno nedavne.
Moji su bili stari cca 2 mj.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:24   #1839
a ja se neckam samo zbog te sanse za infekciju.
nije upitno sto bih napravila da nalazi nisu dobri. imam dvije krasne cure i nemam im namjeru zagorcat zivot.

takodjer imam 36.5 godina
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:31   #1840
Kaj se tice sanse za infekciju ja sam nasla bilo kaj od 2% do 0.5% iako rijetko spominju infekciju kao izolirani uzrok nego gledaju sve komplikacije skupa.
Na papiru koji sam dobila nakon amnio pise 0.5% pa ti vidi tko je tu pametan i u pravu.

Jedino kaj mogu potvrditi je da te dooobro zaliju i prebrisu.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.