Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Teritorijalna autonomija Mađara u Slovačkoj i Rumunjskoj
Podržavam autonomiju Mađara u pomenutim državama 5 13.51%
Samo u Slovačkoj 0 0%
Samo u Rumunjskoj 11 29.73%
Protiv sam 21 56.76%
Glasovatelji: 37. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2008., 16:11   #21
gdje ti tu vidis dvostruke standarde?
Nobody's Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 19:10   #22
Quote:
Nobody's Woman kaže: Pogledaj post
gdje ti tu vidis dvostruke standarde?
Hm nevjerovatno,ono hrvati su bili zestoko za ocuvanje jugoslavijeBez obzira na opravdanost hrvatskih zahtjeva to ti se zove separitizam ako nisi znala
viper001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 22:42   #23
Sada je doslo do nereda u Slovackoj, zato sto je tamosnji klub koji je iz grada 95% naseljenog Madjarima usao u prvu nogometnu ligu.300 hardcore huligana i skinheda iz madjarske je doslo da podrzi madjarski klub u slovackoj, i doslo je do tuce sa policijom.Jedan navijac je preminuo...
5 ujutru is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 08:10   #24
Quote:
5 ujutru kaže: Pogledaj post
Sada je doslo do nereda u Slovackoj, zato sto je tamosnji klub koji je iz grada 95% naseljenog Madjarima usao u prvu nogometnu ligu.300 hardcore huligana i skinheda iz madjarske je doslo da podrzi madjarski klub u slovackoj, i doslo je do tuce sa policijom.Jedan navijac je preminuo...
Nije preminuo, hvala Bogu.
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 22:38   #25
Protivnik sam autonomija ali u Slovackoj stvarno postaje gusto,madjari tamo cine 12 % stanovnistva uz celu granicu sa madjarskom madjari su vecina i to ce biti veliki problem јер иh je u tom pojasu preko pola miliona...
BpSRB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 16:57   #26
U Rumunjskoj apsolutno podržavam, i to otprilike na ovom teritoriju, koji je i bio obuhvaćen kratkotrajnom mađarskom autonomijom, tamo 50-ih godina: http://hr.wikipedia.org/wiki/Datotek...l_Secuiesc.png
Što se tiče Slovačke, tu nisam toliko siguran, ali ipak trenutno više podržavam, negoli što sam protiv toga. Ima više razloga za i protiv, nemam volje sad nabrajati.
Pessimus dux is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 23:29   #27
Zanimljiv podatak za Mađare u Hrvatskoj. Ima ih po popisu iz 2001. ukupno 16.595. Najviše u Osječko-baranjskoj županiji, čak 9.784. Zatim u Vukovarsko-srijemskoj 2.047. U Međimurskoj županiji ih ima jako malo, svega 73. A ne tako davno imali su pretenzije na taj kraj. Moj kraj.
Na sreću danas sa njima imamo najbolje odnose od svih susjeda. A i kako se sa Mađarom možeš posvađati ?
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 21:14   #28
Quote:
Magor kaže: Pogledaj post
Mađari čine većinu u 2 županije (Harghita/Hargita - 84%, Covasna/Kovászna - 73%).

Veći gradovi gdje Mađari čine većinu: Tirgu Mures (Marosvásárhely), Sfintu Gheorghe (Sepsiszentgyörgy), Satu Mare (Szatmárnémeti), Miercurea Ciuc (Csíkszereda), Gheorgheni (Gyergyószentmiklós), Covasna (Kovászna).

Inače, 2 milijuna Mađara živi u Rumunjskoj, prema rumunjskim statistikama 1,5 milijuna.

Do 1965. Mađari čine većinu iu Cluju (Kolozsvár), u Oradei (Nagyvárad).
Sve je dobro,samo mislim da u zatamnjenim gradovima danas vecinu imaju Rumuni. U Tirgu Muresu je od 1977. do 2002. bilo maltene pola-pola,sa blagom dominacijom Rumuna.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:47   #29
Madjari su nekada bili sila i tada su se lako sirili, a da danas dobiju autonomiju u ove dvije zemlje je samo san.
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.