Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2005., 20:37   #1
Inducirani porod

dali je netko od vas prosao inducirani porod ? kakav? kakva su vasa iskustva? razlog za inducirani?
Izabella0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2005., 20:50   #2
evo mene na raport!

inducirani porod zbog previsokog tlaka, kod mene je funkcioniralo odmah nakon prve "hormonske" tabletice u 2 popodne.

poceli su mi trudovi oko 7 navecer i prvo su mi rekli da prije sutradan nece biti nista, da to jesu ti inducirani trudovi , da to samo boli a nist se ne otvara . nije bilo tako, ja sam se samo kretala, kretala, kretala, vrtila guzicom , a nakon 2 sata sam vec bila otvorena 3 centimetra. nakon jos 2 bilo je 7 centimetara, a nakon 6 sati sam rodila, vrlo lako, zdravu i veliku curicu.

nije tako "hudo" kako neki pricaju, barem meni nije bilo...
Seathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2005., 21:10   #3
jeli ti to bio prvi porod? koliko je beba bila teska ? koji tjedan trudnoce?
Izabella0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 01:24   #4
Imala ja i ne preporucujem

Porodila se za 3 sata od 2 prsta do The End,kontrakcije non-stop,nepravilne,grozno

Sve zavisi kojom ti brzinom puste tecnost,meni su napicili ko ludo
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 12:40   #5
i ja isto
i meni je bila jedina opcija, prenjela 2 nedelje

al i sa najjacom dozom sam se otvarala ko hermeticka vrata, uzas

tri dana su mi davali te hormonalne intravaginalne pizdarije, pa onda drop, od 7 navece do 5 ujutro
dizaster
sta bi bilo bez toga??? pojma nema
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 16:47   #6
Moj prvi porod je bio inducirani porod.
Kod mene se radilo o doktorovoj greski. Nakon pregleda ultrazvukom, rekao mi je da je beba prevelika i preteska, te da je najbolja solucija inducirati porod.
Namucila sam se 'ko bestija. Dva dana sam se poradjala, probili su mi vodenjak, nakon toga dijete je bilo unutra jos 24 sata, dvije epiduralne, na kraju su ga izvukli vakumom.
Mali je imao 3 350g i 51cm, bez trepavica i sa jos nekim znakovima da je rodjen prije vremena.
Da mi se docepati tog doktora bilo bi mu


Izabella, koji je razlog da pitas o induciranom porodu?
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 17:07   #7
Ja sam imala induciran porod. Bila "prenijela" 10 dana. Oni mi probili vodenjak u 13:00 i dali mi onu infuziju za trudove.
Jeste, uzasno boli, tako da sam ja u 21:00 dobila epiduralnu. E onda je bilo super
Porodila se u 01:00.
Lea12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 17:58   #8
Quote:
Denys kaže:
Moj prvi porod je bio inducirani porod.
Kod mene se radilo o doktorovoj greski. Nakon pregleda ultrazvukom, rekao mi je da je beba prevelika i preteska, te da je najbolja solucija inducirati porod.
Namucila sam se 'ko bestija. Dva dana sam se poradjala, probili su mi vodenjak, nakon toga dijete je bilo unutra jos 24 sata, dvije epiduralne, na kraju su ga izvukli vakumom.
Mali je imao 3 350g i 51cm, bez trepavica i sa jos nekim znakovima da je rodjen prije vremena.
Da mi se docepati tog doktora bilo bi mu


Izabella, koji je razlog da pitas o induciranom porodu?

joj bas mi je zao
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 02:21   #9
termin mi je 3.2.,ali buduci je beba navodno poveca (oko 4kg),receno mi je dodjem 1.2.i da ce napraviti inducirani porod.buduci mi je prvi porod bio hitan carski,ali (puknuo vodenjak,trudovi,otvorena 2cm,beba ogromna,u roku dva sata je bio vani-svi veseli i zdravi),citajuci malo o svim induciranim,iskreno uhvatila me panika.znam da treba izaci ,ali dali ici na inducirani ili mozda odabrati carski?
Izabella0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 15:56   #10
Quote:
Izabella0 kaže:
termin mi je 3.2.,ali buduci je beba navodno poveca (oko 4kg),receno mi je dodjem 1.2.i da ce napraviti inducirani porod.buduci mi je prvi porod bio hitan carski,ali (puknuo vodenjak,trudovi,otvorena 2cm,beba ogromna,u roku dva sata je bio vani-svi veseli i zdravi),citajuci malo o svim induciranim,iskreno uhvatila me panika.znam da treba izaci ,ali dali ici na inducirani ili mozda odabrati carski?
Ne znam sto bi ti rekla osim da vam zelim puno srece i da bude sve O.K.

P.S.: Javi kako je protekao porod.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 16:02   #11
Kako sad citam,ja sam jos dobro prosla,za 3 sata sve bilo gotovo,ujutro pila kafu,u podne isla sinu u radnju kupiti H.Pottera lutku ,u 14 pocelo,u 16,54 porodila ,u 19 se vec tusirala

ali tih 3 sata je bilo zestoko

Ako se koji put jos budem,mada cisto sumnjam,ici cu na carski
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 15:26   #12
Evo moje iskustvo, valjda nije prekasno.
Ja sam imala dogovor sa doktorom da mi on mora bit na porodu.
Termin mi je bio četvrtak 12.06.03. Na pregledu u srijedu mi je rekao da mu se čini da neće to bit baš sutra, da je on dežuran u Čet. cijeli dan a da za vikend ide u Sloveniju vozit klince na turnir, pa ako hoću da ćemo požurit porod da bude u četvrtak.
I ja se odlučila, došla ujutro u 7:00 u bolnicu, primili me.
I uštrcali dole nekakav gel (koji ima hormone koje inače hipofiza proizvodi i koji potiču trudove), i legla u krevet. Opet oko tri su mi ga uštrcali. U međuvremenu sam čitala, gledala TV, jedini bed je što se ne smiš kretat.
Oko 5 su mi počeli trudovi.
Oko 7 sam bila na klistiru.
Oko 8 prikopčali drip.
Oko 10:30 probili vodenjak
U 10:50 rodila.

Bilo mi je skroz O.K., i bez epiduralne.

Taj gel je super stvar jer je u biti poluprirodan porod.

Sretno
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 16:23   #13
taj gel koji pominjes zove se perpidil i sluzi samo da se zbrise grlic i da se pocne otvaranje,ne utice on na dalji tok poroda

Glavni posao odradi indukcija(drip)
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 01:41   #14
jos uvijek sam u komadu i odbila u utorak inducirani,jer mi po nikakvim znakovima porod jos nije potreban-i slozili se oni samnom,uglavnom, u iscekivanju smo.sta ce biti ako se u roku tjedan i nesto nista ne desi,neznam.
Izabella0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 06:08   #15
Moje iskustvo sa induciranim je bilo cekanje 10 dana nakon termina inace mislim da ne preporucuju cekati duze od 2 tjedna jer beba postaje cvrsca i veca samim tim i porod je otezan. A drz' se i dobra sreca.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 20:03   #16
A ja vec mislila da ce se jos jedna beba rodit na moj rodjendan.
Ma ,sala mala. Sam se ti drzi i ja im ne bi dala da me induciraju ak je sve OK. Pa makar i drugi doktor bio u igri.
Mene su probali inducirat dva tjedna prije termina jer je mala bila spremna("uspavala se") i kad su mi dali drip njoj srce nije bas stimalo. Zato su me odmah na carski spicili.Sve je proslo super i sad je sve ok.Dobro je ispalo.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 13:50   #17
Inducirani Porod - heeelp!

Bok ljudi!! Narucena sam na inducirani porod jer je beba jako prenesena pa me zanima ako je tko bio na tome, sto to znaci, koliko brzo je gotovo...Da li je to mozda i bolje od prirodno induciranog? Koliko boli... ionako sam mimoza po pitanju boli pa ak netko ima neka utjesna iskustva, bila bih zahvalna...
Pozdrav
UvijekProblemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 15:44   #18
Pa, mislim da uz inducirani porod 'dobro' ide epiduralna (to ako se bojiš boli ) - razgovaraj o toj mogućnosti sa ginekologom. Inače, nemam iskustva sa induciranim porodom, a želim ti puno sreće
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 16:06   #19
Bila je moja supruga s drugom kćeri.
Prošlo sve super, otfuro je ujutro, rodila je za dva i pol sata. Nikakvi posebni ekstra bolovi, sve prirodno i normalno, osim činjenice da su joj umjetno probili vodenjak - što zapravo inducirani porod jest.
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 16:10   #20
Meni je prvi porod bio induciran iz istog razloga (prenjela sam 7 dana). Ima svojih prednosti i mana (znam jer sam kod drugog poroda dobila prirodne trudove).
Prednosti induciranog poroda je ta da svu pripremu za porod (pregled, brijanje i klistir) dobiješ u vrijeme kad te još ništa ne boli pa je podnošljivije. Nakon pripreme smjeste te u predrađaonicu i priključe na drip (kao infuzija kaplje iz bočice direktno u žilu). Ispočetka su ti trudovi slabiji pa sve jači (kao i prirodni). U međuvremenu ti probuše vodenjak i kada procjene da su trudovi jaki prebace te zajedno sa dripom u rađaonicu. Ja sam bila naručena u 8 ujutro a u 13 sam se porodila (brže nego sa pravim trudovima kada mi je trebalo 8 sati od odlaska u bolnicu do poroda).
A mane su te što si u predrađaonici vezana za krevet (jedino ako ne želiš vući drip sa sobom što opet nije preporučljivo jer u slućaju da zatreseš sa bočicom može se desiti da ti rukne velika količina dripa u žilu)... druge mane dripa ne znam.
Uglavnom moja iskustva su pozitivna
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.