Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2013., 16:11   #241
pitanje...

molim vas, možda netko zna...primam obiteljsku mirovinu, upisujem redovno šk. godinu, šaljem potvrdu u mirovinsko...u slučaju da u toku šk. godine prekinem školovanje , dobivam li tu mirovinu za cijelu god ili se automatski ukida...molim ako netko zna nek mi odgovori
anivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 17:20   #242
Jeli tko zna kad se upisuje redovni privatni fakulet dali se dobiva mirovina? Hitno mi je molim vas
__________________
I'm in my penthouse half naked, I cooked this meal for you naked, So where the hell you at? The bedroom’s my runway. Est-ce que tu aimes le sexe? Le sexe, je veux dire l'activité physique, le coït, tu aimes ça?- A ti me boliš tamo gdje bolilo dugo ništa nije. -
Cinderellamare is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 18:56   #243
Quote:
anivana kaže: Pogledaj post
molim vas, možda netko zna...primam obiteljsku mirovinu, upisujem redovno šk. godinu, šaljem potvrdu u mirovinsko...u slučaju da u toku šk. godine prekinem školovanje , dobivam li tu mirovinu za cijelu god ili se automatski ukida...molim ako netko zna nek mi odgovori
ukida se čim skuže
Quote:
Cinderellamare kaže: Pogledaj post
Jeli tko zna kad se upisuje redovni privatni fakulet dali se dobiva mirovina? Hitno mi je molim vas
mislim da nema veze ako je privatni fax,bitno da si redovni student i da ti fax ispuni i ovjeri onaj papir koji nam šalju
__________________
dolazi do promjene

RIP malena moja,31.7.2014.
tratinčica =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 10:47   #244
OBITELJSKA MIROVINA

s 33 g. sam ostala udovica,trenutno sam u obiteljskoj mirovini zajedno s dvoje malodobne djece......sad imam 36g.djeca završavaju školu za 3g. ne znam kakav je zakon kad oni završe školu da li svi ostajemo bez mirovine,odnosno pitam se tko će me zaposliti s 40g!Molim ako netko zna da mi odgovori....hvala!!!!!
filja123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 13:53   #245
Kakav će biti ne zna ni trenutna Vlada.Ove jeseni bi trebali mjenjat zakon pa će se vidjet što će mijenjat a što ne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 13:44   #246
Poštovani,
Znam da se obiteljska mirovina prima do 26-e godine dokle god je dijete na redovitom školovanju.
Nigdje nisam uspjela pročitati ima li neki limit koliko puta se može upisati novi faks -status redovnog studenta?
Hvala na odg.
amelie 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 01:00   #247
pauziranje nakon završetka preddiplomskog

nadam se da mi možete pomoći. sestra mi prima obiteljsku mirovinu i završava redovno preddiplomski i namjerava pauzirati jednu godinu i nakon toga opet kao redovan student upisati diplomski studij. hoće li u tom slučaju opet moći primati obiteljsku mirovinu?
saladinsanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 03:30   #248
Quote:
saladinsanjar kaže: Pogledaj post
nadam se da mi možete pomoći. sestra mi prima obiteljsku mirovinu i završava redovno preddiplomski i namjerava pauzirati jednu godinu i nakon toga opet kao redovan student upisati diplomski studij. hoće li u tom slučaju opet moći primati obiteljsku mirovinu?
Hoće, ako neće premašiti 26. godinu.
coola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 11:48   #249
Lijep pozdrav svima, imam jedno pitanje pa ako mi netko može odgovoriti i pomoći. Kći sam poginulog branitelja i primamo obiteljsku mirovinu. Lani je sestra završila fakultet i umanjili su nam za 1000 kuna i mirovina je prešla na mamu i mene. Prije dva tjedna sam ja završila fakultete, imam 24 godine. Jučer sam se htjela prijaviti na biro kako bi mogla odraditi pripravnički, makar stručno osposobljavanje, ako ništa drugo ne bude. Na birou su mi rekli da se ne mogu prijaviti jer primam obiteljsku mirovinu i da zbog toga ne mogu bit prijavljena. Zvala sam pravnu službu u mirovinskom i oni su rekli da što se njih tiče mogu biti prijavljena na birou i da oni s tim nemaju veze, da ću mirovinu dobivat još godinu dana dok se ne zaposlim, ali problem je u zavodu za zapošljvanje, njihov zakon je takav. Da bi se prijavila na biro i pokušala naći posao i za 1600 kuna moram se odreći mirovine. Jel netko čuo možda za takav slučaj ili zna nešto o tome? Prijateljica mi je rekla da se njezin brat mogao prijaviti na biro i samo je odnio potvrdu s biroa u mirovinsko kako bi mu nastavili mirovinu. Zahvaljujem se svima.
__________________
pamtit ću te cijelog života, pamtit ću te ja, srest ćemo se u životu opet ti i ja...........
slatkatajna111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 23:40   #250
Pozdrav svima
Ako mi netko moze objasnit bio bih mu jako zahvalan evo ovako.Moja je mama korisnica obiteljske mirovine od pokojnog oca koji je bio hrvatski branitelj al je umro 1999 godine prirodnom smrcu nasa mriovina je 1100 kuna dali mi imamo pravo dobivat razliku po braniteljskom zakonu o najnizoj mirovini koja iznosi 2140 kuna
ifo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 11:17   #251
Najniža mirovina vrijedi od 65 g života (muškarac) i 60 god (žena).Ipak upitat http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=21 sa više podataka o godinama života.(Javit će se za 3-4 dana.)
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 01:23   #252
Zna li netko da li se može ići na program Work&Travel USA (nudi nekoliko agencija) ako se prima obiteljska mirovina. za sudjelovanje u programu je potrebno biti redovni student što je i uvjet za primanje mirovine... no nisam sigurna može li se raditi dok se prima ta mirovina. Radi se o programu koji traje max 5mj (ljetno doba,studentski poslovi)
zagreb4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 09:43   #253
Moj tata(64 g.) ima pravo na obiteljsku mirovinu(70% mamine mirovine) pošto je mama imala veću penziju nego on. Zanima me da li preuzimanjem njene mirovine, preuzima i njen dug?

Pozzz.
__________________
"Samo je ljubav tajna dvaju svjetova."
Laci12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 12:57   #254
obiteljska mirovina-student

Hitno bih molila za pomoć.
Tata mi je umro u 10 mj prošle godine. Tek danas sam dobila riješenje za obiteljsku mirovinu. Ona iznosi 800kn. Ni lipu više-manje. Rok za žalbu mi je 15 dana. Smatram da je to malo. Ali pošto nisam previše upućena u to sve, molim za pomoć. Znači, tata mi je imao 44 god, 26 god radnog staža i plaću oko 4000kn..znači, nisam očekivala ne znam koliku mirovinu, al barem neku trećinu plaće za studenta. Molim nekoga tko zna nešto više o tome, dal mi žalba ima smisla uopće. S tim da im je trebalo 5mj da uopće dobim riješenje.
__________________
[ ..somewhere over the rainbow bluebirds fly..birds fly over the rainbow..why then, oh way can't I?... ] '..možda još uvijek ne znam što želim..ali znam što ne želim..'
.delilah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 15:08   #255
U obračun mirovine idugodine rada,visina plaće kao i mirovinski faktor koji ovisi o članovima obitelji koji će primat mirovinu (0.7-1.0).Žalit se uvijek može jer su i moguće greške.Točna mirovina se može izračunat samo ako su poznati svi podaci o plaćama (odnos primljene godišnje plaće u odnosu na prosječnu u RH).
http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=73#5
http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=76
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 15:29   #256
Ne kuzim se bas, ali postoji neki nacin izracuna te mirovine.

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=76

Iz osobnog iskustva mogu ti reci da sam primala obiteljsku mirovinu u iznosu od 2800 kuna, a tata mi je imao všs, radni staz preko 40 godina i to u struci s benificiranim stazem. Placa mu je bila cca 7000.
Mislim da ima jos nekih faktora, npr. broj clanova u kucanstvu, br djece na redovnom skolovanju i sl.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 15:32   #257
Znači računaju se svi članovi u obitelji bez obzira na njihov radni odnos? Jer tad mi je još ne jasnije. Da bi ta mirovina trebala biti za nas četvero?
__________________
[ ..somewhere over the rainbow bluebirds fly..birds fly over the rainbow..why then, oh way can't I?... ] '..možda još uvijek ne znam što želim..ali znam što ne želim..'
.delilah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 15:38   #258
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Ne kuzim se bas, ali postoji neki nacin izracuna te mirovine.

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=76

Iz osobnog iskustva mogu ti reci da sam primala obiteljsku mirovinu u iznosu od 2800 kuna, a tata mi je imao všs, radni staz preko 40 godina i to u struci s benificiranim stazem. Placa mu je bila cca 7000.
Mislim da ima jos nekih faktora, npr. broj clanova u kucanstvu, br djece na redovnom skolovanju i sl.
Znam da postoji, al ne kužim se baš u to...ne znam..isto tako moj poznanik prima mirovinu od 3300kn..tata mu je bio godina kao i moj, znači, nije mogao imati puno više radnog staža. Imao je plaću oko 10000 kn.. Mama mu radi..brat malo da, malo ne. Nisam očekivala neku veliku svotu, ali barem oko 1300kn..ne razumijem se u to, zato i pitam..
__________________
[ ..somewhere over the rainbow bluebirds fly..birds fly over the rainbow..why then, oh way can't I?... ] '..možda još uvijek ne znam što želim..ali znam što ne želim..'
.delilah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 15:44   #259
Nisam 100%, ali nije bitno tko radi tko ne- broj clanova kucanstva je uracunat u taj faktor s kojim se mnozi (0.7 ili 1), a mirovina je na ime jedne osobe u obitelji. Kod nas je prvo bila na sestrino ime dok joj nisu istekla studentska prava, a nakon toga na moje -takodjer dok se nisam prestala redovno skolovati.
Ne znam, mozda bi trebala u hzmo-u traziti da ti rasclane taj iznos.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 15:45   #260
Ukoliko su zaposleni nemaju pravo na mirovinu.Razlika je u plaći oko 4000 ili oko 10 000 kao a program za izračun ali sa svime što je potrebno postoji samo kod mirovinskog.Iako u pravili mirovnsko donese prvo privremeno rješenje a nakon 2-3 mjeseca ponovo preračunavaju i donose konačno rješenje o mirovini.
čl.97 t.9 http://www.zakon.hr/z/91/Zakon-o-mirovinskom-osiguranju
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:05.