Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2014., 17:53   #41
Moraš zatražiti odobrenje dopuštenog prekoračenja.
Neće ti otvoriti samo po uplati plaće bez da to zatražiš.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 14:44   #42
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Na stranicama piše da se minus odobrava "odmah po uplati prvog redovnog primanja". Znači li to da se odobrava automatski ili treba pisati neki zahtjev?
zapravo ti je caka da kad predaš zahtjev (nekad čak traže ugovor na neodređeno) i kad ti odobre, onda ti se aktivira prvom sljedećom plaćom...
BijedniVitez is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 20:35   #43
Quote:
BijedniVitez kaže: Pogledaj post
zapravo ti je caka da kad predaš zahtjev (nekad čak traže ugovor na neodređeno) i kad ti odobre, onda ti se aktivira prvom sljedećom plaćom...
Mene bi zanimalo sljedeće, imao sam studenski račun u PBZu više od 2 godine i tada sam svaki mjesec imao priljeve oko 3500,00 kuna mjesečno. Sada sam 9 mjeseci već u radnom odnosu i imam plaću 5850,00 a na određeno, radim u Tokicu koja je trenutno jedna od boljih firmi, pa bi me zanimalo, da li bi mi odobrili prekoračenje ma do/oko 2000,00 kuna? Hvala
ikoiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 10:52   #44
Mogli bi te opet tražiti potvrdu o upisanoj akademskoj godini, u slučaju da više nisi student. Uz određeno teško, ali probaj.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 11:22   #45
Quote:
ikoiks kaže: Pogledaj post
Mene bi zanimalo sljedeće, imao sam studenski račun u PBZu više od 2 godine i tada sam svaki mjesec imao priljeve oko 3500,00 kuna mjesečno. Sada sam 9 mjeseci već u radnom odnosu i imam plaću 5850,00 a na određeno, radim u Tokicu koja je trenutno jedna od boljih firmi, pa bi me zanimalo, da li bi mi odobrili prekoračenje ma do/oko 2000,00 kuna? Hvala
imao sam slicnu situaciju,samo s razlikom da nisam na tom studentskom racunu imao nikakva sredstva... kad sam poceo raditi,nisam odmah trazio nego sam predao zahtjev za prekoracenjem nakon negdje godinu dana... odobren mi je zahtjev iako sam na odredjeno... uzimaju prosjek prihoda,kroz koji period ne znam,samo mislim da ce ti na iznos te place,biti dopusten i puno veci od tih 2000 kn ... tako da ne vidim da ces imati problema oko dobivanja prekoracenja,barem ne bi trebao...!
tjankovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 21:42   #46
Bok ekipa, studentica sam. Imam otvoren studentski paket u PBZu koji na tekucem racunu dozvoljava minus od 1000kn bez obzira na primanja itd. Uslijed razuzdanog studentskog zivota u minusu sam vec dosta dugo, trenutno na cca -930,00 medutim preko internet bankarstva sam primjetila da pise da je rok isteka minusa 30.travnja. Sto to tocno znaci? Da mi tog dana ukidaju mogucnost minusa ili je to rok do kojeg moj racun mora biti u plusu? I sto se tocno dogada ako do tog datuma ne uspijem skupiti tih 900kn. Unaprijed zahvaljujem dobrim ljudima !
__________________
" No pain - no gain! "
hillarius is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 21:50   #47
Quote:
hillarius kaže: Pogledaj post
Bok ekipa, studentica sam. Imam otvoren studentski paket u PBZu koji na tekucem racunu dozvoljava minus od 1000kn bez obzira na primanja itd. Uslijed razuzdanog studentskog zivota u minusu sam vec dosta dugo, trenutno na cca -930,00 medutim preko internet bankarstva sam primjetila da pise da je rok isteka minusa 30.travnja. Sto to tocno znaci? Da mi tog dana ukidaju mogucnost minusa ili je to rok do kojeg moj racun mora biti u plusu? I sto se tocno dogada ako do tog datuma ne uspijem skupiti tih 900kn. Unaprijed zahvaljujem dobrim ljudima !
Podnesi zamolbu da ti produže odobreni iznos na sljedećih 6 mjeseci
Prior is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 21:57   #48
Quote:
Prior kaže: Pogledaj post
Podnesi zamolbu da ti produže odobreni iznos na sljedećih 6 mjeseci
Kolike su sanse da mi to odobre? Znas li mozda sto u ovom slucaju navedenom u mom prvom postu, kad mi nebi produzili..
__________________
" No pain - no gain! "
hillarius is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 23:51   #49
Ne trebaš ništa podnosit, minus se automatski obnavlja... Jel vidiš iznos novodobrenog prekoraćenja koje će ti vrijedit od 01.05-31.10.?
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 01:29   #50
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Ne trebaš ništa podnosit, minus se automatski obnavlja... Jel vidiš iznos novodobrenog prekoraćenja koje će ti vrijedit od 01.05-31.10.?
Da, piše mi to, hvala! Zanima me samo da li taj rok 30.4. znači išta važno, inače minus na studentskom tekućem je uvijek isti, 1000kn, ali me zanima da li taj rok možda znači da do tada moram doći u plus? Možda nema smisla pitanje, al pitam čisto da nebi doma dolazili kakvi računi i pisma
__________________
" No pain - no gain! "
hillarius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 09:06   #51
Ništa ti taj rok ne znači. Svaki minus (u PBZu) traje 6 mjeseci i automatski se obnavlja. Studentima je uvijek isti, zaposlenima se uzima prosjek primanja uvečan za bonus...

Ako ti već budu tražili papire za dokaz da si studetn i promjene statusa računa, poslat će ti obavijest da dođeš u banku potvrdit svoj status, dotad bez brige.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 11:43   #52
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Ništa ti taj rok ne znači. Svaki minus (u PBZu) traje 6 mjeseci i automatski se obnavlja. Studentima je uvijek isti, zaposlenima se uzima prosjek primanja uvečan za bonus...

Ako ti već budu tražili papire za dokaz da si studetn i promjene statusa računa, poslat će ti obavijest da dođeš u banku potvrdit svoj status, dotad bez brige.
Ajme, hvala najljepša! Pao mi je kamen sa srca
__________________
" No pain - no gain! "
hillarius is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 20:33   #53
Pozz

imam jedno pitanje u vezi minusa. Zatrazio sam minus u PBZ banci, na ugovoru na odredeno sam i proslo je 6 mjeseci kako sam u firmi(PIK Vrbovec) tj. proslo je vise od 2 godine, prije sam bio pod agencijom a sada imam ugovor od firme
Prije vise od 2 tjedna sam predao onu potvrdu i sad me zanima kad te taj minus biti ukljucen! 6. placa je vec odavno sjela, nemam nikakvih dugova prema banci!

Zadnje uređivanje m1kLa : 26.05.2014. at 21:03.
m1kLa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 21:11   #54
Provjeri si u banci...postoji mogucnost ako je zahtjev predan u istom mjesecu kad je i ta placa sjela,da ce tek na iducoj biti odobren...
tjankovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 21:36   #55
Zahtijev je predan dan poslije place, a u banci niti na informacijama neznaju nista
m1kLa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 21:42   #56
dan poslije...? onda mislim da ce ti definitivno tek iduci mjesec sjesti..barem je meni tako bilo
tjankovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 21:46   #57
I ja tak mislim! Jos jedno pitanje samo, koliko ce mi biti odobren iznos minusa? Placa mi je, neugodno mi rec oko 2400-2500 kn, koliko bi mi onda bio minus?
m1kLa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 21:55   #58
a uzima se neki prosjek,da li na 3 ili 6 mjeseci,stvarno se ne sjecam vise
al mogao bi dobiti barem tu visinu place
tjankovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 22:02   #59
6 mjeseci, tako pise.

Fala ti na odgovorima
m1kLa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 23:24   #60
Provjeri u poslovnici u kojoj je zahtjev predan.
Odobrenje se čeka u principu tjedan-dva.
U pravilu iznos minusa iznosi jedno primanje + 50%.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.